Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

52 minutes ago, mIRCata said:

Тя си поръчва бройки наведнъж за месец и половина, 2 напред. И като останат 2 сензора си поръчва нови. През Габиели - за около 10-на дена идват + времето на самата доставка вътре в Германия - към 2 седмици(1 сензор време). Но не ползва андроидско приложение, а тяхното апаратче.

Да. И аз обмислях този вариант, но за libre 3. Той работи само с app

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

То ако е за апп-а предполагам и с някъв vpn може да се излъже и да се инсталира на телефона. Но си спомням че кат огледахме, нещо не ѝ допадна 3-ката. Имаше нещо по-особено

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Я кажи колко е читав инсулина? Кажи също от какво зависи читавостта му. Спомени и конкретно за кой от фармацевтичните дистрибутори в нашенско говориш.

Щото аз доста имам какво да ти кажа за конкретен един от тези дистрибутори, понеже с двете си ръце съм им строил, оборудвал с агрегати, автоматика и софтуеър хладилните камери за съхранение специално на инсулин.

Мога и за температурните протоколи за съхранение да ти кажа. Както и кога и при стичането на какви условия същият този инсулин се бракува, пък за колкото и милиона да става въпрос. Нали... гъзът ми е бил на пангара достатъчно време, че да мога и на сън да ти цитирам разни работи.

 

Като планински поток....чист и уникален... Пък това че си им правил хладилниците.... поздравления за добре свършената работа! Пък и некой лев тряя' си изкарал...Ти ползваш ли инсулин? Близък, който да ползва? Не пожелавам на никого да се налага да ползва.... Но това че си направил тези хладилници прави ли те велик специалист и разбирач по отношение на диабета и третирането му? Може да не ми отговаряш. Както беше излишен и горния ти отговор. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mockingbird said:

Като планински поток....чист и уникален... Пък това че си им правил хладилниците.... поздравления за добре свършената работа! Пък и некой лев тряя' си изкарал...Ти ползваш ли инсулин? Близък, който да ползва? Не пожелавам на никого да се налага да ползва.... Но това че си направил тези хладилници прави ли те велик специалист и разбирач по отношение на диабета и третирането му? Може да не ми отговаряш. Както беше излишен и горния ти отговор. 


Аз не мога да разбера - намекваш, че инсулинът в страната не е читав ли? Че нещо не ми се връзва хич тъз ралта. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mockingbird said:

Това че се съхранява правилно, не означава че в шишенцето има 100% качествен продукт...


Не съм коментирал съхранение. 

Link to comment
Share on other sites

Тъщата няколко пъти й сменяха инсулина, докато попадна на такъв, който и действа добре. Не съм наясно какво точно се изразява това. Или са различни видове, марки и не е точно едно и също в шишето. Нямам идея, но знам, че са някакви бюрокрации и т.н докато стане. Не съм я разпитвал в детайли по въпроса. Сега от няколко години е вече с 1. Явно нацелиха правилния.

Link to comment
Share on other sites

Сега да ви открехна на една работа. Инсулинът в складовете и аптеките си е перфектен. Това, че подскачащите и изживяващи се като жертви тук, не знаят какво да го правят и просто го държат в хладилника е друга бира. Пък и нали трябва да имат и повод за подскачане и плюене  :)

 

П.п. Само да ви спомена бегло, че след половин час (сумарно, тоест всяка минута се води в температурна графика) престой на неправилна температура, хората го бракуват. Пък вие сами си правете изводите. И пак споделете за хубавия инсулин по света и кофтито унас...

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, mIRCata said:

Тъщата няколко пъти й сменяха инсулина, докато попадна на такъв, който и действа добре. Не съм наясно какво точно се изразява това. Или са различни видове, марки и не е точно едно и също в шишето. Нямам идея, но знам, че са някакви бюрокрации и т.н докато стане. Не съм я разпитвал в детайли по въпроса. Сега от няколко години е вече с 1. Явно нацелиха правилния.

Бюрокрации са, защото са скъпи. На мен ми изписаха един, за който трябваше да отговарям на определени критерии. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, gado said:

Сега да ви открехна на една работа. Инсулинът в складовете и аптеките си е перфектен. Това, че подскачащите и изживяващи се като жертви тук, не знаят какво да го правят и просто го държат в хладилника е друга бира. Пък и нали трябва да имат и повод за подскачане и плюене  :)

 

П.п. Само да ви спомена бегло, че след половин час (сумарно, тоест всяка минута се води в температурна графика) престой на неправилна температура, хората го бракуват. Пък вие сами си правете изводите. И пак споделете за хубавия инсулин по света и кофтито унас...

Някъде август месец, тъщата пътуваше към Девин и си беше взела инсулина, ама го изпуснала да се нагрее. Вика, щях да умра, толкова зле и станало като го използвала. Та си търси да си купува охлаждаща чантичка, в която да го държи за по-дълги пътувания.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Някъде август месец, тъщата пътуваше към Девин и си беше взела инсулина, ама го изпуснала да се нагрее. Вика, щях да умра, толкова зле и станало като го използвала. Та си търси да си купува охлаждаща чантичка, в която да го държи за по-дълги пътувания.

Не просто охлаждаща чантичка, а такава, със стриктен температурен контрол. Три градуса по Целзий с толеранс не повече от половин градус в двете посоки. Ако толерансът е по-голям, започват да текат онези минути и станат ли 30, отива на боклука. Тоест, всичко под 2.5 градуса не е Ок. Както и всичко над 3.5. Ама хората си мислят, че хладилникът им е перфектното място за съхранение на инсулин. Което естествено не е така.

Ама нали такива като мерудията трябва да имат повод за мрънкане, та....

 

П.п. Имахме в семейството и ние един инсулино зависим. Натъртвам на имахме. Инатливо старче, което хич не обичаше да слуша. Обичах си го този човек, ама...

Link to comment
Share on other sites

Стана ми интересно как диабетиците си съхраняват инсулина в такъв случай, изискването ми прозвуча доста сериозно. Пък и не съм забелязал диабетици да обикалят с профи преносими хладилници.  

Но според тези два сайта би трябвало да е ОК в хладилника, стига да не замръзне, и да е ОК на стайна температура.

Safe and effective use of insulin requires proper storage - Harvard Health
Insulin Storage and Syringe Safety | ADA (diabetes.org)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ARPAnet said:

Стана ми интересно как диабетиците си съхраняват инсулина в такъв случай, изискването ми прозвуча доста сериозно. Пък и не съм забелязал диабетици да обикалят с профи преносими хладилници.  

Но според тези два сайта би трябвало да е ОК в хладилника, стига да не замръзне, и да е ОК на стайна температура.

Safe and effective use of insulin requires proper storage - Harvard Health
Insulin Storage and Syringe Safety | ADA (diabetes.org)


И аз доколкото знам всички си държат инсулина в хладилника. 

Link to comment
Share on other sites

Така е. Всички го държат там. Щото нали... е хладилник. Само дето в повечето хладилници температурата варира от 2 до 6 градуса.

А тънкият момент е защо складовете и аптеките го съхраняват именно в посочения от мен температурен диапазон. И защо аджеба, след сумирането на тези 30 минути, нещата стават тегави.

Нали, в смисъл, че е особено забавно, когато посреднощ автоматиката ти изпрати СМС, че се е включил дублиращ охладителен контур или, че е спрял въздушен миксер. Ама този СМС не го праща само на теб, ами и на още десетина човека, които в несвяст започват да ти звънят.

А температурните графики за времето на съхранение на дадена партида се пазят минимум по три месеца. Що ли така ги пазят по толкова време? И що ли се дават маса пари за хладилни камери, дето само кафе не могат да варят?

Пък те нещата ставали и в обикновен хладилник.... Егати.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, gado said:

Така е. Всички го държат там. Щото нали... е хладилник. Само дето в повечето хладилници температурата варира от 2 до 6 градуса.

А тънкият момент е защо складовете и аптеките го съхраняват именно в посочения от мен температурен диапазон. И защо аджеба, след сумирането на тези 30 минути, нещата стават тегави.

Нали, в смисъл, че е особено забавно, когато посреднощ автоматиката ти изпрати СМС, че се е включил дублиращ охладителен контур или, че е спрял въздушен миксер. Ама този СМС не го праща само на теб, ами и на още десетина човека, които в несвяст започват да ти звънят.

А температурните графики за времето на съхранение на дадена партида се пазят минимум по три месеца. Що ли така ги пазят по толкова време? И що ли се дават маса пари за хладилни камери, дето само кафе не могат да варят?

Пък те нещата ставали и в обикновен хладилник.... Егати.


Аре стига си говорил вече за хора, които държат огромни количества инсулин на склад! Разбрахме вече, че си технически грамотен и камерите им на тия са голямата работа.   Ние не коментираме дилъри, а обикновения потребител. И всеки един такъв си държи инсулина в хадилника. 

Link to comment
Share on other sites

Ти снощи да не бе да си пил гас вместо кийка? Бери им лайката на камерите. Там се съхранява стока за бая милиони.

За последно ще спомена, че ключът за бараката е в температурния диапазон и времето извън него. От там на сетне, кой както иска да го разбира или възприема.

С форумни компетенти в подобни спорове няма да влизам.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gado said:

Ти снощи да не бе да си пил гас вместо кийка? Бери им лайката на камерите. Там се съхранява стока за бая милиони.

За последно ще спомена, че ключът за бараката е в температурния диапазон и времето извън него. От там на сетне, кой както иска да го разбира или възприема.

С форумни компетенти в подобни спорове няма да влизам.


Верно ти е корава тиквата обаче! НИКОЙ нормален краен потребител не съхранява инсулина си по описания от тебе начин. Тоест според тебе всички диабетици се шаткат с развален инсулин! SEEMS LEGIT!

Link to comment
Share on other sites

Всъщност в линкатите статии говорят за държане на стайна температура. Предупреждението за хладилниците е, че заради променливата температура, инсулина може да замръзне - и това им е проблема. А не 6-те градуса.

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, RaptoR said:


Верно ти е корава тиквата обаче! НИКОЙ нормален краен потребител не съхранява инсулина си по описания от тебе начин. Тоест според тебе всички диабетици се шаткат с развален инсулин! SEEMS LEGIT!


Ама пък сигурно им става хубаво като се надрусат с развалено. 
:popcorn:

 

17 minutes ago, ARPAnet said:

Всъщност в линкатите статии говорят за държане на стайна температура. Предупреждението за хладилниците е, че заради променливата температура, инсулина може да замръзне - и това им е проблема. А не 6-те градуса.

 

Може би всъщност проблема е, когато температурата се променя в много големи граници

Link to comment
Share on other sites

Инсулиновата помпа закачена за тялото излиза, че са абсолютно неизползваеми и вредни. Щото те са залепени за тялото, под дрехите и инсулина е в тях. И там е топло доста време

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

Инсулиновата помпа закачена за тялото излиза, че са абсолютно неизползваеми и вредни. Щото те са залепени за тялото, под дрехите и инсулина е в тях. И там е топло доста време

Хм, интересно.
И телесната температура е около 36 градуса. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Съхранение

 

Инсулинът е чувствителен спрямо околната среда. Неизползван инсулин се съхранява в отделението за зеленчуци на хладилник при температура 4-8°C. Внимавайте да не замръзва, дори и за кратко време.
 
За да избегнете неприятното усещане при инжектиране на студен инсулин може да съхранявате флакона или писалката със зареден инсулин на стайна температура далече от директна слънчева светлина и топлина. В този случай ефектът на инсулина е сигурен за период от 4 седмици.
 
Ако сте изложени на много ниски или високи температури(например при пътуване) е необходимо инсулина да се съхранява в изолиран контейнер/хладилна чанта.
 
При правилно съхранение външния вид на инсулина не се променя. При променен външен вид, инсулинът губи действието си и не трябва да се използва. Бъдете внимателни за това при пътуване през лятото в горещи региони.

А това е от самата листовка на един инсулин, секцията за съхранение

Quote

5. Как да съхранявате Mixtard
Да се съхранява на място, недостъпно за деца.
Не използвайте това лекарство след срока на годност, отбелязан върху етикета и картонената опаковка на флакона, след „Годен до”. Датата на изтичане на срока на годност отговаря на последния ден от посочения месец.

Преди отваряне: Да се съхранява в хладилник при 2°C – 8°C. Да се съхранява далеч от охлаждащия елемент. Да не се замразява.

По време на употреба или когато се носи като резервен: Да не се съхранява в хладилник или замразява. Може да го носите със себе си и да го съхранявате на стайна температура (под 25°С) до 6 седмици.

Още за МИКСТАРД 30 ПЕН 300 IU 3 мл. * 5 (MIXTARD 30 PEN 300 IU 3 ml. * 5), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30023759/микстард-30-пен-300-iu-3-мл-5

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...