Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

2 minutes ago, w00x said:

Аз никъде не съм споменавал България. А корекцията ти целеше да коригира моята "стара" информация и беше тотално грешна.

До момента не виждам някъде да споменаваш, че си прибързал с коментара си и си направил грешка, както се и получи.

 

Това твърдение вярно ли е?

10 hours ago, w00x said:

Бустерна доза се слага поне 6 месеца след завършване на ваксинационен цикъл с две дози.

 

Нали сам се увери, че вече не е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да. Това мое твърдение, както вече казах, не е изцяло вярно. Ревизирано е 1 ден преди да публикувам коментара си.

 

Твоята корекция на моето първоначално твърдение вярна ли беше? Сега, след като вече знаеш, откъде бях взел информацията си. Нещо, което никой не е крил, между другото. Нужно беше само да попиташ, вместо директно да влизаш със снизхождение и на контра, както обичаш да правиш.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, w00x said:

Да. Това мое твърдение, както вече казах, не е изцяло вярно. Ревизирано е 1 ден преди да публикувам коментара си.

 

Твоята корекция на моето първоначално твърдение вярна ли беше? Сега, след като вече знаеш, откъде бях взел информацията си. Нещо, което никой не е крил, между другото. Нужно беше само да попиташ, вместо директно да влизаш със снизхождение и на контра, както обичаш да правиш.

 

В твоето (невярно) твърдение не се посочва конкретен производител и конкретна ваксина. Такава информация липсва и във втория ти пост.

От това следва, че би трябвало да се отнася за всички ваксини (ако си имал нещо друго предвид, за пореден път не си се изразил така че да си разбран на 100%).

Обобщаващите препоръки (и разрешителни) се издават от регулаторните органи на съответните държави.

Затова съм посочил препоръката (и съответното разрешение) на регулаторният орган, които е най-близък до повечето от участващите в тази дискусия.

Стана ли по-ясно?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

Мани ги тия пуканки, мезето стана ли ? 


То го изядохме вече ти стана ли.... Чакам да минат тия ковид простотии да се съберем с Петко да отпразнуваме нова година. За нас все още не е минала старата :laughing1:
Глей ся другата тема. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

 

В твоето (невярно) твърдение не се посочва конкретен производител и конкретна ваксина. Такава информация липсва и във втория ти пост.

От това следва, че би трябвало да се отнася за всички ваксини (ако си имал нещо друго предвид, за пореден път не си се изразил така че да си разбран на 100%).

Обобщаващите препоръки (и разрешителни) се издават от регулаторните органи на съответните държави.

Затова съм посочил препоръката (и съответното разрешение) на регулаторният орган, които е най-близък до повечето от участващите в тази дискусия.

Стана ли по-ясно?

 

Стана ясно единствено, че пак се оплете и прибегна към буквочоплене. Вместо да си признаеш, за разнообразие, че си скочил да коментираш, без да знаеш цялата информация около това, което коментираш. За пореден път.

Нямам какво повече да кажа.

Link to comment
Share on other sites

Не ти е за първи път да напишеш нещо обобщаващо, а впоследствие да се разбере какво конкретно си имал предвид.

Много си бърз със Submit Reply и после да се обясняваш многословно.

 

Ще си позволя да взема назаем част от поста на mIRCata, че много хубаво ти го рекна:

On 12/20/2021 at 10:29 AM, mIRCata said:

Това да не е литературен клуб, че да се чудим какво е искал да каже автора като е написал "небето е синьо"? Каквото напишеш, това четем. И един от проблемите е, че до сега не съм видял някъде да напишеш :" обърках се, грешно се изразих". Вместо това скачаш и почваш да се обясняваш на дълго и широко как си прав и колко си неразбран и как не сме прозрели скрития смисъл на дълбоката мисъл.

 

Все пак имаме напредък и е за отбелязване, че видяхме ето това:

48 minutes ago, w00x said:

Това мое твърдение, както вече казах, не е изцяло вярно.

Link to comment
Share on other sites

Разбира се в последствие, защото бързият с бутончето не съм аз, а този, който скача за корекцията без да е сигурен какво точно коригира. Аз не мога да си губя времето, за да вадя етимологията на всяка дума, която пиша, за да съм сигурен, че няма да има неразбрали. Разчита се на елементарни умения за комуникация, при които ако на някой нещо не му е ясно, той пита преди да си направи дупликата. Да ти кажа ли как беше по-правилно да отговориш тогава, когато автоматично предположи, че знаеш повече и че информацията ми е стара? "Откъде е тази информация?"

 

Винаги ли, когато не ти е пълна информацията приемаш, че твоята първоначална интепретация е вярната, защото знаеш най-много от всички? Или само във форума си така?
Да ти кажа ли според психологията към кое психическо състояние/разстройство се причислява това поведение?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

Да ти кажа ли как беше по-правилно да отговориш тогава, когато автоматично предположи, че знаеш повече и че информацията ми е стара? "Откъде е тази информация?"

 

Винаги ли, когато не ти е пълна информацията приемаш, че твоята първоначална интепретация е вярната, защото знаеш най-много от всички? Или само във форума си така?
Да ти кажа ли според психологията към кое психическо състояние/разстройство се причислява това поведение?

 

д-р w00x, да ти кажа ли според психиатрията, към кое психическо състояние/разстройство се причислява воденето на диалог сам със себе си от името на някой друг?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, w00x said:

Да, разбира се. Винаги съм отворен към научаването на нови неща.

 

Аз съм възпитан човек и се въздържам от подобни определения и квалификации.

 

Следях дискусията внимателно още от първия пост на RaptoR. През цялото време се говореше за ваксиниТЕ. Нито веднъж не си споменал някоя конкретна.

Как изобщо си мислиш, че на някой ще му хрумне, че си имал предвид точно определен производител?

Наистина ли си мислиш, че всеки път трябва да те питаме "Извинявай, би ли могъл да бъдеш така добър и да ни обясниш какво всъщност искаше да кажеш?".

Проумей го най-накрая - "Каквото напишеш, това четем."

В крайна сметка се оказа, че и това, което си го мислил, също не е вярно...  Упссс... "не е изцяло вярно."

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vinyl_master said:

Аз се оплетох, може ли пак да повторите, кой кво е имал предвид, че не ми стана ясно :D

 

Ах, ти, мръсникоооо! :effemine2:

HCYwHxj.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, plameni said:

RTFPQ
(posts&quotes) :lol:

 

И както е казал авторът на една велика книга: "Започни от началото и продължи, докато стигнеш до края. Тогава спри."

Link to comment
Share on other sites

Кой каза, че паламудецът, наложен 09.2019 няма да е в перфектна кондиция, крехък и отлежал? Така мощно върви с юбилейния руски стандарт, че няма накъде! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Чудя се дали да ходя да си думна бустерна доза? 

 

Като гледам май ще се чака доста, което хич не ме кефи. Хубавото е, че в ДКЦ-то до нас също има пункт, ама дали ще имат буустерни дози. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Чудя се дали да ходя да си думна бустерна доза? 

 

Като гледам май ще се чака доста, което хич не ме кефи. Хубавото е, че в ДКЦ-то до нас също има пункт, ама дали ще имат буустерни дози. 

 

Аз ще изчакам новите версии, евентуално. :D Ако не ги извадят скоро, ще ида към Февруари.
Кога си сложи втората доза? Лично бих следвал препоръките на производителя от "поне 5 месеца", а не тези на държавата от "поне 3".

 

-----------------------

 

Честит имен ден на всички именници и от мен! :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kotora said:

Чудя се дали да ходя да си думна бустерна доза? 

 

Като гледам май ще се чака доста, което хич не ме кефи. Хубавото е, че в ДКЦ-то до нас също има пункт, ама дали ще имат буустерни дози. 


Поне 1/3 на опашката са позитивни :laughing1: :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Юни месец по спомен си я думнах втората доза, та със сигурност са минали 6 месеца.

 

Е то дали там или в някой Бар, сейм шит. 

Едни познати на нова година били в една "елитна" дискотека и ся са цъфнали. Чудех се дали има смисъл да си правя тест за антитела, ама от тая дискусия ми стана ясно, че май няма смисъл. 

 

В понеделник ще се наредя на опашката и ще си думна една модерна бустерна. Доколкото разбрах няма значение с каква съм бил преди това :) 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...