Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Just now, instinct said:

Според научните изследвания сега е краят на една от поредните ледникови епохи.

Кои са тия "научни изследвания", нещо по-конкретно?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти верно ли не си чувал за цикличностите в слънчевата активност?  А за това, че орбитата на планетата ни не е баш в двуизмерна плоскост?

Вярно, че няколко астрофизични събития се случват едновременно с рязкото ни повишилото се акане като вид. Ама все съм си мислил, че имаш претенции за малко повечко познания в материята.

Имам предвид, че не ти се получи този правеж  ;)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Ти верно ли не си чувал за цикличностите в слънчевата активност? 

Вместо да ръсеше общи приказки, да беше показал конкретни данни за това, щото ясно да се вижда, че сме сменили цикъла. Цитирай някаква сериозна публикация по въпроса, а не общи приказки тип разговор в кръчмата.

Link to comment
Share on other sites

On 1/28/2020 at 2:50 AM, Godfather said:

Пръцссс...

Аре дръж се по-сериозно. Тоя ти подход може и да мине пред бъдитата в кръчмата, когато решиш да се правиш на теле. Ама не обиждай и хората с малко по-богата обща култура с подобен правеж  ;)

Link to comment
Share on other sites

Just now, gado said:

Аре дръж се по-сериозно. Тоя ти подход може и да мине пред бъдитата в кръчмата, когато решиш да се правиш на теле. Ама не обиждай и хората с малко по-богата обща култура с подобен правеж  ;)


Чек'са! Момчил определено е мисир, тотален мисир, но ти се опитваш да го вкараш в по-долна категория - неправилно

Link to comment
Share on other sites

Има ли тук работодатели с малък бизнес, персонал до 6-7 души и как се справят с текучеството и последващите проблеми от него? Лично аз пробвам какво ли не, но няма и няма спасение. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XMD said:

Има ли тук работодатели с малък бизнес, персонал до 6-7 души и как се справят с текучеството и последващите проблеми от него? Лично аз пробвам какво ли не, но няма и няма спасение. 

 


НЯМА И НЯМА СПАСЕНИЕ! 

Link to comment
Share on other sites

И какво правим тогава? Затваряме или свиваме обема на работа, дотолкова че да си вършим сами работата? 

Плашещо е, мнозинството от активно работещите са млади хора и отглеждат деца, жал ми е за тях , в какви хора ще се превърнат гледайки примера  на мама и тате. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, XMD said:

Има ли тук работодатели с малък бизнес, персонал до 6-7 души и как се справят с текучеството и последващите проблеми от него? Лично аз пробвам какво ли не, но няма и няма спасение. 

 

 

Пари + условия. Хората на 90% работят за това. Предлагаш ли ги ?

И за каква работа става въпрос - квалифицирана или не ?

Какво искаш да кажеш с това за "младите хора", че ги мързи ли ? :))

Link to comment
Share on other sites

Неквалифицирана, предлагам повече от другите в бранша и като заплащане и като условия. 

Младите хора незнам дали ги “мързи” знам, че са безотговорни и т.н. 

Обаждат се за интервю, след 15 минути разговор по телефона се “навиват” да дойдат на място в удобно за тях време и накрая не идват. Ти кажи какво е това? 

Имам познати, които даже в един час викат по 20 кандидата, защото от тях най-много да дойдат един, два. 

Link to comment
Share on other sites

Главният въпрос е стигат ли парите, за да може човек да живее нормално? Ти би ли могъл да живеш с месечната заплата на един служител?

Link to comment
Share on other sites

Аз не бих могъл сега  като съм бил служител съм работил и за по-малко и съм свързвал някак си двата края. 

Проблемът е, че няма как да дадеш 1500 лв. заплата на касиер, продавач консултант и т.н.  даже и 1500 лв. са малко за нормален човешки живот, но системата е такава. 

Защо се сменя  работата през месец два и все за същите пари? Никакво развитие, само обектите, в които се присъства различни, за една година може да се върне и на място, където е бил/била и преди...

Link to comment
Share on other sites

Не, аз напълно те разбирам и съжалявам, че положението е такова. Просто хората се интересуват предимно от себе си и не мислят. За последните 10-на години не съм спрял да уча нови неща и да се мъча да се развивам, ама бай ти Ганя си мисли, че 1500-те лева му се полагат, просто защото диша. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, XMD said:

Има ли тук работодатели с малък бизнес, персонал до 6-7 души и как се справят с текучеството и последващите проблеми от него? Лично аз пробвам какво ли не, но няма и няма спасение. 

 

Няма панацея. Не си споменал и точно за какъв вид работа и персонал говориш.

Но мога да ти споделя три относително добре работещи модела (в нашенските условия). Във фирми, които ползват специализиран персонал.

Модел първи - Превръщаш се в човека оркестър, дето плаща добре, без на служителите да им се налага да взимат самостоятелни решения. Тоест,  култивираш добре платени изпълнители. Управляваш ги с дистанционното, занимавайките с какви ли не глупости, докато се бориш за нови ресурси и се опитваш да държиш кораба на вода. Имам приятел, при който почти няма текучество, работещ по този модел. След 20 години работейки така, вече кука на всеки кръгъл час.

Модел втори - Моделът на последното ми шефче. Подбираш по-надъханите, кадърни и мислещи хора от персонала си и започваш да ги стимулираш с добър процент от чистата печалба за всяка докарана от тях работа в предприятието, извън рутинните им задължения, за които им плащаш надник. Същото с процента важи и за всяка измислена от тях икономия, която не влошава качеството на свършената работа. Гали ги по главиците като им даваш малко повечко свобода по отношение на  вътрешния правилник. Консултирай се с тях по въпроси, за които ти нямаш съответната компетенция. Хората ще имат финансов стимул на база повече свършена работа. Ще се чувстват оценени. И в края на краищата ще си яко на далавера от всеки един от тях, въпреки, че понякога може да ти се налага да им платиш и петорно на договорената заплата. Бъди сигурен, че дори и някой от тях да реши да поеме собствен път, то винаги ще ти бъде в помощ, когато ти потрябва. А както е известно, работа се върши с ХОРА!

Модел трети - Същото, като модел втори (иска се обаче да ти е финансово по-широчко около врата). Но в допълнение на него, когато на някой от тях започне да го стяга яката на сакото в твоята фирма. А човекът наистина си заслужава. Инвестирай финансово в него и му отчупи къшей от твоя комат. И бъди спокоен, коматът ти няма да свърши, а само ще се уголемява! (този модел е на човек доста известен в страната, но няма да споменавам имена)

Горното обаче се отнася само за неконвейерна дейност! Или за такава, която може да се извършва от всеки неграмотен мангал или неук български чалга/рап потребител, след два -три дни обучение! Както и за предприятия не създадени с цел пране или въртене на едни пари.

 

П.п. Отделен въпрос е, че масовата днешна лапетия предпочита да кибичи зад щанда в денонощния магазин и да мрънка, че плащат малко. Или да си култивира хемороиди в офиса, извършвайки дейност, равняваща се на едновремещните машинописки. Вместо да си поизцапа ръцете и да си понапрегне мастната тъкан между ушите. Така, щото да се развива и да си докарва допълнително прилично, заради самоусъвършенстването си.

А какви случаи съм имал лично с разни накокържени дихатели, лелее......

 

Link to comment
Share on other sites

Дейността е закусвалня и кетеринг. Както казах по-нагоре пробвам всякакви вариянти и резултата е все един.  И проценти от оборот  съм давал, бонус липса на брак, 7 часов работен ден, резултатът е един и същ....  

Оставам с убеждението, че не искат да мислят и да се напрягат. Да се тъне в посредственост, ден да мине. Ситуацията е плашеща, лично за мен това, което сам си произведа ще ми носи повече печалба и по-малко нерви. Няма 8000-9000 ДДС, 12-13000 заплати и осигуровки. Да ама искам да се развивам и да вървя напред, като няма хора как да го направя? 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, XMD said:

Има ли тук работодатели с малък бизнес, персонал до 6-7 души и как се справят с текучеството и последващите проблеми от него? Лично аз пробвам какво ли не, но няма и няма спасение. 

 

 

Пари+условия и ОТНОШЕНИЕ.Млади хора дето им се работи има със сигурност,който си ги е намерил в момента се бори да си ги задържи.Преди няколко месеца пусна предизвестие колега със 7 годишен стаж във фирмата,лично шефката  на личен състав изрева от Софето "що така и какво можем да направим за тоя човек да остане" Иначе Гадо е написал горе долу някои варианти,универсалните обаче започват винаги с едно-парите.

Link to comment
Share on other sites

Just now, XMD said:

Дейността е закусвалня и кетеринг. Както казах по-нагоре пробвам всякакви вариянти и резултата е все един.  И проценти от оборот  съм давал, бонус липса на брак, 7 часов работен ден, резултатът е един и същ....  

Оставам с убеждението, че не искат да мислят и да се напрягат. Да се тъне в посредственост, ден да мине. Ситуацията е плашеща, лично за мен това, което сам си произведа ще ми носи повече печалба и по-малко нерви. Няма 8000-9000 ДДС, 12-13000 заплати и осигуровки. Да ама искам да се развивам и да вървя напред, като няма хора как да го направя? 

 

Охоо..... Кетъринг.... Трябваше с това да започнеш...

Такива малоумници и лешпери, каквито можеш да намериш в почти всяка една кухня, нито световен X-фактор, нито- Светът търси таланти може да събере и за три издания!

Горното изключва читавите готвачи (тези, дето не използват мозъка си за сгъстител на шкембе чорбата). Но пък и те като правило не работят или поне не го правят дълготрайно за 1500 лева, повярвай ми! А именно готвачът може да направи една кухня - кухня или тотално да и eбe майката.

Мисля, че ти май по някое време по различен параграф се възползва от услугите ми. Значи би трябвало да ми имаш телефона. Звънни ми ако е така и ще те консултирам технологично, без да ти струва нищо. Мисля, че мога да ти помогна в голяма степен (когато говорим за кетъринг), така, щото да не ти се налага да търсиш наистина специализиран персонал.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Дръж ларингофона или каквототам ползвате в момента близо до гушката, и не мъчи пачицата с чужди и безинтересни теб хави.....   :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...