Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Виж часовниците на Suunto ;)
Да, да... Най-евтиния - 180 лева. Спрямо приходите ми - да си взема такъв часовник би било изгъзица и граничи с комплексарщина... Поне аз така мисля.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Suunto ако не са фински, ще си скоча на топките...

 

Edit: Оооо, няма да си скачам по топките ^_^. Много съм добър :Д.

 

Някой ще ходи ли тая вечер на Уикеда?

Link to comment
Share on other sites

Ванка, на моя пише 50м - да ти дам да го тестваш laughing.gif

Другата седмица мога да му направя един тест. Декември месец мога да го тествам дали ще издържи на 120м.

 

Няма нужда да се хàбиш - и едно достатъчно дълго въженце ще свърши същата работа. :P

Друго си е да видя с очите си как се мачка :devil.

 

Да, да... Най-евтиния - 180 лева. Спрямо приходите ми - да си взема такъв часовник би било изгъзица и граничи с комплексарщина... Поне аз така мисля.

Аз съм си харесал няколко модела, но все не мога да реша кой ми харесва повече. Така вече доста месеци не мога да си взема часовник от тях.

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че някои хора са много нагли...

 

Петдесет пъти по-висок оборот са установили инспектори от НАП по време на открити наблюдения в дискотека в Кранево, съобщиха от агенцията.

Преди пристигането на данъчните, собственикът на дискотеката декларирал дневен оборот от 190 лева, а в присъствието на екипа на приходната агенция оборотът скочил до 10 200 лева.

 

...и като сметна тая дневна разлика 'декларирано/реално' по хилядите заведения в страната и ги умножа по 7000 дена (за последните 20-тина години) получавам цифра, от която съдя, че в някои от галактиките има по-малко звезди, отколкото са окрали наш'те през последните 20 години....и това само за заведенията, а Кремиковци, БГА Балкан и останалите едри забърсвания изобщо не ги броя...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че някои хора са много нагли...

 

 

 

...и като сметна тая дневна разлика 'декларирано/реално' по хилядите заведения в страната и ги умножа по 7000 дена (за последните 20-тина години) получавам цифра, от която съдя, че в някои от галактиките има по-малко звезди, отколкото са окрали наш'те през последните 20 години....и това само за заведенията, а Кремиковци, БГА Балкан и останалите едри забърсвания изобщо не ги броя...

 

Могли са - успели са...може само да им стисна ръцете. Като държавата ни го позволява...те кво са виновни, че кацата с меда е отворена. Предполагам, че ако можех и аз щях да греба с някой БАГЕР.

Link to comment
Share on other sites

Могли са - успели са...може само да им стисна ръцете. Като държавата ни го позволява...те кво са виновни, че кацата с меда е отворена. Предполагам, че ако можех и аз щях да греба с някой БАГЕР.

Къф ти багер, бе... направо я товари в багажника... Кофтито после е, че кат си купиш конче и няма да можеш да си я разнасяш, щот новите кончета си няма багажници...

Освен ако кончето не е такова:

b09e12389f610efd.jpg

Така хем ще си гъзар, хем ще има място за кацата!

Link to comment
Share on other sites

Ванка, на моя пише 50м - да ти дам да го тестваш laughing.gif

 

Тия метри са вид означение, а не реални метри на устойчивост.

 

Мисля, че 50м беше - потапяне в сладки води на дълбочина до 3 метра.

Link to comment
Share on other sites

Че какви са тези 50 метра тогава като на 3тия метър заминава? Това си е направо подвеждаща реклама

 

Някой да е казал, че тия 50 метра са във вертикална посока? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Water Resistant or 30 m - Suitable for everyday use. Splash/rain resistant. NOT suitable for swimming, snorkeling, water related work and fishing. NOT suitable for diving.

Water Resistant 50 m - Suitable for swimming, white water rafting, no snorkeling water related work, and fishing. NOT suitable for diving.

Water Resistant 100 m - Suitable for recreational surfing, swimming, snorkeling, sailing and water sports. NOT suitable for diving.

Water Resistant 200 m - Suitable for professional marine activity and serious surface water sports. NOT suitable for diving.

Diver's 100 m - Minimum ISO standard (ISO 6425) for scuba diving at depths NOT suitable for saturation diving. Diver's 100 m and 150 m watches are generally old(er) watches.

Diver's 200 m or 300 m - Suitable for scuba diving at depths NOT suitable for saturation diving. Typical ratings for contemporary diver's watches.

Diver's 300+ m - for mixed-gas diving Suitable for saturation diving (helium enriched environment). Watches designed for mixed-gas diving will have the DIVER'S WATCH L M FOR MIXED-GAS DIVING additional marking to point this out.

 

От Wikipedia го взех. По принцип не се доверявам сляпо на Wikipedia като източник, но същата табличка я имах в една книжка с упътване на Casio и знам, че е истинска.

Link to comment
Share on other sites

На моя CANDINO пише 50m/165ft tounge.gif

 

Аз предлагам да връчим на Иван една камара часовници, да ги окачи на един прът като суджуци и да ги закара на 50м да видим кво ще стане ХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

На моя CANDINO пише 50m/165ft tounge.gif

 

Аз предлагам да връчим на Иван една камара часовници, да ги окачи на един прът като суджуци и да ги закара на 50м да видим кво ще стане ХАХАХАХ

После почти всичките няма да стават за нищо ;). Твоят мога още в събота да го тествам.

Ще потърся снимки да покажа какво става с бутилка от минерална вода когато се потопи малко по - дълбоко.

 

Преди години и аз съм виждал подобна таблица на тази която даде w00x. От нея става ясно, че няма нито един нормален който да става за нормално плуване(с леко потапяне под вода).

Link to comment
Share on other sites

Аз не свалям часовника от ръката си никога. За ОРИЕНТ, който съм носил 7-8 години и за КАНДИНО до момента гарантирам, че вода не ги притеснява, но пък не са слизали на повече от 2 метра tounge.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

После почти всичките няма да стават за нищо ;). Твоят мога още в събота да го тествам.

Ще потърся снимки да покажа какво става с бутилка от минерална вода когато се потопи малко по - дълбоко.

 

Преди години и аз съм виждал подобна таблица на тази която даде w00x. От нея става ясно, че няма нито един нормален който да става за нормално плуване(с леко потапяне под вода).

Абе, не е баш така! Някога имах един дърт Ориент (автоматик), на които коронката за настройване, след употреба се завинтваше в корпусът. С този часовник съм се топкал и в Оризаре и на морето (до към 4-5 метра, щото по-нататък без тежести ми е почти невъзможно)... и да ти кажа, докато не ми го гепиха в казармата... си бачкаше без никакви дертове.

Link to comment
Share on other sites

Добре бе, кой ви говори за метри. Аз говоря за индикация "5 bar". Нима има друга мерна единица, освен бар-ове, което грубо се равнява на една атмосфера, или според википедия - 100 kPa.

 

Или може би измерват кръвното ми налягане в барове?

Link to comment
Share on other sites

Олеле, ужасТ. Това да се опитваш да комуникираш с БГ компании по мейл... ще се метна от терасата. Честно. И не говорим за някоя малка компанийка ами "официални представители" на "барам си гЪза и сие". Аз не стига, че смятам пари да им давам, все едно услуга ще им иска човек (в безплатния смисъл на думата). Сакън да не ти отговорят на ел. поща. Още повече пък да пратят оферта с ценови условия.

Тези хорица в кой век живеят не знам.

 

Дигиталния бустан на комуникации в Булгаристан е направо ялов.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не мога да си представя да ида на плажа с часовник за 300+ кинта и да го топя в морето. Не че ще се издраска, не че ще му стане нещо на каишката (ако е метална щото ако е кожена може и да стане) ами като цяло идеята не ми харесва.

 

А толкова мие е хубаво и леко откакто не нося никакви часовници :lol:

 

 

host-e, работата е там че те са официални представители и искат да говорят с големи вериги за МНОГО пари, не че веригите няма да им скъсат г.з. от глупости и да ги натиснат да им направят сериозна отстъпка но това са други теми.

 

Другото нещо е че има вероятност този email го гледа някой шеф и на него толкова му се занимва.

Link to comment
Share on other sites

Колко смотан трябва да си, че да забравиш чантата с цялата документация на фирмата си + разрешително за оръжие вътре? Кви заплеси има....

Link to comment
Share on other sites

Олеле, ужасТ. Това да се опитваш да комуникираш с БГ компании по мейл... ще се метна от терасата. Честно. И не говорим за някоя малка компанийка ами "официални представители" на "барам си гЪза и сие". Аз не стига, че смятам пари да им давам, все едно услуга ще им иска човек (в безплатния смисъл на думата). Сакън да не ти отговорят на ел. поща. Още повече пък да пратят оферта с ценови условия.

Тези хорица в кой век живеят не знам.

 

Дигиталния бустан на комуникации в Булгаристан е направо ялов.

слушай: http://vbox7.com/play:0bd2253b - това съм го слушал на живо....работата отива към ТРЕСКА ;)

Link to comment
Share on other sites

Олеле, ужасТ. Това да се опитваш да комуникираш с БГ компании по мейл... ще се метна от терасата. Честно. И не говорим за някоя малка компанийка ами "официални представители" на "барам си гЪза и сие". Аз не стига, че смятам пари да им давам, все едно услуга ще им иска човек (в безплатния смисъл на думата). Сакън да не ти отговорят на ел. поща. Още повече пък да пратят оферта с ценови условия.

Тези хорица в кой век живеят не знам.

 

Дигиталния бустан на комуникации в Булгаристан е направо ялов.

Да не отварям темата за чудесното Aftermarket обслужване, което сме способни да получим тук :]
Link to comment
Share on other sites

Абе, не е баш така! Някога имах един дърт Ориент (автоматик), на които коронката за настройване, след употреба се завинтваше в корпусът. С този часовник съм се топкал и в Оризаре и на морето (до към 4-5 метра, щото по-нататък без тежести ми е почти невъзможно)... и да ти кажа, докато не ми го гепиха в казармата... си бачкаше без никакви дертове.

Аз под леко потапяне имах в предвид доста под 4-5 метра. Без проблеми се докарват над 10 метра без плавници и тежести.

 

Добре бе, кой ви говори за метри. Аз говоря за индикация "5 bar". Нима има друга мерна единица, освен бар-ове, което грубо се равнява на една атмосфера, или според википедия - 100 kPa.

Това колко метра ще рече?

Link to comment
Share on other sites

Без проблеми се докарват над 10 метра без плавници и тежести.

 

E поне бутилка нещо? 10 метра ми звучи плашещо на мен - това все пак е 3тия етаж някъде (а по-новите кооперации направо 4тия)...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...