Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На нашите наематели им отпуснахме два месеца да не плащат, щото не могат да работят и напълно ги разбирам. Ще видим как ще продължи след тези два месеца.

Link to comment
Share on other sites

И какво става, ако наемодателят каже:"Или плащаш или си аут", а наемателят каже:"Няма да си платя сметките за месеца, изгони ме и си ги плати сам..."?! Да, може да го съди, но най-рано зимата... А дотогава, хем няма да има кой да покрие сметките, защото те не са само, когато обектът е даден под наем, нито ще имаш нов наемател...

В такъв момент, за 1-2 месеца, е достатъчно някой да ти стопанисва имота и да плаща сметките си...

А ако на главата си имаш огромен кредит и разчиташ само на единия наем да си покриеш вноската, нещо в схемата на наемодателя, куца зверски...;)

 

@charmockТова, което сте направили е най-правилното, предвид ситуацията.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lucky Luciano said:

А ако на главата си имаш огромен кредит и разчиташ само на единия наем да си покриеш вноската, нещо в схемата на наемодателя, куца зверски...;)

 

Наемите на някои от нормалните по размер магазини по главната са по 10 000 лева. Знам със сигурност за онзи на ъгъла на Италианската уличка, където сега е ГироЛенд.

 

Наемите на помещенията за заведения в Капана скочиха страшно много за последните 2 години. И те ли плащат ипотека с наем?

 

Колко струва тоя търговски имот, ако ипотеката му е 10 000лв на месец?! Всичко е наследствено там. Никой не чака на наем, за да си плати ипотекатам, защото повечето от тях просто нямат такава. Всичките са алчни и ламтят за още.

Link to comment
Share on other sites

За стар имот в Капана, да ти дадат голям кредит - забрави!

Изказването ми беше главно за тези, които преди 2-3 години решиха, че ще стават рентиери, изкупиха жилищата в казармите /Оазис и прочее/, идеята им нещо не се състоя като хората и в момента се чудят какво да правят...

Link to comment
Share on other sites

Любителите на конспирацията могат да погледнат този документ (от 2013-а година) на Геманския Бундестаг, в който от 55-а страница нататък има анализ на риска и сценарии при пандемия от модифициран SARS коронавирус.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Любителите на конспирацията могат да погледнат този документ (от 2013-а година) на Геманския Бундестаг, в който от 55-а страница нататък има анализ на риска и сценарии при пандемия от модифициран SARS коронавирус.

 

Ми убуу гледам го тоя ПДФ на немски и нищо не разбирам. Що си мислиш, че всички списващи тук трябва задължително да го знаят?

Link to comment
Share on other sites

И ръката ли да ти държа?

 

translate-pdf.png

 

Quote

2.3 Задействащи събития

Кои събития водят до това събитие? / Как се задейства събитието?

Патогенът произхожда от Югоизточна Азия, където патогенът се намира в диви животни чрез пазари  пренесен на хора. Тъй като самите животни не се разболяват, това не беше разпознаваемо че съществува риск от инфекция. Започнато от това зоонотично предаване. Инфекциозните вериги могат да бъдат проследени само със задна дата; това не успя във всички случаи.Домашните домашни любимци и селскостопанските животни не са заразени от Modi-SARS и затова не носят за разпространение или поддържане на веригата на инфекция.

 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Lucky Luciano said:

 

@charmockТова, което сте направили е най-правилното, предвид ситуацията.

Ние не сме алчни за пари. Когато наемаха помещението в договора им отпуснахме един месец без наем за да си оправят нещата (те толкова искаха). После се оказа, че и втория месец не могат да платят и него им го опростихме. Абе общо взето не сме търговци в истинския смисъл на думата :)

Link to comment
Share on other sites

Излезе информация колко човека са тествани в Пловдив. До момента за 3 седмици цифрата е чудовищните 280 човека...

Link to comment
Share on other sites

Все тая. То почти всички са си по къщите. :D Който не е отишъл в болница и е бил болен, значи го е преболедувал леко. Просто няма да влезе в статистиката.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз като написах, че най-правилното е масово тестване. Или поне в началото на рисковите групи, плюс връщащи се от чужбина... Да Ви напомням ли как ме нападахте или? 

Във всички държави заразените са в пъти повече от обявените, ама да не се връщаме на темата за смъртността и т.н.

И тъй като той го е отбелязал, искам да попитам @netrootbgкакво стана със Сингапур и топлите държави за, които пита? Изобщо имаш ли си на идея колко са починалите в Сингапур и какви мерки бяха взели властите там? Или ще се направиш за пореден път на интересн и ще ми кажеш, че съм уцелил само населението на Германия? 

Изобщо не чух даже къде бъркам. Не, че се надявам и да ми кажеш де, ти си просветен, а аз не. 

И като цяло защо България примерно не взе пример от демократични държави като Сингапур, Тайван, Южна Корея за справяне с тази криза, а от комунистически и тоталитарен Китай? А как са се справили и действат там, може всеки да провери. 

Живи и здрави, ще става все по-интересно. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, evropata said:

Еми аз като написах, че най-правилното е масово тестване. Или поне в началото на рисковите групи, плюс връщащи се от чужбина... Да Ви напомням ли как ме нападахте или? 

 

Ти май не знаеш за какво са те нападали така като гледам.. Кой те е нападал и ти е обяснявал, че масовото тестване не е нужно?

Link to comment
Share on other sites

evropata, къде тръгна да сравняваш Сингапур. Те са град-държава. Да не говорим, че и там само днес има нови 35 случая. Общо са 879. Саудитска Арабия където не можеш да кажеш, че не е топло са вече 1453, днес само 154 нови.

Link to comment
Share on other sites

На офиса собствениците се оказаха разбрани и ни намалиха наема наполовина, дано да е достатъчно.

 

Иначе при нас кризата вече се усети, да видим кога ще дойдат първите съкращения.... Работа тръгва на зле.

Link to comment
Share on other sites

Just now, jozo said:

На офиса собствениците се оказаха разбрани и ни намалиха наема наполовина, дано да е достатъчно.

 

Иначе при нас кризата вече се усети, да видим кога ще дойдат първите съкращения.... Работа тръгва на зле.

 

Всичко ще си тръгне като преди, спокойно. :)

Тая криза не е като оная криза. :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Всичко ще си тръгне като преди, спокойно. :)

Тая криза не е като оная криза. :)

Не съм много сигурен. Тук минаваш с презумпцията, че всяка компания може да спре за месец-два без проблем и след това да продължи на пълни обороти отново. Това не е точно така обаче. Особено ако имаш някакъв сериозен дълг, който ти виси на шията. Да не говорим за разбитата снабдителна верига и прочие "дреболии". Освобождаването на маса или почти всички служители е другия проблем. От къде си сигурен, че като тръгнат отново нещата, тия същите служители с радост и песен ще се върнат обратно? Ами ако през това време няокои от тях вече са хванали нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Godfather said:

Не съм много сигурен. Тук минаваш с презумпцията, че всяка компания може да спре за месец-два без проблем и след това да продължи на пълни обороти отново. Това не е точно така обаче. Особено ако имаш някакъв сериозен дълг, който ти виси на шията. Да не говорим за разбитата снабдителна верига и прочие "дреболии". Освобождаването на маса или почти всички служители е другия проблем. От къде си сигурен, че като тръгнат отново нещата, тия същите служители с радост и песен ще се върнат обратно? Ами ако през това време няокои от тях вече са хванали нещо друго?

 

Идеята ми е, че след като всичко приключи, търсенето ще се е запазило почти същото. Ако някоя компания е взела решение да съкрати служителите си, вместо да ги пусне в неплатен отпуск, например, същата компания няма да може да си изпълнява поръчките и пак ще търси персонал. Поне аз така си мисля.. може и да е наивно.

Просто смятам, че има разлика между кризата, която се случи през 2008-ма и кризата, която се случва сега. Тогавашната криза си дойде естествено някак, а тази е изкуствено предизвикана от мерките покрай пандемията.

 

Ако не на 100%, то поне на 80% смятам, че ще се върнат нещата след няколко месеца. Хората ще започнат малко по малко да пътуват отново, да консумират неща, от които нямат нужда, да излизат и да наливат пари в заведенията. Ако някое заведение е затворило, на негово място ще отвори ново много скоро. Ще се открият нови работни места във въпросното заведение и така..
Една много лоша черта на човечеството като цяло - много бързо забравяме.

Вчера четох статия, в която се споменаваше, че при SARS епидемията е започнало разработването на ваксина, но е било спряно, след като вирусът е бил овладян. Ако са били продължили да работят малко по малко, сега са щели да имат сериозна основа за създаването на ваксина, за този нов вариант, на същия вирус.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е същото, говорих с познати, които работят за чужди фирми, складовете ще се напълнят, обаче дали ще има нужда от стоките никой не знае, както не се знае колко ще продължи. Започват съкращения, дори хората да искат да си купят разни неща, няма да има възможност да го сторят и кръга ше се затвори.

 

Трудно някой ще се навие вече за кредит за кола, още по-малко ще взимат такъв за жилища, та и строителство не се знае какво ще стане. Само си разсъждавам като цяло.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, netrootbg said:

evropata, къде тръгна да сравняваш Сингапур. Те са град-държава. Да не говорим, че и там само днес има нови 35 случая. Общо са 879. Саудитска Арабия където не можеш да кажеш, че не е топло са вече 1453, днес само 154 нови.

Е защо да не ги сравнявам? А защо Вие сравнявате с Италия? 

Какво като е град-държава? Населението колко и е, гъстотата? Смисъл, защо, се правите на ударени? Аз питах за мерките в Сингапур и за смъртните случаи. Те са точно 3.

Като споменах за това, че трябва да има масово тестване и ограничаване само на рисковите групи, каква Ви беше реакцията?

В Саудитска Арабия, на тези 1500 близо случая, нямат и 10 починали. 

Та те така. Държавите от Източна Европа специално и България най-вече имаха време да се подготвят и да вземат други мерки. 

Ама късно вече. Да видим кога ще отпаднат. Или по-скоро, докъде ще стигне абсурда. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, jozo said:

Няма да е същото, говорих с познати, които работят за чужди фирми, складовете ще се напълнят, обаче дали ще има нужда от стоките никой не знае, както не се знае колко ще продължи. Започват съкращения, дори хората да искат да си купят разни неща, няма да има възможност да го сторят и кръга ше се затвори.

 

Трудно някой ще се навие вече за кредит за кола, още по-малко ще взимат такъв за жилища, та и строителство не се знае какво ще стане. Само си разсъждавам като цяло.

 

Преди, хората спряха да купуват, защото масово нямаха пари.

Нямаха пари, защото нямаше работа.
Нямаше работа, защото нямаше търсене на стоки, защото парите им потънаха в нищото покрай имотите.


Сега парите им не са потънали в нищото, просто магазините са затворени. :)

 

Не съм икономист (то и да бях, голяма файда, всеки 3-ти е "икономист"), но не мисля, че кризата през 2008-ма и изкуствено създадената сега стегнация са 1:1 идентични.

Link to comment
Share on other sites

w00x, от доста време имаше наченки за криза. Беше въпрос на време да се случи. Исторически средно на 10 години се случват. Сега даже се водеше, че е рекордно дълъг период без никаква криза. Още от миналата година доста хора ми се оплакваха, че има забавяне на бизнеса. Хора които са от тотално различни сфери и нямат нищо общо по между си. Сега обаче се случи 2в1. Вируса ще увеличи с много мащабите на кризата. Нашето правителство отделно ще налее гориво в огъня с неадекватното си поведение. Според много добри специалисти, ще е много по - силна спрямо 2008-ма година.

Link to comment
Share on other sites

И аз го видях това за 10-те години, както и прогнозите, че се зараждала отдавна.

 

А специалистите..... всеки уцелва нещо веднъж. :) Не им вярвам вече. Много тъпотии и глупости са казани, и направени от "специалисти", и "професионалисти".

С вируса в момента е същото. Едните "специалисти" казват едно, а другите им плюят в устата и казват друго. Майсторите са същите.

 

Надявам се да не са прави като цяло. Тези за голямата икономическата криза. :)

Живи и здрави - ще видим какво ще се случи.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да не са прави, само за 2 седмици има 10 000 нови безработни, с удължаване на карантината те ще растат. Така хората с невъзможност да си покриват разходите растат, тея дето имат кредите пък съвсем ще станат зле. Отделно главното, за което харчат хората е за храна, там цените са пак нагоре. Тея дето имат пари сега няма да са готови да ги харчат или инвестират и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...