Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

11 minutes ago, jozo said:

В тая връзка, що в южна Италия нямат тоя зор като в северна? А както цял свят знае там са особена порода хора и във всяко отношение са доста по-зле от северната част.

 

Да не мислиш, че разликата в температурите между Южна и Северна Италия е толкова голяма? :)
А защо в Австралия го има, при положение, че там беше 40 градуса до скоро?

Всички лекари казват, че в момента няма как да се знае дали вирусът е резистентен на по-високи температури.

Надявам се да се спре като стане топло де. Наистина.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, w00x said:

 

Да не мислиш, че разликата в температурите между Южна и Северна Италия е толкова голяма? :)
А защо в Австралия го има, при положение, че там беше 40 градуса до скоро?

Всички лекари казват, че в момента няма как да се знае дали вирусът е резистентен на по-високи температури.

Надявам се да се спре като стане топло де. Наистина.

 

Ми да ти кажа знам какво е в Болцано и си почти в Алпите и изобщо не е като в Сицилия времето.

Щото както и там, като на всякъде по света има хора, които са дошли от Китай, Европа и прочие със заразата, а там като тук се сменя сезона, ама в обратна посока.

Без значение дали е резистентен, ако не се изолираме до живот, ще получим умунитет, който в момента нямаме. При всички положение, обаче няма да се разпространява толкова лесно.

Link to comment
Share on other sites

@w00x  Знам, че ми игнорираш постовете, живи и здрави. Обаче искам да те попитам, ако не изчезне лятото, или ни забранят тотално да излизаме до... Не знам откриването на "свещената" ваксина, догодина примерно. Или ни отпуснат малко лятото ама на есен със захлаждането видиш ли пак се върне тази "чума" как ще реагираш и какво ще правиш?

Питам те, защото забелязвам няколко пъти пишеш, че искаш  всичко да се свършва и т. н. Едва ли не, не издържаш "затворен". 

Защото аз не веднъж съм писал, че си спазвам всичко и това,че стоя вкъщи в момента не ми е проблем. 

Благодаря ти предварително ако ми отговориш. 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

То не е далеч момента, в който ще ни затворят по къщите и няма да може да излизаме освен до магазина и аптеката.

Link to comment
Share on other sites

Е как да не го направят, като идиотите са по улиците, ай кажи ми...

В същото време, единствения нормален кмет в тая куха държава - Димитър Николов - Бургас, днес е прибрал повечето пейки от всички градини и паркове, за да не се изкушават да излизат. Навсякъде по всички работещи сгради и фирми от ОБЩИНАТА са раздали дезинфектанти и ръкавици, мият като бесни по цял ден улици, паркове, автобуси, автогари и гари. Докладва през 2 часа какво се прави и какво предстои. Как няма да кара трети мандат с преизбиране с над 80% на първи тур, ако ще да е от ГЕРБ... Тук, тея кухи лейки, дето на две магарета сеното не могат да разделят, ще ги питам като почнат да се пълнят болниците ударно и почнат да падат по улиците хората... Пловдив няма късмет с управление и туй то.

 

Аз още не проумявам как са разрешили на дюнерджийниците да работят, заклевам се!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Godfather said:

Минава ми през главата, че очевидно мисирщината е нелечима, за разлика от коронавируса. :lol:


Ти си БЛЕСТЯЩ пример за това заключение! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky Luciano said:

Е как да не го направят, като идиотите са по улиците, ай кажи ми...

 

 Ай стига бе човек, къде ги виждате тея работи? До вкъщи на детската площадка и парка още преди да опънат лентите нямаше нито едно дете. Да не говорим, че тогава и времето беше подходящо. По бул. Христо Ботев не минава кола по 15 минути и повече, като дори на нова година не е така. От работа като си тръгвах, чаках по 5 минути да излезна на булеварда, сега си тръгвам като цар Освободител.

 

Времето обаче помага на шаба, но то тепърва ще оправя, а дните прекарани вкъщи се трупат. То беше 2 седмици, стана месец, хората все повече ще искат да излезнат.....

 

Аз само едно не вдявам, каква е логиката на тея КПП-та!? Вместо хората да се изолират по селата, ние ги блъскаме да си седят в града. Каква по-добра изолация от тая да няма струпване на много хора в едно населено място....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Абе, я да сменим темата, че ми писна да слушам вече за корони.......дръгнете се за тъпотии, всеки си гледа от камбанарията и това няма да се промени. 'Сички ще го прекарат, това е ясно..дали сега или след година няма значение...Това извънредно положение в Европа и в частност в България няма да продължи още дълго, в противен случай ще се върнем в ерата на натуралното стопанство....Даже и банките ще фалират...освен производствата и строителството, и всичко останало....Света няма да спре заради някаква си китайска кашлица.....Както не е спрял заради нищо до сега....

Селяните, па и гражданите...изникна ми едно сляпо куче в двора да го ева...мамицата му...я дайте акъл как да се отървавам? Гошо разказва много, но крайно противоречиво....химии, газови атаки, гилотини, водни атаки, бомбени атаки...К'о да правя? Изяде ми лалета днес, гадината му с гадина...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evropata said:

@w00x  Знам, че ми игнорираш постовете, живи и здрави. Обаче искам да те попитам, ако не изчезне лятото, или ни забранят тотално да излизаме до... Не знам откриването на "свещената" ваксина, догодина примерно. Или ни отпуснат малко лятото ама на есен със захлаждането видиш ли пак се върне тази "чума" как ще реагираш и какво ще правиш?

Питам те, защото забелязвам няколко пъти пишеш, че искаш  всичко да се свършва и т. н. Едва ли не, не издържаш "затворен". 

Защото аз не веднъж съм писал, че си спазвам всичко и това,че стоя вкъщи в момента не ми е проблем. 

Благодаря ти предварително ако ми отговориш. 

 

Последния ти пост не го прочетох, признавам си. Прекалено дълъг ми дойде и не ми се занимаваше просто. А и правех нещо друго като го видях.
Аз нямам проблем да си седя вкъщи. Не е като да не издържам. Просто искам да се върна към нормалния си живот. Все пак не съм семеен все още и имам неща, които ми се случват.... случваха.... имат да се случват.
А и с всеки изминал ден, започвам да се притеснявам за икономическите последствия. Да, казах, че 2 седмици не са проблем, защото наистина не смятам, че са, но споменах и тогава, 2 месеца вече са проблем и то голям.
 

35 minutes ago, jozo said:

Аз само едно не вдявам, каква е логиката на тея КПП-та!? Вместо хората да се изолират по селата, ние ги блъскаме да си седят в града. Каква по-добра изолация от тая да няма струпване на много хора в едно населено място....

 

Аз също мисля, че КПП-тата бяха прекалени. Да ги слагат само на градове, където може да има огнище, като Банско, а не на всеки голям град. Това е просто налудничаво.

 

2 hours ago, jozo said:

 

Ми да ти кажа знам какво е в Болцано и си почти в Алпите и изобщо не е като в Сицилия времето.

 

Температурата в момента:

Север - Милано, където в момента е най-сериозно положението - 12 градуса.

Юг - Бари - 9 градуса.

Палермо - 11 градуса

 

Температурата из цяла Италия е почти една и съща. Разлика от 2-3 градуса нищо няма да промени. Тук говорим за жеги над 30-35.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

 Ай стига бе човек, къде ги виждате тея работи?

 

Примерно тук е документирано, а днес ги видях и с очите си, минавайки от там, а и не само...

Имаше опашка от поне 5-6 човека на Трепача на Източен и достатъчен брой разхождащи се по тротоарите от Трепача към кръстовището с Цариградско. Отделно от вкъщи виждам перфектно какво се случва навън. Докато миналата седмица се бяха стреснали и потокът от коли и хора в дните сряда, четвъртък и петък беше като неделя сутринта, то от вторник тази седмица, всичко си е почти постарому. Просто  на Ганя не можеш да обясниш, че трябва да слуша. То си е синдром "ти ли ще ми кажеш"...

 

А колко колоездачи видях за 10мин. с колата - поне 30 парчета, като имаше две групички от по трима и четирима. А такова нещо като маска - забрави!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Ангеле ще минеш малко без Бушидо и Сикретс :D

 

Ся за tomorrowland може и да сменят датата :)

 

Надявам се да не го отменят изобщо. Или наистина да сменят датата за края на Август, например. От миналата година си планувам това лято около този фестивал....

Link to comment
Share on other sites

Какво сте се закахърили за някакви концерти толкова? Аз се изръсих с няколко бона за билети до България в края на май и сега още не знам какво да правя. То е ясно, че няма как да станат нещата по това време, ама не знам на този етап дали е удачно да местя датите за септември или кой знае за кога. Тия дни четох, че дори големите авиокомпании са в невъзможност да връщат пари за лавинообразно нарастващия брой прекратени полети, въпреки законите - просто нямат толкова кеш. Почнали са да раздават ваучъри. Абе изобщо тва с концертите е майтап работа, има далеч по-сериозни проблеми в световен мащаб.

Link to comment
Share on other sites

Я питах в Hills of Rock. Казаха, че вече се пуснали изявление, че няма да го отменят. За сега. Той е юли месец. Честно казано аз предпочитам да го отменят. Въпреки, че там ще присъства банда, която искам да гледам от малък.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Те ако бандите си отменят участията, Хилс оф Рок щат не щат..

 

Точно това ме притеснява - тези, които искам да гледам, вече (в началото на месеца) отмениха концертите си за март. Но ако само те не искат да дойдат, а останалите нямат проблем, най-вероятно ще я заменят с някаква смотана група. Защото са алчни.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jozo said:

Аз само едно не вдявам, каква е логиката на тея КПП-та!? Вместо хората да се изолират по селата, ние ги блъскаме да си седят в града. Каква по-добра изолация от тая да няма струпване на много хора в едно населено място....

 

Почти всичко освен маските, ръкавиците и дезинфекциите е тотална тъпотия, като тая обира лаврите. ВРЪХ на тъпизъма! Ето сега вместо да съм изолиран на село, както и хиляди други, съм принуден да стоя в града под много по-голям риск. Не че няма да излезна, но трябва да се занимавам с глупости. А миналия ден ми казаха как на КПП смачкват и в един чувал изхвърлят "документите" без смисъл, които ни карат да си правим сами.

 

11 hours ago, Mockingbird said:

Селяните, па и гражданите...изникна ми едно сляпо куче в двора да го ева...мамицата му...я дайте акъл как да се отървавам? Гошо разказва много, но крайно противоречиво....химии, газови атаки, гилотини, водни атаки, бомбени атаки...К'о да правя? Изяде ми лалета днес, гадината му с гадина...


В практикер има нещо, което като че ли се справя. Миналата година го купих. Баш като ТОВА е и мисля по-евтино. Верно ще го чуваш, но не е фатално зле. 
Има и други варианти с хуманни капани, може да налееш амоняк в тунелите... Но това като че ли е най-лесно. 

Link to comment
Share on other sites

Връщам си назад думите за КПП-тата, никой от селата да не идва в града, освен по зададените критерии! Да карам по ред. Днес трябваше да ида до вилата, на пункта полицая беше изключително любезен, даже ми посочи къде съм сбъркал в декларацията за да знам за следващия път. Предупреди ме, че ако съм с адресна регистрация в Пловдив, на влизане показвам само лична карта и минавам. Така и стана, на влизане в града само показах личната карта, полицая ми каза "Благодаря, лек ден" и ме пусна буквално за секунда.

 

Ако в града си мислите, че не спазваме забраната, идете в някое село....Всичко си е все едно няма карантина, човек с маска не видях, камо ли ръкавици. Пред магазините по 6 7 човека си дрънкат бира, ракия, кафе и квото се сетите. В Белащица се чуваше дъндания от центъра, сигурно и хоро си бяха спретнали. Деца, големи и всякакви си играят, разхождат и каквото се сетите навън. Като влезнеш в града и виждаш огромната разлика, като с нож отрязабо от двете страни.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jozo said:

.... Днес трябваше да ида до вилата,......

Какво и къде се попълва в декларацията, че и на мен ми предстои ходене до вила.

Link to comment
Share on other sites

Още нещо, което показва колко е различно навсякъде. Жоре, от самото начало личната карта с постоянен пловдивски адрес си е достатъчна, за да влезеш. Излизането е проблем. А мен както вече ви казах с буса директно ми махнаха да влизам без нищичко да гледат. И туй на ден 3. Земи прати и ти една декларация да видя какво слагате като причина, защото пусто тая тъпня не мога да я определя като документ - тотално безсмислие е. А трябва и аз да ходя до вилата (нещо, за което моментално връщат по принцип - приятели провериха в КАТ), а после и да се измъкна със семейството към село. 

А иначе в мойто село - 2-3 коли за ден, 2-3 човека. Толкоз. Градина е огромно село - и там хора само пред аптеката. Движението е на тотален минимум. Това се вижда и в Пловдив с малки изключения. Браво на хората за което.  

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Почти всичко освен маските, ръкавиците и дезинфекциите е тотална тъпотия, като тая обира лаврите. ВРЪХ на тъпизъма! Ето сега вместо да съм изолиран на село, както и хиляди други, съм принуден да стоя в града под много по-голям риск. Не че няма да излезна, но трябва да се занимавам с глупости. А миналия ден ми казаха как на КПП смачкват и в един чувал изхвърлят "документите" без смисъл, които ни карат да си правим сами.

 


В практикер има нещо, което като че ли се справя. Миналата година го купих. Баш като ТОВА е и мисля по-евтино. Верно ще го чуваш, но не е фатално зле. 
Има и други варианти с хуманни капани, може да налееш амоняк в тунелите... Но това като че ли е най-лесно. 

Имам такова, соларно даже... Къртика изчезна, ама се появи сляпата гад.... От вчера следобед не е правил бели, да видим... Ама закичих 7-8 арматури с пвц шишета да дрънкат и те... Хич не ме еня за хуманност, ако има някаква работеща химия, която няма да отрови почвата директно го подкарвам.... Стига да има от къде да я купя.... 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mockingbird said:

Селяните, па и гражданите...изникна ми едно сляпо куче в двора да го ева...мамицата му...я дайте акъл как да се отървавам? Гошо разказва много, но крайно противоречиво....химии, газови атаки, гилотини, водни атаки, бомбени атаки...К'о да правя? Изяде ми лалета днес, гадината му с гадина...

Миналата година на село баща ми реши подобен проблем с две от ония ултразвуковите устройства за гонене на вредители. И двете са някакви ефтинджоси, купени от Кауфланд.

По принцип поводът беше, че майка видя един смок на двора, опищя цялата махала и търти да бЕга по улицата, та трябваше спешно да се вземат мерки. Междувременно имаше и къртици из двора, които разораваха след всеки дъжд. Не знам доколко има ефект от тия уреди, но е факт, че откак ги сложихме ни смок сме видели, ни къртица. На сляпото куче предполагам ще действат по аналогичен начин. Единственото неудобство е, че на всеки 15-20сек. се чува едно тихичко  "пиип", с което с времето се свиква и спираш да му обръщаш внимание.

Иначе винаги може да действаш по класическия метод, който дядо ми едно време прилагаше: пуска маркуча с водата в последно изровената дупка и я оставя да тече известно време. Седиш и чакаш, рано или късно гадината ще се покаже отнякъде и в този момент я шибваш с лопатата. Работи безотказно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това за лопата е ясно, ама не мога да клепам като мисир и да го дебна.... Просто няма време за това....

И ей го, докато си говорим сега две рози и десетина лалета долу... Мамка му... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...