Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

поздрав за раптора, гримжаура и всички останали женски татковци:

 

"Правило 9 (от правилник на таткото) "Щом веднъж си излязъл с моето малко момиченце, ще продължиш да се срещаш само с нея, докато тя не приключи с теб. Ако я накараш да плаче, ще те накарам да плачеш и ти. Имам пушка, лопата и 90 декара земя на село. Не се занасяй с мен!

PS: пушката е норика сторм 5.5 с оптика leapers 3-9x40, лопатата и земята са обикновенни."

 

ей ся го прочетох в един форум и веднага за тях се сетих :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Абе само аз ли схванах поста на Атанас по коренно различен начин?

 

По повода - намалих размера на двете снимки, понеже във форума има и по-раними души от нашите, които са обръгнали на всичко...отделно, че в него отдавна могат да влизат и четат не само регистрираните потребители.

Link to comment
Share on other sites

По повода - намалих размера на двете снимки, понеже във форума има и по-раними души от нашите, които са обръгнали на всичко...отделно, че в него отдавна могат да влизат и четат не само регистрираните потребители.

 

Ей майка им стара и тези нежни душици, то не може всичко да е пухкаво и розово. Не казвам че трябва да се надпреварваме да показваме извращения, но и да си затваряме очите не може.

 

ПС: Защо Атанас пуска "петъчни" постове в четвъртък?

Link to comment
Share on other sites

За брздомните кучета съм напълно съгласен да се убиват. На който са му толкова присърце да си вземе у тях и да си ги гледа. По-добре 100 мъртви кучета от колкото 1 нахапано до смърт дете.

Link to comment
Share on other sites

За брздомните кучета съм напълно съгласен да се убиват. На който са му толкова присърце да си вземе у тях и да си ги гледа. По-добре 100 мъртви кучета от колкото 1 нахапано до смърт дете.

 

Кастрация?

Link to comment
Share on other sites

Кастрация?

И като ги кастрират какво? Като огладнеят кастрираните няма да посмеят да нападнат човек?

До блока бяха майка с 6 кучета. Сега почва да става топло и децата да излизат навън, майките с количките също. И тия осират всичко по зелените площи, а децата отиват да си играят там.

За мен правилното е да се прибират и след определен кратък период ако никой не ги вземе за отглеждане да се приспиват. Но и да направят една реклама, че се предлагат животни за приют1ване, че поне хората които искат, да идат да си вземат.

Link to comment
Share on other sites

Като заговорихте за бездомни кучета -> http://news.plovdiv24.bg/342480.html . Истината е, че живеем в болно общество и навън обикалят пълни изроди, щом човек може да направи такова нещо с куче значи може да го направи и с човек. Доскоро много се чудех как може хората да се махат от България и да казват, че не искат да се връщат тук, ами от няколко месеца в главата ми все повече започват да се въртят мисли, които ме водят към... Швейцарияbiggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

И като ги кастрират какво? Като огладнеят кастрираните няма да посмеят да нападнат човек?

До блока бяха майка с 6 кучета. Сега почва да става топло и децата да излизат навън, майките с количките също. И тия осират всичко по зелените площи, а децата отиват да си играят там.

За мен правилното е да се прибират и след определен кратък период ако никой не ги вземе за отглеждане да се приспиват. Но и да направят една реклама, че се предлагат животни за приют1ване, че поне хората които искат, да идат да си вземат.

 

Не ставаше въпрос за хапенето, а за размножаването. Щото ако бяха кастрирани, майката нямаше да е с 6 кучета, а щеше да е сама. Пък и като се кастрират, кучетата не са толкова агресивни, защото нямат химичните вещества в кръвта, които да им вдигат енергията.

Link to comment
Share on other sites

Не ставаше въпрос за хапенето, а за размножаването. Щото ако бяха кастрирани, майката нямаше да е с 6 кучета, а щеше да е сама. Пък и като се кастрират, кучетата не са толкова агресивни, защото нямат химичните вещества в кръвта, които да им вдигат енергията.

Само, че ти цитираш мнение, в което се говори за това, че е по-добре да утрепят кучета, а не дете. Никъде не се говори за това колко са много, как са плъзнали и така нататък. Кастрираното бездомно куче пак е бездомно. Как човек да разбере, от една дума, че се говорело за размножаването им, като цитираш пост за трепането им? :ninja: И колкото и да са му малко химичните вещества, като озверее от глад не вярвам да подбира.

Link to comment
Share on other sites

Само, че ти цитираш мнение, в което се говори за това, че е по-добре да утрепят кучета, а не дете. Никъде не се говори за това колко са много, как са плъзнали и така нататък. Кастрираното бездомно куче пак е бездомно. Как човек да разбере, от една дума, че се говорело за размножаването им, като цитираш пост за трепането им? :ninja: И колкото и да са му малко химичните вещества, като озверее от глад не вярвам да подбира.

 

Те пък щото сега като са на глутници (явно. Аз лично бездомно куче не съм виждал от доста време, но щом толкова мрънкате..) и умират от глад. По кофите има супер много храна, защото всички хвърлят. Няма да освирепеят до толкова, че да нападат хора за да ги ядат... Може да нападнат от раздразнение и агресия, но не и заради прехрана.

Link to comment
Share on other sites

ХаресАх си вратовръзка за сватбата. Ся остава риза и панталон. В средата на Юни....майчице що жега ще берем :D

 

Споко. Няма да се женя аз :D

Link to comment
Share on other sites

Кастрация?

 

Те ни хапят не ни еб*т!

 

ПС: Не windows изобщо не копира от мак, ама хич... доскоро се сменяше с alt+shift / ctrl+shift клавиатурата. На мак е с command+space... познайте как се сменя клавиатурната подредба при windows 8 :)

Link to comment
Share on other sites

Бива ли да сте толкова буквални всичките? И тва е съвсем сериозно. mIRCata разшифрова процентното отношение "нахапано дете/мнозинство бездомни кучета" в цитирания пост, djadomraz изобщо пък не го обмисля. Направо коментира на правия текст каквото пише..

Link to comment
Share on other sites

Те пък щото сега като са на глутници (явно. Аз лично бездомно куче не съм виждал от доста време, но щом толкова мрънкате..)

А пък уж викаше, че гледаш все по центъра да ходиш, а не по крайните квартали. Точно около бинго Балкан обикалят 3-4.

И 7 кучета за мен са си глутница. Визирам тия около блока. Малко по-надолу, преди Акваленд между блоковете се появиха още няколко. Сега остава 2-те групи да се сдушат, да си решат кой ще командва и да тръгнат всичките 10+ заедно.

Link to comment
Share on other sites

А пък уж викаше, че гледаш все по центъра да ходиш, а не по крайните квартали. Точно около бинго Балкан обикалят 3-4.

 

Има само 3 и то само късно вечер. През деня съм ги видял веднъж. И са с маркери на ушите. И трите. Най-вероятно са и кастрирани. Не съм ги чул дори да лаят.

Link to comment
Share on other sites

Добре да ги кастрират и какво ще стане ? Винаги ще има бездомни кучета.Представи си,че примерно Жоро си загуби кучето,което доколкото помня е мъжко и то отиде,и опука няколко женски улични,след това е ясно какво ще стане.

Това е на теория,но има и такива случаи.

Link to comment
Share on other sites

Има само 3 и то само късно вечер. През деня съм ги видял веднъж. И са с маркери на ушите. И трите. Най-вероятно са и кастрирани. Не съм ги чул дори да лаят.

Сега последно, виждал ли си бездомни кучета, или не си виждал от много време? И все пак по центъра са дюнер до дюнер до пицария до заведения. Те там са наядени. Сега си представи 10 кучета да обикалят около блоковете, където няма заведения, а кофите за боклук са казани за боклук, и са високи. И тази групичка песове, малко по малко почне да изпитва затруднение да намира храна, щот по принцип не пасе трева, която в Тракия има бол, а търси нещо по-питателно. И реши, че детето с колелото влиза в територията им.

 

Едно време в Студентски град съм виждал такива пак по над 10 в група и на моменти става страшно.

Link to comment
Share on other sites

Сега последно, виждал ли си бездомни кучета, или не си виждал от много време? И все пак по центъра са дюнер до дюнер до пицария до заведения. Те там са наядени. Сега си представи 10 кучета да обикалят около блоковете, където няма заведения, а кофите за боклук са казани за боклук, и са високи. И тази групичка песове, малко по малко почне да изпитва затруднение да намира храна, щот по принцип не пасе трева, която в Тракия има бол, а търси нещо по-питателно. И реши, че детето с колелото влиза в територията им.

 

Едно време в Студентски град съм виждал такива пак по над 10 в група и на моменти става страшно.

 

Издребняваш.

 

Виждал съм куче, естествено, но не съм виждал глутници, а около блоковете ни не съм виждал от години сигурно. Само тези въпросните по центъра.

 

И все още не разбирам защо трябва да се трепят, а не може просто да се кастрират и след 4 години да няма кучета?

 

Ми те и гълъбите разнасят зарази в изпражненията си. Освен един стъклен глобус да направят около града, за да няма птици, че тях малко трудно ще ги трепят една по една.

Link to comment
Share on other sites

Колеги, с евтаназия на кучетата няма да се постигне нищо и доказателството е Румъния. В началото на 90те години румънските власти са решили, че точно това е начина за справяне с кучета и са избити хиляди животни. В момента бездмоните кучета по статистика са около 60 000 в Букурещ. Проблемите за мен са най-вече в безхаберните стопани, които изоставят/губят кучетата си. Преди имаше едно предаване по Animal Planet за зоополицаи в US, това за мен е най-правилният начин да се действа - кучето се хваща, обезпаразитява, проверява се дали е агресивно (ако е, то тогава бива приспивано, ако не е се дава в нещо като приют и се чака да му се намерят стопани). За съжаление сме много далече от тази действителностwacko.gif

 

 

Още през 1990-те години Световната здравна организация научно доказва, че масовото избиване не би могло да реши трайно проблема с бездомните кучета. Чрез евтаназия заинтересованите фирми обаче ще спечелят повече пари, отколкото при прилагането на други методи. Единственият начин да се намали броят на бездомните кучета е тяхната кастрация - процедура, която е не само по-ефективна и хуманна, но и много по-евтина от избиването на животните.
Link to comment
Share on other sites

Едно нещо ми е много интересно без да взимам страна в спора с кучетата. Как по дяволите ще е по-евтино да се залови кучето, обезпаразити, кастрира, държи в приют, да бъде хранено и т.н. от това да се убие и толкова?

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо ми е много интересно без да взимам страна в спора с кучетата. Как по дяволите ще е по-евтино да се залови кучето, обезпаразити, кастрира, държи в приют, да бъде хранено и т.н. от това да се убие и толкова?

 

Цитатът е от статия, в която се говори за кучетата в Румъния, и става въпрос само за кастрация и пускането им на свобода. Дадох за пример US, защото за мен това е най-добрия метод, но определено и най-скъпия :) А това "да се убие и толкова" съвсем не е така, след като е убито да не мислиш, че се хвърлят в комунала и се приключва?laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо ми е много интересно без да взимам страна в спора с кучетата. Как по дяволите ще е по-евтино да се залови кучето, обезпаразити, кастрира, държи в приют, да бъде хранено и т.н. от това да се убие и толкова?

 

На улицата ли да ги трепят ако ги трепят? С камъни? И после труповете да ги оставят да гният?

Link to comment
Share on other sites

Издребняваш.

 

Виждал съм куче, естествено, но не съм виждал глутници, а около блоковете ни не съм виждал от години сигурно. Само тези въпросните по центъра.

 

И все още не разбирам защо трябва да се трепят, а не може просто да се кастрират и след 4 години да няма кучета?

 

Ми те и гълъбите разнасят зарази в изпражненията си. Освен един стъклен глобус да направят около града, за да няма птици, че тях малко трудно ще ги трепят една по една.

Хайде сега издребнявам. Ти в 2 поредни мнения казваш 2 противоречащи си едно на друго твърдения. Как да проведем дискусия по въпроса, като не може да се каже ти точно какво твърдиш?

По другия въпрос:

Аз моето мнение го казах - най-добре е да се прибират в приют за "осиновяване" и ако няма желаещи даден нормален период от време да се приспят. То всички животни може да разнасят болести. Дай сега като едните е доста трудно да се ограничат, да не правим нищо и с тези, които може. И мишките разнасят, и котките, и канарчетата. Защо за мишките има отрова примерно и хората ги морят, а кучетата и котките не? Защо кучето или котката да има повече "привилегии" от една мишка? Има хора които обичат примерно плъхове - ама не са скочили, срещу избиването им с отрови, капани и т.н. Аз например харесвам и котките и кучетата, но това не значи, че трябва да оставим бездомните ей така и нищо да не се прави. Бездомните животни от всякакъв вид са проблем. И решаването му не е като се оставят да се развъждат и смесват с хората, защото конфликти и проблеми ще има - я нападения, я с болести, я с паразити. Искаш куче - гледаш си го в къщи, искаш мишка - гледаш си я вкъщи. Искаш питон, игуана, канарче - пак така.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...