Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, chasti said:

 

В САЩ са по - ново огнище от Китай и Италия. Виж и по бройката на възстановените. Тепърва ще ги натовари. А както е и тяхната гадна система по отношение на медицинските застраховки. В Италия има и един друг момент, че имат много възрастно население. Нямам си на идея как им е здравната система, но италианците не са по точните науки и добрата организация. Всичко е яваш яваш.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

В САЩ са по - ново огнище от Китай и Италия. Виж и по бройката на възстановените. Тепърва ще ги натовари. А както е и тяхната гадна система по отношение на медицинските застраховки.

 

Защото президентът им каза, че е "само грипче" и реши да си пази акциите на фондовия пазар. Напомня ли ти на някои от пишещите тук? Не частта с акциите. Другото.

Англия са следващите.

 

Днес гледах видеото на лекарка, която каза, че в една болница в Ню Йорк, от 200 спешни случая за ден, случаите са станали 400. И това е само началото при тях, защото цифрите се покачват с 11 000 на ден в момента, а скоро и с много повече. От други болници им пращали машини. Докарали тир с ремарке фризер, за да слагат умрелите, тъй като нямали повече място, но то пък това е рутина във всички болници съм чувал. Да караш ремаркета от хранително-вкусовата промишленост, за да си складираш мъртвите. В ръцете ѝ преди ден или два, бил умрял 38 годишен мъж... От дихателна недостатъчност в следствие на КОВИД-19. И тъй като виждам, че е много важно за списващите - не, не знам в коя статистика ще го пишат. Не ме и интересува честно казано.

 

На една позната.... позната в Калифорния, отишла в болницата, защото не се чувствала добре. Било ѝ отпаднало и имала грипни симптоми. Онези нямали възможност да направят тест за коронавируса, затова направили такъв за грип, който излезнал отрицателен. Изписали ѝ лекарства за симптомите и я пратили вкъщи да се лекува. Докато си тръгва, в асансьора на болницата, изкашля кръв, пада и умира. 35 годишна жена. Сигурен съм, че е погълнала стъкло или нещо.....

 

От друга страна, то всичко се раздува извън пропорции, нали така? И да не забравите да подпишете някоя подписка против 5Г мрежите, че ще ни избият, ей! С тъпите си 5Г клетки и вълните, които намалят имунната ни система! Но не срещу рутерите по къщите! Да не се бъркат! Тя честотата е еднаква, но срещу едното е модерно да има подписки, а другото е нововъведение, което ни улеснява и ще е тъпо ако го няма.

Link to comment
Share on other sites

Това за 5G мрежите е велико. То за какво ли не ги обвиняваха. Тестове и сертифициране изобщо не ги гледат. Това със САЩ май им беше голяма грешка, особено с тяхната здравна система. На Тръмп вторият му мандат май ще му се изплъзне. Точно в годината на избори да го сполети и тежка икономическа криза. Борис Джонсън и той не е от много интелигентните. И там голям късмет изкараха брекзита да им съвпадне с негово управление + криза(те може да се каже, че са и от преди сега) + вирус. До момента най - добре май се справиха държавите които въведоха масово тестване. За съжаление нашата държава бяга от такова нещо. За сметка на това от брифинга на мутрата, разбрах как в Европа били много зле и сме щели да ги спасяваме...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

 

Защото президентът им каза, че е "само грипче" и реши да си пази акциите на фондовия пазар. Напомня ли ти на някои от пишещите тук? Не частта с акциите. Другото.

Англия са следващите.

 

Тоя оранжев идиот счупи всички тъпомери по света. Последната му идиотщина (това е съвсем официално) е да разполага войска по северната граница с Канада (най-дългата неохранявана граница в света), защото се опасявал, че канадци щяли да почнат да преджапват незаконно на юг. По този повод днес в Туитър хаштага #NoCanadian направо експлоадира на върха с уникални лафове и мемета. Цяла вечер съм се смял до припадък и в момента корема още ме боли. :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

И освен това иска към Великден да махне всякакви мерки, които  е взел. Ако изобщо е взел някакви мерки. Но той е бизнесмен преди всичко и си гледа парите.

 

ББ и компания много хора го хейтят, ама аз за първи път съм съгласен с нещата, които прави и които казва. Мисля, че мерките са много адекватни.

 

Това, което ми прави впечатление е, че хората масово не четат. Във Фейсбук всичко живо споделя всякакви глупости, никой не чете. Вчера видях статия със снимка от ноември 2018.

Link to comment
Share on other sites

On 3/26/2020 at 8:33 AM, dvdrw said:

Или 'Андреа Селесте' :)


И Пакита Гайего! 
 

42 minutes ago, plameni said:

Со кротце, со благо и со малце кьотек ...


А каква е идеята на тоя лабуть? Щото гледам минават и заминават... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

А каква е идеята на тоя лабуть? Щото гледам минават и заминават... 

 

Не спазват ограниченията и се събират там, където не трябва да се събират.

Видях още 2 видеа. На едното ги биеха с пръчки като ги вадеха от един фризьорски салон. На другото ги биеха, за да ги разпръснат, защото се бяха събрали на един пазар все едно нищо не се е случило.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, w00x said:

 

Защото президентът им каза, че е "само грипче" и реши да си пази акциите на фондовия пазар. Напомня ли ти на някои от пишещите тук? Не частта с акциите. Другото.

Англия са следващите.

 

Днес гледах видеото на лекарка, която каза, че в една болница в Ню Йорк, от 200 спешни случая за ден, случаите са станали 400. И това е само началото при тях, защото цифрите се покачват с 11 000 на ден в момента, а скоро и с много повече. От други болници им пращали машини. Докарали тир с ремарке фризер, за да слагат умрелите, тъй като нямали повече място, но то пък това е рутина във всички болници съм чувал. Да караш ремаркета от хранително-вкусовата промишленост, за да си складираш мъртвите. В ръцете ѝ преди ден или два, бил умрял 38 годишен мъж... От дихателна недостатъчност в следствие на КОВИД-19. И тъй като виждам, че е много важно за списващите - не, не знам в коя статистика ще го пишат. Не ме и интересува честно казано.

 

На една позната.... позната в Калифорния, отишла в болницата, защото не се чувствала добре. Било ѝ отпаднало и имала грипни симптоми. Онези нямали възможност да направят тест за коронавируса, затова направили такъв за грип, който излезнал отрицателен. Изписали ѝ лекарства за симптомите и я пратили вкъщи да се лекува. Докато си тръгва, в асансьора на болницата, изкашля кръв, пада и умира. 35 годишна жена. Сигурен съм, че е погълнала стъкло или нещо.....

 

........

ако не беше ветото на президента,  с тия приказки в стил "една жена каза" одма те бяха пратили в затвора за всяване на паника. с утежняващи вината обстоятелства: имаш "импакт фактор" във форума, оти си модератор....

дали пък не е време  да си мерите малко приказките и страшилките да си ги пазите за лична употреба? личните истории затова уж са лични.....

 

и това че мисля че паниката е в пъти  повече от реалната опасност не ми пречи да спазвам нормална лична хигиена и някои от нововъведените ограничения. притесняват ме антиконституционните такива и липсата на ясен краен срок на "извънредността".

 

не е еднаква честотата на 5Г спрямо домашните уай-фай рутери. на различни канали са "свободните" и тези под лиценз, да не говорим за мощности на излъчване, и плътности на полето или другите разлики в параметрите.

Link to comment
Share on other sites

За какво да ме пратят по-точно в затвора? Аз не разпространявам фалшива информация и конспирации. Коментирам и споделям реални случки.

Дори не съм написал, че въпросната жена е починала от коронавируса. Освен ако аз не пропускам нещо..

Личните истории са лични, защото са се случили на нас, а не защото трябва да се пазят в тайна.
А аз мога да имам "импакт фактор" и без да съм модератор. Това е напълно субективно.

 

Има разлики в параметрите, но не са нощ и ден. И не сме нито аз, нито ти хората, които трябва да направят тестовете на технологиите преди да им сложим лиценза. Не сме ние и хората, които могат да ги замерят независимо от въпросните хора дали въпросният лиценз, за да видим дали има някаква вреда. Поне аз не мога. Ако ти можеш - давай. Направи тестове и покажи на хората. Вероятността някой да повярва на човек с реални резултати е по-голяма от това да повярва на някой, който обикаля с шапката от фолио и крещи на хората в главата си.

Link to comment
Share on other sites

А е имало едно време, когато за паникьорство са и разстрелвали....

Едно Интересно четиво. Хем от ония, с шарените пици, дето яко се кльопат от ЕнтелЕгенцията. Впрочем ВВС наскоро с огромно отвращение изплюха едно друго камъче. Не намирам материала в момента обаче... Дали заради нечия политкоректност или щото не въвеждам правилен критерий за търсене, ама не го намирам.

Ей тука човека си го казва в пряк текст - Може да се притъпи, но не може да се ограничи!

Пък вие си мислете, че ограничавате нещо, като позволявате да ви правят на маймуни.

 

П.п. Да се изгаря постелята заради бълхите е наистина изключително тъпа постъпка! Пък кой както иска, така да ме раз-бира!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, gado said:

А е имало едно време, когато за паникьорство са и разстрелвали....

Едно Интересно четиво. Хем от ония, с шарените пици, дето яко се кльопат от ЕнтелЕгенцията. Впрочем ВВС наскоро с огромно отвращение изплюха едно друго камъче. Не намирам материала в момента обаче... Дали заради нечия политкоректност или щото не въвеждам правилен критерий за търсене, ама не го намирам.

Ей тука човека си го казва в пряк текст - Може да се притъпи, но не може да се ограничи!

Пък вие си мислете, че ограничавате нещо, като позволявате да ви правят на маймуни.

 

П.п. Да се изгаря постелята заради бълхите е наистина изключително тъпа постъпка! Пък кой както иска, така да ме раз-бира!


Така, така. Тази илюзия с ограничевенето е повече от смешна. Грипът ще си обиколи планетата каквито и глупости да се правят. И ще си вземе неговото си. Остава само да гледаме колко време ще отнеме. 


Ангеле, ти голЕмо медицинско светило цитираш! Направо жа си рАзкъням фланелката... от смях... 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, gado said:

А е имало едно време, когато за паникьорство са и разстрелвали....

Едно Интересно четиво. Хем от ония, с шарените пици, дето яко се кльопат от ЕнтелЕгенцията. Впрочем ВВС наскоро с огромно отвращение изплюха едно друго камъче. Не намирам материала в момента обаче... Дали заради нечия политкоректност или щото не въвеждам правилен критерий за търсене, ама не го намирам.

Ей тука човека си го казва в пряк текст - Може да се притъпи, но не може да се ограничи!

Пък вие си мислете, че ограничавате нещо, като позволявате да ви правят на маймуни.

 

П.п. Да се изгаря постелята заради бълхите е наистина изключително тъпа постъпка! Пък кой както иска, така да ме раз-бира!

 

Да, безкрайно наивно е да се смята, че всички регистрирани в статистиката в Италия са починали от коронавируса. Да не говорим, че ако се гледат тия числа, на 90000 регистрирани заразени има над 9000 починали, което е над 10% смъртност.

Не знам италианците откога правят тестове, но гледам, че след средата на февруари за започнали да регистрират случаи, предполагам, че и оттогава тестват. Не знам колко лаборатории имат, но излиза, че обработват по над 3000 теста на ден. Ако прибавим и втори тест при оздравяването, стават над 3300 теста на ден.

 

Щатите искат да са първенец, та ударно имат регистрирани 105 000 случая....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dvdrw said:

 

Щатите искат да са първенец, та ударно имат регистрирани 105 000 случая....


Очакваме Русия ХАХАХА

Ама пусто там си пийкат хинин, па и водка бая има - не остава мегдан за вирОси! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Ангеле, ти голЕмо медицинско светило цитираш! Направо жа си рАзкъням фланелката... от смях... 

 

Написаното не е обвързано с медицина, а с логика.

И щом Ja Rule го разбира, а ти не го разбираш, май наистина е най-добре да си разкъсаш фанелката .... поради каквато причина искаш.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

 

Написаното не е обвързано с медицина, а с логика.

И щом Ja Rule го разбира, а ти не го разбираш, май наистина е най-добре да си разкъсаш фанелката .... поради каквато причина искаш.


Няма такава логика. В биологията, в медицината и т.н. няма такива логики на мазен мангал! Тези на кишето в гетото докато шмъркат да ги плямпат. 

Link to comment
Share on other sites

Как написаното, като факт, ще се промени ако е написано от медицинско лице?

Четеш информацията избирателно и само това, което подкрепя твърденията ти. Типично за теб.

 

Ето ти. Професор епидемиолог. Бял. И с очила.

 

image.png

 

Аз по-добре не мога да го напиша, но дори и да го напиша - не съм професор, та думите ми (дори и идентични) няма да имат същата тежест. За теб.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...