Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

22 minutes ago, tedy said:

Точно така, всичко в даден момент се свежда, че някой все е забравил някъде нещо е писал или евентуално говорил по телефона. Супер невероятно ми се струва, че подслушват 24/7, макар нищо да не може да се изключи на 100.000000% в тоя живот де.

Както се каза, и по GPS може да се види кой с кого е в даден момент, къде са. Наистина тест може да се направи както се каза, да се говори за нещо, но да сте 100% сигурни, че никога не сте писали или интересували по темата, защото гугъл и фейсбук само една сламка им е достатъчна да направят някои изводи и оттам да почнат с такива реклами.

Едно се питам - не сте ли спрели рекламите, нали уж всички ползват(ме) uBlock и подобни, къде пък чак ги виждате тия реклами, за матраци и т.н.?!

 

Рекламите във фейсбук са спонсорирани постове. Няма как да се спрат, освен ако не затвориш Фейсбук. :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз подкрепям @mIRCata в това за слушането. Особено на Android. И ние с жена ми сме експериментирали с телефоните си и дали ще покажат реклама за темите, които обсъждаме. Показват.   Сега сме с iPhone-и и не сме го коментиране ама тя пък там дава на всичко allow. iPhone има доста ограничения, които можеш да наложиш. 
 

освен това имаше някъде информация какво знае Google/Facebook за теб под форма на гласови записи. Сега не се сещам къде, но си има реални аудио записи на теб, които се предоставят на трети страни/рекламодатели

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

Понеже много сте писали, длъжен съм да споделя, че мизерните 5 часа, в които фейсбук-и-Сие са били офлайн, са коствали на цукербърг 6 млрд долара

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, vikktorpenchev said:

Понеже много сте писали, длъжен съм да споделя, че мизерните 5 часа, в които фейсбук-и-Сие са били офлайн, са коствали на цукербърг 6 млрд долара


Да, това го разбрахме след цял ден бучане във всички новини по всички канали. Както и простотиите с "Как сте?", "Как се чувствате?", "Как го преживяхте?".... Тотални малоумници... И докато за тая лайнарщина отива ефирното време, никой не реагира на цените на тока, за които и тук споменах, но се коментират някакви просрани чипове и скапан Вирус 11, а вече и на цените на газа. Междувременно аз получавам близо ТРИ пъти завишена сметка спрямо миналата година. 

 

sdgsdgsdgsdgsdg.jpg

Изобщо Галицин е прав - тва копченатискачите са верно някакъв клонинг на държавната администрация. Задава се истинска катрастрофа, която вече е в ход, ние лафим за ... чипове!!! Нямам думи...   

Link to comment
Share on other sites

Коствали са му или са евентуални нереализирани ползи? Че тия гръмки заглавия по медиите, вече започват да ми лазят по нервите..

Link to comment
Share on other sites

Може да се "слушат" разговорите..., но пак, твърде невероятно ми се струва да слушат просто докато телефонът не се ползва, да активират микрофона и да пращат всичко от него в интернет.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tedy said:

Може да се "слушат" разговорите..., но пак, твърде невероятно ми се струва да слушат просто докато телефонът не се ползва, да активират микрофона и да пращат всичко от него в интернет.

Така е. Направи си експеримент. По друг начин няма как някой са те убеди в обратното. До сега имам наблюдения за такава практика от страна на Samsung. Между другото зависи и от класа телефон. По-вероятно е да слушат по-евтините телефони. Те, нали, за това са по-евтини. Компенсират с реклами в ос и, евентуално, с подслушване. 
 

аз не обичам да си чеша езика за неща, които не разбирам. Не мога да убедя никой, дори за себе си нямам обяснения за някои неща, за това само споделям мнение. 

Link to comment
Share on other sites

Конспиративната теория се развива. Сега се следят само бедните. Защо, ако нямат средства за купуване на нещата от рекламите?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Междувременно аз получавам близо ТРИ пъти завишена сметка спрямо миналата година. 

Тепърва ще получаваш и много по - високи сметки. А до няколко години и недостиг на петрол и още по - високи цени на газа. Свиквай от рано.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, netrootbg said:

Тепърва ще получаваш и много по - високи сметки. А до няколко години и недостиг на петрол и още по - високи цени на газа. Свиквай от рано.


Аз няма да свиквам, защото не го консумирам за себе си. Но ще трябва да вдигна цените си, всички ще вдигнат цените си, всичко ще поскъпне и номерът с тоалетната хартия без покритие на американската сган не мисля, че този път ще мине.  

Link to comment
Share on other sites

Този номер с рекламите сме го забелязали и вкъщи. Без да тръгвам в посола конспирации, просто нещо което сме забелязали няколко пъти.

Между другото, Амазонската Алекса записва и това е признат факт. Или поне записваше

Link to comment
Share on other sites

То въобще не намесваме разните асистент устройства на амазон и гугъл дето за тях пък няма съмнение, че слухтят нон стоп. То си им е основна функция това

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mIRCata said:

Само не разбрах що си игра да триеш данните от фактурата като остави името на фирмата :)


И като знаеш името на фирмата какво, Слакър? Регистърът е публичен, нямам нищо за криене.

Относно конспирациите - имате ли някаква представа колко вида международно и прочее право биха били тотално погазени ако има такова нещо? Уикилийкс ще мяза на пръдня в ураган в сравнение с това!!!!  

Link to comment
Share on other sites

Нали не забравяте, че при закупуване на нов телефон и първоначалните му настройки, андроид ви иска достъп до микрофон и слушалка. Това, че ви слуша въобще не е мит.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


И като знаеш името на фирмата какво, Слакър? Регистърът е публичен, нямам нищо за криене.

Относно конспирациите - имате ли някаква представа колко вида международно и прочее право биха били тотално погазени ако има такова нещо? Уикилийкс ще мяза на пръдня в ураган в сравнение с това!!!!  

Ми именно, щото е достъпен се зачудих за кво си си играл за тези данни. Пък за слушането, това че звучи странно и фантастично не го прави невъзможно, а примерите се събират.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ок, възможно е, но нали правим разлика между разни алекси дето тва им е основната идея все пак, включително подобни софтуери, които може да имате на телефона.. и наистина незаконно 24/7 слухтене каво се говори покрай телефона?

Предполагам това си е и опция в системните настройки на телефона. Никога не съм ползвал подобни неща, гоогле асистант, сири мири.. май имаше някакви опции, които може да напомнят на някакви такива функции..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tedy said:

Ок, възможно е, но нали правим разлика между разни алекси дето тва им е основната идея все пак, включително подобни софтуери, които може да имате на телефона.. и наистина незаконно 24/7 слухтене каво се говори покрай телефона?

Предполагам това си е и опция в системните настройки на телефона. Никога не съм ползвал подобни неща, гоогле асистант, сири мири.. май имаше някакви опции, които може да напомнят на някакви такива функции..

Каква е разликата между Алекса и Google Assistant?

И едните си признаха че техни служители прослушват записи, за които не знаят юзърите. В същото време няма как другите да показват реклами на база уловени ключови думи?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktorpenchev said:

 

В тези статии не пише нищо. :D 

Само как да си спреш микрофона, ако ЕВЕНТУАЛНО това, че те подслушват е истина.

 

3 hours ago, RaptoR said:


Изобщо Галицин е прав - тва копченатискачите са верно някакъв клонинг на държавната администрация. Задава се истинска катрастрофа, която вече е в ход, ние лафим за ... чипове!!! Нямам думи...   

 

И какво да направим ние по въпороса с катастрофата? Да ти докарам евтина газ ли, какво да направя? Кажи ми.

 

1 hour ago, charmock said:

Нали не забравяте, че при закупуване на нов телефон и първоначалните му настройки, андроид ви иска достъп до микрофон и слушалка. Това, че ви слуша въобще не е мит.

 

Никога не ми се е случвало това, а доста пъти съм минавал. Андроид сам по себе си не получава права за нищо и има достъп до всичко. Отделни права се дават на отделните части от Андроид. Може да пробваш да вземеш на Dialer-а достъпа до микрофона, но да не се чудиш каква е причината ако отсреща не те чуват какво им говориш. :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...