Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

12 hours ago, Godfather said:

Сертификата няма как да има връзка с тия машинации. Вероятно проблема е "многопластов", както обичат да се изразяват. :lol:

 

Имах предвид "събарянето на форОма" и временното пренасочване към онлайн магазина.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minutes ago, Antares said:

Абе, нали съм ви споменавал за личния си кретен? Имам едно говно '98, с дублиращи се име и фамилия и чадото е решило, че е регистрирал моя e-mail. Та вече разполагам с неговите ЕГН, ЛК и куп други неща. Тия дни си беше поръчал някакви якенца, та малко му пренасочих доставката от Хасково в Лом...

Та... я дайте идеи к'во да правя с телефонния му номер?

Пусни обява в гей сайт

Link to comment
Share on other sites

За гей сайт не съм сигурен ако му харесва :lol: Жиголо на народни цени и без предпочитания също става :)
Ако има кола или мотор обява, че се продават.

Link to comment
Share on other sites

Ко стана с тоя форум почти 24 часа??? А другите си писали гледам... И преди да умре бях написал мнение, което го няма!

 

Това, което се е случвало на Кръстника, ми се е случвало и на мен. Снимам, качвам снимката - обърната. Махам я, въртя я в галерията на телефона, запазвам я, качвам я - пак обърната.
Накрая седнах на компютъра и я оправих..

 

On 1/11/2022 at 9:38 AM, vinyl_master said:

Да, снимката има ориентация и тя е такава, каквато ти я качва във форума. Това може да се случва при теб още от телефона. Ако по някаква случайност си спрял "auto rotate" функцията на телефона.

 

Auto-rotate на екрана не би трябвало да има отношение към ориентацията на снимката.

 

On 1/11/2022 at 10:02 AM, kotora said:

Тоя път добре ме треснаха с ваксината, все едно съм си изкълчил рамото :D 

 

Е, то това е нормално бе. Щом е само ръката - пак добре.

 

3 hours ago, Antares said:

Абе, нали съм ви споменавал за личния си кретен? Имам едно говно '98, с дублиращи се име и фамилия и чадото е решило, че е регистрирал моя e-mail. Та вече разполагам с неговите ЕГН, ЛК и куп други неща. Тия дни си беше поръчал някакви якенца, та малко му пренасочих доставката от Хасково в Лом...

Та... я дайте идеи к'во да правя с телефонния му номер?

 

И аз имам един такъв, но моят е в Полша. Получавам му сметките за телефона и за тока, но нищо не мога да разбера от тях...
Няколко пъти получих и есета от студенти. Моят човек явно е преподавател.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Ко стана с тоя форум почти 24 часа??? А другите си писали гледам... И преди да умре бях написал мнение, което го няма!

Старият (изтеклият) сертификат на форума е бил кеширан при теб. При мен, на компютър, който е логнат непрекъснато, също му трябваха няколко часа.

На друг го отворих без проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

Е Ангеле не беше само ръката, вчера цял ден имах температура и бях като парцал. Вечерта ми писна и пих един парацетамол. Легнах си в 22:30 и днес съм доста по-добре. 

Скоро(последните 3 години) не съм се чувствал толкова зле. 

Link to comment
Share on other sites

Е, ти написа само ръката бе, аз откъде да знам? :D 

И при мен беше така след втората доза. Вечерта ми стана отпаднало, през нощта ме втресе, на следващия ден цял ден лежах, вечерта пих едно Терафлу и 30 минути по-късно бях все едно нищо ми е нямало.

Link to comment
Share on other sites

Е бях го писал в 10 сутринта. Ама след тва не се оправи положението. 

 

 

Абе тия протестиращите от Възраждане са скандални :D Лидерите им са със сертификати, а те протестират срещу сертификатите хахах. Тва като Мангъров дето е против ваксините ама е ваксиниран :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, kotora said:

Е бях го писал в 10 сутринта. Ама след тва не се оправи положението. 

 

 

Абе тия протестиращите от Възраждане са скандални :D Лидерите им са със сертификати, а те протестират срещу сертификатите хахах. Тва като Мангъров дето е против ваксините ама е ваксиниран :D 

Тук не става въпрос за това дали са васксинирани или не, става въпрос за безсмислието на зеления сертификат. Нека го кажа така, аз като ваксиниран с какво по точно съм безопасен за другите след като, ваксинираните също се разболяват и предават зараза.

Link to comment
Share on other sites

За да може да накарат хората да се ваксинират. Защото с ваксините се прекарва по-леко -> по-малко натоварване върху здравната система + по-малко починали -> пряко спестяване на пари за лечение на тежко болни и болнични, избягване колапс на икономиката защото няма да се затварят бизнеси, локдауни, ще се работи, ще се произвежда, отделно тия починали хора нали се сещаш, че доста от тях са в работоспособна възраст - кой ще ги замести, и т.н и т.н. Това са вреди на икономиката с години напред.

В UK за последните 7 дни имат по 130К заразени и 180умрели средно. Ние при 4 300 заразени средно за 7 дни имаме 63 умрели. Те при близо 30 пъти повече заразени за последните 7 дни, имат само 3 пъти повече умрели. Ама там са близо 80% с ваксини. При нас се падат 15 умрели на 1000 болни, при тях 0.14 на 1000. Или към то 70 пъти по-виска смъртност. Да речем имат по-добра зравна система, (макар, че последните години виждат доста зор), ама все си мисли, че ваксините при тях помагат.

Общо при тях от как се води статистинка имат близо 15 милиона заболели и 1 % смъртни случаи. При нас са 4%.

Не ми се рови да търся колко е населението че да сравня и като общ процент каква е заболеваемостта при тях и нас. Но вярвам, че тия цифри пак показват нещата.

Link to comment
Share on other sites

И как точно не разбрах помага този сертификат. Половината държави в Европа които са силно васинирани са в локдаун. Вцера четох за Англия, че там има над 150000 починали. Нещо ми се губи логиката. Аз се ваксинирах заради лично убеждение, а не зарави сертификат. Колко хора ще го направят чрез принуждаване?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, charmock said:

Вцера четох за Англия, че там има над 150000 починали. 

...от началото на пандемията.

Пет пъти повече починали, при десет пъти повече население, т.е. два пъти по-малка смъртност.

 

26 minutes ago, charmock said:

Нещо ми се губи логиката.

Сравни графиките и виж дали случайно ваксините не помагат за по-ниската смъртност:

 

Daily-New-Deaths-in-Bulgaria-2022-01-12.

Daily-New-Deaths-in-the-United-Kingdom-2

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, charmock said:

И как точно не разбрах помага този сертификат. Половината държави в Европа които са силно васинирани са в локдаун. Вцера четох за Англия, че там има над 150000 починали. Нещо ми се губи логиката.

Нуждата да си имаш сертификат за да правиш разни неща ще те накара да се ваксинираш. А ползата от ваксините мисля е написах по-горе. Да 150 К починали. При 15 милиона болни. 1%. В България при 800 000 болни 30 000 умрели(около 4%). Ама са 80% ваксинирани, а ние 25. И все пак трябва да се има предвид колко са умрелите преди ваксината. Сега за последните 7 дни го написах. При нас смъртността се пада 70 пъти повече.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

...от началото на пандемията.

Пет пъти повече починали, при десет пъти повече население, т.е. два пъти по-малка смъртност.

 

Сравни графиките и виж дали случайно ваксините не помагат за по-ниската смъртност:

 

Daily-New-Deaths-in-Bulgaria-2022-01-12.

Daily-New-Deaths-in-the-United-Kingdom-2

Питах за септификатите, не за ваксините-

Just now, mIRCata said:

Нуждата да си имаш сертификат за да правиш разни неща ще те накара да се ваксинираш. А ползата от ваксините мисля е написах по-горе. Да 150 К починали. При 15 милиона болни. 1%. В България при 800 000 болни 30 000 умрели(около 4%). Ама са 80% ваксинирани, а ние 25. И все пак трябва да се има предвид колко са умрелите преди ваксината. Сега за последните 7 дни го написах. При нас смъртността се пада 70 пъти повече.

Нуждата от сертификат няма да накара никой да се ваксинира.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, charmock said:

Колко хора ще го направят чрез принуждаване?

Повече от колкото без. Видно е. Че тука масово Бил Гейтс ги чипира(нищо, че е с телефона нон стоп във фейса, инстаграм и т,н), 5г ги облъчва, блутут връзки им се появяват, стинки се лепят на мястото на ваксината, препикани потници се слагат и т.н.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, charmock said:

Нуждата от сертификат няма да накара никой да се ваксинира.

Айде бе. Доста хора познавам, които се ваксинираха само заради това. Жив пример във форума - питай Галин дали щеше да се ваксинира, ако не беше това със сертификата.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Повече от колкото без. Видно е. Че тука масово Бил Гейтс ги чипира(нищо, че е с телефона нон стоп във фейса, инстаграм и т,н), 5г ги облъчва, блутут връзки им се появяват, стинки се лепят на мястото на ваксината, препикани потници се слагат и т.н.

Питах напълно резонен въпрос, няма нухда да ми пишеш глупави клишета. ПАК КАЗВАМ АЗ СЪМ ВАСКИНИРАН ЗАРАДИ ЛИЧНИ УБЕЖДЕНИЯ, А НЕ ЗАРАДИ СЕРТИФИКАТ. Адори и да се ваксинират заради сертификат, това е много малък процент. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, charmock said:

Вцера четох за Англия, че там има над 150000 починали. Нещо ми се губи логиката

Виж графиката, най-голяма смърност е преди пускането на ваксините началото на 2021, след това виж якия спад. А заболелите са много.

Пак ще дам пример УК. На 08.01.2021 при 60 000 болни за ден. 1300 починали. На 08.0.2022 150 000 и 215 починали. Дали няма нещо общо, че за тази година се ваксинираха и са почнали да го карат по-леко? 2.5 пъти повече болни, 6 пъти по-малко починали. Или Ако преди година е било 22 На 1000 сега е 1.43. Има няма 15 пъти по-ниска смъртност.

Математиката това показва.

На всеки 1000 ваксинирани се спасяват 20 човешки живота.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, charmock said:

Адори и да се ваксинират заради сертификат, това е много малък процент

По-добре от нищо. Иначе щяха да са по-малко.

Ако съдим по англичаните, 1000 души да са се принудили да се ваксинират заради сертификата, а не по убеждение, 20 човека са спасени.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Тоест да разбирам, че ваксинираните със сертификат могат да ходят и да заразяват всеки където си поискат, а тези без сертификат могат да са опасни само на вън. Сигурно съм ограничен, но сериозно ми се губи логиката. Разбрах тезата за здравната система която до сега е гълтала милиони ама като има малко повече болни изпада в колапс. 

Link to comment
Share on other sites

Само, че тези със сертификати има % които дори да срещнат вируса, ще го преборят преди да стигнат фаза да заразяват. Просто вируса няма да се размножи достатъчно.

В къщи стана така и когато детето беше болно и когато тъщата и тъста се разболяха. Аз и жена ми в двата случая нямахме никакви проблеми, а бяхме в контакт с тях ежедневно. Даже изследванията ми показаха повишаване на антителата - което за мен значи, че съм закачил нещо, но е минало без никакви симптоми и усложнения. (пу-пу)

Имунизираните са по-безопасни от тези без имунитет. Тези без (разбирай неваксинирани, нямащи имунитет) със сигурност ще заразят повече хора. При един и същи брой със/без имунитет, имащи контакт с вируса тези без ще са по-голям процент заразяващи, защото другите може да успеят да се справят с него, преди да се размножи достатъчно, че да почне да заразява други.

А дори да разпространяват, когато го правят сред хора с имунитет, ще се разболеят по-малко, отколкото в среда с хора без.

И пак гледаш само разпространението. Мисли и за това кой как ще го изкара. Дали на крак в къщи, или на системи в болницата и евентуално после в чувал.

Отделно там където пускат със сертификат(ваксинирани, другите хора на същото място те също са ваксинирани). Та те ще ходят където си поискат, но ще имат контакти със по-безопасна група на определени места. Докато навън е по-опасно да се заразиш, защото обикалят всички.

Друга, косвена ползва според мен от ваксините, е че когато има по-малко разпространени(заради шанса да се справят с вируса на време) намалява вероятността за мутация. Това си е плюс за мен. Понеже има значение дали ще се разболеят 1000 или 900 примерно.

 

Link to comment
Share on other sites

Днес минах през БИЛА на бетонния мост, а след това в Брюколаж-а който е в същата сграда и ги дели едно стъкло да си купя крушка. Значи в Била, където имаше 200 бутащи се човека не трябва сертификат, а в бри(ю)колаж където имаше двама човека с отегчената касиерка трябва сертификат. Аз тази логика не разбирам. Защо в Метро може без сертификат, а в Практикер например трябва. Кой и на какъв принцип ги разделя и къде имаш по голяма вероятност да се заразиш?

Link to comment
Share on other sites

Защото не може да лишиш хората от храна. Без отвертка или крушка може да изкараш, без храна не. Идеята е да има зони на относителна безопасност, търси се баланс да се пазят хората колкото се може повече, но и икономиката да върти някак си. Просто е варианта да не се изпада в крайности.

И ако нуждата от сертификат кара хората да се ваксинират, които иначе няма и ако съдим по статистика от УК, че на всеки 1000 ваксинирани ще се спасят 20 човешки живота, това не е ли достатъчно?

Тая гадост ще я има доста време, нищо чудно да остане като грипа. Но на всеки 1000 болни спасени 20 умножени по населението, умножено през годините като брой болни, става голямо число. Това не е ли добра причина да ги накарат да се ваксинират? А по-горе писах и как се отразява това на здравна система и на икономиката в бъдеща, че умират доста хора в работоспособна възраст.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...