Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

54 minutes ago, netrootbg said:

Не сме и очаквали нещо повече от тотално пренебрежение към мерките и неспазване на закона от теб ;).


Едва ли има и 10% от населението да е спазило малоумните разпоредби повече от мен, та тая тъпотия откъде я измисли не знам. Не ми отговори на въпроса. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Между другото от първа ръка мога да кажа че тия КПП нищо не правят, освен да правят задръствания, рзбирам ги момчетата да сеседят по 10 часа на тоя студ и сняг, но не може да ми кажеш -"Сложи няква бележка на таблото за да не те спирам и да минавате по-бързо..."

Дано поне не е така на други места...

Първоначално казаха, че ще правят проверка и при работодател...но едвали... всичко за поредн път е тотална щета..

Link to comment
Share on other sites

То не само на тези "градски" КПП-та е така. Аз го написах вече де, ама имам 3 поне примера, от страшно близки хора, които се прибраха в последната седмица, двама по сухопътна граница, един със самолет, на никой не са измерили температурата или да го помолят да попълни декларация на кой адрес ще изпълява карантината си.

Та добре, че те са съвестни и си стоят наистина вкъщи.

Ама дали така стоят нещата с всичките цигани, които се прибраха?
Ето затова казвам, че оставяйки настрани всичко за този вирус, то мерките на нашите "умни" управници и контрола от тяхна страна, са си както винаги, т.е. кръгла нула.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vinyl_master said:

Между другото от първа ръка мога да кажа че тия КПП нищо не правят, освен да правят задръствания, рзбирам ги момчетата да сеседят по 10 часа на тоя студ и сняг, но не може да ми кажеш -"Сложи няква бележка на таблото за да не те спирам и да минавате по-бързо..."

Дано поне не е така на други места...

Първоначално казаха, че ще правят проверка и при работодател...но едвали... всичко за поредн път е тотална щета..


От това, което видях, леките автомобили се проверяват. Особено пък тези с номера не от града. С тях най-дълго разговаряха. Иначе задръстване нямаше. Доколкото разбирам лудницата и задръстването е било първия ден, когато са били тотално неориентирани и са се презвземали твърде много. 

Link to comment
Share on other sites

Аз минавам всеки ден през КПП-то на надлеза на Скобелева майка. Имам декларация, имам и служебна бележка. Досега не са ми ги искали. Нито през уикенда, нито снощи и тази сутрин, когато уж вече е задължителна.  

Абсолютно никакъв смисъл няма от тия КПП-та, ама никакъв! Който иска- минава. В същото време ангажира огромен човешки ресурс на МВР. 13 КПП-та в Пловдив, по 4-ма на смяна са 52 души, 3 смени на денонощие, това са 156 полицаи, ежедневно ангажирани с тая дебилщина! 1000 пъти по-голям смисъл ще има ако ги пуснат да пазят махалите, или да патрулират по кварталите, или каквото и да е друго, различно от това.  

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, deus_pld said:

Аз минавам всеки ден през КПП-то на надлеза на Скобелева майка. Имам декларация, имам и служебна бележка. Досега не са ми ги искали. Нито през уикенда, нито снощи и тази сутрин, когато уж вече е задължителна.  

Абсолютно никакъв смисъл няма от тия КПП-та, ама никакъв! Който иска- минава. В същото време ангажира огромен човешки ресурс на МВР. 13 КПП-та в Пловдив, по 4-ма на смяна са 52 души, 3 смени на денонощие, това са 156 полицаи, ежедневно ангажирани с тая дебилщина! 1000 пъти по-голям смисъл ще има ако ги пуснат да пазят махалите, или да патрулират по кварталите, или каквото и да е друго, различно от това.  

 


Напълно съгласен. Между другото вчера точно там докато чаках (което беше няма 3-4 мин) един го върнаха към града. На излизане са по-сериозни. 

Link to comment
Share on other sites

Лично мнение:

 

Аз съм останал с впечатлението, че в Пловдив има ~2000 полицаи.

Лошото е, че сме ги научили да не работят и самите те да не спазват закона. 
Страшно много пъти ми е правило впечатление как се движат с превишена скорост, без включени дневни светлини и не обръщат никакво внимание на неправилно паркираните автомобили.

Включително и те паркират неправилно.

 

Междувременно се оказа голям проблем, ако армията ни също се наложи да свърши нещо. Чудя се какво изобщо правят тези хора по цял ден в поделенията.

Искам ги на границата, искам ги в гетата. Искам полицията на всеки километър. Искам всеки, на когото плащам, да работи.

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, w00x said:

Е, поне се е изолирал. :) Не е като да обикаля концерти, църкви и изложения.

 

Оф, дано се разкара тая гад до Юли, че имам билети за Тумороуленд.

А на вас може да ви отиде Хилс Ъф Рок тая година.

То да е само Hills-a. Имам билети и за Мидалидаре. По случайност не успях да взема за един концерт в Германия. Може би на късмет. Мен не толкова концертите ме притесняват колкото лятото да може да се ходи по морето. Имам къде да отида и при затворени хотели, но дали ще може да се ходи изобщо...

А иначе имам информация за заразен от Пловдив който точно преди да покаже положителен тест е бил на купон(преди 2-3 дни) с доста народ... Кой знае колко народ са заразени.

 

 

 

38 minutes ago, RaptoR said:

Не ми отговори на въпроса. 

2015-2018 и даже и 2019-та можем да добавим.

 

23 minutes ago, deus_pld said:

В същото време ангажира огромен човешки ресурс на МВР. 13 КПП-та в Пловдив, по 4-ма на смяна са 52 души, 3 смени на денонощие, това са 156 полицаи, ежедневно ангажирани с тая дебилщина! 1000 пъти по-голям смисъл ще има ако ги пуснат да пазят махалите, или да патрулират по кварталите, или каквото и да е друго, различно от това.

Тъкмо да ги видим малко по улиците. Иначе какво правят когато нямаме такива ситуации? МВР е с рекорден бюджет всяка година и още повече персонал. Не вършат работа никаква. Да не говорим какви олигофрени има там.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, RaptoR said:


На излизане са по-сериозни. 

Тази сутрин на излизане дори не си отворих прозореца, директно ми махна да продължавам. При мен помага фактът, че колата е брандирана, т.е. очевидно служебна, но все пак...

Яд ме хваща, щото в събота си загубих целия предиобед да подготвям тъпите декларации за мен и за останалите, които пътуват от Пловдив за да сме изрядни още в понеделник, а все още не съм ги вадил от жабката.

Като ще е извънредно положение и като ще борим вируса с ограничителни мерки, поне да се прави както трябва. Щото това в момента е пълен майтап... Не само с КПП-тата, а по принцип, с всичко: хиляди хора се връщат от къде ли не без никаква проследяемост; по селата и по махалите е пълна вакханалия- гъмжило от мангали, върнали се от точно най-засегнатите държави. В същото време двете най-големи болници в България вчера обявиха, че са си запълнили капацитета на инфекциозните отделения. При 200 болни общо за страната... 
И на фона на всичко това, някой да е видял вожда-слънце да се появи с маска, примерно? Ей така, колкото да даде личен пример... Като изключим оня път, когато си я нахлупи на очите като батман. Пълен дебил, а от него надолу всичко се мултиплицира... 

Четох наскоро една мисъл, която ми хареса. Звучеше горе-долу така: Проблемът на България в сегашната ситуация не е в епидемията, сама по себе си. Тя ще мине и ще замине все някога. Проблемът е, че се случва точно сега, точно при това управление на алчни, прости и абсолютно некомпетентни хора.

 

Между другото, не може да не сте забелязали, че всичко останало в тази държава, освен Коронавируса, е в пълно информационно затъмнение. Например фактът, че Перник продължава да е без вода, и че ултра-мега водопровода, който вожда обеща за 1 месец, вече 2 месеца не е готов и 2 пъти се пука при водните проби, щото и там е някакво бясно крадене. Къщата в Барцилона, нещо? Терасите, къщите за тъщи, Миню Стайков, Арабаджиеви, Божкови, Лавки, лотарии? Някой, нещо?  Ами надвзетите партийни субсидии, които само така между другото тук-там се спомена, че депутатите онзи ден са решили, че евентуално ще ги върнат, ама някой друг път... Което в сегашната ситуация е висша форма на наглост и безочие.

Никога не съм вярвал в конспиративни теории, не го правя и сега, ама чак пък такъв късмет да извадят нашите управляващи, направо не е истина. Тамън леко-леко се беше размирисала кочината и епидемията замаза всичко. Направо дюшеш им дойде...

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, deus_pld said:

Тази сутрин на излизане дори не си отворих прозореца, директно ми махна да продължавам. При мен помага фактът, че колата е брандирана, т.е. очевидно служебна, но все пак...

Яд ме хваща, щото в събота си загубих целия предиобед да подготвям тъпите декларации за мен и за останалите, които пътуват от Пловдив за да сме изрядни още в понеделник, а все още не съм ги вадил от жабката.

 


Ето кой ще ми помогне да попълня тая тъпня, дето е толкова слабоумно съставена, че няма накъде... И аз трябва да си я издам на себе си - пълен смях... 
Иначе в тоя дъжд товатни и служебни коли ги пускат - напълно нормално. Както мен вчера с буса. Аз съм турил маската, приготвил съм личната карта, спрял съм музиката, отворил съм джама и ... минаай, минаай :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UzITo said:

На нас ни отиде концерта на Властелина на пръстените :) Щеше да е Ноември, но го отмениха за Април.
Няма да се притесняваш за съжаление има изгорели вече... 

 

Аз няма да изгоря. Ще ми върнат парите, че не са изобщо малко. Ще ме е яд ако не отида.

 

Иначе наистина доста фестивали, които трябваше да се състоят този и следващия месец отмениха през последните седмици.

Link to comment
Share on other sites

  

21 hours ago, vinyl_master said:

Според мен, медиите пак си четат по редовете и всяват още повече паника.

 

Викаш, шефът на Гражданска защита в Италия всява паника?

Quote

 

Ръководителят на италианската Служба за гражданска защита Анджело Борели предполага, че реалният брой на заразените с коронавирус в страната не е 64 000, а 10 пъти повече.

"Съотношението между един потвърден случай и 10 нерегистрирани случая е напълно правдоподобно", заяви Боррели в интервю за „Ла Република“.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Това никой не го успорва, но аз в съзнателния ми живот като съм се разболявал от грипни вируси, никога не съм ходил на доктор не за да не влизам в статистиката, прсото си седя в къщи и се лекувам с почивка, лежене и противогрипни медикаменти. Така е и тук и в Италия и в Германия навсякъде. Както вече знаем никак не малък процент пренасят зарази без дори да подозират. Та , така....това всеки го знае.. но все пак "предполага", кой би предположил, че няква шматка в китай ще изяде някав прилеп на пазара и ще се стигне до тук...

Link to comment
Share on other sites

Не издъжам да не се обадя. Което пък от своя страна прави смъртността засега да е около и малко над 1%, това ако предположим, че не са 64 000, а 640 000 заразени, както казват италианците, които са там на първа линия, лице в лице с кризата.
И точно както vinyl пише, а и както се изказаха вирусолози, мнозинството от хора ще го изкарат с леки симпотоми, "на крак" както се казва и т.н.

 

За искащите да научат повче, научни данни, а не друго. В линка по-долу ще намерите доклад от наблюдението и изследванията на заразените с COVID-19 на кораба Diamond Princes. Няма да Ви пиша случая с този кораб, всички я знаете.

 

Линк

 

Та, който иска да чете и да си прави изводи. Който иска да продължава да кара на свободни съчинения, да ми игнорира постовете и да се прави на приятно разсеян.

Надявам се, че на всички ви е ясно, че на този кораб, вирусът "убиец" имаше идеалната среда, затворено пространство с много хора, които даже няма къде да отидат.

 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Според Световната Здравна Организация (The WHO considers bats the most likely natural reservoir of SARS-CoV-2)

 

However, a recent study under review shows that the genome of the coronavirus isolated from the Malaysian pangolin (Manis javanica) is less similar to SARS-Cov-2, with only 90% of genomic concordance. This would indicate that the virus isolated in the pangolin is not responsible for the COVID-19 epidemic currently raging.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

  

Викаш, шефът на Гражданска защита в Италия всява паника?


Аз да те питам тебе - ти съмняваш ли се, че би го направил? Не че не е прав в случая - вчера споменах, че това важи и за тук и за навсякъде. Същото и по-назад с ВВС - какво ми пука, че ВВС изсрали нещо? Защо трябва да им вярвам аз на тях? Както е казал Алеко ВСИЧКИТЕ са маскари. И точно най-големите са баш-топ-мега маскари, сеещи паника къде по поръчка, къде за рейтинг. Очаквам да ми цитираш скоро и FOX и CNN. Само недей DW, че ще повърна. Чудя ти се, умен човек си - на масмедии ще ми вярва... 

 

============================================

 

Сега се орибирам след рейд за провизии из града. Положението изглежда доста тихо и кротко, но нарушения на ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ мерки има много. Естествено най-много видях в Кауфланд. Циганинът е неконтролируемо животно, но и немалко малоумни се наблюдават извън тая сган. Без маски, без нищо и перат смело. Интересно като гледат как всички останали са маскирани не им ли така идва нещо наум... Ама тва са от тия кретени, дето ако му кажеш да не слага маска и ще спи с нея даже. Само и само да е наопъки! Странно за мен пред МЕТРО имаше двойна на вчерашната опашка, явно и там режимът е затегнат. Аз пък моментално в магазина си купих и ръкавици и ги сложих на мига. Наложи се да влизам два пъти, та всеки път пръскане с препарати на ръкавиците, почнах да си дезинфекцирам и телефона. Защото имам не просто рискови, а критични хора около себе си. Верно е досадна цялата работа, аз дори не очаквах да издържа толкова дълго с тая маска днес, но не е толкова зле, нито толкова страшно, нито толкова досадно. Даже на моменти се забавляваме с хората. Но предвид, че бях в циганския Кауфланд - просто нямах избор - дезинфекцирах дори количката. Тумби от тая сган работят в Италия. 

Между другото поведението на много хора е отвратително. Ясно е, че нещата са тегави и ще стават и по-тегави, но да се подскача и ръмжи срещу персонала - хора, които се опитват да въведат някакъв ред според нормите ПО НАРЕЖДАНЕ, е меко казано нагло и просташко. Значи управниците ти бръкнали с две ръце в гъза, разпрали го с тоя дабъл фистинг и си траеш като говно вмирисано настъпано, но срещу нещастните хорица, дето едва свързват двата края ще лаеш. Е, мо'е ли ти е%ем п§тката лелина на тебе!!! Аз лично поздравих всички от персонала, с които говорих за усилията им. 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз ходя до кварталния магазин, влиза се по-един, ходя на 3-4 дена веднъж за олио мляко и хляб, друго за сега имам. Препоръчвам квартални малки магазинчета.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, UzITo said:

На нас ни отиде концерта на Властелина на пръстените :) Щеше да е Ноември, но го отмениха за Април.
Няма да се притесняваш за съжаление има изгорели вече... 

Не сме изгорели, преместиха го за ноември ;) 

 

Видене пробвай следващия път в Метро на околовръстното, там попринцип има по-малко хора. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, RaptoR said:


Аз да те питам тебе - ти съмняваш ли се, че би го направил? Не че не е прав в случая - вчера споменах, че това важи и за тук и за навсякъде. Същото и по-назад с ВВС - какво ми пука, че ВВС изсрали нещо? Защо трябва да им вярвам аз на тях? Както е казал Алеко ВСИЧКИТЕ са маскари. И точно най-големите са баш-топ-мега маскари, сеещи паника къде по поръчка, къде за рейтинг. Очаквам да ми цитираш скоро и FOX и CNN. Само недей DW, че ще повърна. Чудя ти се, умен човек си - на масмедии ще ми вярва... 

 

В случая не става въпрос какво е интерпретирала и написала някаква медия, а какво е казал шефът на Гражданска защита на вчерашната пресконференция.

Може да се намери и на видео.

Link to comment
Share on other sites

М да бе, виждам ги тия с маските- турили маските, ама са без ръкавици, пипат къде ли не и после си оправят маската по 20 пъти или се пипнат 50, за да се почешат. Или сложили маската, смъкната под брадата, като видят човек,  с който трябва да се разимнат- слагат маската, после- пак я дърпат. Тъпанарска работа. А за тия дето имат фобия да се доближат близо до някого и затова като мине той покрай тях се обръщат с гръб или просто отстъпват 10 крачки в страни, все едно другият е чумав, са още по-смешни. Ми като не искаш да срещаш никой- излез рано сутрин, късно вечер или направо си стой у вас. 

Link to comment
Share on other sites

Аз нямам маска... Не че излизам много де.. Като излизам гледам да не говоря много, заобикалям хората на метър и половина, и ползвам дезинфектант за ръцете.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kotora said:

Видене пробвай следващия път в Метро на околовръстното, там попринцип има по-малко хора. 


Леееко ми идва извънградско. Аз вече запасих бабата за поне месец напред... Бахти, толко не съм влякал кат хамалин отдавна... 
 

19 minutes ago, plameni said:

 

В случая не става въпрос какво е интерпретирала и написала някаква медия, а какво е казал шефът на Гражданска защита на вчерашната пресконференция.

Може да се намери и на видео.


Един вид местния Мутафчийски? Пак ти казвам - вярвам му - преносителите са в десетки хиляди и едва ли има някой, който може реално да предполага цифри. Пак ще се повторя - навсякъде знаят, че "най-доброто предстои".

И пак малко да се посмеете - одеве нося провизиите на баба ми, която е на 88 (днес ги навършва), влача чанти, туби с води. Качвам ги на нейния трети етаж и се замислям - дали пък сега да влизам така? Ако това я пипне няма да изкара и 48 часа, предвид че тъкмо се възстановява от near death experience. И без това ми беше излезнал въздуха, слезнах долу на първия етаж в на чичо ми апартамента, който е празен, свалих якето, свалих ръкавиците, сипах си едно уиски от бара да се нажабуркам така (хахаха) и се качих горе само с маската. Разтоварих всичко по съответни места - тя спи като пън и слава Богу. Подвикнах й от вратата, забраних й дори да става, честитих й рождения ден и се изнесох. :laughing:

 

Прибирам се вкъщи и понеже децата ми се нахвърлят винаги - разгоних и тях. Пране на ръкавици и маска, миене и понеже страшно много ми хареса - още едно жабуркане - тоя път с Тъламор. Започвам да си изграждам режим на действие :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...