Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ахахах, от много тролене, гледай какво става. 

 

Според мен Скорпиона се ебава и нарочно го е сложил накривено, аз също направих screenshot на твоето мнение и го накривих наляво. Иначе при мен всичко си бачка без проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Днес си видях едни стари касови бележки за гориво. Август и Ноември 2020 съм зареждал дизел на около 1.80-1.90. Сега е 2.60.....

Нямам идея какво се случва с тия горива..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, w00x said:

Днес си видях едни стари касови бележки за гориво. Август и Ноември 2020 съм зареждал дизел на около 1.80-1.90. Сега е 2.60.....

Нямам идея какво се случва с тия горива..

То само това да беше. Всичко рязко поскъпна след Нова Година. И аз оня ден заредих на 2.50 от просто немай къде. Само да се постопли времето още малко и яхвам електрически скутер. Бахти цените, бахти тъпотията.

Link to comment
Share on other sites

Споко, подготвят ни за еврото... Още малко и ще хванем европейските цени и ще обърнем курса от 2023.....Очаквайте и битовия ток да се вдигне с десетина процента през юли, а от догодина ще ни хвърлят на свободен пазар....всичко е точно... 

Link to comment
Share on other sites

Това с горивата няма нищо общо с еврото. Петролът поскъпна много. Друг момент е колко тепърва ще скача. Скоро ще се радваш на цена под 3 лева. Да не кажа и по - смели предположения.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, XMD said:

Всичко поскъпва заради зелените политики и квоти, и подобни простотии…

 

29 minutes ago, w00x said:

То вярно, че някои хора прекаляват с използването на автомобили, но все пак.... Покрай тях са ощетени и останалите.

Петролът не се използва само в транспорта. Химическата промишленост не може без него. Повече от половината материи(полиестер) за дрехи се правят от него също. Добави и разните му пластмаси и още какво ли не. Еко талибаните натискат да няма нови проучвания за добив на петрол. В момента търсенето е повече от преди кризата а пари в нови проучвания почти не са инвестирани. Въпрос на време е да стане доста интересно. Германците и те си затвориха ядрените централи. Щели да разчитат на вятър и слънце... Успех. Заради тях страдаме и ние с цените на тока. Шел току що се изнесоха от Холандия поради подобни простотии. Вече се водят изцяло британска компания. Въглищата са с рекорден добив през последната година и в Китай тепърва строят доста нови въглищни централи. Някои от тях са с впечатляващи размери. Поради еко-тата цените на материалите са в небесата. Не съм против възобновяемите източници и зелената енергия, напротив. Просто не може да се осъществи всичко в рамките на няколко години. Нито има налични технологии, нито ресурси за това нещо.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, XMD said:

Мда, много добра статия. Между другото, моите инвестиции на борсата са почти изцяло в добивни компании и така и смятам да си останат за много време.

Link to comment
Share on other sites

Fanboy detected.

Нали не мислиш, че лично той е взел и измислил тази работа? Инженерите на които плаща са го направили и реално измислили. Това като да кажеш, че Стив Джобс е направил iphonе-a. Неговата роля е горе долу - имам пари, мисля си за кораб където да може да лети Х пъти - действайте. И после само маркетинг в twitter. Нито има познанията и разбиранията по темата нито нищо. Пари и груби идеи, които после пчеличките реално доизпипват и реализират.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

Fanboy detected.

Нали не мислиш, че лично той е взел и измислил тази работа? Инженерите на които плаща са го направили и реално измислили. Това като да кажеш, че Стив Джобс е направил iphonе-a. Неговата роля е горе долу - имам пари, мисля си за кораб където да може да лети Х пъти - действайте. И после само маркетинг в twitter. Нито има познанията и разбиранията по темата нито нищо. Пари и груби идеи, които после пчеличките реално доизпипват и реализират.

Бъркаш нещата с Джеф Безос. Мъск не само е СТО на компанията, но и е основния дизайнер. Естествено не е сам и в това отношение има още една камара народ, дето се занимава с дизайна на ракетата и двигателите, но в случая парите са второстепенна функция. Ако само парите бяха достатъчни, Джеф Безос отдавна щеше да е номер едно в бранша, но уви, не е, дори напротив - нещата отиват към грандиозна излагация на Blue Origin, въпреки, че е въшлив от пари и не е спирал да налива.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Godfather said:

основния дизайнер

Завършил е ракетостроене? Едва ли.

 

Разликата според мен е, че поне слуша какво му казват :) :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mIRCata said:

Завършил е ракетостроене? Едва ли.

Разликата според мен е, че поне слуша какво му казват :) :)

Много ти е слабо троленето. Има бакалавърска диплома по физика и освен това е карал докторантура в Станфорд по материалознание. Макар и да е зарязал PhD-то за да направи първия си стартъп, това говори достатъчно за капацитета му. Опитай ти да спечелиш докторантура в Станфорд и ела после пак да си говорим. Тук изобщо оставям настрана всеизвестни факти като тези, че никой от големите ракетни дизайнери в историята не е учил никога "ракетостроене". Нито Корольов, нито фон Браун, нито Годард, нито Глушко. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Страшна логика - записваш да учиш нещо, зарязваш го. Значи го знаеш. Обикновено хората записват да учат неща, които не знаят, а не обратното. И като се откажат не е защото са ги научили :)

Освен ако на другия край на света не сте нещо обратни в тази работа.

Нищо де. Преди имаше фенове на Джобс, сега на Мъск.

Чакаме следващия.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Fanboy detected.

Нали не мислиш, че лично той е взел и измислил тази работа? Инженерите на които плаща са го направили и реално измислили. Това като да кажеш, че Стив Джобс е направил iphonе-a. Неговата роля е горе долу - имам пари, мисля си за кораб където да може да лети Х пъти - действайте. И после само маркетинг в twitter. Нито има познанията и разбиранията по темата нито нищо. Пари и груби идеи, които после пчеличките реално доизпипват и реализират.

 

 

Без Стийв Джобс нямаше да има Айфон със сигурност. Пък доколко го е направил лично е без значение.

Link to comment
Share on other sites

Има значение. Защото примерно онова горе на кръстника така се изказ,а че едва ли не Мъск е измислил платформата да е точно така и точно така да сглобява ракетата.

И процеса е горе долу - поставена е задача и в процеса на решаването ѝ като изкачат проблеми се прилагат решения. Но това са го направили инженерите заети със задачата "направете многоизползваща се ракета" В някъв момент се е стигнало до казуса как да монтираме едната степен за другата. Едва ли не формата на ракетата, на степените и всичките ония машини той ги е мислил и проектирал Мъск. По-скоро е одобрявал или отхвърлял решения на хората. Иначе нямаше да има нужда от инженери и проектанти, а само от строители да му прилагат измисленото.

Труда на многото се прехвърля на човека с парите. Той сигурно повече е участвал от Джобс, където втория да е опирал до - искам да е по-малко, искам да е тънко - оправяйте се.

Link to comment
Share on other sites

"Искам да е по-телефон", "Искам да е изпипано като дизайн", "Искам да има тъч екран" и "Искам да могат да се инсталират приложения от общ пазар"  е основата на смартфоните в момента, и всичко масово започна с Епъл. А в Епъл не го е направил някой в свободното си време, а са следвали идеите на Стийв Джобс. Това, че не той е разработил App Store-а или е калибрирал тъча на екрана, няма значение. Ако не беше той, нямаше да го има този продукт в този му вид. Същото и с Айпода. Идеята за изпълнението на нещо има същото, че и по-голямо значение, като самото изпълнение. Визионерът е един, а изпълнител може да е всеки с нужните знания.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

"Искам да е по-телефон", "Искам да е изпипано като дизайн", "Искам да има тъч екран" и "Искам да могат да се инсталират приложения от общ пазар"  е основата на смартфоните в момента, и всичко масово започна с Епъл.

Всъщност всичко започна с IBM. После Сони повлякоха крак. А Епъл години след тях... просто имаха нужната фенска маса.

Link to comment
Share on other sites

Ами, не е точно така. App Store е нямало преди това и устройствата са били по-технически насочени, а не към масите. Може да погледнеш интерфейсите им за справка. Ужасно неинтуитивни. Не е било толкова лесно да сложиш програма на телефона, която да ползваш.
То е ясно, че Епъл нито са измислили тъчскрийна, нито смартфона, но е факт, че са успели да ги съчетаят както трябва, за да стане технологията достъпна.

С АйПод също.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...