Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, netrootbg said:

А какво се прави когато двете седмици изтекат? Болестта няма да е изчезнала. Да не говорим, че светът продължава да се движи и е лесно да се пренесе от извън страната.

 

Две седмици са и малко и много.Болеста няма да изчезне но ще се ограничи.Китай се справя точно по този начин.Пълна карантина на засегнатия район, преди дни Дания постъпи по сходен на нашия начин,просто "затвориха" буквално държавата даже и без да се допитват до парламент като у нас.Пак казвам за пръв път нашите депутати постъпиха отговорно и свършиха нещо смислено заедно.Следващата стъпка е затваряне на границите,очаквам да се случи скоро...

Link to comment
Share on other sites

Снощи излезе генерал Миланов, опита се да обясни, че контролът на разпространение и потенциален брой инфектирани, зависи главно от хората, които е добре да си седят по къщите, разни търговци, кафеджии, фризьори и прочее, да не се правят на интересни, но нейсе. Вчера беше пълно с народ навън, днес хавата беше почти същата, поне по това, което видях аз. Странно защо, но явно не се приема, че може да се стигне до фатален край и упорито отказват да приемат, че вирусът е наистина опасен. Това не мога да го разбера, честно.

 

Другото, което не разбрах е защо днес не се приложиха тези мерки, които изиска снощи Генералът? Къде блеят? Утре заводите /поне доколкото разбрах, а и видях/ ще работят. Всички са на работа. Не искам да коментирам неадекватния кмет на Пловдив, който вероятно е с тежко главоболие, което му е по специалността, както и Каназирева, чието място не е начело на щаба. В Пловдив, ако си мислят, че няма болни, жестоко се лъжат. Инфекциозна нямат тестове, чакат от РЗИ да ходят и да вземат проби, които да пратят на фичка си лелина в Заарата, където за затрупани с работа и едва смогват. Когато първите болни в Пловдив станат ясни, ще е някак късно хората да се ПРИНУДЯТ да си стоят по къщите 2-3 седмица.

 

Не на последно място - на третия ден се заговори за мерките за бизнеса, който очевидно ще приживее нещо доста по-сериозно, по-страшно и в някои случаи пагубно, отколкото 2008-2009г. Та има реален шанс бая народ да загине, буквално ще загине, защото болниците ни не са подготвени, лъжат и мажат с кадри от 2-3 болници в София, докато в Пловдив, реално няма изолирано отделение в Инфекциозна, защото просто тя е пред разпад цялата. Изобщо на третия ден се заговори за пари, което е без коментар за мен. Изобщо не знаят това колко време ще продължи, как ще приключи, какво ще се случи, какво ще предприемат банки и т.н., но заговориха за пари... Не за живот, а за пари...

Link to comment
Share on other sites

Да добавим и абсолютно неадекватното поведение на БПЦ, за разлика от това на католическата общност:

 

Quote

Докато правителството наложи строги ограничения за магазини, молове, ресторанти и пр., Светият Синод излезе с писмо, в което нареди животът в църквите да продължи по старому. В него се нареждаше всички храмове да останат отворени и в тях да се извършват определените богослужения. Свещениците бяха призовани да не отказват свето причастие на никого под предлог от страх от заразяване с коронавирус. "Светите Тайни не могат да бъдат преносители на зараза или каквато и да е болест, а са лекарство за телесно и душевно здраве"

 

vs.

 

Quote

излезе разпореждане на  ръководството на Софийско-Пловдивската Епархия, съгласно, което няма да бъдат провеждани литургии и набожности в Конкатедралния храм „Св. Йосиф”, в София до 28 март 2020 г. „Литургиите ще продължат да бъдат отслужвани от свещениците, индивидуално в монашеския параклис, принасяйки Светата Евхаристия според намеренията на верните и с молитва за тях” - така се обърна към своите енориаши отец Ярослав Бабик, енорийски свещеник на конкатедрлата „Свети Йосиф“ в София.

Той призова католическата общност да се моли усърдно в домовете си, в тесен семеен кръг и да избягва излишни контакти с други хора.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Lucky Luciano said:

Не на последно място - на третия ден се заговори за мерките за бизнеса, който очевидно ще приживее нещо доста по-сериозно, по-страшно и в някои случаи пагубно, отколкото 2008-2009г. Та има реален шанс бая народ да загине, буквално ще загине, защото болниците ни не са подготвени, лъжат и мажат с кадри от 2-3 болници в София, докато в Пловдив, реално няма изолирано отделение в Инфекциозна, защото просто тя е пред разпад цялата. Изобщо на третия ден се заговори за пари, което е без коментар за мен. Изобщо не знаят това колко време ще продължи, как ще приключи, какво ще се случи, какво ще предприемат банки и т.н., но заговориха за пари... Не за живот, а за пари...

 

Гледах изявление, че Белодробна болница трябвало да се ремонтира и сега нямало ресурс, и време изобщо да се занимават с това. Затова ще се правят инфекциозни отдели по другите болници, включително и всички частни.

Някъде към 300-400 легла има, което на фона на 0 официално заразени в града е добре, но ако тъпанарите не спрат да се разхождат по улиците, 400 ще се заемат точно за ден. Всеки следващ е потенциално умрял. Това не разбират глупендерите..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Гледах изявление, че Белодробна болница трябвало да се ремонтира и сега нямало ресурс, и време изобщо да се занимават с това. Затова ще се правят инфекциозни отдели по другите болници, включително и всички частни.

Някъде към 300-400 легла има, което на фона на 0 официално заразени в града е добре, но ако тъпанарите не спрат да се разхождат по улиците, 400 ще се заемат точно за ден. Всеки следващ е потенциално умрял. Това не разбират глупендерите..

На глупендерите просто не им пука. Пoвечето са достатъчно дебилни за да смятат, че вируса няма да ги умъртви, ерго, могат да си го разнасят насам-натам без да им пука за другите, дори за близките около тях. Изобщо няма нещо в познатата ни Вселена, което да съперничи на човешкия дебилизъм.

Link to comment
Share on other sites

Честно ли в специализирана белодробна болница може да няма респиратор?

И два дена никой да не се сети да вземе кръв на жената да се изследва???

Тези хора какво изобщо работят?

 

https://www.vbox7.com/play:3d6ae74410

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Някъде към 300-400 легла има, което на фона на 0 официално заразени в града е добре, но ако тъпанарите не спрат да се разхождат по улиците, 400 ще се заемат точно за ден. Всеки следващ е потенциално умрял. Това не разбират глупендерите..

 

Инфекциозна "болница" е най-зле като здравно заведение в града.Това от години.Леглова база има достатъчно в целия град,частните клиники и те са на линия,проблема е че няма лекари...

Link to comment
Share on other sites

Зависи колко тежки случая ще се появат едновременно и дали болниците ще имат място и оборудване за всички тях

Иначе не знам какво чакат, в Чехия сме с напълно затворени граници, граждани и жители не могат да напускат държавата. Единствено туристи имат право да напускат без право да се върнат. 

От днес и цялата държава е под карантина. Може да ходиш на работа, хранителният магазин, аптеката .. но иначе трябва да си стоиш вкъщи, а не да се шляеш по центъра ...

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ARPAnet said:

Зависи колко тежки случая ще се появат едновременно и дали болниците ще имат място и оборудване за всички тях....

 

Място има,обурудване не.Италианците нямат ресурс,при положение,че епидемията избухна в най-богатия район...

Link to comment
Share on other sites

За съжаление системата ни не е подготвена. От колкото години протестират сестрите и нищо. В хубавите години на икономически подем не се направиха никакви реформи в никоя система. Сега ще ни излезе през носа всичките години управление на мутрата. Не казвам, че другите партии щяха да ги направят. Може би нямаше и те да направят нищо, но е факт, че 10 години управление се тупа на едно място. Нормално сестрите да искат да напускат. За 600 лева кой ще работи такава работа. От години се говори, че трябва да направят калкулация коя медицинска услуга колко струва. Нищо не са направили за всичките години. В момента здравната каса плаща за някакви неща без да се гледа колко струва съответната услуга. За някои неща болниците са на загуба, за други са на голям плюс. И на всеки няколко месеца обещават как щяло да се изчисли и така 10 години. Гледам и за майките на деца с увреждания. Оказа се, че нещата които са им обещали са на стойност около 900 милиона, а те предвидили 90 милиона в бюджета... Между другото света вече е в икономическа криза. То от няколко седмици де, но с всеки ден става по - силна. Сега се сетих и нещо друго. За електронно правителство се изхарчиха почти 2 милиарда. Сумата е по спомен, но мисля беше толкова до момента. Вижда се какво имаме насреща.

Link to comment
Share on other sites

Единствената държава,наистина готова за подобно нещо е Израел.Де факто постоянно са в конфликт с някой на около,медицинския им и военен персонал е подготвен на много високо ниво.Разполагат с огромни запаси от защитни средства и разбира се колосален паричен ресурс.На сравнително малка територия като площ,лесно ще се изолират,пустиня и тн.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено се раздуха от медиите тази пандемия. И се насади много страх у хората.
Тук почти никой не спазва забрани, да не говорим че обществен транспорт си работи и тази сутрин хората бяха натъпкани като сарди вътре.
Всеки се впусна презглава към хипермаркети.
Основно възрастни хора, и после ще излиза генерал нам-си-кой и ще вкарва патос и почти сълза, да пазим възрастните си роднини. Че кой ги пуска по магазините, да не съм ги изпратил аз?!?
А голяма част от пенсионерите са от типа на "Ти на мен не ми давай акъл какво да правя в живота си, аз съм видял много и знам по-добре от теб..."
Та медиите изтърваха работата, това е петата мисля пандемия, обявена от СЗО, за XXI век. При предишните не си спомням да се затваряха държави и да се блокира световната икономика. Но нейсе, живеем във все по-глобален свят.
И само да добавя за новия ни супер герой, генрерал нам-си-кой, преди близо две седмици, същия този, който не спи по цяла нощ и той баща той майка, и се бори да избави България от тази чума:

 

Проф. Мутафчийски

 

Та на кое да вярваме сега последно, че са диаметрално противоположни.

И защо за бога, нито една медия, поне в България, не обявава приключените случаи, излекуваните такива, брой активини случаи, възрастова група на най-рисковите, това че имат редица придружаващи заболявания и имунна система на 0.
Ясно че всеки може и най-вероятно ще прекара вируса, но ако се набляга на тези неща а не на смъртни случаи, и "30% увеличение на заболели в България", което признайте звучи като няколко хиляди нови, а не 9 както реално бяха, хората ще са малко по-спокойни. Паниката е по-страшна от някакъв вирус.
Само за информация и то от СЗО, при пандемията от Свински грип през 2009-2010 година, умират между 150 000 и 570 000 души по целия свят.

Десетки милиони биват заразени, тогава даже удря по-силно млади хора.
Е някой от Вас помни ли 2009-2010 светът да беше спрял?

А Ебола дето убива над 50-60% от заразените? Или тя Ебола е в Африка, майната им на "черните" нали?

Та, да COVID-19, e по-сериозен от сезонен грип, причинява по-бързо по-големи уверждания на дихателната система, но няма да унищожи света, нито да изтрепе 50% от населението му.
 

Link to comment
Share on other sites

@evropata ти сигурно си сираче?

 

Според мен целта е да се помогне и избегнат случаи в които болниците не могат да се справят с болните и те просто умират .. 

Link to comment
Share on other sites

От болниците връщат пациенти със симптоми или си ги препращат... Загубена кауза... Ще си мрат по улиците, като кучета. Тук ще е по-зле от Италия, да знаете. Частните клиники имат някакви пациенти, които са рискови, но си траят, защото рискуват да ги затворят под карантина. Цялата история с тея частни клиники е, че ЕС пуска едни пари и пак там гледат - келепира!

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, ARPAnet said:

@evropata ти сигурно си сираче?

 

Според мен целта е да се помогне и избегнат случаи в които болниците не могат да се справят с болните и те просто умират .. 

 

Ще се опитам да подмина супер лаишкото Ви изказване за социалното ми състояние.

Само бих Ви помолил да прочетете бавно дума по дума, написаното от мен, да го осмислете, и тогава евентуално да си изпивате д*исните по адрес на други потребители.

 

Благодаря за отделеното време!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, evropata said:

...

А голяма част от пенсионерите са от типа на "Ти на мен не ми давай акъл какво да правя в живота си, аз съм видял много и знам по-добре от теб..."

 

+1

Опитвах се на единия да обяснявам колко е безотговорно да хукне за три хляба към магазина и да виси по опашките отвън. На другия, че е още по-безотговорно да върви на църква и да се събират в затворено помещение по 30-40 човека, половината кашлящи, другата половина задъхващи се.

Безнадеждна работа. 

Link to comment
Share on other sites

Аз през прозореца видях една баба, която вървеше самичка по една пътека и въпреки това си беше сложила якето пред устата и носа. Хората просто нямат идея от какво се пазят....

Link to comment
Share on other sites

Вчера и днес видях възрастни хора, които едвам ходят, но се редят по опашки в магазина до вкъщи.

 

Заразените са много повече от официално обявените. През последните 2 седмици супер много народ се е върнал от Италия. Повечето цигани. Та там контрола е 0. 

 

Link to comment
Share on other sites

Положението е такова - всички ще го изкараме тоя вирус. Доста от нас ще загубят някой познат. Може би след дъжд качулка ръководителите ни ще се сетят, че не може да ползват здравеопазването само за печалба, без да вложат и една стотинка в болници. Разбира се за това, че десетилетия наред от здравето предимно са блажели наши хора ще платим ние. Последствия за виновните няма да има. Когато някой ден тая буря отмине, народа ще е радостен, че всичко е отминало и щастливо ще се върне към ракийката, футбола и бистренето на политиката.

Link to comment
Share on other sites

Доста възрастни хора се шматкат по улиците, ама на тях им е скучно. Тея дни със зор удържам баба ми да ходила до ключаря, до не знам къде, търсят социални контакти да си лафят. Те нямат социални мрежи, интернет и прочие, та отчасти ги разбирам, защо е така.

 

Иначе бях до Лидл и е сравнително спокойно, очаквах голяма лудница. Хората си седяха на разстояние един от друг, имат и маски. Учудващо не видях да де се запасяват хора с продукти, което е похвално според мен, дано са вляли разум в главите си. Имаше дори тоалетна хартия, брашно, ориз, само мая не си намерих ама ще търся от другаде.

 

Аз няма как да работя от вкъщи, но ме пуснаха в принудителна отпуска, като е такова положението се съобразяваме и се седим в къщи. Днес излизах само до магазина, че имах да пазарувам и нарочно не съм излизал тея дни да правя навалица, чаках до последно. Иначе без друго в нас си имам достатъчно работа, зора е, че имам неща от строителните магазини, но всичко друго ще го отхвърля и няма как да ми е скучно, задачи дал господ.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotora said:

Вчера и днес видях възрастни хора, които едвам ходят, но се редят по опашки в магазина до вкъщи.

Доста от възрастните хора карат от пенсия до пенсия. То и тя не стига до никъде. Няма как да се запасят с продукти за по - дълъг период от време и да не излизат от вкъщи. Стискам палци по - бързо да разработят лекарство. Иначе са интересни новините от Китай. Супер малко нови болни има. Не знам обаче как ще се развие когато стигне до орките в Бг или до техните побратими в Индия. Там няма овладяване.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, evropata said:

 

Ще се опитам да подмина супер лаишкото Ви изказване за социалното ми състояние.

Само бих Ви помолил да прочетете бавно дума по дума, написаното от мен, да го осмислете, и тогава евентуално да си изпивате д*исните по адрес на други потребители.

 

Благодаря за отделеното време!

Прочетох го, мнението ми остава, защото логиката на поста е "отписваме едни хора, и продължаваме напред, що да си нарушаваме кефа" . 
Може би ако хората се стреснат малко, биха си стояли вкъщи. Или поне тези които няма нужда да са вън, не биха били там. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, netrootbg said:

Не знам обаче как ще се развие когато стигне до орките в Бг или до техните побратими в Индия. Там няма овладяване.

 

Ще им затворят кварталите. Поне е лесно. Те са си се събрали на куп самички. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...