Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

45 minutes ago, gado said:

 

 

33 minutes ago, w00x said:

 

Не забравяйте и HP iPaq. Още 2006-та година имах смарт телефон с Wifi и GPS. Качена на него и навигация(iGo). Беше си цяло чудо на техниката за онова време. Факт е обаче как Джобс направи революция.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Харесвате или не, Стив Джобс остави следа в историята. Аз не ползвам Apple и не съм им фен, главно заради надутите цени, но не мога да си кривя душата, че ако бяха те, телефоните сега щяха да бъдат доста по-различни.

 

Същото е и с Илон, този човек пише история в момента. След време ще се учи за него от учебниците. И да, наясно сме, че не той създава ракетите и много голям екип стои зад него, но той е лицето и малко или много обира лаврите. Хубаво - лошо, такова е било винаги.

Link to comment
Share on other sites

Е да де. Ама едно звучи - тия в SpaceX са баси маняците/извънземните, друго е Мъск е извънземен, та чак челата в земята да се удрят.

Link to comment
Share on other sites

Още малко и ще поискаш да ги позлати :laughing:

И все пак, визията е неговата и SpaceX са това което са, благодарение на него, нормално е да обира ларвите. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, mIRCata said:

Има значение. Защото примерно онова горе на кръстника така се изказ,а че едва ли не Мъск е измислил платформата да е точно така и точно така да сглобява ракетата.

 

Почваш вече да ми слагаш думи в устата. Никога не съм казвал, че той прави всичко. Това, което казах е, че той се занимава с дизайна на ракетата и основно двигателя Раптор (да не се бърка с Виден), а ти ми скачаш, че само давал парите, което изобщо не е вярно. Обясних ти, че ситуацията с парите е тази на Безос, тъй като последния хал-хабер си няма от ракетни технологии, докато Мъск участва сериозно в самите разработки. Надявам се схващаш разликата и да, тук изобщо на включвам визионерството, то си е съвсем друга категория, в която също е извънземен. И отново да ти напомня, нещата изобщо не опират само до пари - справка, Блу Ориджин, Боинг, НАСА и т.н. През септември 2008 SpaceX са хвърлили всички остатъци от средства, плюс разни лични заеми на Мъск за четвъртия и последен опит за изстрелване на Фолкън 1. Тогава всичко е висяло на косъм - при неуспех на тази мисия, никога нямаше да чуем нищо за компанията и тя щеше да си отиде в небитието с една камара други в разгара на световната финансова криза. Нещата се обръщат само и единственото защото този последен опит завършва перфектно с първия частен орбитален полет, след което останалото е история. :)

 

ПП. Джеймз Уеб си направи селфи! :punk

 

jwst-selfie.jpg

Link to comment
Share on other sites

Направих си нов тест за антитела за да взема 3 месеца сертификат. В друга лаборатория спрямо предишната но за 3 месеца имам увеличение с 30-40, вместо спад.

Нямам идея дали за 3 месеца се е очаквало да паднат или да се задържат. Ако се задържат, то разликата може да е в методите на мерене и повлияно от някакво моментно състояние. Но ако се очаква да падат, а аз съм ги вдигнал, може онази "настинка" от преди няколко седмици да е била вярно омикронска.

Link to comment
Share on other sites

И аз баш в събота си направих тест, за да си подновя сертификата. Първият път имах 460 единици, при референтна горна граница 250. Сега имам 2500 единици, при същата рефертна горна граница. Боледувах октомври 2020 леко. 

Link to comment
Share on other sites

Значи може и да си изкарал другия вариант без да разбереш :) 

 

Аз не съм си правил тестове, но 1 ден след бустера бях като парцал, а не съм боледувал от 4-5 години. 

Link to comment
Share on other sites

При 65" няма как да са само моите 20 минути. При тези размери, в инструкциите винаги има и втора фигурка на човек :lol:  

Плюс рисковете при евентуално преопаковане.

Link to comment
Share on other sites

Правиш го по-голям проблем, отколкото реално е. :D 

Не е нужно дори да го вадиш. Сваляш му найлоните и го гледаш за драскотините директно в кашона. Не един телевизор съм тествал/преглеждал директно от кутията. Последният беше 70".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

Правиш го по-голям проблем, отколкото реално е. :D 

Не е нужно дори да го вадиш. Сваляш му найлоните и го гледаш за драскотините директно в кашона. Не един телевизор съм тествал/преглеждал директно от кутията. Последният беше 70".

 

Сигурно си експерт в преглеждането на телевизор в кашон.

Признавам си, аз не бих се справил с това.

 

Sony-65-A80-J.png

Link to comment
Share on other sites

Да. След изпълняване на действието с голямата синя стрелка на втората картинка, екранът е изцяло видим и можеш да го прегледаш, че и телевизия да гледаш. Само някой трябва да го придържа, докато оглеждаш.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

Да. След изпълняване на действието с голямата синя стрелка на втората картинка, екранът е изцяло видим и можеш да го прегледаш, че и телевизия да гледаш. Само някой трябва да го придържа, докато оглеждаш.

 

т.е. няма да го гледам в кашона, както предлагаше в началото?

А найлона?... и ще трябва още един човек, както написах преди това?

Нали щеше да е:

8 hours ago, w00x said:

Не е нужно дори да го вадиш. Сваляш му найлоните и го гледаш за драскотините директно в кашона.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Точно в кашона ще го гледаш. Технически, долната част от кашона и стиропорите също са част от опаковката, а нея няма да я махаш. Найлоните може да махнеш при желание само, знам ли какво ти се върти в главата…

 

Не е задължително да са повече от един. Хора, които нямат достъп до приятели и познати, може да се справят и сами. Дори куриерът би се смилил да ти помогне, ако имаш нужда и няма кой друг.

 

Това буквочоплене е досадно, особено, когато чоплителят не разбира кога е престъпил границата.

 

Човек пишман да стане да препоръча нещо. Plameni ще дойде от засада и ще започне да прави неуспешен морфологичен анализ на изреченията с някаква неясна цел.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Точно в кашона ще го гледаш. Технически, долната част от кашона и стереопорите също са част от опаковката, а нея няма да я махаш. Найлоните може да махнеш при желание само, знам ли какво ти се върти в главата…

 

Когато е указано, че има вероятност за драскотини, точно за частта оставаща в стиропора (Styropor) тя е най-голяма.

Как ще прегледаш целия екран и особено в най-критичната част, без премахване на цялата опаковка?

Пак ще пробвам с картинки, че думите ги четеш и употребяваш по някакъв странен начин:

 

Sony-65-A80-J-unboxing.png

 

43 minutes ago, w00x said:

Това буквочоплене е досадно, особено, когато чоплителят не разбира кога е престъпил границата.

 

Човек пишман да стане да препоръча нещо. 

 

Свикнах вече с реакциите ти, когато си изцепил някаква глупост и ти се обърне внимание.

 

46 minutes ago, w00x said:

Plameni ще дойде от засада и ще започне да прави неуспешен морфологичен анализ на изреченията с някаква неясна цел.

 

Мога и синтактичен, и семантичен анализ да направя, че не са малко думичките, които не знаеш как се пишат.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм преглеждал поне 4 телевизора по този начин и съм виждал целия екран, пък ти колкото искаш картинки слагай и ми обяснявай как не мога да го направя.

 

Стиропор-а отдавна го коригирах....

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, w00x said:

Аз съм преглеждал поне 4 телевизора по този начин и съм виждал целия екран

 

Е аз какво казах:

10 hours ago, plameni said:

Сигурно си експерт в преглеждането на телевизор в кашон.

Признавам си, аз не бих се справил с това.

 

EDIT:

Точно за този няма да ти повярвам, че ще можеш да го направиш:

 

Sony-65-A80-J-unboxing-2.png 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  

On 2/17/2022 at 8:45 PM, plameni said:

3k за "...фини драскотини по екрана..."???

Как да не скочи човек :lol:

 

Неовладяна емоционална реакция, предизвикана от идеята ти да се похарчат почти 3к за:
- продукт със следи от употреба;
- фини драскотини по рамката на телевизора;
- фини драскотини по екрана,

с мисълта, ако разочарованието е непоносимо, да се върне продукта.

Link to comment
Share on other sites

Ти поръчвал ли си разопакован продукт от еМАГ с "фини драскотини по рамката на телевизора" и "фини драскотини по екрана"?

 

Ако за теб връщането на един телевизор след проверка струва повече от 700лв, това е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

  

5 hours ago, w00x said:

Ако за теб връщането на един телевизор след проверка струва повече от 700лв, това е друг въпрос.

 

Спорът не беше за 700-те лева, а за това, дали можеш сам да прегледаш целия екран на този телевизор в кашона.

 

EDIT:

С очите ли не си добре или със сметките нещо се бъркаш? 

Към буквочопленето и морфологичния анализ, ще трябва да добавя цифрочоплене и аритметичен анализ.
При написанa в сайта разлика от 500 лв., как ги направи 700, че и "повече от 700лв"?

Тази инфлация е ужасна :lol:

 

 Sony-65-A80-J-emag-2022-02-19.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...