Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

28 minutes ago, kotora said:

В понеделник ще се наредя на опашката и ще си думна една модерна бустерна. Доколкото разбрах няма значение с каква съм бил преди това :) 

Защо вместо това не отидеш в събота, или още по-добре- в неделя в местното ти РЗИ? Имат дежурни кабинети за ваксинация през почивните дни и обикновено няма никой. Аз моите файзери си ги бих тука в пловдивското РЗИ, все в неделя и двата пъти нямаше пунат човек.

Link to comment
Share on other sites

Аз също се ваксинирах в РЗИ Пловдив и имаше по 1-2 човека преди мен на опашката, но това беше Май/Юни, когато още нямаше пандемия и хората не се бяха юрнали да се ваксинират. :D 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kotora said:

Ейй, добре ме подсетихте, оказа се, че има списък какви пунктове ще има през уикенда :) Ще отида до България Мол. 

Според мен ще сгрешиш. 
Ако опашките за ваксини пред мола са големи колкото тези за тестове си вземи нещо за хапване и пийване :D 

Link to comment
Share on other sites

Амииииииииииии. Не искам да те отказвам, но .... :D 

Виждал съм опашките в Сердика и Парадайс в Неделя. Говоря за преди няколко месеца, когато нямаше още сертификати. Имаше по 15-20 човека и това беше няколко поредни уикенда, а не само един.

 

По-добре иди на пункта пред някой парк, ако има.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

...препоръките на производителя от "поне 5 месеца", а не тези на държавата от "поне 3".

 

държавИТЕ:
Германия, Франция, Великобритания, Канада, Австралия  и много други

За Австралия в момента е четири месеца, а след 31.01 - три.

Link to comment
Share on other sites

Аз ако си бия някаква ваксина ще е само от РЗИ. Според мен правят най-голямо спазване на съхранението на ваксините и кога и колко да се ползват отворени флакони.

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност държат повече от тия в мола или при джи-пи то.

Отделно имам информация за ваксини слагани от джипи-та от флакони, които е трябвало да бъдат вече изхвърлени по предписание.

Пример взима 1 флакон и пуска протоколи за направени ваксини на 1 и 8 ден, а то флакона след отваряне трябва да е макс 5 дена. Цифрите са примерни, но идеята е тази.

Link to comment
Share on other sites

Това за коя ваксина е?

За файзер:

Съхранение:
Преди разреждане, да се съхранява при -90°C до -60°C в оригиналната опаковка, за да се
предпази от светлина.

След разреждане, съхранявайте ваксината при 2°C до 30°C и я използвайте в рамките на 6 часа.

Link to comment
Share on other sites

В ДКЦ-то тук до нас не искаха да ваксинират майка ми с Модерна, защото нямали отворена, а нямало достатъчно желаещи за целия флакон. Така че и тук си спазват предписанията.

Ваксинираха я в крайна сметка, заедно с някаква друга жена. Останалото сигурно са изхвърлили.

Link to comment
Share on other sites

Ми Астра Зенека е 2 дни след отваряне. Има ли значение за коя точно става дума и точния брой дни? Доста ясно написах примерни цифри.

Може и да е било за използване след повече дни от както е дадено някое шише. Нали има и при ниски температури колко време може да се съхранява. Изпадаме в издребняване за незначителни към дискусията детайли.

 

2 minutes ago, w00x said:

В ДКЦ-то

На мен ми казаха за личен лекар, че е била тази ситуация.

Link to comment
Share on other sites

Нас ни ваксинираха във Военна болница, че ми е супер удобно, отделно имаше по 2-3-ма човека и не чакаш хич. Предварително питах и за Пфайзер ми казаха, само от 8 до 13 часа, че подготвят флаконите и после през деня нямат други подготвени и остатъка се унищожава. За другите ваксини ми казаха, че може и следобяд, но за тази не.

Link to comment
Share on other sites

Аз бях отишъл за Янсен в ДКЦ-то на събота пазара в Кичука и там една мила сестричка ми вика Вие само заради сертификат ли искате да се ваксинирате, или наистина да се предпазите. И като ми каза така се замислих питах я кви има, тя рече, че има от всички ваксини и аз си избрах Модерна, идея си нямам що избрах нея.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, charmock said:

Аз бях отишъл за Янсен в ДКЦ-то на събота пазара в Кичука и там...

Ние също се боднахме там,лятото с Модерна, нямаше никой и имаше от всички ваксини без АЗ.Иначе баба ми я ваксинирахме оня ден във Вми,доста желаещи имаше даже се наложи да почака 30-на минути.Имаха Файзър и Модерна,предварително я записахме предния ден.Организацията беше на ниво,бързо и стегнато без излишно мотаене.

Link to comment
Share on other sites

  

2 hours ago, Godfather said:

Е, ти сега съвсем ме изкара издухан. Ето ти я оригиналната снимка във фотошоп. Може и при самото ъплоадване да прави нещо, в момента просто не ми се занимава. Но да ми разправяш, че оригиналната снимка не е в портрет мод, хайде моля. :)

 

 

ppp1.JPG



Кръстник... просто свалих твоята снимка и я завъртях в gimp. Който между другото нерядко ме пита за снимките от телефона дали да им запази ориентацията. Вероятно имат някакви мета данни за това как да я визуализира и от там насетне - всеки софтуер решава кое как да ти покаже. В крайна сметка е факт, че от първия опит я качих portrait, пък ти ако искаш и от InDesign ми качвай screenshot-и :lol:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kotora said:

В крайна сметка отидох до Иван Рилски и нямаше никой. Та стана за 10 минути всичко :) 

 

Какво стана със скоростната кутия?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...