Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

39 minutes ago, Mockingbird said:

Това за лопата е ясно, ама не мога да клепам като мисир и да го дебна.... Просто няма време за това....

И ей го, докато си говорим сега две рози и десетина лалета долу... Мамка му... 


Тоест се притесняваш нещо да си мисир ли? :laughing1:

Има и номер със заравяне на будилници хахахаха 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, pamporov said:

Какво и къде се попълва в декларацията, че и на мен ми предстои ходене до вила.

 Попълваш си всички лични данни, месторабата и прочие. На т.6, попълваш каква ти е неотложността на пътуването и сте готови. Подхождат с разбиране хората, както казах са много учтиви.

 

4 hours ago, RaptoR said:

Още нещо, което показва колко е различно навсякъде. Жоре, от самото начало личната карта с постоянен пловдивски адрес си е достатъчна, за да влезеш. Излизането е проблем. А мен както вече ви казах с буса директно ми махнаха да влизам без нищичко да гледат. И туй на ден 3. Земи прати и ти една декларация да видя какво слагате като причина, защото пусто тая тъпня не мога да я определя като документ - тотално безсмислие е. А трябва и аз да ходя до вилата (нещо, за което моментално връщат по принцип - приятели провериха в КАТ), а после и да се измъкна със семейството към село. 

А иначе в мойто село - 2-3 коли за ден, 2-3 човека. Толкоз. Градина е огромно село - и там хора само пред аптеката. Движението е на тотален минимум. Това се вижда и в Пловдив с малки изключения. Браво на хората за което.  

 

Аз разбрах, че и за влизане много трябва, но както казах, най-учтиво ми казаха за картата. После само я показвах, не я и докосвал даже полицая, видя и ме пусна да бягам.

 

В Белащица и Брани поле, както казах няма такова нещо, всичко си е все едно по старо му без проблем.

Link to comment
Share on other sites

А ТОВА как ви се струва? Не се ли насраха тия тъпаци? 

Междувременно целия следобед слушам рева на донорите и разни други пърдялници от всички посоки... 

Link to comment
Share on other sites

Това е прекалено. Аз все още не мога да разбера защо не мога да се разхождам сам по улицата.. Вечер например.
Миналия Петък излезнах и за час и половина срещнах общо към 20-30 човека. Нито съм ги прегръщал, нито съм им говорил, не сме се и целували, та .. какъв е проблемът?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Аз все още не мога да разбера защо не мога да се разхождам сам по улицата.

 

Проблемът става, когато още няколко хиляди си помислят точно същото като теб...

 

"Ама аз само за малко." е една от фразите, които "съсипват тая Държава".

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

 

Проблемът става, когато още няколко хиляди си помислят точно същото като теб...

 

"Ама аз само за малко." е една от фразите, които "съсипва тая Държава".

 

Аз и без ограничения съм обикалял по улицата на моменти и не съм срещал никой. Точно по време на карантината ли ще се сетят всички да обикалят улиците? Не парковете. Улиците.


Не се борим с чума все пак. Започва да става прекалено.

Link to comment
Share on other sites

Еми той каза днес генерала, следваща мярка е излизане от вкъщи само с декларация. Беше ясно, че ще стане в един момент, въпреки че за мен е нормално да се увеличават болните, все пак маса народ се прибра и едва ли е от неспазване на изолацията.

Link to comment
Share on other sites

Ще видим какво ще решат утре.


Здравко Димитров: Затягаме мерките срещу COVID-19 в Пловдив от утре

 

Quote

 

„Затягаме мерките срещу COVID-19 в Пловдив от утре с решение на Общинския кризисен щаб“. Това съобщи кметът Здравко Димитров, след като през последните дни рязко се увеличиха случаите на заразени от коронавирус в Пловдив.

„Никакви разходки в парковете, по тепетата, край Марица и по велоалеите. Няма да работят никакви търговски обекти, освен за хранителни стоки, аптеките, банковите и застрахователните офиси, за да намалим  риска от заразата“,  обясни Здравко Димитров.

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, w00x said:

Точно по време на карантината ли ще се сетят всички да обикалят улиците? Не парковете. Улиците.

 

Сещат се. И за други места се сещат:

 

Измамихме системата: Вместо на Гребната, ходим на въжения мост

 

Quote

Пловдивчани успяха да измамят системата и да налазят зелените площи за разходки. Вместо да се шляят на Гребната база, в парковете или на тепетата, където е забранено и по цял ден щъкат полицаи, те бяха избрали да вървят по тротоара около канала и въжения мост на река Дерменка.  

 

Някой пък се възмущават, че се е писало за това:

Quote

Браво бе. Останало едно от малко места където има достатъчно пространство хората да се и да са на разстояние един от друг и Вие го оповестявате. Не че всички не го знаят, но сега като му се дава гласност ще вземе и там сега да има полиция и да можеш да се разхождаш.... Браво, топ вестник.... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

 

Сещат се. И за други места се сещат:

 

 

Идеята ми беше, че по това време хората не излизат. Все тая. Ще взема да намеря още една вечер да излезна да се разходя някъде сам и далеч от хора, преди да са запопнали да изискват декларации.

 

Не мога да сваля от 7 км ходене на ден до 200 метра. Ще ми атрофират краката. :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jozo said:

 Попълваш си всички лични данни, месторабата и прочие. На т.6, попълваш каква ти е неотложността на пътуването и сте готови. Подхождат с разбиране хората, както казах са много учтиви.


Искаш да кажеш т.5? т.6 е информативна. И какво да пишем като причините не са служебни? Свободни съчинения предполагам? 

Аз утре имам работа из града, а вероятно и извън него. Ще да видим дали ще ми вдигнат кръвното. Реално погледнато кой и как може да докаже на определено място дали някой се разхожда или минава оттам за нанякъде? #КОЙ?!?! Що за малоумия пак?!?! После ще се почнат жалби и дела и пак ония плондири в съда ще потриват ръце... 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, RaptoR said:

Реално погледнато кой и как може да докаже на определено място дали някой се разхожда или минава оттам за нанякъде? #КОЙ?!?!

И аз това се чудех. Примерно винаги когато отивам до центъра пеша и минавам през градската градина. Най - пряко и удобно ми е. Това нарушава ли забраната или не? ДА не говорим, че ако те спрат по центъра винаги можеш да кажеш който да е произволен магазин или аптека, че отиваш до него. И тази нереална глоба от 5000 лева. Малоумна история пак сътвориха.

Link to comment
Share on other sites

Да. Започнаха добре и в последствие си показаха некомпетентността. Като малки деца опиянени от власт. Чудят се каква нова тъпотия да сътворят.

 

Затварянето на молове, кина, театри, заведения, дискотеки и кафенета беше окей.

Изискванията за хигиената и реда в магазини и аптеки също бяха окей.

Забраната за събиране на групи също е логична. Без значение дали пред блока или по парковете.

Останалите неща обаче създават повече главоболия, отколкото да помагат за нещо. Прекалено много неща, за изпълнението на които да се следи, вместо по-малко, но по-ефективни и по-строго налагани, и контролирани.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

И аз това се чудех. Примерно винаги когато отивам до центъра пеша и минавам през градската градина. Най - пряко и удобно ми е. Това нарушава ли забраната или не? ДА не говорим, че ако те спрат по центъра винаги можеш да кажеш който да е произволен магазин или аптека, че отиваш до него. И тази нереална глоба от 5000 лева. Малоумна история пак сътвориха.

 

Смятай какъв дебил трябва да си, че да го сътвориш това... Предстои още помия, сигурен съм. 

 

1 hour ago, w00x said:

Да. Започнаха добре и в последствие си показаха некомпетентността. Като малки деца опиянени от власт. Чудят се каква нова тъпотия да сътворят.

 

Затварянето на молове, кина, театри, заведения, дискотеки и кафенета беше окей.

Изискванията за хигиената и реда в магазини и аптеки също бяха окей.

Забраната за събиране на групи също е логична. Без значение дали пред блока или по парковете.

Останалите неща обаче създават повече главоболия, отколкото да помагат за нещо. Прекалено много неща, за изпълнението на които да се следи, вместо по-малко, но по-ефективни и по-строго налагани, и контролирани.


Ако питаш мен най-смислената мярка са маските и ръкавиците. Да - изброеното също е логично, но ще разори много хора. Утре щяли да изкарват цялата полиция. Аз също ще излизам, понеже нямам избор. Ще разкажа после. 

=============================================

 

Иначе днес си направихме първия семеен покривен пикник. Утре пак ще го направим. Само трябва да измисля как да ида до Ягодово за колони и мрежа :laughing1:

 

91746960_10220945766851486_8488731070718

 

91202523_10220945768131518_7190893589973

 

91117212_10220945767331498_2804487741616

 

91387255_10220945769891562_4443382059871

 

 

90905756_10220945770491577_4025811007048

 

Link to comment
Share on other sites

Тук вече става въпрос и за човечност. В новината, която беше споделил за заведенията, единият собственик беше казал, че хазяинът не искал да му даде дори ден отсрочка или дори стотинка намаление на наема за неясния период, през който няма да работи заведението.

 

Какъв алчен нещастник трябва да си, за да не можеш да влезеш в положение на хората и да им дадеш отсрочка за наема, че дори и да го опростиш за 1 месец евентуално?! И не ми казвайте, че някой, който прибира по 4-5 000лв на месец само от наема на едно помещение, ще остане гладен 2 месеца без тези пари.

 

Алчна история. Без значение дали вярват, че пандемията е истинска или преекспонирана, ситуацията е такава. Толкова ли не могат да проявят съпричастност и да покажат, че са хора точно в този момент?

 

Ако имах апартамент с наематели и човешки ми бяха обяснили, че изпитват затруднения заради създалата се ситуация - щях да им опростя един месец наем. Халал да са им тия 400лв. Не е като да плащам нещо за да ги изкарам..

 

И не знам защо държавата не регулира наемите в комента, както правят много от другите държави. Но пък то кой в днешно време декларира, че отдава апартамент под наем... Сигурно 5% от хазяите. Всичко друго е нелегално.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Алчна история. Без значение дали вярват, че пандемията е истинска или преекспонирана, ситуацията е такава. Толкова ли не могат да проявят съпричастност и да покажат, че са хора точно в този момент?

Точно в такива моменти си проличава най-добре кой е Човек и кой е на ануса дупката.

Link to comment
Share on other sites

Изпльосканият без опции за редакция пдф файл на "декларацията" и най-вече уърд варианта на тоя "документ", който преформатирам повече от 10 минути, че да замяза на нещо боклука, ясно и направо очевадно показват какви ДЕБИЛИ работят в държавната администрация. Потресаващо малоумие и некадърност!!! :angry1

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Тук вече става въпрос и за човечност. В новината, която беше споделил за заведенията, единият собственик беше казал, че хазяинът не искал да му даде дори ден отсрочка или дори стотинка намаление на наема за неясния период, през който няма да работи заведението.

 

Какъв алчен нещастник трябва да си, за да не можеш да влезеш в положение на хората и да им дадеш отсрочка за наема, че дори и да го опростиш за 1 месец евентуално?! И не ми казвайте, че някой, който прибира по 4-5 000лв на месец само от наема на едно помещение, ще остане гладен 2 месеца без тези пари.

 

Алчна история. Без значение дали вярват, че пандемията е истинска или преекспонирана, ситуацията е такава. Толкова ли не могат да проявят съпричастност и да покажат, че са хора точно в този момент?

 

Ако имах апартамент с наематели и човешки ми бяха обяснили, че изпитват затруднения заради създалата се ситуация - щях да им опростя един месец наем. Халал да са им тия 400лв. Не е като да плащам нещо за да ги изкарам..

 

И не знам защо държавата не регулира наемите в комента, както правят много от другите държави. Но пък то кой в днешно време декларира, че отдава апартамент под наем... Сигурно 5% от хазяите. Всичко друго е нелегално.

 

 

Още повече - какво ще спечели хазяинът/собственикът, когато не даде отсрочка/не прояви разбиране - пак няма да вземе наем, но ще има чудесен празен имот, с месеци напред... Особено, когато става дума за търговско помещение... Вероятността да се вземе под наем, близките 6 месеца, клони към 0.

 

@RaptoR Идеята за покрива е супер... Чудя се как да организирам стълбата за моето асансьорно, аз едва се качвам, какво остава за децата. Иначе покривът е чист, останаха 2-3 антени да изхвърля...

Link to comment
Share on other sites

Това важи за тези, които са получили магазини/апартаменти по наследство. Обаче ако си теглил огромен кредит, или имаш ипотекирана собственост и банката ти виси всеки месец на врата, човечността може да почака.

Link to comment
Share on other sites

Наемите на търговските имоти в Калана са много по-високи от стойността на евентуална ипотека. В пъти по-високи.

 

А както каза Lucky, ако точно в този момент изгониш наемателите заради 1 неплатен наем, вероятността да намериш наемател през следващите поне 3 месеца е никаква. Та дори и да не си човечен, а тотален егоист, ако си умен е в твой интерес да не си гониш наемателя и да му опростиш един-два наема. Ако си тъп и алчен обаче - ги гониш, мислиш, че хората подскачат в редица за твоето помещение, а след 2 месеца чупиш ръце пред банката, защото не можеш да си платиш вноската по ипотеката.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...