Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Никой не казва, че след ваксина не можеш да се заразиш. Никога не са и говорили за 100% ефективност. 

Има една стара снимка с две момчета с едра шарка, едното ваксинирано а другото не. Няма да я поствам, че някой може да се стресне, но много добре илюстрира ефекта от ваксините. Гугълнете

 

И нека не забравяме, че проблема не е в бройката болни, никой не затваря граници и държави защото няколко милиона са хванали сезонният грип.
Проблема са препълнените болници, които просто се предават, което води до спиране на планови операции, липса на места, и т.н.. Което не е само в България

Спрат ли да се препълват болниците, ще забравим и за Ковид, щото на никой не му пука дали ковид ще бутне няколко човека или не, ако системата работи нормално и може да помогне там където е възможно. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

55 minutes ago, Godfather said:

Моята не мина 38 градуса и общо-взето се въртеше около 37.5-37.6 за два дни. Ваксината ми (Файзър) беше от юни месец обаче. Жената си сложи втората ваксина някъде през октомври и нямаше абсолютно никакви симптоми.

 

Твърди се, разбира се неофициално, че Файзър е ужким най-добрата ваксина. Аз лично не смятам, че някой може реално да прецени със сигурност, та не лепя етикети. факт е ,че Астрата даде проблеми при млади хора. За моята Янсен не знам какво да кажа, освен че действа добре към момента. Ще изчакам края на месеца, за да си пусна тест за антитела и да видя на коя гара съм - искам да знам за себе си.  
При мен също за много малко вдигнах темература, която не бе чак толкова висока, явно при децата се вдига повече, което е логично и нормално. Но още първата нощ към 2.30 буквално усетих как се опита да ме хване за гърлото мръсната гад. 
 

Днес така и не излезна PCR-a на детето, с нетърпение чакам резултата. ВБЕСЕН съм обаче от факта, че днес я "изгонила" учителката по български от час онлайн, понеже не била подадена някаква си молба (?!?!?!) Значи аз макар че имам зелен сертификат и мога веднага да пратя детето в час и потенциално да поразя още 25 семейства проявявам съвест и грижа за другите и някаква ПАТКА ЗАЛУХАНА лишава детето ми от достъп до материала заради някаква хартишка?!?!?! Е мога ли аз да ви е$а майката изпърдяна! Просто подивях днес и сега пак се паля като се сещам! Затворила връзката на детето и го изключила от часа!!! Една дума - ИЗРОДИ!!! ИЗРОДИ!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jozo said:

 

Ние сложихме на 31-ви август втора доза Файзър и се заразихме средата на октомври. Първото, което питаха да не сме минали втора доза миналата седмица или вчера примерно.....За това и всички ни гледаха като извънземни, както казах. Жена ми имаше температура, страшно главоболие, липса на вкус и мирис, аз имах леко главоболие и за 2 дни нямах вкус и мирис. 4 седмици след като се излекувахме искахме да проверим, колко антитела имаме и за мое учудване, аз дето минах леко имам повече антитела от съпругата.

През октомври сте били с Делта варианта със сигурност. Това нещо го няма вече при нас, но лятото, когато му беше пика, аз обикалях напред-назад, включително по разни фериботи и препълнени селски пазари, но нямах никакви проблеми. Явно само Омикрона успя да ме налази, но благодарение на ваксината се разминах като с лек грип. :)

1 hour ago, RaptoR said:

Днес така и не излезна PCR-a на детето, с нетърпение чакам резултата. ВБЕСЕН съм обаче от факта, че днес я "изгонила" учителката по български от час онлайн, понеже не била подадена някаква си молба (?!?!?!) Значи аз макар че имам зелен сертификат и мога веднага да пратя детето в час и потенциално да поразя още 25 семейства проявявам съвест и грижа за другите и някаква ПАТКА ЗАЛУХАНА лишава детето ми от достъп до материала заради някаква хартишка?!?!?! Е мога ли аз да ви е$а майката изпърдяна! Просто подивях днес и сега пак се паля като се сещам! Затворила връзката на детето и го изключила от часа!!! Една дума - ИЗРОДИ!!! ИЗРОДИ!!! 

Мисир, тва пък каква простотия е? Какви са тия молби за включване онлайн бе? :Facepalm:

При нас всичко го направиха временно онлайн заради смотания Омикрон (включително и моя клас този семестър го почвам по Зуум).

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Godfather said:

Мисир, тва пък каква простотия е? Какви са тия молби за включване онлайн бе? :Facepalm:

При нас всичко го направиха временно онлайн заради смотания Омикрон (включително и моя клас този семестър го почвам по Зуум).


Нямам думи просто... Дъшеря ми днес "влиза в час" по български и учителката пита дали е подадена някаква си молба - не знам за какви тъпотии и де реч - детето казва не и тая я изключва от връзката!!! В тая бананова република простотиите нямат край!!! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Никой не казва, че след ваксина не можеш да се заразиш. Никога не са и говорили за 100% ефективност. 

Има една стара снимка с две момчета с едра шарка, едното ваксинирано а другото не. Няма да я поствам, че някой може да се стресне, но много добре илюстрира ефекта от ваксините. Гугълнете

 

И нека не забравяме, че проблема не е в бройката болни, никой не затваря граници и държави защото няколко милиона са хванали сезонният грип.
Проблема са препълнените болници, които просто се предават, което води до спиране на планови операции, липса на места, и т.н.. Което не е само в България

Спрат ли да се препълват болниците, ще забравим и за Ковид, щото на никой не му пука дали ковид ще бутне няколко човека или не, ако системата работи нормално и може да помогне там където е възможно. 


Върна ме Април 2020 с тоя коментар. :D 

 

Четох току що за ваксините срещу Омикрон щам.

 

Бустерите са същите като останалите ваксини, но като си биеш три дози имаш по-голяма защита срещу новия щам, отколкото имаш с две. Бустерна доза се слага поне 6 месеца след завършване на ваксинационен цикъл с две дози.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

Бустерите са същите като останалите ваксини, но като си биеш три дози имаш по-голяма защита срещу новия щам, отколкото имаш с две. Бустерна доза се слага поне 6 месеца след завършване на ваксинационен цикъл с две дози.


Иначе казано - "Ха добър ден..." 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, w00x said:

Бустерна доза се слага поне 6 месеца след завършване на ваксинационен цикъл с две дози.

 

Информацията ти е стара. В края на миналата година се прие да е 3 месеца:

Quote

одобрени от ръководството на Министерството на здравеопазването препоръки на Експертния консултативен съвет по надзор на имунопрофилактиката:

- При лица, заболели от COVID-19 след прилагане на първа доза от ваксините с двудозов режим на имунизация, втората доза ваксина се поставя не по-рано от 3 месецa след лабораторно потвърждаване на диагнозата.
- Преболедували от COVID-19 могат да се ваксинират с пълна имунизационна схема не по-рано от 3 месеца след лабораторно потвърждаване на диагнозата.
- Бустерна доза ваксина след завършен ваксинационен курс се прилага не по-рано от 3 месеца от датата на поставяне на втората доза (при двудозовите ваксини) и първа доза (при еднодозовите ваксини).
- иРНК ваксина (на производителя Pfizer/BioNTech или на производителя Moderna) може да се поставя като бустерна доза след завършен ваксинационен курс с иРНК или векторна ваксина не по-рано от 3 месеца след завършения ваксинационен курс.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, ARPAnet said:

Никой не казва, че след ваксина не можеш да се заразиш. Никога не са и говорили за 100% ефективност.

 

Това го знам, както казах ние се ваксинирахме заради сертификатите, защото беше ясно, че ще станат задължителни. Идеята ми беше, че би следвало в тоя период да сме най-защитени, но явно няма такова значение. За това и всички бяха много изненадани.

 

7 hours ago, RaptoR said:

 

Твърди се, разбира се неофициално, че Файзър е ужким най-добрата ваксина. Аз лично не смятам, че някой може реално да прецени със сигурност, та не лепя етикети. факт е ,че Астрата даде проблеми при млади хора. За моята Янсен не знам какво да кажа, освен че действа добре към момента. Ще изчакам края на месеца, за да си пусна тест за антитела и да видя на коя гара съм - искам да знам за себе си.  
При мен също за много малко вдигнах темература, която не бе чак толкова висока, явно при децата се вдига повече, което е логично и нормално. Но още първата нощ към 2.30 буквално усетих как се опита да ме хване за гърлото мръсната гад. 
 

Днес така и не излезна PCR-a на детето, с нетърпение чакам резултата. ВБЕСЕН съм обаче от факта, че днес я "изгонила" учителката по български от час онлайн, понеже не била подадена някаква си молба (?!?!?!) Значи аз макар че имам зелен сертификат и мога веднага да пратя детето в час и потенциално да поразя още 25 семейства проявявам съвест и грижа за другите и някаква ПАТКА ЗАЛУХАНА лишава детето ми от достъп до материала заради някаква хартишка?!?!?! Е мога ли аз да ви е$а майката изпърдяна! Просто подивях днес и сега пак се паля като се сещам! Затворила връзката на детето и го изключила от часа!!! Една дума - ИЗРОДИ!!! ИЗРОДИ!!! 

 

От моя опит Астрата е най-добрата, при все многото странични реакции и тежко приемане на ваксината. Нас ни зарази детето, защото дойде от градината. Първо положителна беше мед. сестра, след ден учителката, после изгърмяха веднага няколко деца, след тях и родителите им. Моето дете имаше еднократно 37 градуса температура и после нищо. В дните, които беше вкъщи детето, докато излезнат тестове и прочие 3 дни я гледаха родителите ми. Те са с Астрата, като при тях бяха минали 4-5 месеца след втората игла и се радвам, че не ги хвана. Ние с "прясен" Файзер ни лепна моментално.

 

Бате, ти телефон нямаш ли в момента, който изключват детето от час? Веднага звъниш на класната, ако не - минаваш на горно ниво, но не вярвам да беше стигнал до там. Искали са и декларация за обучение в електронна среда. Глупостите на образователния министър край нямат, може да е един от най-умните на тая планета, но определено за мен не е добър ръководител.

 

5 hours ago, Godfather said:

През октомври сте били с Делта варианта със сигурност. Това нещо го няма вече при нас, но лятото, когато му беше пика, аз обикалях напред-назад, включително по разни фериботи и препълнени селски пазари, но нямах никакви проблеми. Явно само Омикрона успя да ме налази, но благодарение на ваксината се разминах като с лек грип. :)

 

Сигурно с него сме били, нямам си идея. Обаче се съмнявам ваксината да те е спасила от заразяване и подобно, просто си нямал такъв пряк досег. Аз лятото без ваксина съм ходил къде ли не и не съм се пазил особено и нищо ни нямаше, после се ваксинирахме и ни тръшна, при много ограничени контакти.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Godfather said:

Унесени в споровете за някакви бустъри, пропуснахте, че топлинният щит на космическия телескоп Джеймз Уеб приключи критичното си разгъване и така завърши успешно най-сложната техническа процедура правена някога в космоса на един милион километра от Земята. Температурния градиент между страната осветена от Слънцето и тази зад щита в момента е 59 градуса срещу -195, като за достигане на работната температура, второто число трябва да стигне до само 4 градуса от абсолютната нула или някъде към -269 по Целзий. :bowdown:

Мм да и аз четох, че щита е успял да се разпъне. Ама и технологиите по тоя телескоп са брутални. Гледах едно клипче в youtube, при изтрелването двигателите на Ариан 5 са underburn-али за да се подсигурят и да не прехвърлят перфектната траектория за L2. За това и ще има още 1-2 запалвания по пътя. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

 

Информацията ти е стара. В края на миналата година се прие да е 3 месеца:

 


Не е "стара", защото я прочетох от първоизточника 3 минути преди да напиша поста си. Друга е думата, която търсиш.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, plameni said:

Информацията ти е стара. В края на миналата година се прие да е 3 месеца:


Да ти кажа честно, това че нещо се е приело, особено в банановата република, далеч не го приемам за правилно. 

 

4 hours ago, jozo said:

От моя опит Астрата е най-добрата, при все многото странични реакции и тежко приемане на ваксината. Нас ни зарази детето, защото дойде от градината. Първо положителна беше мед. сестра, след ден учителката, после изгърмяха веднага няколко деца, след тях и родителите им. Моето дете имаше еднократно 37 градуса температура и после нищо. В дните, които беше вкъщи детето, докато излезнат тестове и прочие 3 дни я гледаха родителите ми. Те са с Астрата, като при тях бяха минали 4-5 месеца след втората игла и се радвам, че не ги хвана. Ние с "прясен" Файзер ни лепна моментално.

 

Бате, ти телефон нямаш ли в момента, който изключват детето от час? Веднага звъниш на класната, ако не - минаваш на горно ниво, но не вярвам да беше стигнал до там. Искали са и декларация за обучение в електронна среда. Глупостите на образователния министър край нямат, може да е един от най-умните на тая планета, но определено за мен не е добър ръководител.


Не се самонавивай ти казах - никой със сигурност не може да каже. В някои държави например - сещай се кои - ваксината е САМО Пфайзер. Каквато ще да е астрата - даде проблеми при млади хора и доказано имаше смъртни случаи - няма какво да коментираме повече. Не случайно я разкараха.

Жорка, нали се сещаш ако звънна на класната като съм подпалил какво ще й се случи без да е виновна тя.... Да, предполагам за тая хартишка идва реч, по принцип кака ти се разправя с тия неща, аз не се занимавам. Каквото и да е обаче - какъв отпадък трябва да си, за да откажеш достъп до материала на дете? Тя просто трябва да "присъства", не е нужно някой да й отделя специално внимание. Това си е чиста проба отказ на достъп до материала. Без никакъв смисъл и посока. 

==========================================

 

Гледайте майтап днес - PCR-а на детето излиза отрицателен... И това ако не е пълна кошница с лайна здраве му кажи... И после защо не им вярвам грам на тия сополни тестове... Само и единствено кръв. От една страна навсякъде лиекарите казват, че при антигенните тестове false positive не би следвало да има, а масово се наблюдава false negative. От друга страна знаем, че след 3-4 ден гнидата изчезва от носоглътката и със сополни тестове може изобщо да не се отчете. От трета страна - е ли възможно детето ми да не е добре на 1 и 2 с положителен тест и на 3 и 4 да ми дава отрицателан? Ха сега деца кажете... 
В името на общественото благо обаче като съвестен гражданин ще я задържа вкъщи до края на седмицата. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Не е "стара", защото я прочетох от първоизточника 3 минути преди да напиша поста си. Друга е думата, която търсиш.

 

Не си успял да се ориентираш в морето от информация и най-вероятно си избрал "първоизточник" с необновена (остаряла) информация.

 

В момента това е актуалното за България:
МЗ и Експертният консултативен съвет по надзор на имунопрофилактиката препоръчват поставянето на бустерна доза не по-рано от 3 месеца след завършен ваксинационен курс

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Не си успял да се ориентираш в морето от информация и най-вероятно си избрал "първоизточник" с необновена (остаряла) информация.

 

В момента това е актуалното за България:
МЗ и Експертният консултативен съвет по надзор на имунопрофилактиката препоръчват поставянето на бустерна доза не по-рано от 3 месеца след завършен ваксинационен курс


Обърни внимание - ПРЕПОРЪЧВАТ. 
В тоя ред на мисли вчера говорих с топ адвокат по едн мой казус - от 2 април миналата година съм направил едно запитване в кадастъра и още нямам отговор. Ходил съм къмто 10 пъти поне и все нещо не е довършено. Бройте колко месеца са. Междувременно това на мен ми спъва строеж, който е свързан с много пари и мой наемтаел чака да се нанесе и да плаща, т.е. губя много пари. Та вчера реших да попитам аджеба нямаше ли една наредба за административното обслужване, според която каквото и ще да е дадена институция трябва да даде отговор на запитване в срок от един месец. И няма ли чалъм да ги накажа аз някак тези мръсни, долни, шибани наглеци. Да не описвам целия разговор, но се оказва, че наредбата е по-скоро ПРЕПОРЪЧИТЕЛНА. И ако заведа дело, което ще се точи минимум 2 години най-много да си изгубя времето... БАНАНОВА РЕПУБЛИКА, другарки и другари. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, plameni said:

 

Не си успял да се ориентираш в морето от информация и най-вероятно си избрал "първоизточник" с необновена (остаряла) информация.

 

В момента това е актуалното за България:
МЗ и Експертният консултативен съвет по надзор на имунопрофилактиката препоръчват поставянето на бустерна доза не по-рано от 3 месеца след завършен ваксинационен курс

 

Не е това. Друго е.

 

Аз за България знам кое е актуалното. Доколкото знам обаче, ваксината за България е същата като тази в другите държави и няма някакви модификации, а според производителя, буустерна доза се слага поне 6 месеца след завършен ваксинационен цикъл.

 

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-provide-update-omicron-variant

 

Quote

Booster Dose:

 

A single booster dose of the vaccine may be administered at least 6 months after completion of a primary series to individuals 18 years of age and older

A single booster dose of the vaccine may be administered to individuals 18 years of age and older who have completed primary vaccination with a different authorized COVID-19 vaccine. Individuals should check with their healthcare provider regarding timing of the booster dose

 

А ако производителят не е първоизточника на информацията, ще те помоля да ми кажеш кой би следвало да е.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

А ако производителят не е първоизточника на информацията, ще те помоля да ми кажеш би следвало да е.

 

Пак ми цитираш остаряла информация. Прегледай отново прес-информациите и ще видиш, че това, което ми цитираш не е последното.

Link to comment
Share on other sites

Just now, plameni said:

 

Пак ми цитираш остаряла информация. Прегледай отново прес-информациите и ще видиш, че това, което ми цитираш не е последното.


В момента не вдявате ли, че говорите за две различни неща?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, plameni said:

 

Пак ми цитираш остаряла информация. Прегледай отново прес-информациите и ще видиш, че това, което ми цитираш не е последното.

 

Да, прав си. Не забелязах, че е Press Release. Моя грешка.

Ето този е от 3 Януари.

 

https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-receive-us-fda-emergency-use-0

 

Quote

Separately, the FDA is also amending the existing EUA to reduce the time for administration of a booster dose from at least six months to at least five months following completion of the primary series for individuals 12 years of age and older. The reduction of time between the primary series is supported by real world evidence from the Ministry of Health of Israel on the administration of third doses of the Pfizer-BioNTech COVID-19 Vaccine given at least 5 months after the primary series, which revealed no new safety concerns in adults.1

 

Не са 6 месеца след втората доза, а 5 месеца след втората доза.

Link to comment
Share on other sites

Което автоматично доказва тезата на Raptor, че производителят се презастрахова, като оставя отговорността на регулаторните органи, ако решат да позволят по-кратък срок.

Нали ваксината е една и съща и не се е променила за по-малко от месец?

А специално за децата, малко по-нататък пише, че за такива с компрометирана имунна система, бустера може да се направи и след 28-мия ден. 

 

Постоянно имаме new safety concerns, после по-new safety concerns, още по-new safety concerns, най- и т.н.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

И което също така автоматично доказва, че информацията ми не е стара, както каза ти.

Доказва и че думата, която търсеше е друга, както казах аз.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

Което автоматично доказва тезата на Raptor, че производителят се презастрахова, като оставя отговорността на регулаторните органи, ако решат да позволят по-кратък срок.

Нали ваксината е една и съща и не се е променила за по-малко от месец?

А специално за децата, малко по-нататък пише, че за такива с компрометирана имунна система, бустера може да се направи и след 28-мия ден. 


За производителя не знам - аз визирам тия дето подскачат с трите месеца. А наште бастуни винаги скачат с вола да се подковават... Мога да се обазложа, че над 85% от ваксинираните в срок нямат никаква нужда от никакъв бустер към момента. Но какво пречи да го обявим за всички едни три месеца примерно... Така няма начин да сбъркаме, нали? И тук пак ще се върнем на момента колко показателен е теста за антитела - именно той ще ти подскаже какво да предприемеш. Виждате сами сополните тестове, включително официалните, колко може им се има вяра. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

И което също така автоматично доказва, че информацията ми не е стара, както каза ти.

Доказва и че думата, която търсеше е друга, както казах аз.

 

"шест месеца" беше ли стара информация? 

Не ми отговаряй. Вече го направи :lol:

11 minutes ago, w00x said:

Да, прав си.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

"шест месеца" беше ли стара информация? 

Не ми отговаряй. Вече го направи :lol:

 

 

 

С тая разлика, че ти показа и "корекцията", за да покажеш, че моята "стара" информация е по-близко до истината от твоята "актуална".

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, w00x said:

С тая разлика, че ти показа и "корекцията", за да покажеш, че моята "стара" информация е по-близко до истината от твоята "актуална".

 

Може ли в България законно да се постави бустерна доза след третия месец - може.

Информацията ти беше ли стара - беше.

Link to comment
Share on other sites

Аз никъде не съм споменавал България. А корекцията ти целеше да коригира моята "стара" информация и беше тотално грешна.

До момента не виждам някъде да споменаваш, че си прибързал с коментара си и си направил грешка, както се и получи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...