Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Показвайки тези графики и спорейки, че всичко си е както е било предишните години, казваш точно това. Че всичко е нормално, няма нищо различно, ситуацията се преекспонира и т.н.


Твоите изпратени колеги? Чии изпратени колеги съсипват италианците?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти верно ли са правиш на тъп, и ми задаваш такъв въпрос и че не си разбрал, кви колеги, мои, твои ...верно буквалиста се върна...аз си отивам...баси

Link to comment
Share on other sites

@w00x Ти осмисляш ли какво пиша или не можеш? 

Разбирам твърдо да си държиш на тезата, ама така понякога пишете глупости. 

Ти осъзнаваш ли, че ако две големи столични болници имат капацитет от само 20 легла, ито не за тежко болни, това значи държавата да не може да справи с каквато и да е ситуация. Не Корона вирус. 

Хора изглупяхте ли? Че то в пика на Грип А и после Грип Б, сигурно са приемали и хоспитализирали повече хора, хайде по сериозно. 20 човека и, че вярвате даже. 

То ако наистина така, и то в столична болница, значи ние с 6те потвърдени засега случая в Пловдив сме аут от играта. 

А и клипа ми напомни, като говорим за мерки срещу края на света, защо още градския транспорт работи и всички, са вътре като сардини в консерва сутрин и следобед. Приеми, че не всеки може да работи от вкъщи. 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vinyl_master said:

Ти верно ли са правиш на тъп, и ми задаваш такъв въпрос и че не си разбрал, кви колеги, мои, твои ...верно буквалиста се върна...аз си отивам...баси

 

Не се правя на тъп. И не съм буквалист, а дребнав. Има разлика. Не ми хареса изказването ти, затова го отбелязах по подобен начин.

А в това, което си споделил се обсъждат дори по-строги мерки от тези, които са взели до момента в България.

Не разбирам ти каква теза защитаваш? В единия момент казваш как всичко е нормално и вадиш някакви графики. В другия момент показваш видеа как Китайците споменават, че мерките на Италианците са закъснели и карантината трябва да е по-строга.

 

1 minute ago, evropata said:

@w00x Ти осмисляш ли какво пиша или не можеш? 

Разбирам твърдо да си държиш на тезата, ама така понякога пишете глупости. 

Ти осъзнаваш ли, че ако две големи столични болници имат капацитет от само 20 легла, ито не за тежко болни, това значи държавата да не може да справи с каквато и да е ситуация. Не Корона вирус. 

Хора изглупяхте ли? Че то в пика на Грип А и после Грип Б, сигурно са приемали и хоспитализирали повече хора, хайде по сериозно. 20 човека и, че вярвате даже. 

То ако наистина така, и то в столична болница, значи ние с 6те потвърдени засега случая в Пловдив сме аут от играта. 

 

Честно казано почти не те чета вече.

Ти осъзнаваш ли, че най-вероятно говорят за инфекциозните отделения? Инфекциозното отделение на Окръжна болница има не повече от 20 места за болни. И не ми казвай, че си измислям, защото съм лежал там 1 седмица точно за пневмония. Ти какво си мислиш? Че имат места за стотици? Ако имаше стотици, нямаше да затварят отделения в частни болници, за да ги правят инфекциозни.
Осъзнаваш ли изобщо колко загуби отбелязват частните болници в момента? Или ти си по-прозорлив от собствениците им и единствен виждаш истината, пък ония глупаци си затварят отделенията, за да се борят със сезонен грип? Наивниците те.

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на италианеца май всичко си е нормално, явно ние се трогваме за тях от колкото те самите за себе си. Затова са и тези упреци към тях. Спирам аз, живи и здрави ще погледнем числата след време и да се надяваме нещата да се кротнат.

Link to comment
Share on other sites

@w00x Еми как да четеш като не разбираш или не искаш да разбереш. 

Ти ако наистина вярваш че Инфекциозна към ВМА дето са две клиники дори в отделна сграда, плюс Инфекциозна към Пирогов имат само 20 легла база...

А Пловдив защо броиш само УМБАЛ Пловдив? Ами Инфекциозното на УМБАЛ Свети Георги? 

Явно май наистина си дребнав.

Такива като теб са идеалната целева група за паника. 

Остани си със здраве и ако няма конструктивно да кажеш, не си осмислил какво съм написал и вадиш неща само от контекста, наистина не ми отговаряй.pan widget

Link to comment
Share on other sites

Дори и да не разбирах, това не ми пречи да чета, нали? Аз написах, че не чета, а не, че не разбирам. Някой друг май е този, който не разбира. И не чета, защото:

 

1. Съобщенията ти са структурирани объркващо.

2. Нямат ясно изразена теза.

 

Нали има и други болни? Нали това обясняваше преди няколко поста? Не всички хора в отделенията са болни от COVID-19. Грипен сезон е все пак. С тая разлика, че ако има един болен от COVID-19, в стаята няма да сложат друг болен, който е болен от нещо друго. Ако си болен от друга заразна болест, също няма да те сложат при хора, които са болни от друго.

Колко мислиш, че са в Свети Георги? 200? И там сигурно са 20.

 

Аз не съм паникьосан, та явно и "целевата група за паника" не е паникьосана. Някой друг ще да е.

Аз се опитвам от одеве да говоря конструктивно, но ти си из цялото поле та ми е трудно да ти оборвам фактите. Точно мислех, че сме се разбрали преди 2 дни и ти пак започна да пишеш същото, което пишеше и преди седмица.

 

 

33 minutes ago, evropata said:

А и клипа ми напомни, като говорим за мерки срещу края на света, защо още градския транспорт работи и всички, са вътре като сардини в консерва сутрин и следобед. Приеми, че не всеки може да работи от вкъщи. 

 

Защото ако всички наистина спрат да ходят на работа, тогава вече ще има огромни икономически последствия. Нещо, което jozo обсъжда. За момента се прави само насилствено социално дистанциране, а не насилствена карантина.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mockingbird said:

"Инфекциозното на УМБАЛ Свети Георги" е УЖАСЯВАЩО! 

Там ако попаднеш, може и да не излезеш... Да не дава Господ! 

Е това и аз го знам. Имаше вероятност жената да лежи там с детето. Още като го видях отвътре заяви на лекарската, че те там по-скоро ще доуморят човек, отколкото да му помогнат, ама това е друга тема. 

Щото никой не се сети 20 години да мисли какво е здравеопазването в България, и с какво разполагаме като база. 

Link to comment
Share on other sites

@w00x Приятели ще станем накрая ми се струва.

Само искам да кажа, че областния управител на Пловдив каза преди 2-3 дни, че в момента има над 300 легла в готовност за пациенти само с Корона вирус, и Свети Мина и Транспортна ако се преструкторират, с над 500.

Съмнявям се в София да са по-малко. 

Иначе сега теза и структура във форум... Нали. Ама ще се поправя ако държиш де. 

И ще се разберем де. Няма ядове. 

А за транспорта. Само да кажа, нали искате строги мерки и силно ограничаване. Смисъл, това е основен начин за събиране на много хора на едно доста тясно затворено пространство и след това става една... 

А и нали ти каза, че за да няма много сериозна криза, трябва да опазим хората. Та реално, майната му ако няма градски транспорт 2 седмици. 

Това направиха в Ухан например и се учудват защо не е направено в Милано. 

Та или мерки като мерки, или не и половинчати такива. 

Между другото миналия петък има регистрирани 1300 безработни. 

За Пловдив май са около 150, и повечето са посочили че са освободени заради затваряне на кафенета, ресторанти и т.н.

Ама да не се отклоняваме сега. 

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2020 at 11:07 AM, netrootbg said:

В хубавите години на икономически подем не се направиха никакви реформи в никоя система.

 

Кои са тия години, че нещо не се сещам за такива? 

 

On 3/19/2020 at 6:58 PM, plameni said:

 

Случайно да си чувал думичката Производство?

Имаш ли представа какво означава нарушена верига от доставки на съставни компоненти?

 

Не, няма никаква със сигурност от тези неща. То се вижда ясно.  

 

On 3/19/2020 at 7:04 PM, chasti said:

Аз съм икономист и не смея да дам прогноза.

Най-вече, защото това което виждам е безпрецедентно.

Последствията и начина, по който виждам нещата ги оставям за себе си, дано много да греша.

 

Всеки колега осмелил се да даде такава го прави в огромни диапазони и сумати условности.

Моля спрете да говорите глупости за неща, които не разбирате.


Много добре казано.

 

22 hours ago, Mobi said:

Гледате ли Формула?


От доста време не - няма смисъл да се дразня. Освен това не отмениха ли първите състезания?

 

6 hours ago, vinyl_master said:

 Според мен, медиите пак си четат по редовете и всяват още повече паника.

 

Абсолютно, че и по-лошо. Глупостите са БЕЗКРАЙНИ! Повече отколкото са тук в тия 10-15 страници, дето са изписани докато ме няма. 

 

3 hours ago, vinyl_master said:

 Спирам аз, живи и здрави ще погледнем числата след време и да се надяваме нещата да се кротнат.


Ще се кротнат, няма къде да идат. И след година-две ще дойде Тиара вируса. 

=========================================================================================

 

Установявам няколко важни неща, след като прегледах всичко изписано за моите 2 седмици отсъствие:

1. Извадил съм голям късмет, че съм пропуснал тоя шитсторм от предимно зверски глупости. От обичайните заподоздрени. Моите поздравления към всички, които правилно отбелязаха, че това където вирее никой няма да се скрие и до година, може би две ще оходи планетата. Точно както предишните, също както и следващите. Въобще не знам дали някой обърна внимание какво написах преди да замина. От позиция на човек, който е бил на първа линия по време на предишната глупост - свинската.  

2. За пореден път се убеждавам, че макар и в камерен състав, Форума си остава представителна извадка. И тук всички веднага станали вирусолози. Абсолютно същите идиотски глупости заливат и ФБ. Разбира се поради огомния мащаб там могат да се видят много по-тежки случаи, направо на откровен дебилизъм. Знаем защо е така. 

3. Забелязвам, че грипа се отразява добре на Форума - такова оживление не е имАло от години! 

 

Какво мога да разкажа съвсем накратко без изобщо да се меся в разправиите назад. Цялата тази глупост за късмет ме завари на село. Не че не съм очаквал да дойде, не че се изненадАх колко бързо дойде, предвид колко наш народ работи именно в Италия. Само дето никой не е разбрал кога точно е дошла. Надявам се сте наясно, че много преди да се бие тревога, носители на вирОса са си обикаляли из страната. Поне дано тоя факт сте осмилили. Тоест вероятно, а аз лично бих казал със сигурност имаме хиляди носители. Затова и плямпат как "най-доброто предстои". Отново - нищо изненадващо. Ще мине през всички. Лека полека, малко по малко и - със сигурност. 

Та аз точно си пиех питието с кеф и като видях по новините, че затварят училищата, т.е. удължиха първата ваканция моментално разпоредих на жената да пристигат. Няма как да ви опиша как се живее на свобода в рая, може би с няколко снимки... 

89769542_10220755433333267_2306670473317

 

88979366_10220767775481813_5488899553530

 

89814901_10220772741765967_9008607273869

 

89791404_10220763108445140_4951399274203

 

90514794_10220817878334353_3366398531995

 

В края на миналата седмица жената и децата се прибраха в Пловдив, нямаше как да избегнем това предвид зоопарка вкъщи и започналите образователни проблеми... И изведнъж за нула време ни вкараха в извънредното положение... Моментално разпоредих да се връщат при мен.  Направих едно ходене до Първомай да заредим с още стока, посмяхме се там в любимия магазин с познати по случай вирОса (умишлено му викам така - куш гриби) и оттогава до днес най-дългия ми преход е бил 2 км до съседното село до магазина - НИКАКВО излизане от двора, то няма и за какво. Тук ще се самоцитирам относно първото ходене след изънредното положение до съседното село да се посмеете и вие:

"Влизам в супера в Първомай - на единствената каса опашка 40 човека и ВСЕКИ стиска голям пакет тоалетна и/или домакинска хартия. ИзлезнАх си моментално, беше ме срам да стоя до такива дебили...
Супера в село Градина - куметят раздал дървени щайги с чували от зебло, уж напоени с дезинфектант. Влиза се само когато някой излезе. Гледам едно пръскало, като пише с него да си пръскаме ръцете. Закачливо пръскам предното стъкло на колата да разсмея семейството, след което обилно ръцете. Най-после влизам в магазина. Шегите тия дни са на килограм, та започваме да се смеем от вратата с вирОсни закачки. Обикалям аз из рафтовете и в един момент доближавам ръцете си до лицето. И усещам изведнъж онази сладка миризма на грозде, която познаваме до болка от казана до мазето и през масата. Избухвам в неистов смях, ама смях през сълзи и както съм ухилен питам младите продавачки кой сипа лангюра в шишето. Те през смях казват, че им е обяснено, че това е дезинфектант и им е даден този "дезинфектант" от .... пак куметя. Превиваме се всички в магазина от смях и за пореден път се убедих, че нашия край е велико място"

 

Нямаше как да не изригна и покрай истерията с тоалетната хартия, доказала за пореден път колко точно малоумно е целокупното население. Не на България - на света. Не забравяйте, че първи за хартия се сбиха в Австралия. Цялостната психоза отново изкара на бял свят простички факти от типа "всички са полудели", а аз лично бих казал - над 85% са ТОТАЛНО ИЗТЪПЯЛИ. 

90428832_2742582679308395_60685907182412


Мнението ми за това извънредно положение е, че е пълна пародия. Добре че все пак хората наистина се прибраха по домовете си и се позакротиха. Как ще се отрази - ами почти никак - ще забави малко неизбежния процес. От цялата работа както винаги ще има "некои хора направИха мноо пари", както винаги най-жестокия удар ще отнесе дребния бизнес, ще е ужас разбира се и за средния. В туризма ще има много рев, но пък тайно се надявам да мога да ида в комплекса на Брендо на половин цена :laughing1:


Глупостта с барикадите лъсна още първия ден - в Пловдив грешно поставени постове, проблеми, псувни. Типично малоумие. Сега е доста по-добре. Днес се убедих в поредната отлична функция на буса - не ме спряха изобщо. ХА! 
 

Днес се прибрах и аз. Трябва да свърша някои служебни неща, да подготвя зоопарка за следващото ми дълго отсъствие и да заредя с провизии. Мамка му - свърши пиенето!!! А на село освен бира, трудно може да си купиш нещо свясно. Иначе яко изпразваме фризери, думках два дни печено агнешко от лани с червено вино. Нямам думи за какъв кеф иде реч. В следващите два дни си свършвам работата и изчезвам отново - ама на мига. И ако имаше как хич нямаше да се връщам. Да спомена, че днес, при първия ми по-дълъг преход отново забелязвам добро поведение - почти никакви коли на пътя и 90% товарни по служба. В града не ми се висеше ни пред Кауфланд, ни пред Метро на дъжда, но в Лидл ме изненадаха с отлична хигиена. И тук трафик никакъв като за 5 в понеделник.  

Та така - пътят е един - към село. Вместо да се дърлите тука за глупости и то без болшинството хал хабер да имат, заминавайте си погледнете дворовете и градините. Изключително освежаващо е. Миналия ден реших цял ден да лентяйствам и понеже виждам главния път от прозореца си - за цял ден 3-4 коли и толкова човека. Тишината е невероятна, чуват се само птиците, жабите, вечер кучетата и ромона на реката. Природата си отдъхна също - фазани из полето навсякъде, днес имаше един на Мирово на ханчето на асфалта. Не се махна дори като минах покрай него... 

Накратко - едва ли има нещо по-хубаво от липсата на хора... Вероятно затова и планетата намира своите малки хитри начини да ги пресява. Напълно нормално, няма какво да се правят панаири. Лично мен обаче много повече ме е страх от другите - бруталните начини... Но и те ще дойдат, дано не ги доживеем. 

NOTE TO SELF: Трябва да измисля как като съм на село да не влизам във Форума - прекрасно ми се отразява... 

=================================

 

ЕДИТ: Забравих нещо важно - дали някой от вас забеляза какво казаха снощи по една от телевизиите? След приказките за хинина се коментира как вече съществуващо лекарство в комбинация с наличен антибиотик действа успешно. НО - забележете - понеже лекарството било твърде евтино, фармацевтичните компании нямали интерес от тая схема понеже нямало да си избият разходите по анализите и печалбата била ниска. Е как да не кажем в тоя момент, че тая сган човешка си заслужава да се разрежда редовно? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mockingbird said:

То освен че си заслужава, си и трябва... За два месеца се изчисти въздуха... Ако е вярно това което казват... 


Нали ти казвам - не мога да го опиша... Не знам дали си гледал по Дискавъри оня филм Земята след човека - никакви 100 години, даже и 50 са много :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, RaptoR said:


Нали ти казвам - не мога да го опиша... Не знам дали си гледал по Дискавъри оня филм Земята след човека - никакви 100 години, даже и 50 са много 

Даже 5...явно...гледал съм го...показателен...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

.....

Та в кое село казваш, че бедстваш?

Щото и аз стягам в момента една къща до Първомай като бърлога за бъдещи подобни ситуации, та да не излезе, че сме комшии. :) Макар че като гледам снимката от Марица, май си от другата страна...

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Мда, от другата страна си, аз в Татарево вършея :) Там да видиш тишина... 

Един-два месеца да беше изчакал тъпия вирус и щях да съм готов с ремонта до степен къщата да стане годна за живеене и да се залостим там, ама късмет...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

 

Не сме и очаквали нещо повече от тотално пренебрежение към мерките и неспазване на закона от теб ;).

Link to comment
Share on other sites

Е, поне се е изолирал. :) Не е като да обикаля концерти, църкви и изложения.

 

Оф, дано се разкара тая гад до Юли, че имам билети за Тумороуленд.

А на вас може да ви отиде Хилс Ъф Рок тая година.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Е, поне се е изолирал. :) Не е като да обикаля концерти, църкви и изложения.

 

Оф, дано се разкара тая гад до Юли, че имам билети за Тумороуленд.

А на вас може да ви отиде Хилс Ъф Рок тая година.

На нас ни отиде концерта на Властелина на пръстените :) Щеше да е Ноември, но го отмениха за Април.
Няма да се притесняваш за съжаление има изгорели вече... 

Link to comment
Share on other sites

Ние гледахме да използваме текущата ситуация и вече успяхме да дръпнем един солиден кредит на ниска лихва преди да сме си загубили работата и банките да са затворили кранчетата. 

 

Парите вече са сложени на една чудесна инвестиционна възможност, която щеше да е грях да е проспим :)

 

Пожелавам и на останлите подобен успех.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...