Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Цената е промоционална. Смятах го към редовната в Технополис.

 

"Повече от 700" са, защото разликата е 700 и тя не си заслужава, затова трябва да е повече от 700, за да обърнеш внимание и да си направиш труда да го извадиш. Тц тц тц. Срамиш професията с тези пропуски.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, w00x said:

Цената е промоционална. Смятах го към редовната в Технополис.

 

"Повече от 700" са, защото разликата е 700 и тя не си заслужава, затова трябва да е повече от 700, за да обърнеш внимание и да си направиш труда да го извадиш. Тц тц тц. Срамиш професията с тези пропуски.

 

За пореден път си се объркал. Професията ми не е нито гадател, нито психоаналитик, нито психиатър.

С изключение на последния ти пост, никъде не си споменавал Технополис. За прост(о) инженер (понякога изключително прост) е невъзможно да проследи полета на алогичната ти мисъл.

Откъде бих могъл да знам, че си решил да използваш за база необявена цена в необявен магазин? Можеше, например, да е препоръчителна цена от доставчик. Хем я има на страницата, хем разликата щеше да е над 2k. Тц, тц, тц. Язък.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

За пореден път си се объркал. Професията ми не е нито гадател, нито психоаналитик, нито психиатър.

С изключение на последния ти пост, никъде не си споменавал Технополис. За прост(о) инженер (понякога изключително прост) е невъзможно да проследи полета на алогичната ти мисъл.

Откъде бих могъл да знам, че си решил да използваш за база необявена цена в необявен магазин? Можеше, например, да е препоръчителна цена от доставчик. Хем я има на страницата, хем разликата щеше да е над 2k. Тц, тц, тц. Язък.

 

Буквочопляч си.

За да се объркам, трябва да направя предположение. А аз не съм. И това не е нужно да си гадател, за да го видиш.

Link to comment
Share on other sites

Ангел, пак си се пльоснал в тиганчето и цвърчиш в собствен сос.....

 

П.п. само отбелязвам и недей да се чувстваш ангажиран от личното ми мнение...

Link to comment
Share on other sites

Ангажиран се почувствах.

Не го виждам аз....

Неспособността на хората да идентифицират и възприемат образна реч, и хипербола, не е мой проблем. На (почти) всички е ясно какво предполага в контекста терминът "да прегледаш нещо от кашона", а аз изгубих достатъчно време в неуспешни опити да обясня на неразбралите.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Ангажиран се почувствах.

Не го виждам аз....

Неспособността на хората да идентифицират и възприемат образна реч, и хипербола, не е мой проблем. На (почти) всички е ясно какво предполага в контекста терминът "да прегледаш нещо от кашона", а аз изгубих достатъчно време в неуспешни опити да обясня на неразбралите.

 

Мно'о се изложих. Подхлъзнаха ме, че говорим за точни неща в доста техническа тема, а пък то било за литературния клуб.

Сега вече, като се преместиха нещата в общите приказки, всичко си дойде на мястото. Тук конкретните цифри нямат особено значение и човек винаги може да се измъкне с любимата теза, че е имал предвид нещо друго, но останалите не са достойни да възприемат висшата му реч и образно изразяване.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, plameni said:

 

Мно'о се изложих. Подхлъзнаха ме, че говорим за точни неща в доста техническа тема, а пък то било за литературния клуб.

Сега вече, като се преместиха нещата в общите приказки, всичко си дойде на мястото. Тук конкретните цифри нямат особено значение и човек винаги може да се измъкне с любимата теза, че е имал предвид нещо друго, но останалите не са достойни да възприемат висшата му реч и образно изразяване.

 

"Доста техническа тема" :D :D

 

Аз каквото съм казал, съм го казал в прав текст. Ти го разбираш както искаш. То е много лесно всеки път да си неразбрал, а като ти кажат, че си неразбрал, да обвиняваш другите, че били "неразбрани".

 

Ако искаше да ти покажа как да прегледаш телевизор без да го вадиш от кашона (изцяло), просто кажи, защо ми губиш времето с дребнавостта си за пореден път? Какво ти се връзвам и аз като знам какво ще стане..

Link to comment
Share on other sites

  

13 hours ago, w00x said:

да идентифицират и възприемат образна реч, и хипербола

и 

13 hours ago, w00x said:

какво предполага в контекста терминът "да прегледаш нещо от кашона"

v.s

5 hours ago, w00x said:

Аз каквото съм казал, съм го казал в прав текст.

Изясни кое беше "хипербола", кое "контекст" и кое "прав текст", че пак не ти се разбира изходната позиция.

 

5 hours ago, w00x said:

Ако искаше да ти покажа как да прегледаш телевизор без да го вадиш от кашона (изцяло), просто кажи, защо ми губиш времето с дребнавостта си за пореден път? Какво ти се връзвам и аз като знам какво ще стане.

 

Нали написах:

On 2/18/2022 at 11:32 PM, plameni said:

Точно за този няма да ти повярвам, че ще можеш да го направиш:

 

Sony-65-A80-J-unboxing-2.png

 

Ако можеше, защо не ме обори и не обясни как ще прегледаш целия екран, без да го вадиш от остатъка от кашона? 
Нали казваш:

On 2/18/2022 at 10:28 PM, w00x said:

Технически, долната част от кашона и стиропорите също са част от опаковката, а нея няма да я махаш. Найлоните може да махнеш при желание

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antares said:

В случай, че някой сметне, че профилната снимка с украинско знаме не е достатъчно - би могъл да помогне и с друго.

След няколко дена ще се прибирам до Бг и ще мина да оставя нещо.

Link to comment
Share on other sites

За пореден път се убеждавам, че климата в София и Пловдив е коренно различен. В София 3-4 пръста сняг, в Пловдив цъфнали дървета :D

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

Защо бензина и дизела са по 2.99 литъра???

Петролът скочи доста. Тепърва ще се покачва. Ако наложат ембарго на руският петрол, още повече. Което не е причина да скочат в момента, защото са стари количества. Спекулират с цените в момента.

Link to comment
Share on other sites

 

15 minutes ago, w00x said:

Защо бензина и дизела са по 2.99 литъра???

Така!!!
Каква е причината бензина и дизела са по 2.99 литъра??? Ами нашите хубосници като чуят вдигане на цената с новите зареждания и се оливат понякога. Иначе не съм гледал колко е сега барела петрол, но просто като един Булгаристан увеличаваме напред да намажем хубаво филията, а после като пада цената чакаме да свърши наличното количесто и да дойде новата евтина доставкаи чак тогава евентуално да намалим нещо.
А това, че между вдигане на цената на барел > купуването на по-висока цена > обработката на по-висока цена > доставката до бензиностанцията няма значение, че минават няколко месеца...!?

ЕДИТ: Септември края/Октомври началото говореха роднини, че подготвят дизела да стане 3лв до Декември.21

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера какво се юрнаха да зареждат, все едно имат цистерни. Ще се качва цената, то е ясно, не се ли усещат, че така ще надуят още цената...

 

Като в началото на Ковид, някой сигирно още си ядат наличния ориз и фасул от тогава ...

Link to comment
Share on other sites

Сега разбрах, че акцизът при предните рекордни цени на петрола(147$) е бил по - висок... Тогава максималната цена е 2,75 лева. Сега петролът е 113$, акцизът е по - нисък и цените са по - високи...

Link to comment
Share on other sites

Еей много са прости хората- какво са се хвърлили да зареждат и да задръстват бензиностанжиите, нали след една седмица ще им дойде време пак да зареждат и така или иначе ще заредят на по-високата цена, нищо няма да си спестят

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...