Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Имам разбира се и още как. Още след самата ваксинация се почувствах много по-добре в сравнение с месеци преди това усложнения от първото ми боледуване, които отдавах на други неща - оказа се, че всичко е било постковид усложнения. И си избий от антивасърската главичка думата защита. Никой не е защитен от нищо. Но пък който е ваксиниран ще го изкара от без да разбере до изключително леко в сравнение с неваксинирани индивиди. ФАКТ, който се доказва ежедневно в световен мащаб. 

Препоръчването на нови дози е вид застраховане. Не че не може без тях - по-добре е с тях. И който иска да знае на какъв хал е - МНОГО ПРОСТО - правиш тест и установяваш антителата си. Те ясно показват дали имаш нужда от нещо или не. Например баба ми макар и ваксинирана се оказа с ниска стойност - 47 и съответно ще получи нова доза при първа възможност. Но на алуминиеви шапки и препикани потници не се обяснявам. 
Нищо възможно няма от тъпотиите ти в последния абзац, с които пак пробутваш антиваксърските си малоумия и утре с удоволствие ще те банна след кратка дискусия с управата. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кой те пита имаш ли антитела или не? Аз не съм видял някъде научна публикация  това да ти дава право да "минаваш метър", без бустване.

 

И като /ако/ имаш антитела - откъде знаеш дали са такива, които пазят и от новия вариант?

 

Айде не се прави, че нямаш дори толкоз ум, че да не разбереш когато се пише от учените, че за лекото прекарване (особено на новия вариант) трябва подновяване на дозите. А ти не си правил такова. Така че защо си карал леко, не е много ясно. Или по-точно - не може да се даде едно единствено обяснение, както се опитваш да правиш. Капиш?

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, instinct said:

Кой те пита имаш ли антитела или не? Аз не съм видял някъде научна публикация  това да ти дава право да "минаваш метър", без бустване.

 

И като /ако/ имаш антитела - откъде знаеш дали са такива, които пазят и от новия вариант?

 

Айде не се прави, че нямаш дори толкоз ум, че да не разбереш когато се пише от учените, че за лекото прекарване (особено на новия вариант) трябва подновяване на дозите. А ти не си правил такова. Така че защо си карал леко, не е много ясно. Или по-точно - не може да се даде едно единствено обяснение, както се опитваш да правиш. Капиш?

 

Пълни тъпотии продължават. Но утре ще секнат. ЕСТЕСТВЕНО че антителата ми ме пазят, що за безумна дебилщина да се коментира този  факт?!?!? Ти изобщо никъде никакви научни публикации не си виждал извън антиваксърския алуминиевошапкарски периметър на шаманите, които взеха да се мислят за доктори. И ЕСТЕСТВЕНО, че антителата ще ме пазят и от новия вариант - продължава през фолиото да не минава информацията, че думи като пазя, защитавам и лекувам в тая схема НЯМА. Новият вариант е мутация на стария, тоест изоснови е същото нещо. И ще има със сигурност и още нови варианти. Като при всеки друг вирус - ти го гониш, той се учи и се мъчи да оцелее. Затова имаме и още 20-30 вида други грипове. През 80-те например нито един нямаше - имаше две неща - пневмония и настинка. Сега докато изкарат детска градина децата минават 20-30 вида вируси. Всички, които имаме деца го знаем и сме го видяли и преживяли. И си добиват имунитет и не ги повтаря повече и край.  С този вирус обаче нещата не минават така, защото бая хора ще си идат ако не се помогне с ваксини. То това е и изначалната идея на вируса без значение откъде е дошъл. Ваксините обаче доказано помагат и все повече ще помагат. 
Повече време с напикания ти потник няма да губя. Капиш? 
До утре. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

Пълни тъпотии продължават. Но утре ще секнат. ЕСТЕСТВЕНО че антителата ми ме пазят, що за безумна дебилщина да се коментира този  факт?!?!?

 

 

Дебилщина е да изказваш подобна ГЛУПОСТ!

 

Толкоз да се не сещаш, че новите версии на ваксите се правят защото трябва нова информация да се предаде на антителата. Ако имаш тела, образувани от стара вакса, ЕСТЕСТВЕНО НЯМА ДА ИМАШ ЗАЩИТА от /или гаранция да караш леко/ последния вариант грип.

И именно това се публикува навсякъде по медиите и в тази посока са изследванията.  Дали изобщо си достатъчно предпазен да караш леко само с една миналогодишна дозичка и след като е изтекъл тримесечния срок - НЕ /ако питаш учените/.

 

Та, КОЕ НЕ РАЗБРА :laughing1:? Чети бавно.

 

Затова стига си писал измислици как ти помогнали разни стари препарати. Така не работи науката, колкото и да ти се иска. Изброих ти по-вероятните други причини да си минал леко - образовай се.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, RaptoR said:

Един вид се изживяваш като изключителен герой, че ползваш фалшив сертификат? Ми не - просто си поредния мисир. 

Да съм споменал, че съм ги ползвал или че ги ползвам? Не, не съм. Само казвам каква е картинката... Аз лично бях болен, имам антитела, но не достатъчно спрямо изискванията за този мисирски розов сертификат, че да ходя на кръчма или в мола...Даже в лабораторията ме питаха (не директно разбира се) дали искам да ми оправят резултата... Така че всичко е отново поредната българска версия на нещата... 

Link to comment
Share on other sites

Ние се заразихме месец и половина след втората доза, като го изкарахме сравнително леко, главоболие, липса на вкус и обоняние, но се оправихме за няколко дни. Ваксинирахме се само заради сертификат на майтап един вид, но определно действа ваксината. Ако не бяхме ваксинирани, съм сигурен, че щеше да е друго. Тея дни главоболия, температура и причие, няма да се учудя пак да сме изкарали нещо подобно.

 

Относно антителата, аз явно съм някав мастър, тук хората 50-60, 350. Аз имам 2516, спокойно мога да давам на няколко човека за сертификати.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз само от боледуване преди година (освен ако тайно не съм го карал пак покрай децата нещо) имам над 700 и ми дадоха сертификат за антитела

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

lulz, антиваксърите винаги изненадват с нещо ново :D


Стават все по-прости и нахални - паралелно вървят тия работи. Виж го кауна си мисли за някакви нови ваксини - колко требе да си зле?!?! И за наука говори с препикан потник и алуминиева шапка!!! За наука! Ша падна... 
 

2 hours ago, Mockingbird said:

Да съм споменал, че съм ги ползвал или че ги ползвам? Не, не съм. Само казвам каква е картинката... Аз лично бях болен, имам антитела, но не достатъчно спрямо изискванията за този мисирски розов сертификат, че да ходя на кръчма или в мола...Даже в лабораторията ме питаха (не директно разбира се) дали искам да ми оправят резултата... Така че всичко е отново поредната българска версия на нещата... 


Ами значи имаш нужда от ваксина ако искаш да си спокоен, защото рано или късно ще се срещнеш с вируса и не се знае как ще ти повлияе.  
 

27 minutes ago, jozo said:

Относно антителата, аз явно съм някав мастър, тук хората 50-60, 350. Аз имам 2516, спокойно мога да давам на няколко човека за сертификати.:lol:


Не си само ти, много такива има. Вено след първа доза дигна над 2000 и не му сложиха втора... 
 

20 minutes ago, mIRCata said:

Аз само от боледуване преди година (освен ако тайно не съм го карал пак покрай децата нещо) имам над 700 и ми дадоха сертификат за антитела


Чиста работа - ей така се прави от умни хора. Аз ще изчакам още 10-на дни и ще си направя кръвен тест да си знам реалното положение. 

Link to comment
Share on other sites

Относно тези спорове да напиша и аз нещо. Ние го изкарахме със съпругата ми през Април. Изкарахме го много тежко и двамата в болница с двойни бронхопневмонии и въобще всички екстри. В момента още си носим последствията, бях писал, че от перфектно зрение за една (повтарям) една нощ, сложих два диоптъра очила. Жена ми направи разни перикардити, вода в сърцето, косопад и още куп неща. Октомври месец реших да се ваксинирам. Сложих си Модерна. След първата игла бях много зле, лекуващия ми лекар ме увери, че на втората няма да ми има нищо. Да ама греда, отидох спокоен на втората игла и след това беше страшно. Температури, болки отпадналост три дена. Казаха ми, че това е реакция на хора които са го изкарали тежко и имат много антитела. Да имам много. Преди месец и половина моя кум и най-добър приятел от детство се разболя. Вкараха го в хирургиите, но след три дена го преместиха в инфекциозно. Една седмица беше уж наред положението, докато един ден загубихме контакт с него. Бягаме в инфекциозна, там ни казаха, че през ноща е припаднал и са го интубирали. Няма да ви казвам в какъв шок бяхме всички. Десет дена в кома между живота и смъртта. Но оцеля, той е куче и се бори мъжки, даже вече си е у тях и се възстановява. Преди 15 дни обаче, наша много близка приятелка от детството и съученичка на сестра ми почина. Синът им е хирург, тя има три ваксини и почина. Не знам какво да мисля.

Ред. Противниците на тези ковид ваксини не са антиваксари, те са си ваксинирани с всички задължителни ваксини. Те са против специално срещу тези ваксини. Аз познавам доста хора, които никога не са били анти и са се подигравали на анти ваксърите, но са изрично против ковид ваксините.

Link to comment
Share on other sites

Значи ако човек слуша форумните "лекари" тук, в Израел трябва да са големи простаци. Защото антителата изобщо не ги взимат под внимание, а гледат бустерите. Ако имаш бустер, имаш защита. Ако си само на първоначалното ваксане - нямаш.

 

Quote

 

https://www.reuters.com/world/middle-east/israeli-study-finds-pfizer-covid-19-booster-protects-against-omicron-2021-12-11/

 

"People who received the second dose 5 or 6 months ago do not have any neutralization ability against the Omicron. While they do have some against the Delta (strain)," Gili Regev-Yochay, director of the Infectious Diseases Unit at Sheba, told reporters.

 

The Israeli research follows a study from South Africa that found the Omicron variant can partially evade protection from two doses.

 

 

Ей ви го нагледно като картинка от The National Institutes of Health (NIH) (part of the U.S. Department of Health and Human Services, is the nation’s medical research agency):

 

https://imgbox.com/C2fXqXxY

 

Там в публикацията си казват директно, че микрона е различен И СТАРИТЕ ВАКСИ НЕ МУ ДЕЙСТВАТ достатъчно добре - 40-пъти по-слаб ефект без бустер (и именно антителата, дори и да ги има, не са ефективни, което си го пише в статията на NIH долу). Затова РАЗРАБОТВАТ в момента НОВИ вакси:


 

Quote

 

https://directorsblog.nih.gov/2021/12/14/the-latest-on-the-omicron-variant-and-vaccine-protection/

 

As expected, the samples showed very strong neutralization against the original SARS-CoV-2 variant. However, antibodies from people who’d been previously vaccinated with the two-dose Pfizer vaccine took a significant hit against Omicron, showing about a 40-fold decline in neutralizing ability.

 

 

 

Аз затова питах коя е тая чудодейка на Раптор-а, за която изследванията показват, че е ефективна със сигурност срещу новия вариант - че да вземе да даде едно рамо на науката, и хората да са наясно да я предпочитат нея. Щото научните изследвания за най-масовата на файзер показват, че трябва да е поне бустната, иначе - к*р:


 

Quote

 

https://www.timesofisrael.com/israeli-study-finds-2-pfizer-shots-fail-to-neutralize-omicron-but-booster-effective/

 

Discussing the results, Regev Yochay said: “We have good news and bad news. The bad news is that people who received the second dose five or six months ago have almost no neutralization ability against Omicron — while they have some against Delta and the Y Type [the original strain] — and that’s very worrisome.

“The good news is with the booster dose there is significant protection. It is lower than the neutralization ability against Delta, about four times lower, but it is obviously very optimistic. Yet we don’t know if this will decrease with time and we’re working on that.”

 

 

Не виждам някой да брои и да споменава количеството на антителата, че да каже с една доза си добре. Нищо такова няма. Направо казват - щом е минал срока трябва бустер... Толкоз.

 

 

П.П. Че даже и с бустера четири пъти по-малка е защитата отколкото срещу Делта варианта, смятай (It is lower than the neutralization ability against Delta, about four times lower). То затова именно и всички производители правят нова вакса специално за микрона в момента. Ама разбираш ли тука някой си във форума знаел по-добре от всички тях :laughing1:

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, charmock said:

Относно тези спорове да напиша и аз нещо. Ние го изкарахме със съпругата ми през Април. Изкарахме го много тежко и двамата в болница с двойни бронхопневмонии и въобще всички екстри. В момента още си носим последствията, бях писал, че от перфектно зрение за една (повтарям) една нощ, сложих два диоптъра очила. Жена ми направи разни перикардити, вода в сърцето, косопад и още куп неща. Октомври месец реших да се ваксинирам. Сложих си Модерна. След първата игла бях много зле, лекуващия ми лекар ме увери, че на втората няма да ми има нищо. Да ама греда, отидох спокоен на втората игла и след това беше страшно. Температури, болки отпадналост три дена. Казаха ми, че това е реакция на хора които са го изкарали тежко и имат много антитела. Да имам много. Преди месец и половина моя кум и най-добър приятел от детство се разболя. Вкараха го в хирургиите, но след три дена го преместиха в инфекциозно. Една седмица беше уж наред положението, докато един ден загубихме контакт с него. Бягаме в инфекциозна, там ни казаха, че през ноща е припаднал и са го интубирали. Няма да ви казвам в какъв шок бяхме всички. Десет дена в кома между живота и смъртта. Но оцеля, той е куче и се бори мъжки, даже вече си е у тях и се възстановява. Преди 15 дни обаче, наша много близка приятелка от детството и съученичка на сестра ми почина. Синът им е хирург, тя има три ваксини и почина. Не знам какво да мисля.

Ред. Противниците на тези ковид ваксини не са антиваксари, те са си ваксинирани с всички задължителни ваксини. Те са против специално срещу тези ваксини. Аз познавам доста хора, които никога не са били анти и са се подигравали на анти ваксърите, но са изрично против ковид ваксините.


Асене, да сте живи и здрави, че сте оцеляли - описваш ми същата схема каво майка ми и баща ми. Майка ми остана с трайни увреждания в коленете и се налагат операции. Не ми се мисли дробовете им в какво състояние са... Твоят кум определено е горой и страшен късметлия, тъй като е един от ония 2%... Дано е здрав. Не забравяй, че двама еднакви няма - никога едни и същи неща не важат непременно по един и същи начин за всички. Има го и момента, че огромната част от хората у нас поне не са наясно с текущото си състояние, защото никой не ходи на периодични изследвания и се лекуваме чак когато се разболеем от нещо...

==========================

 

Абе, плозкоземеца, какво представлява бустерната доза?  

Link to comment
Share on other sites

ПлоскоУмец си ти. Колко пъти трябва да ти се покаже очевидното по някаква тема, че да ти влезе нещо смислено в мозъка?

 

Ей го, отново ти дадох по-горе данни и линкове, те са стотици по принцип, намери си ги и останалите - всичките от най-официални правителствени и други източници. И се образовай.

 

Ако си минал леко, може да е по един куп причини.

 

Както виждаш - дори и три ваксини, и син хирург, не те спасяват, ама ти разбира се вече си безсмъртен само с една - твоята...

 

25 minutes ago, charmock said:

Преди 15 дни обаче, наша много близка приятелка от детството и съученичка на сестра ми почина. Синът им е хирург, тя има три ваксини и почина. Не знам какво да мисля.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, instinct said:

 

Както виждаш - дори и три ваксини, и син хирург, не те спасяват, ама ти разбира се вече си безсмъртен само с една - твоята...

 

 

Това се случи, да има и други такива случаи, но все пак, дори и аз който съм леко скептичен не мога да отрека, че ваксините предпазват до голяма степен от смърт. По света има наистина голяма заболеваемост, но като цяло смъртността е с пъти по малка. То верно, че тук до голяма степен хората умира и от ужасното състояние на здравеопазването и на болниците ни, но все пак...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, instinct said:

ПлоскоУмец си ти. Колко пъти трябва да ти се покаже очевидното по някаква тема, че да ти влезе нещо смислено в мозъка?

 

Ей го, отново ти дадох по-горе данни и линкове, те са стотици по принцип, намери си ги и останалите - всичките от най-официални правителствени и други източници. И се образовай.

 

Ако си минал леко, може да е по един куп причини.

 

Както виждаш - дори и три ваксини, и син хирург, не те спасяват, ама ти разбира се вече си безсмъртен само с една - твоята...


Магаре на мост ако не сте виждали.... 
Всичко смислено отдавна на мене ми е влезнало късето му е мястото. Не съм аз с прпикания потник, дето обясняваше тука за наноботи и чипове - колосални тъпотии, които втрещиха целия Форум. Линкове от тебе не отварям - не намирам за необходимо да си губя времето. 
Минал съм леко заради вксината си - ТОЧКА. Всякакви други дебилщини - у лево. 
Пети път - повтарям за плоскоземци, кемътрейлъри и прочее - думи като лекувам, спасявам, предотвратявам и къп тъпащини, които ръсиш от вчера в разговор за ваксини НЯМАТ МЯСТО. Набий го в тая глава вече дори през алуминиевата шапка. 
Пак питам - кво е бустера бе?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, charmock said:

То верно, че тук до голяма степен хората умира и от ужасното състояние на здравеопазването и на болниците ни, но все пак...

 

Повечето хора са решили, че предпочитат да се доверят на ужасното ни здравеопазване ако се наложи, отколкото на ваксините. Та явно според масата не е толкова зле.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, charmock said:

Това се случи, да има и други такива случаи, но все пак, дори и аз който съм леко скептичен не мога да отрека, че ваксините предпазват до голяма степен от смърт. По света има наистина голяма заболеваемост, но като цяло смъртността е с пъти по малка. То верно, че тук до голяма степен хората умира и от ужасното състояние на здравеопазването и на болниците ни, но все пак...


А набий го тва ама тоя е с поцинкована кофа на главата, не с шапка от фолио!!!

 

11 minutes ago, w00x said:

 

Повечето хора са решили, че предпочитат да се доверят на ужасното ни здравеопазване ако се наложи, отколкото на ваксините. Та явно според масата не е толкова зле.


Хич не е зле есетствено - шансът ако влезеш да излезеш жив е под 50%... Ама тия неща ги знаят тези, които са били вътре, не умниците със "силна имунна система". И така докато не се насерат и не попаднат там. Тогава ефектът е прайслес 

 

Айде сега ново 35! На мен у дома антгенен тест ми изкарав позитивен на детето. Преди малко в лаборатория й направих антигенен тест - ей сега звънят как бил отрицателен и издават зелен сертификат на детето. Сега като ви казвам аз, че САМО и ЕДИНСТВЕНО на кръв вярвам разбирате ли ме? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:

Айде сега ново 35! На мен у дома антгенен тест ми изкарав позитивен на детето. Преди малко в лаборатория й направих антигенен тест - ей сега звънят как бил отрицателен и издават зелен сертификат на детето. Сега като ви казвам аз, че САМО и ЕДИНСТВЕНО на кръв вярвам разбирате ли ме? 

Ами не се учудвай, ние с жена ми дето се разболяхме по едно и също време... аз бях с отрицателен, тя с положителен. Лично Делчев ми бърка в носа и така ми заби теста, че щях да го ритна по кокалчетата :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, charmock said:

Ами не се учудвай, ние с жена ми дето се разболяхме по едно и също време... аз бях с отрицателен, тя с положителен. Лично Делчев ми бърка в носа и така ми заби теста, че щях да го ритна по кокалчетата :)


Е то така си требе де. Ти ако му намериш кокалче някъде на Иван обади се ХАХАХАХАХА 

Link to comment
Share on other sites

 

27 minutes ago, RaptoR said:


Пак питам - кво е бустера бе?!?!?!

 

Виж с'я - или ти си прав, а производителите, които пропищяха и сега правят в момента специално за микрона нови вакси са ахмаци, или ти си ахмак, а тия в израел дето гледат бустерите и изобщо не ти броят антителата, са прави.

 

Избери си нещо и се кротни, защото иначе само показваш разнообразни deficiencies на горния етаж...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, instinct said:

 

 

Виж с'я - или ти си прав, а производителите, които пропищяха и сега правят в момента специално за микрона нови вакси са ахмаци, или ти си ахмак, а тия в израел дето гледат бустерите и изобщо не ти броят антителата, са прави.

 

Избери си нещо и се кротни, защото иначе само показваш разнообразни deficiencies на горния етаж...


Абе кво е бустера бе, момче!!!! КАКВО Е БУСТЕРА днес? Отгвори или заткнись завинаги! Горния ти етаж на тебе явно личи, че изобщо няма дограма и хлуе мощно - няма да се връщам на тъпотиите ти за наноботовете, чиповете и генните експерименти с ковид ваксини. Че по-големи тъпотии не бяхме чели. 

================================================================

Значи циркът е пълен - аз имам коскоджамити позитивен антигенен тест и типични симптоми за новата мутация. Лабораторията ми твърди, че тестът е отрицателен и ми дава зелен сертификат, т.е. утре мога да пусна дъщеря си на училище и да го раздаде хубаво ако го има на целия клас. Просто прекрасна картинка. 
Разбира се аз утре няма да я пусна на училище и ще й направят полагащия й е се PCR тест и тогава вече ще да видим кон боб яде ли... Страшн система имаме, страшно чудо. Днес било и почивен ден... А че по време на тия разходки дори да не си болен имаш огромен шанс да се сдобиеш с вирус е излишно да коментираме...  

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, charmock said:

Това се случи, да има и други такива случаи, но все пак, дори и аз който съм леко скептичен не мога да отрека, че ваксините предпазват до голяма степен от смърт. По света има наистина голяма заболеваемост, но като цяло смъртността е с пъти по малка. То верно, че тук до голяма степен хората умира и от ужасното състояние на здравеопазването и на болниците ни, но все пак...

 

Да, и аз знам, че има и други такива случаи, затова искам да предпазя от самодоволство някои индивиди, които разчитат прекалено на препаратите, които както се вижда от научните изследвания, не са ефективни конкретно срещу последния вариант. Такива индивиди без да мислят загърбват всички други възможни причини да са се разминали с малкия дявол.

 

Отделно от това, има и обратния пример в статистиката - в нея влизат хора, които може да са починали от друго, а не от грип. Но има специална точка в документацията на здравната каса, по която ги завеждат - "починали със съмнения за ковид, но с резултат от теста неопределен". Тия пак ги пишат, че са от него. Така че има поле за съмнение и в двете посоки - увеличаване броя на ваксинопочиналите и намаляване броя на грипопочинали. Та колко може да се разчита на данни в сегашната среда, когато финансирането на лечебните заведения и заплатите на персонала там взеха пряко да зависят от това какво ще запишат те в смъртния акт, не е ясно...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Стават все по-прости и нахални - паралелно вървят тия работи. Виж го кауна си мисли за някакви нови ваксини - колко требе да си зле?!?! И за наука говори с препикан потник и алуминиева шапка!!! За наука! Ша падна... 

Да, и мен точно това ме забавлява, буустъра бил различна ваксина днес .. Lulz

 

1 hour ago, charmock said:

Относно тези спорове да напиша и аз нещо. Ние го изкарахме със съпругата ми през Април. Изкарахме го много тежко и двамата в болница с двойни бронхопневмонии и въобще всички екстри. В момента още си носим последствията, бях писал, че от перфектно зрение за една (повтарям) една нощ, сложих два диоптъра очила. Жена ми направи разни перикардити, вода в сърцето, косопад и още куп неща. Октомври месец реших да се ваксинирам. Сложих си Модерна. След първата игла бях много зле, лекуващия ми лекар ме увери, че на втората няма да ми има нищо. Да ама греда, отидох спокоен на втората игла и след това беше страшно. Температури, болки отпадналост три дена. Казаха ми, че това е реакция на хора които са го изкарали тежко и имат много антитела. Да имам много. Преди месец и половина моя кум и най-добър приятел от детство се разболя. Вкараха го в хирургиите, но след три дена го преместиха в инфекциозно. Една седмица беше уж наред положението, докато един ден загубихме контакт с него. Бягаме в инфекциозна, там ни казаха, че през ноща е припаднал и са го интубирали. Няма да ви казвам в какъв шок бяхме всички. Десет дена в кома между живота и смъртта. Но оцеля, той е куче и се бори мъжки, даже вече си е у тях и се възстановява. Преди 15 дни обаче, наша много близка приятелка от детството и съученичка на сестра ми почина. Синът им е хирург, тя има три ваксини и почина. Не знам какво да мисля.

Ред. Противниците на тези ковид ваксини не са антиваксари, те са си ваксинирани с всички задължителни ваксини. Те са против специално срещу тези ваксини. Аз познавам доста хора, които никога не са били анти и са се подигравали на анти ваксърите, но са изрично против ковид ваксините.

Изкарали сте късата клечка, но важното е, че сте живи. Защото извън форумните дискусии, хората си страдат и умират по болниците, и е ужасно.

А в кръга на шегата, смятам че антиваксърите е нормално да си имат задължителните ваксини, защото този избор е правен от родителите им :D 

50 minutes ago, instinct said:

и сега правят в момента специално за микрона нови вакси са ахмаци, или ти си ахмак, а тия в израел дето гледат бустерите

Tи правиш ли разлика м/у буустер днеска и плановете им за нови ваксини в бъдещето ? Че май сериозно се оплиташ в собствените си теории

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...