Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Телефонът е модел 2019 края, аз го купих 2020, тогава тепърва излизаше андроид 10, а андроидите излизат на конвейер през 5-6 месеца някъде, и нямам намерение на мига да минавам на поредната пръдня на гугъл, защото всяка нова версия има някои благинки, но орязването и окастрянето на полезни неща и сумати хубави приложения спират да са възможни..., не мерси.

Не разбирам какво имаш предвид, че докато съм говорел, нямало да ми го затвори... Дал съм го на фонов режим, говоря.. защо да ми го затваря обаждането.. "Инициирането" на нещо, в случая обаждане, няма нищо общо с това самото приложение в кой точно момент ще активира една или друга функция в него си. Натиснал съм бутон някакъв в някакво приложение (Viber), то може да си пусне реклама, може всичко друго да почне, и евентуално ако някой вдигне от другата страна, да активира и микрофона. Наистина не схванах какво имаше предвид с това допускане, че едва ли не аз ръчно съм пуснал микрофона едва ли не. Нищо подобно.

Иначе микрофона ако е активен, закакво му е да е "ангажиран" с друго? Приложението е активирало микрофона, то така или иначе "записва" от него, прави съответната компресия според кодека, и го праща по интернет.

Основните неща няма как да се променят, едно приложение трябва да има достъп примерно до микрофона за да работи, дали на преден или заден план. Има ли достъп до микрофона и зададен ли е пермишън да може да работи и на заден план (а не да го килва андроид), си дотам. Единствено този нов пермишън, за който говориш while is in use казах, че ми е интересно как точно е реализирано. Защото доста приложения са in use и когато на преден план работя по друго.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Андроид излиза 1 път годишно. Октомври месец. Не бих го нарекъл "на конвейер".

 

Нищо подобно нямах предвид, но вече се отклонихме доста, а и честно казано ми стана скучна дискусията. :D Затова ще я оставя дотук.

Link to comment
Share on other sites

Еми да, и на мен :)

И на 1 година да излиза (казах 5-6 месеца образно) нов андроид, за мен пак е твърде често. Windows излизаше веднъж на ... 5 години последните версии?! Което горе долу биваше.

Link to comment
Share on other sites

Нолайв смотаняци!

На единиа му е трудно писменото артикулиране на майчения му, а на другия е все известно, че англичкия му е по-лесен за говорене от същия майчин. Но пък е също толкова всеизвестно, че не знае от към коя страна се хваща отвертката, щото плещи тъпотии само за приложения, без изобщо и да му минава през гладкото мозъче, че приложенията се пишат за съответния хардуеър!

Аз лично съм докарвал до десетина периферии да следят работата на едно изпълнително устройство, черпейки данни от него. И в зависимост от поведението му и постъпилите данни, да изпращат информация по различни канали или да активират други периферии. И това чисто хардуеърно!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gado said:

Аз лично съм докарвал до десетина периферии да следят работата на едно изпълнително устройство, черпейки данни от него. И в зависимост от поведението му и постъпилите данни, да изпращат информация по различни канали или да активират други периферии. И това чисто хардуеърно!

 

Браво! Дайте на човека медал за заслуги и умения.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, w00x said:

 

Браво! Дайте на човека медал за заслуги и умения.

Ами направи го ти, Отворко. И сам ще ти изработя бижу/медал (щото това е другото ми хоби). А после ще ти издам и грамота за преминаване от Хабилис в Сапиенс.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Не съм в позиция да раздавам медали, а и не искам да обидя постиженията ти с някакъв нищожен, ръчно изработен медал без стойност.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък няма да претоварваминтелектът ти, като поствам снимки на изработените от мен безстойностни бижута от  монети и благородни метали, които инак се харчат доста добре.  :)

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Antares said:

E аз му дадох в другата тема - той се обиди.

Ъъъ... Я ли, ба!? Кога тва?

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Just now, Antares said:

@RaptoR к'во става с племенника ти?


В почти пълна изолация, треперят над него постоянно. Кръвната картина още е трагедия. Ама пълна трагедия. Все още е вейка след като загуби над 30% тегло. Нямам детайлна информация, пращам от време на време разни чисти продукти от проверени източници... Поне започна да яде някои по-нормални неща - супи, риба и т.н. Последно поръчах едни бульони от пасищни животни в Балкана да му правят супки. Не смеем да отидем да ги видим поради страх от болести. Като нищо ще затворим година без да сме се видяли извън Вайбър, а те са тук от юни... Направо страхотна картинка. 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Antares said:

Баси... ами стискаме палци, явно това остава...


Това правим всички. Тази година просто брутално цялото семейство се съсипа. Няма такъв кошмар... Отделн от всичко заради малкия брат ми взе че се вдигна от Лондон и нае къща в Кеймбридж. Няма да коментирам колко "разумна" идея е да направиш такова нещо с цел детето да ходи на ..... детска градина (WTF?!?!?!) е Кеймбридж, но тези идеи знам откъде идват... Сега върви наем на 5 стайна къща повтарям в Кеймбридж (стах ме е да питам колко е), тръгна и таксата за великото училище там, а детето вероятно да края на годината няма да мръдне от тук. Изобщо не ми се мисли... 

Link to comment
Share on other sites

А визи ? Или те имат гражданство ? Интересно ми е с какво се различава тая детска градина от някоя в Лондон ? 

 

Ся и тука има баснословни цени за места в детските градини(частните). Програмата доколкото разбрах е почти една и съща навсякъде. 2 годишни деца учат английски, което е супер. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

А визи ? Или те имат гражданство ? Интересно ми е с какво се различава тая детска градина от някоя в Лондон ? 

 

Ся и тука има баснословни цени за места в детските градини(частните). Програмата доколкото разбрах е почти една и съща навсякъде. 2 годишни деца учат английски, което е супер. 


Кви визи бе? Те живеят там :laughing1:
А ся кажи ми за градината - ский "логиката" - като кара кеймбриджска детска градина ше мине в кеймбриджко училище, оттам в кеймбриджки университет и ще стане Айнщайн... Имало приемственост и БЛА БЛА БЛА БЛА ТЪПОТИИ. Повтарям пак - ДЕТСКА ГРАДИНА да го е%€!!!!!
Ти акъв точно английски мислиш, че ще научи дете на 2 години, освен ако не е в изцяло англоезична среда? 

Link to comment
Share on other sites

Много претенции имат :D Няма да са първите, няма да са последните. 

 

Ами да ти кажа все ще научи нещо. Попиват като гъби. На сестра ми детето от вчера почна да прави словосъчетания. 

 

Link to comment
Share on other sites

Супермен педал, черни хобити, черна Ариел (малката русалка), лесбийка Batwoman, след това черна Batwoman и т.н. Списъкът е дълъг, затова такива извращения ги подминавам с 200.

 

Нямам нищо против черните актьори, имам малко против гейовете (това е друга тема), но когато така ти се натрапват, става дразнещо.

 

Интересно ми е какво ще стане, ако известни черни личности са представени от бели актьори - да видим тогава лицето на двойните стандарти.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...