Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

4 hours ago, jozo said:

Поне аз това, което чета е "after Covid vaccination", никой не говори за преболедуване. Тоест идеята е, че ако не си карал да се "boost-неш", за да имаш по-голяма сигурност.

 

Факт е, че САМО В БЪЛГАРИЯ се получава сертификат на база тест за ниво антитела.

 

Навсякъде другаде никой не им обръща внимание точно както е предписанието на американската FDA. По белия свят се приема само положителен PCR-тест за доказателство, че може би имаш естествен имунитет, и то дават сертификат за 6 месеца. И пак с уточнение, че никакви гаранции за защита няма, докато при ваксината - има, и по-добре да се боднеш (ама за микрона трябва И бустер!).

 

Пак казвам, тука по телевизията ви говорят едно. Реалността (науката) по света е друго нещо...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 minutes ago, instinct said:

(ама за микрона трябва И бустер!).

Ама трябва трябва, или е според зависито?
Ако някой си е получил втората доза преди месец, трябва ли му бустер ? :)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Ама трябва трябва, или е според зависито?
Ако някой си е получил втората доза преди месец, трябва ли му бустер ? :)

 

Добре, бе, как очаквате да научите нещо, като не следите какво е писано вече в темата?

 

За какво го бъзикам Раптор-а, че е карал леко по други причини - не заради иглата му? Четете, официална информация и линкове съм оставил.

Link to comment
Share on other sites

Just now, instinct said:

 

Добре, бе, как очаквате да научите нещо, като не следите какво е писано вече в темата?

 

За какво го бъзикам Раптор-а, че е карал леко по други причини - не заради иглата му? Четете, официална информация и линкове съм оставил.

Ние да научим или ти? Та ти до одеве разправяше как буустъра бил различен от първите две дози :))
Та ся задължителен ли е бустера за омикрон или е според зависито?
А ти как реши, че той е карал баш омикрон ? Сигнали от кораба майка ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

Ние да научим или ти? Та ти до одеве разправяше как буустъра бил различен от първите две дози :))
Та ся задължителен ли е бустера за омикрон или е според зависито?
А ти как реши, че той е карал баш омикрон ?

 

Питай го него какво е карал - той се похвали, че е микрон...

 

А бустера какъв е ПАК ТОЙ ПИТА, вече десет пъти сигурно - аз нищо не съм му казвал, различен ли е, еднакъв ли е :laughing1:Харесва ми да гледам как супер тъпо не се усеща, че въпросът му е силно излагащ позицията и на FDA, и на производителите, която съм я посочил и цитирал. Според тях трябва бустер, иначе защитата е зле (това го твърдят официалните власти). Бустерът какво е, и защо действа различно от първоначалната вакса, и защо няма защита без него - питайте тях.

 

Аз на предната страница съм цитирал едно обяснение на специалист - ако нещо не ви харесва, знаете къде е арменския поп:

 

"But the term "booster" is not quite correct, says immunologist Carsten Watzl, as the vaccination is more restoring something that has been lost. Indeed, the booster will not only restore your level of immunity. It even goes beyond and delivers better protection than you had after the second vaccination."

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, instinct said:

 

Добре, бе, как очаквате да научите нещо, като не следите какво е писано вече в темата?

 

За какво го бъзикам Раптор-а, че е карал леко по други причини - не заради иглата му? Четете, официална информация и линкове съм оставил.

 

Защото от 3 страници не си написал каква е разликата между това някой да си сложи втора доза утре и друг да си сложи трета доза утре. При положение, че вариант на ваксината за Омикрон щам не е пусната все още.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, instinct said:

аз нищо не съм му казвал, различен ли е, еднакъв ли е 

  

On 1/2/2022 at 11:03 PM, instinct said:

Ако имаш тела, образувани от стара вакса, ЕСТЕСТВЕНО НЯМА ДА ИМАШ ЗАЩИТА от /или гаранция да караш леко/ последния вариант грип.

Ти на кое викаш стара вакса и нова вакса, като е все една и съща ? :)
И щото обичаш да четеш американските препоръки, отиди и прочети кога се слага буустър, и това го има написано :)

 

8 minutes ago, instinct said:

Питай го него какво е карал - той се похвали, че е микрон...

Ти правиш великите заключения тук, та теб питам. Ама май е основно мятане на боб

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, w00x said:

 

Защото от 3 страници не си написал каква е разликата между това някой да си сложи втора доза утре и друг да си сложи трета доза утре.

 

Аз ли не пиша, ти ли не четеш... Видя ли поста над твоя? Видя ли какво има в линковете преди страница-две? И забележи - там е директно позицията на учените и на агенциите, които определят правила - не е мое мнение.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ARPAnet said:

  

Ти на кое викаш стара вакса и нова вакса, като е все една и съща ? :)

 

Нова вакса ще е като направят новата за новия микронов вариант (тя е в разработка в момента). Не разбра ли, че пропищяха, че само със старата, без бустер, защитата срещу микрона е к*р. СЛЕД БУСТЕР се появявала все пак някаква (защита), но четити пъти по-зле отколкото срещу делта-та. Така плачат производителите.

 

Всички въпроси  защо и как бустера (третата игла със същото) имал по-различен ефект, си ги задавай на съответните официални лица и учени, които го твърдят от правителствените сайтове и агенции.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, instinct said:

 

Нова вакса ще е като направят новата за новия вариант - не разбра ли, че пропищяха, че само със старата без бустер от нея, защитата за микрона е к*р. СЛЕД БУСТЕР се появявала все пак някаква, но четити пъти по-зле отколкото срещу делта-та. Така плачат производителите.

 

Всички въпроси защо и как бустера усилвал ефекта си ги задавай на съответните официални лица и учени, които го твърдят от правителствените сайтове и агенции.

Един вид старата работи, при определени условия, а не както ти пишеш "нямаш защита от старата" :))
Аз нямам въпроси, опитвам се да насоча теб към правилното инфо, барем се запиташ дали не пропускаш нещо. Защото в дадените от теб цитати, НЕ дават пояснение дали буустъра е за хора които вчера са получили втората си доза. :)

То е хубаво да пляскаме линкове, ама поне да беше прочел, помислил, разбрал :))

А след като си такъв последовател на науката, я кажи ти с колко дози си :))

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, instinct said:

 

Аз ли не пиша, ти ли не четеш... Видя ли поста над твоя? Видя ли какво има в линковете преди страница-две? И забележи - там е директно позицията на учените и на агенциите, които определят правила - не е мое мнение.

 

Аз чета, но продължавам да не виждам някой да дефинира разликата между втора доза от ваксината сложена на един ден и трета доза от ваксината, сложена на някой, ваксиниран с втората преди година.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, instinct said:

47839_591933187487191_1342431408_n.jpg?_


КАКВО Е БУСТЕРА, КАУН??? 

И не е микрон, а ОМИКРОН, тъпако с напикан потник. 

Ясене - какво да разбере тоя с поцинкованата кофа на главата бе, ти луд ли си?!?!? Виж че продължава с тъпащините си и не отговаря на един прост въпрос, защото знае, че това го вкарава директно в кучия гъз, откъдето не е излизал. Ей на такива дебили не трябва да се дава достъп до интернет и публични пространства. Защото има слабоумници, които може да се вържат на безобразните му малоумия. Някои пък може и да се уплашат, че из кръвта им щъкат наноботове!!! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, instinct said:

 

Факт е, че САМО В БЪЛГАРИЯ се получава сертификат на база тест за ниво антитела.

 

Навсякъде другаде никой не им обръща внимание точно както е предписанието на американската FDA. По белия свят се приема само положителен PCR-тест за доказателство, че може би имаш естествен имунитет, и то дават сертификат за 6 месеца. И пак с уточнение, че никакви гаранции за защита няма, докато при ваксината - има, и по-добре да се боднеш (ама за микрона трябва И бустер!).

 

Пак казвам, тука по телевизията ви говорят едно. Реалността (науката) по света е друго нещо...

 

 

Хубаво де, ти пак даваш някакви примери за след ваксинация, че трябва бустер. О.К. теста за антитела не го броим, защото е нелегитимен в другия свят. При положение, че имам 2 сертификата 1 за ваксиниран с 2 дози, 1 за преболедувал какво правим? (реално имам и трети за антитела, който казваме не го броим). Цитирам частен случай, като частните случаи, които разглеждаш ти са за само преболедувал или само ваксиниран.

 

Поне аз не виждам защо да си правя нова доза, пък нека да измислям нова "наука". Нямам намерение да обикалям чужбина, та за момента поне моята логика е такава.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, jozo said:

 

О.К. теста за антитела не го броим, защото е нелегитимен в другия свят. 

 

Поне аз не виждам защо да си правя нова доза, пък нека да измислям нова "наука". Нямам намерение да обикалям чужбина, та за момента поне моята логика е такава.


Пълни тъпотии, не го слушай тоя! 
И не просто ти не виждаш защо - то никой няма да ти я сложи, освен ако не си премълчиш за антителата. А тогава - справка на Асен втората игла, както и на моите родители. Три дни ДРОБ. Просто безумната тъпащина тука е в КОЛОСАЛНИ размери! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Пълни тъпотии, не го слушай тоя! 
И не просто ти не виждаш защо - то никой няма да ти я сложи, освен ако не си премълчиш за антителата. А тогава - справка на Асен втората игла, както и на моите родители. Три дни ДРОБ. Просто безумната тъпащина тука е в КОЛОСАЛНИ размери! 

 

Хич не го слушам просто да ми разясни, частен случай. Показва, че науката казва за едното, казва и за другия вариант, ама за комбинацията от двете мълчи.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jozo said:

Хич не го слушам просто да ми разясни, частен случай. Показва, че науката казва за едното, казва и за другия вариант, ама за комбинацията от двете мълчи.


Втори ден го чакам да каже кво е бустера! От това по-ясно здраве му кажи! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Унесени в споровете за някакви бустъри, пропуснахте, че топлинният щит на космическия телескоп Джеймз Уеб приключи критичното си разгъване и така завърши успешно най-сложната техническа процедура правена някога в космоса на един милион километра от Земята. Температурния градиент между страната осветена от Слънцето и тази зад щита в момента е 59 градуса срещу -195, като за достигане на работната температура, второто число трябва да стигне до само 4 градуса от абсолютната нула или някъде към -269 по Целзий. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Godfather said:

Унесени в споровете за някакви бустъри, пропуснахте, че топлинният щит на космическия телескоп Джеймз Уеб приключи критичното си разгъване и така завърши успешно най-сложната техническа процедура правена някога в космоса на един милион километра от Земята. Температурния градиент между страната осветена от Слънцето и тази зад щита в момента е 59 градуса срещу -195, като за достигане на работната температура, второто число трябва да стигне до само 4 градуса от абсолютната нула или някъде към -269 по Целзий. :bowdown:


Мда - определено изпускаме стойностни неща от епичен тип, разправяйки се с ПКП-та

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, jozo said:

И не просто ти не виждаш защо - то никой няма да ти я сложи, освен ако не си премълчиш за антителата. А тогава - справка на Асен втората игла, както и на моите родители. Три дни ДРОБ. Просто безумната тъпащина тука е в КОЛОСАЛНИ размери!

Пак генерализираш от твоя малък опит и никакви познания :)

Аз пък имах 25 дена между оздравяването и първата доза, никакви проблеми нито с нея, нито с втората (освен лек дискомфорт в ръцете и половин ден 37С). Ха сега де?

И 6 месеца след това пак бях заразЕн.

Иначе бустера е просто последваща подсилваща доза ваксина, известен период след първоначално определения цикъл. Ако искаш може да си ги смесиш, има достатъчно проучвания и разрешения, нещо го изкараха че иРНК дават бърз и висок отговор, но доста бързо спадане на антителата, а векторните по-продължителен.

Само че оМикроня ева мамата на положението, и остава единствено бустер, т.е. количество за сметка на качеството на антителата. Гърция, Израел, и още решиха че само 3 месеца пази количеството тела от иРНК

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EEK! said:

Пак генерализираш от твоя малък опит и никакви познания :)

Аз пък имах 25 дена между оздравяването и първата доза, никакви проблеми нито с нея, нито с втората (освен лек дискомфорт в ръцете и половин ден 37С). Ха сега де?

И 6 месеца след това пак бях заразЕн.

Иначе бустера е просто последваща подсилваща доза ваксина, известен период след първоначално определения цикъл. Ако искаш може да си ги смесиш, има достатъчно проучвания и разрешения, нещо го изкараха че иРНК дават бърз и висок отговор, но доста бързо спадане на антителата, а векторните по-продължителен.

Само че оМикроня ева мамата на положението, и остава единствено бустер, т.е. количество за сметка на качеството на антителата. Гърция, Израел, и още решиха че само 3 месеца пази количеството тела от иРНК


Някъде назад ИЗРИЧНО споменах, че при всеки нещата са индивидуални. Моят малък опит като собственик на дом за стари хора с общо 60 души подопечни - клиенти и персонал - вероятно е много малък в сравнение с твоя - разбира се. Това са 180 общо игли извън семейните - тях няма да ги броя изобщо. Тестовете е безсмислено да споменавам от ден едно. 
И 6 дена и 6 часа след ваксина можеш да бъдеш заразЕн ако не ти е известно. Друг е въпроса какъв ще е ефекта от това заразяване. Научете вече какво представляват тия ваксини.   
Не знам защо цитираш моите думи в на Жоро поста, но нека го сметнем за техническо объркване. Останалото казано от теб си е така. Само не виждам с какво Омикрон е ебал мамата на кое положение. ВЕЧЕ ВАКСИНИРАНИ срещу ковид го карат като настинка, не се наблюдава масов мор като преди година. Като чета така какво си писал - изключително смислен идва тестът за антитела май.  

Link to comment
Share on other sites

Цитирах твоите думи от поста на jozo, затова се получи така, имаше май оплакване от този бъг при цитиране от цитат.

 

А омикрона се оказа прекалено различен, и затова толкова се намали срока за реваксинация. Само се чудя дали 3та и последваща доза не трябва ли да са след 2 месеца и 3 седмици да речем, че точно за третия месец вече да е подействала :)

Така съвсем се обезсмисли броенето на процента ваксинирани, даже Израел едва ли ще насмогне на това темпо.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, EEK! said:

Цитирах твоите думи от поста на jozo, затова се получи така, имаше май оплакване от този бъг при цитиране от цитат.

 

А омикрона се оказа прекалено различен, и затова толкова се намали срока за реваксинация. Само се чудя дали 3та и последваща доза не трябва ли да са след 2 месеца и 3 седмици да речем, че точно за третия месец вече да е подействала :)

Така съвсем се обезсмисли броенето на процента ваксинирани, даже Израел едва ли ще насмогне на това темпо.


Израелците не ги мисли - там всичко е под строй и винаги са първи. Най-големите ми клиенти са израелци и много добре знам как действат ония. Те винаги са първи. 
В омикрона нищо различно няма, освен симптомите - не съм чел нищо още относно някаква особена резистентност.

Постоянна висока температура между 38 и 39, силно главоболие и болки в гърлото, които могат да стигнат до суха кашлица, неслизаща надолу. Кашлицата може и да е никаква. Тези три неща ясно ти показват, че за него иде реч. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Постоянна висока температура между 38 и 39, силно главоболие и болки в гърлото, които могат да стигнат до суха кашлица, неслизаща надолу. Кашлицата може и да е никаква. Тези три неща ясно ти показват, че за него иде реч. 

Моята не мина 38 градуса и общо-взето се въртеше около 37.5-37.6 за два дни. Ваксината ми (Файзър) беше от юни месец обаче. Жената си сложи втората ваксина някъде през октомври и нямаше абсолютно никакви симптоми.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Godfather said:

Моята не мина 38 градуса и общо-взето се въртеше около 37.5-37.6 за два дни. Ваксината ми (Файзър) беше от юни месец обаче. Жената си сложи втората ваксина някъде през октомври и нямаше абсолютно никакви симптоми.

 

Ние сложихме на 31-ви август втора доза Файзър и се заразихме средата на октомври. Първото, което питаха да не сме минали втора доза миналата седмица или вчера примерно.....За това и всички ни гледаха като извънземни, както казах. Жена ми имаше температура, страшно главоболие, липса на вкус и мирис, аз имах леко главоболие и за 2 дни нямах вкус и мирис. 4 седмици след като се излекувахме искахме да проверим, колко антитела имаме и за мое учудване, аз дето минах леко имам повече антитела от съпругата.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...