Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 hours ago, Godfather said:

Какви протести, онлайн? :lol:


Не бе, ще се събират пред Народното събрание. :D Да може по-лесно да им напишат глобите и да разнесат болестта, ако някой  се е чудел дали ще се зарази. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, Lucky Luciano said:

Диалог между здравния министър Ананиев и журналист...

 

Журналист: - Г-н Ананиев, много наши зрители ни пишат на редакционната поща, че имат голям проблем с гледането на децата си. Защото личните лекари отказват да им издадат болничен, тъй като ясли и градини са затворени, но не се водят под карантина!

Ананиев: - Ами...аз не разбрах...те взели ли са неплатена отпуска? Те имат право да си вземат неплатена отпуска...

Журналист: - Нали разбирате колко е тревожно това! Ако някой трябва да гледа детето си в неплатен отпуск, как ще го храни?

Ананиев: - Така е решило законодателството. Платен болничен се дава единствено на заразени с коронавирус и техните семейства, които са под карантина...

Журналист: - Това не е ли параграф 22?

Ананиев: - Не е параграф 22, защо да е...Когато са изчерпани законовите варианти, винаги може са се намери друг начин - роднина, баба, дядо... И те да се погрижат за детето.

Журналист: - Бабите и дядовците нали са в рисковата група?

Ананиев: - Видяхте, че рисковата група не е точно при тях, а при много по-младите - 40-49 годишни. Всяко едно семейство винаги може да намери клинично здрав човек, който да помага...

 

Не, той не е кретен!

 

И как един журналист нема топки, да го пита тиквуна - що кат' сме толко' добре финансово, що кат' икономиката цъфти, резерв има и т.н., не предложи мерки като в Гърция? 800 евро на човек, ток с намалена цена с 30% за тези месеци, банките чакат лихви и ГЛАВНИЦИ, тотална забрана за спиране на услуги - ток, вода, телефон, интернет и прочее, намалявана на данъци до абсолютен минимум и т.н. и т.н.

 

Щото, ако тук се дадат пари на хората, ше си седят в къщите, но тези с кредити и живеещи от заплата до заплата /а процентът им е голям!/, какво правят? Кой им гледа децата, кой им вади парите за хляб, за кредити, за сметки? Тук не те питат имаш ли, а ти казват - като нямаш, спираме...

 

Що един нема топки да го пита тоя кавал...

 

Е как ще копират от Гърция, това не е да ти сложат СМС, щото там го имало....Ама при тях 10 пъти министърът обяви, че той е на място на декларацията, но е абсолютно безплатен, пък у нас, що да не е 1.2 лв., аз даже предлагам 2.4 да е...

 

Само факта, че препоръчват да не се работи, пък за колекторските фирми няма проблем, показва че едни сметки трябва да се трупат, пък другите да умират. Те тях ни вирус ги лови, нито друго....

 

П.П. 31000 регистрирани в бюрото по труда от 14-ти до сега... Не знам като мине вируса дали ще е много розово положението.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Godfather said:

Какви протести, онлайн? :lol:

 

Някои естествено не вдяват, че вчера беше първи април. Имаше и анонси, че от днес отварят училищата. 

Реално погледнато много хора не искат да се удължава тъпанарщината след 12 април и поне да махнат безумно тъпите блокади на градовете.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

 

Някои естествено не вдяват, че вчера беше първи април. 

То цялата година до момента е е*ахти и първоаприлската шега....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

То цялата година до момента е е*ахти и първоаприлската шега....


Има нещо такова... Само че днес само има регистрирани близо 5000 в бюрото по труда. Подозирам на тях не им е много весело... 

Link to comment
Share on other sites

Те непременно ще растат доста, дано се сетят наистина и да махнат глупавите "тапи" на градовете, че малкото останали да работят да не загинат и те. Другите мерки могат да останат, не пречат толкова.

 

Ама тая година наистина кърти, мека зима, ся пролет със сняг, лудница....

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

Те непременно ще растат доста, дано се сетят наистина и да махнат глупавите "тапи" на градовете, че малкото останали да работят да не загинат и те. Другите мерки могат да останат, не пречат толкова.

 

Те безработните са главно онези от "другите мерки".

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jozo said:

Те непременно ще растат доста, дано се сетят наистина и да махнат глупавите "тапи" на градовете, че малкото останали да работят да не загинат и те. Другите мерки могат да останат, не пречат толкова.

 

Ама тая година наистина кърти, мека зима, ся пролет със сняг, лудница....

 

Вчера бях в Йота в Ягодово. Знаеш ме, че съм силно комуникативен и докато поръчвам за нула време завързахме лафа в офиса. Прибира се един служител и касиерката му казва "Днес колко декларации?". "Дотука 5". Разказва ми, че всяка сутрин като отиде на работа първо разпечатва стек декларации. Смеем се. Ама не е смешно. Тъжно тъпо е. Дали пък да не помислим и колко хартия се хаби покрай тия малоумия?

 

А за времето - не се изненадвай, все по-лошо ще става. Имам предвид откъм аномалии.  

Link to comment
Share on other sites

Покрай това печатане на декларации доста хартия отива. Интересно както са затворени магазините от къде ще си купят когато свърши. Дребен пример само.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, w00x said:

 

Те безработните са главно онези от "другите мерки".

 

Не е точно така, нашите партньори, които работят се броят на пръстите на едната ръка, другите са затворени. Освен магазините, имат и монтажници, които сега трудно да ходят да проучват обекти, пък после още по-трудно да ходят да ги изпълняват. Отделно тея дето работят, не поглежда жив човек през прозореца в магазина, хората стиснаха парите, щото не се знае дали ще има за ядене, сметки и прочие. Поне на мен ми се струва, че скоро глада ще стане по страшен от кой да е вирус....

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, netrootbg said:

Покрай това печатане на декларации доста хартия отива. Интересно както са затворени магазините от къде ще си купят когато свърши. Дребен пример само.


И то един от многото напълно логични... Аз така и не мога да си поговоря с постови - пусто служебната ми бележка е вълшебна :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Покрай това печатане на декларации доста хартия отива. Интересно както са затворени магазините от къде ще си купят когато свърши. Дребен пример само.

Ти ела да видиш при онлайн обучението на седмокласник що хартия отива :)

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, charmock said:

Ти ела да видиш при онлайн обучението на седмокласник що хартия отива :)


Тва па що? Аз моята третокласничка не съм видял да харчи листове :ninja:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, charmock said:

Искат да се попълват домашните ръчно. После снимаме и качваме.

 

Има някаква логика - в пъти по-смислена от "декларацийти"

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

 

Някои естествено не вдяват, че вчера беше първи април. Имаше и анонси, че от днес отварят училищата. 

 

Ако тези "някои" съм аз, то:

 

image.png

 

Има си цяяяяла група. И не, не е създадена вчера. Обикаля от 1 седмица приблизително.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Ако тези "някои" съм аз, то:

 

image.png

 

Има си цяяяяла група. И не, не е създадена вчера. Обикаля от 1 седмица приблизително.

 

Дебили има навсякъде - сЕди глЕй мача

Link to comment
Share on other sites

Който има БСТВ да си пусне, да гледа как се краде! Единствено те излъчват Народното събрание на живо, защото другите канали, националните, са удобно заети от друго, докато гласуват кражбата...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, netrootbg said:

Избягвам да публикувам такива неща тук, но ще направя изключение. Дано съм поместил правилен линк.

https://www.facebook.com/groups/zabeliazanovplovdiv/permalink/2549604791960379/

Тъжна работа и нагледна история как извратената здравна система те оставя да умреш в мъки. Пратихме пари с жена ми.

Link to comment
Share on other sites

Мина ми през главата, че от доооооста време не съм влизал във форума..паролата беше забравена, но поне не и пощата. =] Радвам се, че видях, форума жив и мноооооого активни никове, които бродеха тук още по времето на последното ми влизане през 2014 година! Всички бъдете живи и здрави!! =]

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, d3Mag said:

Мина ми през главата, че от доооооста време не съм влизал във форума..паролата беше забравена, но поне не и пощата. =] Радвам се, че видях, форума жив и мноооооого активни никове, които бродеха тук още по времето на последното ми влизане през 2014 година! Всички бъдете живи и здрави!! =]

Влизай по често за да живне още повече форума. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...