Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

On 2/14/2020 at 11:08 AM, pavlan said:

 

Тва за украинците е пълна глупост приятелю. Прочети за Киевска Рус и разбери откъде тръгва 90% от руската култура и религия и т.н.

Колкото до ошамарването, също си много в грешка, ошамарените бяха други след което бяха принудени да вкарат техника приблизително 10х на българската армия в момента.

Това, дето било глупост ще го подмина за момента.

А 'що не вземеш ти да се поограмотиш за Киевска Рус, какво изобщо общо има с Украйна. Както и какво представлява казачеството. Обществения му строй и прочее дребни работи. Ама все важни детаилчета.. Щото не Киевската Рус, чийто основоположник е Рюрих и варягите му, а именно хетман Хмелницки и казашките роти искат присъединяваме към Русия. За да не загубят казашката си идентичност и религията си.

А дяволът се крие именно в подробностите, Драги ми Начетен от Уикипедия, Приятелю!

 

П.п. Кучето смърди откъм понятието - Казачество ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Опита се да кажеш нещо, ама не ти се получи ?!

 

https://beta.wikiversity.org/wiki/История_на_Русия/Киевска_Русия_(кр._на_IX_–_нач._на_XII_в.)

...

https://en.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Khmelnytsky

Къде изяде няколко века ?

Не ми е ясно ... ти за нещо по-добро от Уикипедия ли се имаш ? Дай източници ?

Edited by pavlan
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, pavlan said:

Опита се да кажеш нещо, ама не ти се получи ?!

 

https://beta.wikiversity.org/wiki/История_на_Русия/Киевска_Русия_(кр._на_IX_–_нач._на_XII_в.)

...

https://en.wikipedia.org/wiki/Bohdan_Khmelnytsky

Къде изяде няколко века ?

Не ми е ясно ... ти за нещо по-добро от Уикипедия ли се имаш ? Дай източници ?

Ама много си зле, Писателю!

Ти прочетели какво пише в линковете, дето си постнал или ги засили, колкото да се направиш на осведомен? Щото отговорите на питанките ти се съдържат точно в тези самосиндикални статии. Уикито е нещо готино да го ползваш като патерица, ама трябва да знаеш как да задаваш въпросите. Същото е, както и с Чичо Гошо.

Както и да е. Не мисля да те отразявам повече, или поне докато не се научиш да питаш и четеш.  :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Минава ми през главата, че в края на май трябва да летя към България, а все още нищо не се знае каква ще е ситуацията с "короната" дотогава и дали изобщо ще има полети. И в този ред на мисли, абе как така вируса до този момент заобикаля милата ни Татковина? Все едно сме с някакъв особен имунитет. :lol:

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, netrootbg said:

Е как така не знаеш защо няма:

 

Алена: Аурата на Борисов не допуска коронавируса в България !!!!

 

Колко време ще си в Бг? Ще имаш ли време за по бира?

При всички случаи! Трябва да летя обратно на 18 юни, но ще е голям майтап ако пристигна и малко след това спрат полетите! Даже се надявам на такъв вариант - ще си бачкам от разстояние за неопределено време. :lol:

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Godfather said:

Минава ми през главата, че в края на май трябва да летя към България, а все още нищо не се знае каква ще е ситуацията с "короната" дотогава и дали изобщо ще има полети. И в този ред на мисли, абе как така вируса до този момент заобикаля милата ни Татковина? Все едно сме с някакъв особен имунитет. :lol:


По-скоро и вирусите се плашат да влизат на територията ни... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


По-скоро и вирусите се плашат да влизат на територията ни... 

 

Защото ще се намери кой да им каже, че нещо не им е наред. :D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

А иначе ей сега отивам и мойта Шкода за 5000 ще я приемат веднага до другата за 100000 без никой да ми задава въпроси.

Гущера на капака ли вдига стойността до 5000, мисире? (сори, не можах да се стърпя да не те бъзикна). :lol:

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Godfather said:

Гущера на капака ли вдига стойността до 5000, мисире? (сори, не можах да се стърпя да не те бъзикна). :lol:

 

В момента и доста повече дори. Казах го примерно. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:

 

В момента и доста повече дори. Казах го примерно. :ninja:

Значи пазара на стари коли е доста изкривен тогава. Как може кола на почти 20 години да струва толкова? Аз моята се чудя дали направо да не я захвърля сега като взема нещо ново, ако и да е само на 12 години и без никакви проблеми, защото просто пазара тук е такъв и ще загубя повече ценно време за продажбата й, отколкото мога да и взема. :lol:

 

7 hours ago, dvdrw said:

 LTX Expo 2020 - Ванкувър, Август 2020 :)

За съжаление май няма да мога да го посетя, ако и да се провежда в зала, която се вижда през прозореца ми. Лайнъс така и не се научи де не го прави това събитие точно по времето на DEF CON в Лас Вегас. Ще трябва да му трия сол на главата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

За съжаление май няма да мога да го посетя, ако и да се провежда в зала, която се вижда през прозореца ми. Лайнъс така и не се научи де не го прави това събитие точно по времето на DEF CON в Лас Вегас. Ще трябва да му трия сол на главата. :lol:

 

Нашивай му едни чомбери и да си знае за догодина :)

Event-a наистина изглежда добре направен и доста посещаван (поне доколкото гледах). Има един датчанин 'My play house' му се казва канала, та на предния LTX имаше покана и гледах събитието от още един ъгъл (камера). Линус ми е като Крис Тъкър (Поразяващата уста :))

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Значи пазара на стари коли е доста изкривен тогава. Как може кола на почти 20 години да струва толкова? Аз моята се чудя дали направо да не я захвърля сега като взема нещо ново, ако и да е само на 12 години и без никакви проблеми, защото просто пазара тук е такъв и ще загубя повече ценно време за продажбата й, отколкото мога да и взема. :lol:


Не, просто моята кола не е случайна и държи здраво цена. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Не, просто моята кола не е случайна и държи здраво цена. 

Това в сферата на мечтите е вероятно. Сантименталната стойност за теб, не играе роля при определянето на цената. Направих справка с обявите. Няма и много, ама много малък процент от този модел и тези години да са на тази цена. Нали се сещаш колко хора била я платили.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, netrootbg said:

Това в сферата на мечтите е вероятно. Сантименталната стойност за теб, не играе роля при определянето на цената. Направих справка с обявите. Няма и много, ама много малък процент от този модел и тези години да са на тази цена. Нали се сещаш колко хора била я платили.


Нямам намерение да влизам в спорове. Първо в обявите няма да намериш повече от 1-2 като моята. Никой не продава, защото колата е желязна и всеки си я кара. Последната миналата година, внос от Швейцария, беше 6400 категоричен под на цената - мой познат искаше да си купи такава и няма и няма. Тази беше единствена към момента. Има коли, които здраво държатъ цена поради ред причини. Днес нямам никакво време да влизам в обяснения защо.  
В момента колата мога да я дам за 6 и нагоре след последните интервенции, но НИКОГА няма да го направя. Просто тази кола никога няма да я продам. Преди 8 години както беше с разваленото турбо в Еуратек ми даваха 12 бона за нея и ключовете на последния Сюпърб - естествено вдигнах среден пръст. Много са дълги историите с точно този модел на Шкода, но най-кратката е - това не ти е Опел... 

Link to comment
Share on other sites

Опела му навъртях 600 000 километра без никакви сериозни ремонти ;). По - големите които са един път рециклаж на дюзи + една допълнителна смяна на едни тефлонови пръстени на въпросните дюзите и ремонт на турбото. За 600 000 километра мисля е доста добре. Вече не го карам редовно и хич не ми се продава. Държа си го като резервна кола.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, netrootbg said:

Опела му навъртях 600 000 километра без никакви сериозни ремонти ;). По - големите които са един път рециклаж на дюзи + една допълнителна смяна на едни тефлонови пръстени на въпросните дюзите и ремонт на турбото. За 600 000 километра мисля е доста добре. Вече не го карам редовно и хич не ми се продава. Държа си го като резервна кола.


Ти ги въртя тия по магистралата - то на практика няма какво да му се случи, даже по-добре е така за колата и повече издържа. Иначе аз всички тия години имам един съединител, един рециклаж на дюзи и сега втори път правих турбо. Което с наша нафта си е напълно в реда на нещата. Всичко друго е консуматив и винаги е сменяно с 3-5 пъти закъснение... Сега понеже ми писна а я мъча съм я подкарал всичко да се смени, нова тапипцерия направих на врати и таван, кожен волан, кожен лост, сега ще сменя за сефте и задни амортисьори... Общо взето съм се зарекъл да я направя като нова. От миналата есен пък карам само и единствено с високия клас нафта. Колата ми беше изкарала акъла, че пуши грозно - откак минах на скъпото гориво нямам грижи. 
 

За справка като стойност обаче мога да ти кажа, че зафирата на баща ми, която е близо 3 години по-млада от моята кола, трудно мога да й взема повече от 3500 в момента... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...