Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Да бе, Видене, ама там предполагам, че чистят. Кой ще се хване да чисти горе? Организаторите? Първия Беглик го движеха основно Байкария и хората чистеха боклуците на сганта там. Сега, като гледам, няма никакви велосипедни мероприятия, та най-вероятно са се оттеглили... И остава въпроса кой ще почисти ничията собственост? А изпотъпканите треви, храсти? Изпотрошените за огрев дървета?

 

Мъка, мъка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Нищо чудно, ако са зарязали яко мизерия, ГС "Батак" да ги отреже за догодина.

Link to comment
Share on other sites

Ееее...кой знае...И аз се надявам, ама като знам колко гневни "природозащитници" ще има..Ха, яко ще е, ако всички участници се подлагат сутрин и вечер на тест за наркотици. Тогава ще е със сигурност нещо по-нормално като проява.

Link to comment
Share on other sites

Е то тогава кой ще го организира феста?

 

Извинявай - там я има цялата периодична таблица на псиохотропните елементи...

Link to comment
Share on other sites

Ъхъъъм, така е...По лични наблюдения, на тоя фест неупотребяващите наркотици са около 1%....А кой ще го организира ли? Ами защо вместо фест не организират всяка година залесяване? И не се водят разяснителни лекции за защитените птици в района, от които не е само глухаря? А ги има и черните щъркели, има ги врабчата и пернатокраката кукумявки/най-малките у нас/...Абе...хляб, зрелища и наркотици...

Link to comment
Share on other sites

Ваньо, ти на хейтърската каса ли работиш :lol:

 

Баси! Искам люЦЕРН да разработят и построят ускорител на досадни понеделници! Та да минават по-бързо и по-неусетно!

Link to comment
Share on other sites

Говорейки за Европа, погледнете как вървим нататък:

Има и втора част отдясно в списъка.

 

Аз лично не можах да изгледам всичката помия. Нямам думи просто...

:човече правещо си сепуко:

 

http://www.youtube.com/watch?v=CtztrcGkCBw&feature=player_embedded#!

Link to comment
Share on other sites

Атеизмът се разграничава от агностицизма главно по това, че определя реалността като съвкупност от съществуващи независимо и вън от съзнанието действителни обекти и я окачествява като достъпна (сега или в бъдеще, тъй като познанието е развитие) за опознаване и разбиране от човешкия разум.

 

агностицизма я да видим сега дали не говореше горе ти за това? И така и не разбрах какво искаш да ни рекламираш. А зз промяната в дефиницията на атеизма - да, точно поради много лошото познаване винаги му се лепи директната конфоронтация с "модни" религиозни системи.

 

А за ароматизацията на "извора" на вдъхновение, доста са малко хората все още "вярващи" в безкористните цели на тази институция.

 

Но да не помислиш, че съм настроен против теб или нещо такова. Не. Във всичките по-популярни системи от вярвания няма нищо лошо - лоши са хората искащи да махат с пръст пред носа си и да казват какво "как да става". То и в това лошо няма. Лошото е, че се крият зад "Него"/"Нея"/"Световния ред на нещата" и т.н. А просто могат да кажат, че ламтят за други работи.

Инак навсякъде има свестни хора - че и свестни свещеници, че и адУкати :D

 

Горе още имах предвид точно, че сигурно визираш отрица

Май това си го пропуснал или не си го схванал..., ама ще взема да се повторя все пак -

Като схванеш концепцията за вяра в нещото наречено бог (или както там го наричат в различните езици), ще ти стане ясно, че това няма нищо общо с религията!

Та, я пак ми кажи кой ми беше този извор, дето го ароматизирали....?

BTW, свещенниците, догмите, обредите и още повече, пък адвокатите... нямат - ама нищо общо с понятието което визирам! И не, нямам предвид убеденоста в съществуването на въображаемото приятелче!

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през акъла ,че виваком са пълен леш...Месец и половина им отне да ми прехвърлят номер от едно има на друго,от седмица при проверка на сметката ми излизат различни безполезни съобщения като за капак това :Facepalm:

 

 

74757671621129242631282580923qc3iHeaIAnAwQCYQJQkc.JPG

Link to comment
Share on other sites

Май това си го пропуснал или не си го схванал..., ама ще взема да се повторя все пак -

 

Та, я пак ми кажи кой ми беше този извор, дето го ароматизирали....?

BTW, свещенниците, догмите, обредите и още повече, пък адвокатите... нямат - ама нищо общо с понятието което визирам! И не, нямам предвид убеденоста в съществуването на въображаемото приятелче!

 

E, па оти ми говориш за "бог" тогаз? Онова изречение аз го прочетох (и пак като го чета така си е), че за монотеистичните "вероюта" апелираш и по-конкретно от нашия регион.

Ако не е било тъй, моя грешка. Разчел съм грешно изречението. Инак съм съгласен за "усещането" на такива места - то няма смисъл да се обяснява ами трябва да се отиде.

 

___________________________________

 

http://zamunda.net/details.php?id=231946&hit=1

:music :music :music :music :music :music

Link to comment
Share on other sites

E, па оти ми говориш за "бог" тогаз? Онова изречение аз го прочетох (и пак като го чета така си е), че за монотеистичните "вероюта" апелираш и по-конкретно от нашия регион.

Ако не е било тъй, моя грешка. Разчел съм грешно изречението. Инак съм съгласен за "усещането" на такива места - то няма смисъл да се обяснява ами трябва да се отиде.

Опитвам за последен път!

Като схванеш концепцията за вяра в нещото наречено бог (или както там го наричат в различните езици), ще ти стане ясно, че това няма нищо общо с религията!

Коранът е арабският препис на библията (естествено, пригоден към нравите и моралът на съответната общност), библията писана връз основата на талмуда (отново с адаптации към съответната общност) талмуда, пък е писан на основата на доста по-стари источници. Идеята за монотеизма съвсем не започва с юдеите, те просто я взаимстват! Интересното е, че във всички такива (монотеистични религии) фигурират едни и същи "Божи заповеди" - съдържащи почти дословно идентични параграфи, които всъщност са основните правила, без които не може да просъществува нито една племенна общност. Също така във всички тях съществува и концепцията за "свободната воля" и "равноправието" между хората (тези неща са казани в прав текст и удобно загърбени на по-късен етап от историята). И тъй като първо източникът на тези концепции е изгубен много далеч, назад във времето, а те се появяват във вярванията на общности разпръснати по целият свят - явно нещата не опират просто до религиозни суеверия (т.е. вярване в напразни неща), а до осъзнаване на определени факти, какви са те - интернет не е мястото за обсъждането им (по-скоро са предмет на интелигентен разговор на по чашка). Ако физиката представлява някакъв интерес за теб, можеш да се поразровиш из нещата на тема - строеж на материята, сам ще видиш как до едно ниво работите си вървят съвсем логично и последователно... в един момент обаче, настъпва такъв хаос и обръщане с главата надолу, на определени принципи важали до преди това ниво, че умове многократно по-големи от нашите са прекарали животът си в чесане по главата и упорити опити да схванат - Кой котлон, аджеба е включен и кви пет лева, че и мека мебел...

 

Както и да е! Разговорът почти стигна до влакнестият си край... и предполагам, че дотегнахме на бая народ.

Link to comment
Share on other sites

За утре в 9 часа е насрочено бутането на незаконната постройка на Цар Киро в централните гробища, научи Plovdiv24.bg. Както вече писахме, самото разрушаване беше предвидено да стане факт още преди няколко дни, но беше отложено заради строителни съображения.

 

Бутането на незаконния обект ще стане със специален 100-тонен кран, с помощта на който трябва да се вдигне близо 10-тонната плоча на "мавзолея".

Като оставим настрана въпроса как така се допусна да се излее това нещо там, аз питам сега кой ще плати 100-тонния кран, и демонтажа като цяло? Не че не знам отговора де. Вбесява ме тоя нагъл, мазен циганин angry1.gif

Link to comment
Share on other sites

(последно само по линия на това, за което стана въпрос със Гадо)

Е, де? Нали това и горе рекох?!

Та, ние с теб - след поянението ти от още един пост нагоре, наистина не спорим. Както казах явно грешката е била моя.

 

Иранската или по-скоро сасананидската (ахеменидска като първоизточник) система от вярвания е крайно любопитна по въпросите на "избора" като цяло - крайно омразна на юдаистично базираните системи (коректно е да не наричаме Корана препис, по-скоро аспектно разглеждане на Стария Завет от по-друг ъгъл).

 

А впрочем, днес в БНТ1 гостува един професор (името не ми е налично за съжаление), който доста интересно искаше да обоснове антиеволюционна теория базирана на Стария Завет. Водещия (едни много брадясал млад мъж от БГ радио) за съжаление само кимаше на очевидните пропуски на професора в логическите му заключения, НО... той все пак имаше право за точно ето тези физични феномени(не в онзи смисъл на думата). И като цяло за ел. импулсите в тялото на човек, за строежа на организмите и как от А и Б никога няма да стане Я, и прочие и прочие, че са "програмирани" - но точно в този аспект и аз съм като водещия, безпомощен. Просто гледах с леко съмнение.

Ако някой има името на госта в БНТ1 нека го драсне.

 

А наистина вероятно сме дотегнали доволно с тази тема. Ако някои иска наистина добри извори за религиозни течения (които много правилно носят друго име в цитирания източник), то може да потърси в "Иван Вазов" или библиотеката на ПУ "Паисий Хилендарски" трудовете по "Политически и Правни Учения" на Янко Янков - уникални по-рода си и единствени на български език (не говорим за преводи, а оригинални изследвания). Има си отделни трудове за всяка от по-големите древни политически системи.

А има и една прекрасна малка книжка - само за хора с чувство за хумор - "Забавна Библия" от Лео Таксил. Тя не дава отговори, просто сочи правилните въпроси и всеки сам може да си отговаря. (но трябва да е прочел Стария и Новия Завет човек преди да се насочи към нея)

Link to comment
Share on other sites

За утре в 9 часа е насрочено бутането на незаконната постройка на Цар Киро в централните гробища, научи Plovdiv24.bg. Както вече писахме, самото разрушаване беше предвидено да стане факт още преди няколко дни, но беше отложено заради строителни съображения.

 

Бутането на незаконния обект ще стане със специален 100-тонен кран, с помощта на който трябва да се вдигне близо 10-тонната плоча на "мавзолея".

Като оставим настрана въпроса как така се допусна да се излее това нещо там, аз питам сега кой ще плати 100-тонния кран, и демонтажа като цяло? Не че не знам отговора де. Вбесява ме тоя нагъл, мазен циганин angry1.gif

 

 

А що не сложиха две кила тротил и 50 кила амонит и след това да пратят царя да си изчисти гробищния парк...

Link to comment
Share on other sites

Между другото - спора на тема религия е интересна тема и няма да е лошо да ѝ направите такава и да го преместите там. Щото тази тема е по-скоро "какви глупости ми минават през главата" а другата тема някой ден бих я прочел с интерес, сега просто не ми се четат обширните трудове, които изписахте.

Link to comment
Share on other sites

".....Същият Рашков наследник само преди броени месеци получи административна глоба от наказателен състав на Асеновградски съд заради незаконна стрелба по хора..." :bgrin: E гати държавата викам аз...

 

© Plovdiv24.bg | Източник: http://news.plovdiv24.bg/185794.html#ixzz0xSEEubm8

Link to comment
Share on other sites

А що не сложиха две кила тротил и 50 кила амонит и след това да пратят царя да си изчисти гробищния парк...

 

Защото ще отнесат надгробните плочи на хората бе Наско. Тоя кютук път надолу няма без допълнителни поражения.

Link to comment
Share on other sites

В замунда качват старите касетки с Чък Норис... неееее :woot :woot :woot е истина. Върнах се във 1-4 клас. И даже ги качват с дублажа на БГ - помня го все едно е вчера.

hitman1991.jpg

 

___________________

 

СЪЩИЯТ!

 

Превод : Васил Кожухаров

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...