Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

В България са ваксинирани малко под 30%. Да речем че сме 6 милиона. Значи 4 милиона не са ваксинирани. Това са 4000 х 1000 * 20 души = 80 000. Значи ако тия 4 милиона утре се разболеят ще умрат 80 000 човека повече от колкото ако същите са ваксинирани.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, charmock said:

Нека го кажа така, аз като ваксиниран с какво по точно съм безопасен за другите след като, ваксинираните също се разболяват и предават зараза.

Разболяват се, но в общият случай карат по-леко болестта, съответно не влизат в болница. Спрем ли да пълним болниците, ще забравим и за Covid. 

A тези на които предават болестта, или и те са ваксинирани, или трябва да си стоят вкъщи заради сертификатите. Разбира се, има и разлика колко са заразни ваксинираните.

Покрай Омикрон, и по-ниската му смъртност, започват да намекват, че скоро ще бъде третиран като  грип, ще спрем да броим болните, за определени професии започват да разрешават да ходят на работа с положителен тест..

Link to comment
Share on other sites

Ами... аз реално не виждам особен ефект от тия сертификати. Добре, въведоха го - и? Да не би да намаляха случаите? Идеята - да стимулират хората да се ваксинират - ОК. Ама реализацията?! Отнема ти 15 минути да си направиш фалшив такъв, повечето магазини дори не те карат да ги покажеш, тия, дето са ме карали до момента просто хвърлят един поглед и до там. Не знам дали някой някъде има инструмент, с който да свери дали сертификата ти е валиден. Та не съм особено сигурен дали тия "мерки" не удрят икономиката повече, отколкото помагат. Да не говорим, че повечето обекти вече си имат хора, които да обслужват хората без сертификати, щото в крайна сметка самите обекти не искат да умрат и предпочитат да положат повече усилия, за да вземат парите на безсертификатните, с което напълно обезсмислят сертификата. Щото в крайна сметка най-ударени от сертификата са самите обекти, не хората, които не искат да се ваксинират и вярват в плоската земя, кемтрейлс и чиповете. 
И преди да ме приравните с Мангъров и Копейкин, сложил съм си и третата доза и лично за себе си съм избрал да се доверя на ваксините. Проблема ми е с малоумните и откровено неработещи средства.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Antares said:

Ами... аз реално не виждам особен ефект от тия сертификати. Добре, въведоха го - и? Да не би да намаляха случаите? Идеята - да стимулират хората да се ваксинират - ОК. Ама реализацията?! Отнема ти 15 минути да си направиш фалшив такъв, повечето магазини дори не те карат да ги покажеш, тия, дето са ме карали до момента просто хвърлят един поглед и до там. Не знам дали някой някъде има инструмент, с който да свери дали сертификата ти е валиден. Та не съм особено сигурен дали тия "мерки" не удрят икономиката повече, отколкото помагат. Да не говорим, че повечето обекти вече си имат хора, които да обслужват хората без сертификати, щото в крайна сметка самите обекти не искат да умрат и предпочитат да положат повече усилия, за да вземат парите на безсертификатните, с което напълно обезсмислят сертификата. Щото в крайна сметка най-ударени от сертификата са самите обекти, не хората, които не искат да се ваксинират и вярват в плоската земя, кемтрейлс и чиповете. 
И преди да ме приравните с Мангъров и Копейкин, сложил съм си и третата доза и лично за себе си съм избрал да се доверя на ваксините. Проблема ми е с малоумните и откровено неработещи средства.

Нали осъзнаваш, че БГ не е полицейска държава ?

И да, всъщност сертификатите позволяват на ресторанти и т.н. да работят с поне част от клиентелата си. Защото ако държавите се придържат към локдауните, без сертификатите, тези места щяха да си стоят затворени. 

Сега, кой колко спазва правилата .. същото като с ограниченията за скорост и т.н.. Но какво очакваш ако първата реакция на много е "че кой/как ще ме проверява", и се започва дискусия как да чийтнем системата?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Сега, кой колко спазва правилата .. същото като с ограниченията за скорост и т.н.. Но какво очакваш ако първата реакция на много е "че кой/как ще ме проверява", и се започва дискусия как да чийтнем системата?

Тоест това е сварило ръководителите ни неподготвени? Не са очаквали, че нация от дребни селски тарикати ще правят дребни селски тарикатлъци?

Link to comment
Share on other sites

Е то е ясно, че народа си прави фалшиви сертификати, ама един умря така в Пловдив. 

Не били тествани ваксините достатъчно и не им се доверявали хората :D 

 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Antares said:

Тоест това е сварило ръководителите ни неподготвени? Не са очаквали, че нация от дребни селски тарикати ще правят дребни селски тарикатлъци?

 

След толкова години съзнателен живот, защо очакваш сертификатите да са изключение?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Antares said:

Тоест това е сварило ръководителите ни неподготвени? Не са очаквали, че нация от дребни селски тарикати ще правят дребни селски тарикатлъци?

Защо неподготвени?
Не мисля, че някой очаква това правило да действа по различен начин от всяко друго такова в държавата. Едни ще го спазват, други ще продължават да си правят каквото искат, щото са учили 6 години биология .. :laughing:

Поне аз не очаквам нещата да се случват по различен начин

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, charmock said:

 аз като ваксиниран с какво по точно съм безопасен за другите след като, ваксинираните също се разболяват и предават зараза.


Асене, без да чета трактатите със Слакъра дето сте обменили ще ти отговоря веднага - безопасен си за себе си, че с ваксина имаш силна вероятност да не идеш на инхалатор и да го изкараш като кихавица за ден-два. 
А тъпаците така и не разбраха, че ваксината НЕ Е лек, НЯМА да спре нито вируса нито неговото разпространение, но ще помогне на васинираните да оцелеят. 
 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kotora said:

Не били тествани ваксините достатъчно и не им се доверявали хората :D 

 

При няколко милиарда сложени дози из цял свят, какво точно разбират под "достатъчно тестване" тия идиоти? :lol:

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Godfather said:

При няколко милиарда сложени дози из цял свят, какво точно разбират под "достатъчно тестване" тия идиоти? :lol:

 

Да се видело след 10 години какво ще стане.
Първо беше 1. Сега, след като една вече мина, станаха повече. И така до безкрай.

Link to comment
Share on other sites

Не ги намирам, а ми се завират в лицето... Толкова дебилизъм на едно място не съм виждал и на Бузлуджа с кюфтетата

ЕДИТ: Не мога и не искам да търся клипчето с тая ПКП, някой ако има нерви да го сложи... На мен ми изскочи във ФБ от втрещени потребители... 

Link to comment
Share on other sites

А другия мит е, че води до импотентност ваксината. Думваш си я и едва ли не след тва си стерилен :D 

 

 

едит: ето го клипа https://www.facebook.com/ktanev/posts/10220751845095189

6 години биология учила лелята :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Едвам я изтърпях веднъж тая патка залухана... Нещата просто са страшни - огромно количество КОЛОСАЛНИ ДЕБИЛИ... Преди малко попадам на още един:

https://gospodari.com/simpatizant-na-vuzrazhdane/?fbclid=IwAR3Mc7q6R8oDpUYXGJcjlJ4WmD0Gxje73yG7lGoaUAwiwqWpZHMgvrmJDv4

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, netrootbg said:

За ваксината е вече 9 месеца сертификата. След трета доза се удължава.

Иначе аз в рамките на 9 месеца карам втори ковид. Първият беше март миналата година. Юни се ваксинирах и сега втори път ковид.

 

И как си? Добре ли си?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

 

И как си? Добре ли си?

Първият ковид почти не го разбрах. 3-4 дена вдигах много лека температура вечерно време. Даже не знаех, че съм болен. Тогава мислех, че е понеже бях изгорял много от слънцето. Минах го с 4 хапчета адвил. Сегашният е малко по - различен. Гърлото ме заболя и лека хрема имах. Вдигах пак лека температура. Това всичкото беше за 2 дена. Аз по принцип така боледувам. 1 ден или 2 макс и съм на 6. Ако изобщо се разболя от нещо. Веднъж на няколко години се случва. Сега съм добре, но стоя вкъщи понеже в неделя ще ходя да се тествам дали е минало всичко. Това цялото е без да се пазя. Спазвам изискванията и в магазини съм с маска, но си ходя по заведения, на фитнес, почивки. Ноември месец бях при познати които бяха болни с ковид за да им помогна. Тогава не го хванах. Сега явно ме удари омикрон-а.

Link to comment
Share on other sites

Гърло и хрема - чиста проба настинката, която наричат омикрон. Това се минава за 48 часа (от ваксинирани естествено). Би следвало да имаш и главоболие - още един сигурен признак. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Гърло и хрема - чиста проба настинката, която наричат омикрон. Това се минава за 48 часа (от ваксинирани естествено). Би следвало да имаш и главоболие - още един сигурен признак. 

Баща ми се зарази миналата седмица в края и го изкара леко - като настинка. Да, болеше го глава и толкова. Майка ми не се зарази. И двамата не са ваксинирани.

Link to comment
Share on other sites

Тия от Николодеон съвсем са се сбъркали. Пуснали реклама за крем за вагинална сухота. По детски канал. Донякъде издържах рекламите за запеци и разстройства там, но това вече ми е леко в +.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mIRCata said:

Тия от Николодеон съвсем са се сбъркали. Пуснали реклама за крем за вагинална сухота. По детски канал. Донякъде издържах рекламите за запеци и разстройства там, но това вече ми е леко в +.


И още не си го блокирал тоя канал? В смисъл не че не си закъснял с години... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...