Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Алооооуууу....двамата почитатели на репертоара на Тони Стораро веднага да се преместят в темата на малкия Стенли! :woot

 

На вас друго не ви ли минава през тиквите? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз никой не поздравявам, боли ме кръста и не мога да пия, че ще карам след малко - ся пък стана за "оплаквания".

 

_________________

 

И недей обижда Терзис със сравнения със Стораро - даже не е от калибъра на гръка.

Link to comment
Share on other sites

Много ...и все странни мисли ми минават през главата.

Тва е щот главата ти е голяма и обла.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Днес, нейде из Рило-Родопите, открих най-уникалното място което съм виждал някога! Място при видът на което и най-закоравелите дизайнери на пощенски картички биха се просълзили от умиление и биха се отдали на съзерцание. Най съвършенният вир на планински поток с всичките му там пропъртис като огромни валчести камъни, фин пясък по дъното, небрежно паднал дънер над водопадчето през което се изтича, живописно надвиснали над него, млади букове и "Радоста на туриста".... и всичко това огряно от прекрасно слънце... И щото съм достатъчно гаден, няма да кажа нито къде е това късче от рая, нито ще постна някоя от снимките които направих.

 

П.с. А ако някой се мисли за атеист - нека да отиде до църквата "Св. Троица" в Банско и да послуша една служба водена от тамошният отец!

Link to comment
Share on other sites

btw наистина на такива места като отидат повечко хора и се замърсяват доста. Миналата седмица събирах от една полянка пластмасови бутилки - а даже имаше кошове на не повече от 1 км от мястото!? Що за хора?!

 

 

 

П.с. А ако някой се мисли за атеист - нека да отиде до църквата "Св. Троица" в Банско и да послуша една служба водена от тамошният отец!

 

След това може да отиде и да види в някое АГ отделение как има деца с малформации (вече вЕроющ). След това ако има сили да се запознае и с майките на тези дечица.

Може и в произволно избрано отделени по детска лъчетерапия.

 

 

@gado - Какво съм чел... недей ми казва ти. Първо си изясни хубаво какво е атеист/атеизъм (не лъзгай четящите) и какво рекламираш ти (защото явно не разбираш аз какво ти намеквах ако съдя по скобите ти). Защото в извора ти на вдъхновение някой е изливал фекалии от доста време.

 

(и това "неподготвен" ще взема да ви таксувам по 1 емотикон на тряскащо в земята лице човече като го лепите с и без повод - а по мой адрес безкрайно необосновано)

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

След това може да отиде и да види в някое АГ отделение как има деца с малформации (вече вЕроющ). След това ако има сили да се запознае и с майките на тези дечица.

Може и в произволно избрано отделени по детска лъчетерапия.

 

Като схванеш концепцията за вяра в нещото наречено бог (или както там го наричат в различните езици), ще ти стане ясно, че това няма нищо общо с религията! А това дето си го пуснал в спойлерът..., само доказва, че никога не си чел библията..., следователно леко се изказваш неподготвен (дори и в религиозен аспект)!

 

П.с. Аа..., да. И моля те, недей да ме замерваш със семантика по отношение на "вярата", защото това понятие може да се тълкува по няколко начина и със сигурност, това което аз имам на предвид, съвсем не е това за което ти си чел по книжките !

 

@gado - Какво съм чел... недей ми казва ти. Първо си изясни хубаво какво е атеист/атеизъм (не лъзгай четящите) и какво рекламираш ти (защото явно не разбираш аз какво ти намеквах ако съдя по скобите ти). Защото в извора ти на вдъхновение някой е изливал фекалии от доста време.

 

(и това "неподготвен" ще взема да ви таксувам по 1 емотикон на тряскащо в земята лице човече като го лепите с и без повод - а по мой адрес безкрайно необосновано)

Няма нужда да ти казвам какво си и не си чел, то си личи!

По отношение на атеизма:

Атеизъм

 

Атеизмът представлява убедеността, че нито едно божество не съществува. Терминът 'атеизъм' (френски: athéisme, от athée, което означава атеист, от гръцки Αθεος, атеос, което означава безбожен: а-, без; + Θεός, теос, значещо бог; думата има индоевропейски корени) се образува от гръцката представка α- (а-), която значи „без“ или „не“ и дошлата от гръцки дума теизм (от Θεϊσμός, теисмос), което значи вяра в някой бог. Следователно буквалният превод на термина 'атеизъм' е „без вяра в който и да е бог“.

 

Атеизмът отрича съществуването не само на личен бог или богове, но и наличността на други „свръхестествени“ реалности от всякакъв вид, които нямат своето обективно основание в материята и не се подчиняват на законите на природата в тяхното взаимодействие. С това атеизмът се обявява не само против религиите в техния класически вид, но и против всички форми на пантеизъм, спиритуализъм, идеализъм и др., включително против вярата в „чудеса“.

 

Атеизмът се разграничава от агностицизма главно по това, че определя реалността като съвкупност от съществуващи независимо и вън от съзнанието действителни обекти и я окачествява като достъпна (сега или в бъдеще, тъй като познанието е развитие) за опознаване и разбиране от човешкия разум.

 

За атеизма моралът се корени не в предписанията на божества, а в самата съвкупност от междуличностни отношения в обществото, и затова се развива и променя заедно с него. Според атеизма такава етика, основана на свободен и рационален избор е едновременно по-устойчива и по-гъвкава и адаптивна от религиозния принцип на „моркова и тоягата“ (посмъртно „въздаяние“).

 

Заедно с отричането на „безсмъртната душа“ атеизмът не признава и личното безсмъртие. За него битието на отделния човек е само миг от потока на битието на цялото човечество, устремен към бъдещето.

 

В древността думата атеизъм е имала съвсем различен смисъл. За гърците, живели от 400 до 200 г. пр. н. е., атеисти са били евреите, които вярвали само в един Бог. Подобно на тях и първите мюсюлмани, които вярвали само в Аллах, били наричани атеисти. Техните предшественици, точно като гърците, винаги търсели подкрепата на много различни божества. Дефиницията на атеизма се променя с времето, в зависимост от историческата перспектива. -

Кое точно трябваше да си изяснявам? Ще бъдеш ли така добър да ми обясниш - ти точно коя дефиниция за атеизъм имаш предвид (щото гранницата между това понятие и крайната религиозност е имагинерна!)

Това за фекалиите ще се направя, че не съм го видял! Ще ти дойде и на тебе времето когато това дето си го гризкал по книжките... ще започнеш и да го осмисляш (ама наистина)

Link to comment
Share on other sites

Алооооуууу....двамата почитатели на репертоара на Тони Стораро веднага да се преместят в темата на малкия Стенли! :woot

 

На вас друго не ви ли минава през тиквите? :lol:

 

През почивните дни...на тия години...има две неща, за които мисля :D :D

 

Аз никой не поздравявам, боли ме кръста и не мога да пия, че ще карам след малко - ся пък стана за "оплаквания".

 

_________________

 

И недей обижда Терзис със сравнения със Стораро - даже не е от калибъра на гръка.

 

Taка си е

Тва е щот главата ти е голяма и обла.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Въпроса е, че май грешната глава мисли, а това не е хубаво

Link to comment
Share on other sites

През почивните дни...на тия години...има две неща, за които мисля :D :D

 

Хммм, я да позная...ама ще е доста трудно щом са само две.....'ядене и пиене'?

Не, за теб не може да са в тази комбинация - най-вероятно са или 'ядене и Ферари', или 'пиене и Ферари' (гръцката музика я смятам за бонус, щото върви и с яденето & пиенето, а и може да си я пуснеш във ферарито). B)

Link to comment
Share on other sites

Аз бих заложил на пиене и жени ама верно Ферари-то трудно ще го цакат... Но пък може мисленето за ферари да се подразбира и да е имал предвид още 2 неща освен него :lol:

 

Стефчо я хвърли малко светлина по въпроса че с Midex няма да можем да заспим докато се чудим за какво аджеба си мислиш...

 

ПС: На мен само глупости ми минават през тиквата но кога ли е било различно.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък...откъде ти хрумнаха "жените", при положение, че в комбинациите фигурира Ферари?? Като имаш Ферари, жените се явяват втория бонус, който сам си идва...:))

 

Аз предлагам, докато Чефо си вземе ферарито + втория си бонус, да му подарим за начало едно жълто моднато ферари, че да има поне къде да си пуска гръцкото...:lol:

 

decbae116633c383.jpg 2b20591ebe36c278.jpg b6f2f2a4c28396ab.jpg

 

 

 

 

П.П. Малко на модната лада прилича, но това е само на пръв поглед. :P

Link to comment
Share on other sites

По отношение на атеизма:

 

Атеизмът се разграничава от агностицизма главно по това, че определя реалността като съвкупност от съществуващи независимо и вън от съзнанието действителни обекти и я окачествява като достъпна (сега или в бъдеще, тъй като познанието е развитие) за опознаване и разбиране от човешкия разум.

 

агностицизма я да видим сега дали не говореше горе ти за това? И така и не разбрах какво искаш да ни рекламираш. А зз промяната в дефиницията на атеизма - да, точно поради много лошото познаване винаги му се лепи директната конфоронтация с "модни" религиозни системи.

 

А за ароматизацията на "извора" на вдъхновение, доста са малко хората все още "вярващи" в безкористните цели на тази институция.

 

Но да не помислиш, че съм настроен против теб или нещо такова. Не. Във всичките по-популярни системи от вярвания няма нищо лошо - лоши са хората искащи да махат с пръст пред носа си и да казват какво "как да става". То и в това лошо няма. Лошото е, че се крият зад "Него"/"Нея"/"Световния ред на нещата" и т.н. А просто могат да кажат, че ламтят за други работи.

Инак навсякъде има свестни хора - че и свестни свещеници, че и адУкати :D

 

Горе още имах предвид точно, че сигурно визираш отрица

Link to comment
Share on other sites

И щото съм достатъчно гаден, няма да кажа нито къде е това късче от рая, нито ще постна някоя от снимките които направих.
Пфф... миналата седмица минах през такива места, такива гледки, че ще ми държат влага (и топлинка в душата) за месеци напред...

 

Сега остава и да успея някак да си уредя Рилска епопея и тая година във велосипедно отношение ще е Epic Win...

Link to comment
Share on other sites

 

Това до това

 

 

И аз точно за такива индивиди говорех горе! Толкова ли е трудно в найлоновата торбичка в която си ги донесъл и да ги свалиш.

Link to comment
Share on other sites

Това да е Беглик случайно?

 

Във facebook се присъединих към групата "да спасим глухаря от спасителите на глухаря!". Този фестивал е един модерен уудсток. Нищо добро няма да види глухьо от целия този цирк. А на Байкария май им отърва да е така :[

Link to comment
Share on other sites

Хммм, я да позная...ама ще е доста трудно щом са само две.....'ядене и пиене'?

Не, за теб не може да са в тази комбинация - най-вероятно са или 'ядене и Ферари', или 'пиене и Ферари' (гръцката музика я смятам за бонус, щото върви и с яденето & пиенето, а и може да си я пуснеш във ферарито). B)

 

 

Аз бих заложил на пиене и жени ама верно Ферари-то трудно ще го цакат... Но пък може мисленето за ферари да се подразбира и да е имал предвид още 2 неща освен него :lol:

 

Стефчо я хвърли малко светлина по въпроса че с Midex няма да можем да заспим докато се чудим за какво аджеба си мислиш...

 

ПС: На мен само глупости ми минават през тиквата но кога ли е било различно.

 

жени и мааалко пийване бре. за кво може да си мисли един 17 годишен :bgrin:

 

ФЕРАРИТО е извън класациите. То върви по подразбиране. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това да е Беглик случайно?

 

Във facebook се присъединих към групата "да спасим глухаря от спасителите на глухаря!". Този фестивал е един модерен уудсток. Нищо добро няма да види глухьо от целия този цирк. А на Байкария май им отърва да е така :[

 

 

Не е Беглика. Доста по-малък язовир, на доста по-неизвестно място.Аз също съм в тази група. След първото ми/и единствено, смятам/ посещение на феста, някак си нямам желание пак да се сблъсквам с кришнари и прочие гадове. Не така се опазва защитен вид.

Link to comment
Share on other sites

Не е Беглика. Доста по-малък язовир, на доста по-неизвестно място.Аз също съм в тази група. След първото ми/и единствено, смятам/ посещение на феста, някак си нямам желание пак да се сблъсквам с кришнари и прочие гадове. Не така се опазва защитен вид.

 

Лудо Пате

 

Донеси си вехториите и с въженца, лепилце и ентусиазъм ги превърни в плавателен съд, с който да се състезаваш. Приемат се самотни плаватели и екипажи. Предизвикателството – 1 миля на Беглика.

 

Наградите : за победителя в дисциплина ветроходство – двудневна разходка с яхта; за победителя в дисциплина гребане – тандемен полет. А за най-атрактивно потъналото пате – награда изненада.

Чудесно - напълнете дъното на язовира с боклуци. Серем ви на феста!

 

Като чета програмата - страх ме хваща. Мамицата му, онова беше едно от най-красивите кътчета на Родопите, тия дрогирани злета ще го осерат тотално...

Link to comment
Share on other sites

Беше, Пешо, беше. Да не говорим, че вече е и международно известно и се мъкне боклука/ама най-долнопробния/ на Европа.

Link to comment
Share on other sites

Говорейки за Европа, погледнете как вървим нататък:

 

 

Има и втора част отдясно в списъка.

 

Аз лично не можах да изгледам всичката помия. Нямам думи просто...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...