Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, kotora said:

Усещам, че по-малко от 2 часа в метро не ми мърдат :D

 

Ти какво очакваше? :)
То е по-лесно да се пазарува от кварталните магазини, отколкото от големите вериги.
И за какво се запасяват тия хора като пак обикалят по улиците?! Ако си седяха вкъщи - разбирам, но те...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, plameni said:

 

Ти го прочети. Извънредното засяга резервистите, а военното и запасняците.

Ще проверя малко по - късно. Ти към кои спадаш?

Link to comment
Share on other sites

От гледна точка на неоправданата и изкуствено създадена истерия покрай един грипоподобен и непознат вирус, това обявено извънредно положение може и да изглежда прибързано, налудничаво и прекомерно, но от друга страна гледайки пресните примери на развитие и пренос на вируса в Китай, Италия и другите европейски огнища и от гледна точка на капацитета и запазването на относителния баланс във здравната система, тези мерки са може би навременни и точни. 

Link to comment
Share on other sites

До момента всичките мерки можеше да ги предприемат и без да има извънредно положение. Мутрата се прави на мутра просто. Интересно като се концентрира още повече власт в идиот какви висоти може да достигне. Здравният ни министър за късмет пък е още по - бос на тема медицина и от мутрата. Изобщо чудесна комбинация.

 

Ето една хубава статия относно истерията с пазаруването:

https://dnes.dir.bg/na-fokus/virusat-ne-zhali-sitiya-prekratete-tazi-ludost-vednaga-vredite-predi-vsichko-na-sebe-si

Само не мога да разбера защо купуват толкова олио... Аз даже нямам вкъщи такъв продукт.

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, netrootbg said:

 

Само не мога да разбера защо купуват толкова олио... Аз даже нямам вкъщи такъв продукт.

 

 

Щото пием ракия...пък салатата без олио не стаа.

Link to comment
Share on other sites

Зехтин олио...все тая. Майтапа на странн, но аз не обичам зехтин. Имаме някъв салатен и то уж много хубав, но нещо не ми харесва.

Link to comment
Share on other sites

Не всеки зехтин е хубав, съгласен съм. Последно миналата година си взех домашен от Гърция който е доста приятен. Никога обаче няма да забравя как преди години ми докараха домашен зехтин от Закинтос. Никога не съм опитвал нещо което да се доближава до него. Нещо нереално беше.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Верно ли продават лимони по 9лв. и олио 1л. по 4лв. в Кауфланд и Лекси. Тея не ги ли е срам. Бахти идиотите.

???? Как така??? Това сефте го чувам! 

 

Да не би да са Био цените това... нормалните да са свършили и утре да ги заредят..

Link to comment
Share on other sites

На жена ми майка ѝ снощи са били в Кауфланд, един приятел днес в Лекси...

Няма защо да ми говорят глупости, просто ми е странно. Аз вчера напазарувах за 10мин. сутринта в Лидл и всичко си беше наред.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

То и аз днес към обед в Била-та не видях никакви признаци на паника и т.н. Имаше 20-ина души и си пазарувахме съвсем спокойно. Но след обед в СЛ. лъчи беше некъФ ад.

Link to comment
Share on other sites

До 3-4 дни всички паникьосани ще се изредят по магазините и ще се кротнат. После ще си рупат леща и макарони, и ще си бършат гъзовете с поне 4 пласта тоалетна хартия, защото няма да има къде да я складират.

 

Казва се, че има храна. Казва се да не се скупчват на едно място много хора. Те се засилили всичките заедно на пазар и то в промишлени количества. И то тоалетна хартия, от всичките неща!

Link to comment
Share on other sites

европа отпусна 50 милярда за справяне с КОВИД-чето и след 2 часа имахме вече положителни проби.

а, вий бе ,четящите конституцията, в извънредно положение кой и как контролира за какво и колко се харчи бюджета?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

До 3-4 дни всички паникьосани ще се изредят по магазините и ще се кротнат. После ще си рупат леща и макарони, и ще си бършат гъзовете с поне 4 пласта тоалетна хартия, защото няма да има къде да я складират.

 

Казва се, че има храна. Казва се да не се скупчват на едно място много хора. Те се засилили всичките заедно на пазар и то в промишлени количества. И то тоалетна хартия, от всичките неща!

 

Ти наистина ли вярваш, че имало хранителни запаси за 2 години и при това да се храним нормално?! Държава, която внася голяма част от храната, която се консумира?

Link to comment
Share on other sites

Ако консумацията беше по-висока от предлагането, нямаше да има храна с изтекъл срок на годност, която да се изхвърля от същите тези магазини.
Или сега по време на карантина, хората ще започнат да ядат повече от нормално?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, w00x said:

Ако консумацията беше по-висока от предлагането, нямаше да има храна с изтекъл срок на годност, която да се изхвърля от същите тези магазини.
Или сега по време на карантина, хората ще започнат да ядат повече от нормално?

 

Мда, ще започнат. Има хора, които по време на работа нямат време за закуска, обяд. Сега, ако/когато са home office ще имат време и за едното и за другото. Добави и по някой плод, нещо сладичко, 1, 2 кафета повече, чай, вода, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dvdrw said:

 

Мда, ще започнат. Има хора, които по време на работа нямат време за закуска, обяд. Сега, ако/когато са home office ще имат време и за едното и за другото. Добави и по някой плод, нещо сладичко, 1, 2 кафета повече, чай, вода, и т.н.

Това не е точно така... Аз съм хоум офис от няколко години... Понякога се сещам за храна чак късен следобяд... Друг път си правя трите основни хранения за деня... Но по-често нямам време за ядене... Трудно се правят и нагаждат почивките... 

Та с две думи, зависи много от човека... Някои ще се възползват и ще бичат айляк, други ще се вглъбят в работа и като няма кой да те разсейва може да си откараш целия ден без да пиеш дори вода...

Link to comment
Share on other sites

Работата не върви никак на добре,в Италия имам доста приятели,положението е много зле...Армията се е включила и транспортират болни със самолети до Сицилия...В северната част на страната няма места по болниците вече.Направи ми впечатление как народното събрание гласува абсолютно единодушно за въвеждане на извънредно положение,такова нещо не съм виждал от доста време насам.Здравният ни министър може и да не "става" обаче генерал Мутафчиски е човека който реално ръководи нещата,а той става и то адски много,министъра само издава заповедите.

Аз работя в най-големия доставчик на лекарства и консумативи в страната,това по веригите е капка в морето сравнено с доставките на лекарства.Буквално целия наличен персонал е ангажиран с обработката на заявки от аптеки,клиники,болници и тн. Всички отпуски,командировки и тн са спрени,хората работят до изнемогване,12-14 часови смени през ноща абе някакъв ужас.Жена ми е аптекар,като се върне от работа не помни как се казва а истерията тепърва започва....Тоя път както никога,властите реагираха адекватно,но според мен за да се овладее ситуацията трябва да сложат под контрол медиите,те са основния виновник за цялата вакханалия по магазините.Положението в страната е добро за момента,една пълна двуседмична карантина няма да събори страната,да ще има много засегнати във финансово положение но ако се спазва стриктно от всички ще спре или поне ограничи разпространението на вируса.Вируса не е опасен за децата и за младите и здрави хора,без респираторни заболявания,вероятно доста са го изкарали без да знаят.Проблема у нас е,че повечето добри лекари са на преклонна възраст,за тях той е смъртоносен.

Link to comment
Share on other sites

Според мен за 2 седмици карантина ще се ограничи разпространението, защото няма много случаи все още. Щом в Китай успяха..
2 седмици не са толкова много. Предполагам, че все ще успеят да издържат бизнесите, които няма да работят за този период.

Вариантът в който се държим сякаш нищо не е станало е още по-лош. Не тази седмица. След 3 седмици ще е по-лош.

Link to comment
Share on other sites

А какво се прави когато двете седмици изтекат? Болестта няма да е изчезнала. Да не говорим, че светът продължава да се движи и е лесно да се пренесе от извън страната.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...