Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

32 minutes ago, netrootbg said:

Доста от възрастните хора карат от пенсия до пенсия. То и тя не стига до никъде. Няма как да се запасят с продукти за по - дълъг период от време и да не излизат от вкъщи. Стискам палци по - бързо да разработят лекарство.

Едно нормално мнение в тази тема. Само в нашия вход има поне 4-ма възрастни човека на които децата са в чужбина. Те нямат възможност да се запасят с храна за дълго, първо защото разчитат на мизерни пенсии, второ защото нямат автомобил. Тъй че айде да не се изхвърляме много за възрастните хора по улиците.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, ARPAnet said:

Прочетох го, мнението ми остава, защото логиката на поста е "отписваме едни хора, и продължаваме напред, що да си нарушаваме кефа" . 
Може би ако хората се стреснат малко, биха си стояли вкъщи. Или поне тези които няма нужда да са вън, не биха били там. 

Що да ги отписваме едните хора?

Така, като ти чета мнението, демонстрираш доста политкоректна логика, напълно в духа на злободневието и в унисон с мейнстрийма. Ама да взема и теб да те питам... Я кажи, нима `едните хора` с все всичките им съпътстващи заболявания не са същите тия, дето гинат като мухи от всеки един грип? И ако още не си стоплил въпроса ми, колко пъти досега светът е спирал заради поредната сезонна вълна? Опа... Забравих, че веднага ще плеснеш съкрушителния довод, че това не е баш грип.

И нека не си приказваме как, ви`йш ли, тва сегашното е некъв ужас, некъв ад. И как милиони ще измрат ако не се обличаме като ити-та и не подскачаме в ритъма на - Кой-не-скача-е-червен ;)

Истината е, че зад това думкане на Ямато тъпана седят едни доста мръсни политико-икономически интереси.

 

П.п. А специално в България не е сигурно до колко извънредните мерки ще се справят с разпространението на заразата. Но е съвсем сигурно, че ще се справят с почти целия малък и къде половината среден бизнес.

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

Що да ги отписваме едните хора?

Така, като ти чета мнението, демонстрираш доста политкоректна логика, напълно в духа на злободневието и в унисон с мейнстрийма. Ама да взема и теб да те питам... Я кажи, нима `едните хора` с все всичките им съпътстващи заболявания не са същите тия, дето гинат като мухи от всеки един грип? И ако още не си стоплил въпроса ми, колко пъти досега светът е спирал заради поредната сезонна вълна? Опа... Забравих, че веднага ще плеснеш съкрушителния довод, че това не е баш грип.

И нека не си приказваме как, ви`йш ли, тва сегашното е некъв ужас, некъв ад. И как милиони ще измрат ако не се обличаме като ити-та и не подскачаме в ритъма на - Кой-не-скача-е-червен ;)

Истината е, че зад това думкане на Ямато тъпана седят едни доста мръсни политико-икономически интереси.

 

П.п. А специално в България не е сигурно до колко извънредните мерки ще се справят с разпространението на заразата. Но е съвсем сигурно, че ще се справят с почти целия малък и къде половината среден бизнес.

 

И аз това питам, що да ги отписваме ?

Никой не отрича, че грипа е страшен. Наш семеен познат почина от грип наскоро. 

На теб това ли ти е аргументацията? Погледнал си колко умират от грип годишно? Уаууу

Но докато болниците горе долу се оправят с грипа, поне като натоварване,  изглежда, че не се справят с болните от корона. Поне в северна Италия,  знам че БГ е по-добре ;)

И за да имат шанс да помогнат, би било добре да не бъдат засипани с болни в един ден. 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ARPAnet said:

Прочетох го, мнението ми остава, защото логиката на поста е "отписваме едни хора, и продължаваме напред, що да си нарушаваме кефа" . 
Може би ако хората се стреснат малко, биха си стояли вкъщи. Или поне тези които няма нужда да са вън, не биха били там. 

 

O, явно наистина сте го прочели, но не сте го разбрали. Както казах нужна е малко тразва мисъл, а не да се пуснем по мейнстрийма или да наричаме хората "сираче".
Та опитайте отново да прочетете написаното от мен. Къде казах да изключим някоя група или да я оставим на произвола?!?

И хайде защото съм в настроение, опитах се да обясня, че точно тази група хора, които не стига, че постоянно гледат новини и вярва на всичко, ама точно тя в момента не можеш да я спреш да е в магазина, в аптеката и нам си къде още.

Да знам че има много възрастни, на които няма кой да помогне да си напазаруват, да си купят лекарства и т.н. ама...

Ей го на вчера пред кметството в Тракия, 10-15 възрастни, данъците тръгнали да плащат. Еми хора може да ги платите до края на година. Дори да вземем 5те процента отстъпка, то тя е до края на Април нали...Това само за пример.

А за този вирус дето ще унищожи света не ми се и коментира вече. Писна ми. Живейте си в страх колкото си искате. Ваш избор.
Само се питам какво се случи със света ?!? Нищо друго ли не се случва вече? То по новини, предавания, социални мрежи, то само COVID братко!!!

И само риторичен въпрос - Войната в Сирия спря ли, че не съм разбрал? Бежанците от Турция и в Гърция? Търговската война на САЩ с останалия свят?
Хората спряха ли да умират от глад? СПИН? Мръсен въздух? Чудя се дали да продължавам. Еми за България конкретно - водата в Перник дойде ли?

Как са язовирите, щото като гледам сняг няма? Или майната му корона да няма, пък вода ще му мислим като дойде времето?
Стари хора спряха ли да бъдат ограбвани и изнасилвани по селата? Катастрофи не се ли случват в тази държава, със жертви? Корупцията да не би да измира от Коронавирус и тя? Ей така просто въпроси за размисъл, защото пак казвам по новинарските потоци, друго не се върти.
Мога да продължавам и още ама... не е нужно. Показх ви със видео като този сега генерал баща-майка Спасител, за 1 седмица се извъртя на 180 градуса.
Мислете, просто мислете. След време ще е късно.

П.С и не раздавайте квалификации кой е сирак и кой не.

Link to comment
Share on other sites

Някой като ми напише "Мислете, просто мислете" и направо спирам да мисля... Сякаш до сега съм бил във вегетативно състояние и изведнъж след подобен призив се пробуждам.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

Някой като ми напише "Мислете, просто мислете" и направо спирам да мисля... Сякаш до сега съм бил във вегетативно състояние и изведнъж след подобен призив се пробуждам.

 

Еми има доста хора на които трябва да се напомня да мислят. Та малко става гузен-негонен бяга.

П.С за да няма засегнат раними души, с това мислете и т.н. не визирам никой от този форум. А хората като цяло, трябва дас е опитват да разсъжадават малко повече сами.
 

Link to comment
Share on other sites

Те не го пишат за теб, а за тези, които наистина не мислят... Все повече се сещам за думите на Иво Христов за 80-те процента... Ми прав е, обаче не е прав с цифрата - над 80% са...

Link to comment
Share on other sites

Хората, които не мислят няма магически да започнат да мислят, като им напишеш "мислете". То е същото като да кажеш "успокой се" на някой, който е извън себе си от гняв.

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2020 at 10:24 PM, ARPAnet said:

И аз това питам, що да ги отписваме ?

Никой не отрича, че грипа е страшен. Наш семеен познат почина от грип наскоро. 

На теб това ли ти е аргументацията? Погледнал си колко умират от грип годишно? Уаууу

Но докато болниците горе долу се оправят с грипа, поне като натоварване,  изглежда, че не се справят с болните от корона. Поне в северна Италия,  знам че БГ е по-добре ;)

И за да имат шанс да помогнат, би било добре да не бъдат засипани с болни в един ден. 

 

Ъъъ... От кога пък болниците започнаха да се справят с грипа, пък било то и горе-долЕ!? Чичка, прочети малко за грипа! Ако някога посраният ни вид се затрие, то ще е от поредния грип!

Ама, нали, грип някак звучи изтъркано. Няма `ляб в тая дума, изтъркана и вехта седи някак. Докато Ковид или направо Корона... Ехе... Колко яко звучи. Пък и е къде по-лесно запомнящо се от да речем - хашпетенедно. Яко, а!? Масата я папка кат топАл ляб. (една колежка на жена ми остригала котката си до кожа, щото чула, че вирусът се закачал по котешката козина)

Та се чудя `де, аджеба са твоите доводи, че да река и аз едно (на чист майчин) - Уааауу....

 

П.п. Давай смело с телевизионните си лични мисли, не се свени.

 

П.п.2 Питай и чичо Гошо, колко пъти подобните ти са питали дали производителите на бирата Корона не са виновни за появата на този вирус  ;)

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gado said:

Ъъъ... От кога пък болниците започнаха да се справят с грипа, пък било то и горе-долЕ!? Чичка, прочети малко за грипа! Ако някога посраният ни вид се затрие, то ще е от поредния грип!

Ама, нали, грип някак звучи изтъркано. Няма `ляб в тая дума, изтъркана и вехта седи някак. Докато Ковид или направо Корона... Ехе... Колко яко звучи. Пък и е къде по-лесно запомнящо се от да речем - хашпетенедно. Яко, а!? Масата я папка кат топАл ляб. (една колежка на жена ми остригала котката си до кожа, щото чула, че вирусът се закачал по котешката козина)

Та се чудя `де, аджеба са твоите доводи, че да река и аз едно (на чист майчин) - Уааауу....

 

П.п. Давай смело с телевизионните си лични мисли, не се свени.

 

П.п.2 Питай и чичо Гошо, колко пъти подобните ти са питали дали производителите на бирата Корона не са виновни за появата на този вирус  ;)

 

gado, днес в Италия са загинали 470 човека от този вирус. Колко са загинали днес в Италия от грип мислиш?

И ако има 400 болни, за седмица, не за ден, от каквото и да е, дали болниците в Пловдив и окръга могат да ги поемат, за да ги лекуват?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

 

gado, днес в Италия са загинали 470 човека от този вирус. Колко са загинали днес в Италия от грип мислиш?

И ако има 400 болни, за седмица, не за ден, от каквото и да е, дали болниците в Пловдив и окръга могат да ги поемат, за да ги лекуват?

Гадо нещо го е стегнала шапката и ръси глупости като за световно, явно засегнатия му бизнес от неговата камбанария е доста по-важен от живота на някакви си там неизвестни нещастници, покосени от някакъв си вирус, дето даже не се и вижда. Влез му в положението.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, w00x said:

 

gado, днес в Италия са загинали 470 човека от този вирус. Колко са загинали днес в Италия от грип мислиш?

И ако има 400 болни, за седмица, не за ден, от каквото и да е, дали болниците в Пловдив и окръга могат да ги поемат, за да ги лекуват?

 

Въпреки, че поста ти е насочен към друг потребител.
А някой запитвал ли се е колко хора са умирали от остра грипна форма по принцип в Италия през предишни години? Ей така за статистиката питам?
Мислите, че ще Ви кажат ли? Изчакайте да отмине това, и да видите как другата зима примерно, никой нищо няма да спомене за починали от грип, защото... Еми умират хора с придружаващи заболявания и усложнения от грип и пневмония и по принцип.

Пак да си кажа, погледнете данните от Свинския грип, този вирус сега е далече, далече от онази пандемия.

Иначе си прав, те в Пловдив или в България като цяло ако се разболетя 400 души, дори от заплес, пак няма да има как да бъдат лекувани.

Но вижте установените случаи в нашата родина, колко бяха 97, от тях по-малко от 20 са хоспитализирани, останалите се лекуват в домашни условия.

Защо ли?!?! Че то ако беше толкова страшно, то за 1 седмица тези биха били пътници. Ей, го онзи от Търново си го пуснали да си ходи вкъщи.
Пациентите с положителен тест ама без симптоми какво ги правим? Отделно 97 ли колко положителни проби, ама от колко общо направени проби, защото едно ще е ако са тествани 100 души примерно, съвесм друго изглежда тази бройка ако са 2000 и т.н.

Отделно, стига сте гледали негативно на тези неща. Положителните нарочно ли не ги отразявате? Положението в Китай? Това че скоро фабрики и всичко там ще работи нормално? Това че там реално нови случаи няма, смисъл 10-20 случая на 2 млрд. население... Отделно, че властите казват че това са хора идващи отвън.

Излекуваните хора в световен мащаб, някой поглеждал ли е колко са? И това ако влезем в полемика от какво точно са били болни и от какво са излекувани.

Ама не, винаги е по-удобно да погледнем 8000 починали, срещу 80 000 излекувани.

Пак според СЗО в целият свят, пациенти в критично състояние са под 7000.

Но, важното е колко са починали. И това всичко идва от медийното облъчване, което се случва всеки ден.

Нашият щаб даже не искам да го коментирам, че е жалък. И за една седмица тук всеки власт-имащ се упражни вече на тема кое правилно, кое не.

И пак да питам загиналите от други вирусни заболявания по света? Или те сега не са важни като бройка за 24, важно е "Короната".

А в милата ни родина, пак искам да знам според вас спряха ли хората да умират от други болести или по други причини?

Само за сведение спроед НСИ, за 2018 година са починали 108 526 човека, което прави средно 296 човека на ден. Сега до момента има видиш ли трима загинали от "мистериозен вирус", който ще унищожи света и вече откачихме и затворихме държавата и света.

Чакам с нетърпение накрая на годината статистиката за света, че да видим разбирате ли, колко пък се е увеличила смъртността и колко е по-смъртоносен в сравнение с предните пандемии.
Мога и още да напиша, но няма смисъл, който иска да се страхува да се страхува.
 

Link to comment
Share on other sites

Психозата, която се вкарва е малко повече, една група тотално откачат покрай нея. Ами то само в Българя след първата световна са починали 80000 от испански грип, ся обаче тоя вирус най-опасния на света.. хайде няма нужда.

 

Гледам днес новините, починала жена (Бог да я прости) от Корона вирус със СЪПЪТСВАЩО заболяване масивен инсулт... Тея базикат ли се, друсани ли са, пияни ли?! Това не е навехнат пръст, или синка на коляното....  Да обаче Корона вируса я бил убил, сигурен съм...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, gado said:

Ъъъ... От кога пък болниците започнаха да се справят с грипа, пък било то и горе-долЕ!? Чичка, прочети малко за грипа! Ако някога посраният ни вид се затрие, то ще е от поредния грип!

Ама, нали, грип някак звучи изтъркано. Няма `ляб в тая дума, изтъркана и вехта седи някак. Докато Ковид или направо Корона... Ехе... Колко яко звучи. Пък и е къде по-лесно запомнящо се от да речем - хашпетенедно. Яко, а!? Масата я папка кат топАл ляб. (една колежка на жена ми остригала котката си до кожа, щото чула, че вирусът се закачал по котешката козина)

Та се чудя `де, аджеба са твоите доводи, че да река и аз едно (на чист майчин) - Уааауу....

 

П.п. Давай смело с телевизионните си лични мисли, не се свени.

 

П.п.2 Питай и чичо Гошо, колко пъти подобните ти са питали дали производителите на бирата Корона не са виновни за появата на този вирус  ;)

Като натоварване се справят, като натоварване. 

Ама чукча писател, а не читател. 

Гледаме болниците в северна Италия които са модерни, добре оборудвани и как приклякат от количеството тежки случаи с които се борят .. И поглеждаме към София, където мед сестрите почнаха да подават оставки още при първите случаи, защото нямат защитни облекла. 

Какво да аргументирам? Дори корейците които тестват поголовно не успяха да свалят смъртността на корона до тази на грипа. 0.6% vs 0.1%. 

 

@evropata  корейците тестваха над 200 000 човека, така по памет, улавяйки и много от слабите случаи. Заради това и при тях смъртността падна много, все пак оставайки няколко пъти по-висока от тази при грипа. 

И нико не казва, че всички ще умрем, но ако можем да предпазим рисковите групи - супер. 

Това, че в света има други проблеми не означава, че не трябва да правим нищо. Защото винаги ще се намери някой който да омаловажи даден проблем спрямо друг .. Тъпа логика. 

 

А на мен лично не ми пречи да си остана вкъщи, вече тамън 2 седмици. Нито ми се и боледува честно казано

И докато пишех това,  фирмата ни затвори почти всички офиси, с някои малки изключения като телефонисти, складове,  landing станциите за кабелите ни .. 

 

Link to comment
Share on other sites

Факт е, че ако не вземат превантивни мерки няма да остане нищо, защото всичко е забатачено. След време ще лъсне колко и какво са окрали. 

@evropata и аз се чудих и намерих една хубава статистика за Туберкулоза официална 2018 от СЗО: https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/tuberculosis
Болни 10млн починали 1.5млн смъртност 15% (деца 205 000)

Всичко идва и си отива нищо ново под слънцето. 

Аз лично чакам след 2 седмици да видим Великобритания как ще се осере. При положение, че си имат заразени вчера имаше снимки от концерти :) Това ще е интересно да се проследи.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, w00x said:

 

gado, днес в Италия са загинали 470 човека от този вирус. Колко са загинали днес в Италия от грип мислиш?

И ако има 400 болни, за седмица, не за ден, от каквото и да е, дали болниците в Пловдив и окръга могат да ги поемат, за да ги лекуват?

Аууу.... Ма верно!?

Утре броят на загиналите ще е нараснал в геометрична прогресия, честно ти казвам! Виж там колко е населението на тази държава и дай да сметнем на коляно след колко време ще са измрели всичките. Ангеле, престани с глупостите, знам, че нямаш телевизор между ушите!

Аз пак да попитам (този път тебе). Просто за статистиката, колко човека, от коя възрастова група и с какви съпътстващи заболявания си отиват от "прост" грип в Италия на ден? Нали, щото повдигна дума за Италия... А знаеш ли защо военните отдавна са се отказали да експериментират с грипните вируси като биологично оръжие? За един преател те питам това последното. Изобщо не си и помисляй, че ежегодният шот от съответната грипна ваксина те пази от нещо  ;)

Истината е, че при слаб имунитет, кофти лична хигиена, не предприемане на мерки и съпътстващо заболяване, дори и "обикновената" хрема може да те докара до двустранна пневмония, дихателна недостатъчност и смърт. Пък колкото и да те интубират и ръчкат с игли, когато вече е късно и Господ не може да ти помогне.

А паниката не е полезна за хората, не е полезна и за "чистия" бизнес, полезна е единствено на политиците и свързаните с тях корпоративни интереси.

6 hours ago, Godfather said:

Гадо нещо го е стегнала шапката и ръси глупости като за световно, явно засегнатия му бизнес от неговата камбанария е доста по-важен от живота на някакви си там неизвестни нещастници, покосени от някакъв си вирус, дето даже не се и вижда. Влез му в положението.

Ти Гадо не го мисли! Работата ми е толкова диверсифицирана, че затварянето на кебапчийниците няма да ме бутне.

Не ми и дреме дали стадото ще тръгне със станиолени шапки натъпкани с тоалетна хартия, напоена с олио и с капути на всеки пръст. Ядосвам се от това, че уж мислещи хора се превръщат в тотални зомбита, когато по телевизията са казали нещо, а щом е казано там, значи е вЕрно.

Ама пък на тебе ти влизам в положение. Все пак една граница без изразени КПП-та ви дели с държавата, която от най-големия кредитодател успя да се превърне в най-голям кредито получател. При това за рекордно кратко време. Та в този ред на мисли, затварянето на границите им за внос (супер добре дошло и тъкмо на време) е егати якият допинг за вътрешната им икономика. Подчертавам дебело - Супер добре дошло и тъкмо на време! Перучката години се мъчеше завалката да го направи това по законен, макар и измислен начин. Не му се получаваше обаче, пък каквито и поводи да си измисляше. И изведнъж метна Еци! Ако играеш табла, знаеш какво означава това в Гюлбара-та да речем.

Само седи и гледай в края на годината рижавото ууки как ще се пердаши в гърдите и ще показва статистики за вътрешен растеж. Та, да... Влизам ти в положение...   ;)

Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, UzITo said:

Аз лично чакам след 2 седмици да видим Великобритания как ще се осере. При положение, че си имат заразени вчера имаше снимки от концерти :) Това ще е интересно да се проследи.

Не е задължително да се осере. Просто те приемат друг подход за справяне с епидемията: изолират само хората в рисковите групи: възрастни над 65-70 години и хора с по-тежки съпътстващи заболявания. Всички останали ги оставят да си го преболедуват естествено, повечето от тях ще го прекарат дори без да разберат. Разчитат на това, че по този начин ще се натрупа достатъчно стаден имунитет, вследствие на който вирусът в крайна сметка ще си изчезне естествено. 

Има логика в тази теория, проблемът е, че ще разберем кой е бил правилният подход постфактум, едва когато всичко отшуми и се нормализира. Едва тогава ще можем да ударим чертата и да се направи правилна равносметка. В момента може само да се правят прогнози.

Между другото, много наши лекари по-скоро подкрепят този подход. Проблемът е, че трудно би се приложил в Бг: първо защото очевидно нищо не може да накара нашите пенсионери да си стоят вкъщи и второ, защото тя здравната ни система и без епидемия си е в клинична смърт от години...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, evropata said:

 

Въпреки, че поста ти е насочен към друг потребител.
А някой запитвал ли се е колко хора са умирали от остра грипна форма по принцип в Италия през предишни години? Ей така за статистиката питам?
Мислите, че ще Ви кажат ли? Изчакайте да отмине това, и да видите как другата зима примерно, никой нищо няма да спомене за починали от грип, защото... Еми умират хора с придружаващи заболявания и усложнения от грип и пневмония и по принцип.

Пак да си кажа, погледнете данните от Свинския грип, този вирус сега е далече, далече от онази пандемия.

Иначе си прав, те в Пловдив или в България като цяло ако се разболетя 400 души, дори от заплес, пак няма да има как да бъдат лекувани.

Но вижте установените случаи в нашата родина, колко бяха 97, от тях по-малко от 20 са хоспитализирани, останалите се лекуват в домашни условия.

Защо ли?!?! Че то ако беше толкова страшно, то за 1 седмица тези биха били пътници. Ей, го онзи от Търново си го пуснали да си ходи вкъщи.
Пациентите с положителен тест ама без симптоми какво ги правим? Отделно 97 ли колко положителни проби, ама от колко общо направени проби, защото едно ще е ако са тествани 100 души примерно, съвесм друго изглежда тази бройка ако са 2000 и т.н.

Отделно, стига сте гледали негативно на тези неща. Положителните нарочно ли не ги отразявате? Положението в Китай? Това че скоро фабрики и всичко там ще работи нормално? Това че там реално нови случаи няма, смисъл 10-20 случая на 2 млрд. население... Отделно, че властите казват че това са хора идващи отвън.

Излекуваните хора в световен мащаб, някой поглеждал ли е колко са? И това ако влезем в полемика от какво точно са били болни и от какво са излекувани.

Ама не, винаги е по-удобно да погледнем 8000 починали, срещу 80 000 излекувани.

Пак според СЗО в целият свят, пациенти в критично състояние са под 7000.

Но, важното е колко са починали. И това всичко идва от медийното облъчване, което се случва всеки ден.

Нашият щаб даже не искам да го коментирам, че е жалък. И за една седмица тук всеки власт-имащ се упражни вече на тема кое правилно, кое не.

И пак да питам загиналите от други вирусни заболявания по света? Или те сега не са важни като бройка за 24, важно е "Короната".

А в милата ни родина, пак искам да знам според вас спряха ли хората да умират от други болести или по други причини?

Само за сведение спроед НСИ, за 2018 година са починали 108 526 човека, което прави средно 296 човека на ден. Сега до момента има видиш ли трима загинали от "мистериозен вирус", който ще унищожи света и вече откачихме и затворихме държавата и света.

Чакам с нетърпение накрая на годината статистиката за света, че да видим разбирате ли, колко пък се е увеличила смъртността и колко е по-смъртоносен в сравнение с предните пандемии.
Мога и още да напиша, но няма смисъл, който иска да се страхува да се страхува.
 

 

Виж какво съм написал по-долу. Ти виждал ли си преди новини за препълнени отделения в болниците, преструктуриране на стадиони и полета, и други подобни мерки за борба със сезонния грип някоя година? Защото аз не съм. Ти също не си, затова не знам какво изобщо пишеш.

Заразността при Свински грип е много по-ниска отколкото при този. И смъртността е 40%! Добре, че и при този не е 40%, защото тогава вече щяхме да я втасаме.

Установените случаи са толкова, защото се взеха мерки. Работата е там, че ако не се ограничи разпространяването, всички тия установени случаи ще се юрнат към болницата първо, за да ги установят и след това да ги пуснат на домашно лечение.

 

Положението в Китай, което ти цитираш е единственото положително в цялата история. И положителното носи със себе си решението, което ти осъждаш в момента. Карантина. Положението в Китай е такова, защото целия град и още 15 града са били напълно затворени. Поръчките за хранителни продукти са се правили само онлайн.

 

Не гледаме цифри тук. Гледаме проценти. Гледаме и ръст на дневна база. Давам Италия за пример, защото те се забавиха с карантината и ограниченията. Поне другите държави си взеха поука. Почти всичките. Англичаните са си братовчеди до един та не блестят с ум след толкова "запазване на рода". Погледни цифрите на Италия и ги намали 10 пъти.

 

Вчера заболелите са +2500, смъртни случаи +470. И това са само тестваните и хоспитализираните. Ако тези цифри се запазят (а те няма да се запазят, защото след един момент увеличаването на болните става двойно с всеки изминал ден), за една седмица, това са ти 17500 нови заболели и 4700 починали. За размерите на България - 1750 нови болни и 470 починали. За седмица! Само от тази инфекция. Останалите 296, които си умират от други неща според твоята статистика продължават да си умират! Защото някой, който е щял да загине от инфаркт, пак ще си загине от инфаркт.

 

И това е в случай, както казах, че цифрите се запазят константа, а те няма да се запазят без ограничения и превантивни мерки.

Сега ако добавиш и фактът, че всичките 1750 болни трябва да бъдат прегледани, тествани, диагностицирани и евентуално хоспитализирани - представи си колко време и ресурс отнема това.
Ако приемем, че 20% от случаите са за хоспитализация, от 1750 болни, това са 350 човека. Тези 350 човека трябва да седят в болницата поне 7-14 дни, за да се излекуват напълно и това е оптимистичния вариант без усложнения и смърт.
През това време в болницата идват ОЩЕ хора. И болниците не са спрели да обслужват други пациенти. Хората няма да спрат да си чупят ставите само защото има пандемия. (Може и да спрат, ако си седят по къщите :) )

 

И пак ще кажа, че това е сметка само за седмица при непроменени дневни случаи, а без карантина и превенция, със заразност от 2.5 на всеки заразен, цифрите са много по-различни! За съжаление винаги съм бил тройкаджия по математика и дори не знам формулата, с която да сметна. Само знам, че е много!

Ще опитам все пак. И дори няма да ги сметна с Италианците, които са изпуснали влака. Ще ги сметнем с днешните цифрички от страната.

 

Какво ще стане ако днес отпадне карантината и всички си продължат живота, включително и заразените (защото не е имало карантина, за да се ограничат и защото "не са болни като за болница").

От вчера има 13 нови случая на заразени. Почти всичките в болница. Някои за лекуване, други в изолация, докато им излезнат резултатите, но това са заети болнични легла.

Ден 1: 13
Ден 2: 32
Ден 3: 82
Ден 4: 203
Ден 5: 508
Ден 6: 1270
Ден 7: 3200

Тия цифри може да ги умножим по 4 в Петък и Събота вечер, когато хората излизат по заведенията. И това са цифри само по официални данни.

За следващата седмица да ти ги сметна ли?

П.П. Не позволявам на никоя медия да използва сложните ми калкулации с цел публикация! Мерси!

 

1 hour ago, gado said:

Аууу.... Ма верно!?

Утре броят на загиналите ще е нараснал в геометрична прогресия, честно ти казвам! Виж там колко е населението на тази държава и дай да сметнем на коляно след колко време ще са измрели всичките. Ангеле, престани с глупостите, знам, че нямаш телевизор между ушите!

Аз пак да попитам (този път тебе). Просто за статистиката, колко човека, от коя възрастова група и с какви съпътстващи заболявания си отиват от "прост" грип в Италия на ден? Нали, щото повдигна дума за Италия... А знаеш ли защо военните отдавна са се отказали да експериментират с грипните вируси като биологично оръжие? За един преател те питам това последното. Изобщо не си и помисляй, че ежегодният шот от съответната грипна ваксина те пази от нещо  ;)

Истината е, че при слаб имунитет, кофти лична хигиена, не предприемане на мерки и съпътстващо заболяване, дори и "обикновената" хрема може да те докара до двустранна пневмония, дихателна недостатъчност и смърт. Пък колкото и да те интубират и ръчкат с игли, когато вече е късно и Господ не може да ти помогне.

 

 

Ами, аз до сега не съм виждал епидемия, заради която да се строят болници, защото не могат да се приемат пациентите.
Не съм виждал и с камиони да се извозват труповете на умрелите, защото крематориумите в една област не могат да смогнат, пък вие каквото си искате говорете.

 

4 hours ago, jozo said:

Гледам днес новините, починала жена (Бог да я прости) от Корона вирус със СЪПЪТСВАЩО заболяване масивен инсулт... Тея базикат ли се, друсани ли са, пияни ли?! Това не е навехнат пръст, или синка на коляното....  Да обаче Корона вируса я бил убил, сигурен съм...

 

Е, щом при испанския грип са умрели 80 000 човека - всичко е наред значи! :D Давай и сега да мрат 80 000 и да се приключва. Или повече, защото сега населението на държавата е повече. Някой да смята процентите и да информира вируса, че има горен лимит.

Стига глупости. Може да видиш при Испанския грип колко са загинали във Филаделфия и Сейнт Луис. По време на една и съща епидемия за един и същи период от време. Едните са действали като UK в момента, а другите са затворили всичко и са накарали хората да си седят по домовете.

Ще те улесня.

 

image.png?w=450&h=282&crop=1&strip=all&q

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

  ... колко човека, от коя възрастова група и с какви съпътстващи заболявания си отиват от "прост"

 

Загинали  са 475 души за последното ДЕНОНОЩИЕ.Толкова са жертвите от този "грип" Това е най-големия брой загинали хора в една държава в Европа в мирно време за последните 20 години.И при това държава с мощна и силна икономика,не Албания примерно...

 

п.п.нови 4200 заразени за последното денонощие....

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нали се сещаш какъв е процента на 80000 умрели при около 3 милиона население тогава и сега колко са умрели в световен мащаб при 8 милиярда? Щом си бос по математика да ти го сметна, да видим кое е по-опасно... Дори тогава не е умряло човечеството както го изкарват сега...

 

Да не говорим за смъртните случаи у нас. Много моля ама по основно заболяване от инсулт или инфаркт, дори Ковид-2020 не е, та да ми изкарват, че от вируса пукнали. Да бе да..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...