Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Все тая. Работата е, че ползваш едни и същи карти, а си мислиш, че правиш нещо различно като ползваш Waze, вместо Google Maps. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, w00x said:

Все тая. Работата е, че ползваш едни и същи карти, а си мислиш, че правиш нещо различно като ползваш Waze, вместо Google Maps. :) 

 

Нито от едното, нито от другото съм се оплакал. Галицин е патил, заврян по овчи пътеки без опция да обърне. И тая история е детайлно описана тук. 

Link to comment
Share on other sites

И мен ме завря на място, на което не трябваше да ме завре. Аз също споменах ситуацията.

Причината за това е, че не прави разлика межуд нормален и off-road път. Waze я прави. Сигурно ще добавят функцията и към Google Maps на даден етап.

А вероятно в бъдеще, Waze тотално ще изчезне и ще остане само Google Maps.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

И мен ме завря на място, на което не трябваше да ме завре. Аз също споменах ситуацията.

Причината за това е, че не прави разлика межуд нормален и off-road път. Waze я прави. Сигурно ще добавят функцията и към Google Maps на даден етап.

А вероятно в бъдеще, Waze тотално ще изчезне и ще остане само Google Maps.


Много силно се съмнявам. Ама много. Толкова много са разликите, че няма накъде. Единствен шанс е да инкорпорират Уейз в Мапс, което освен много скъпо, ще им е излишно. 
Ясене, мога да ти се доверя и да не проверявам, нали? Щото евреи не съм видял лесно кокал да пускат.... 

Link to comment
Share on other sites

Ами, такава е била политиката им в миналото. Пускат/купуват продукт, тестват го, разработват го, а в един момент всичко минава към един от главните им продукти.
Така последно стана с Google Trips. Много удобно приложение за организиране на пътувания, което спряха и интегрираха по по-лош начин в Google Maps и Assistant.

И сега малко по малко прехвърлят функциите на Waze към Google Maps. В един момент ще прехвърлят всичко, което се ползва и ще го спрат.

По-скъпо е да се поддържат два продукта с една и съща основна функция, отколкото да ги обединиш в един.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

По-скъпо е да се поддържат два продукта с една и съща основна функция, отколкото да ги обединиш в един.


Това е по принцип повече в твоя ресор, но някак си се съмнявам в случая. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

М/у другото, Мапс имат и друг плюс, който не съм сигурен дали Waze го имат (не съм ползвал Waze от както излезна), поне в белите страни - разписание на автобуси, метро, трамваи и т.н.. На спирката се вижда кои автобуси минават и т.н..  Поне за мен е перфектен когато съм на непознато място като пешеходец. 

Поне за София Google Maps Има интеграция с градксия транспорт. Редовно си гледам кога идва тролея през гугъл мапс. Не че винаги е 100% вярно, щото оня ден даваше, че след 7 минути ще мине тролея, а през прозореца го видях как минава :D 

Link to comment
Share on other sites

Ето как изглежда при мен от нивото на очите ми.

spacer.png

 

Където ми е дясната ръка, би бил телефон, при все ако е поставен плътно до таблото без "добавка" от стойка и ако е само 4 пръста широк.

 

Висок съм около 1.85, и сигурно съм сядал все във вартбурзи и москвичи, но все е било подобно.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:

Един вид има, ама няма :laughing1:

Има. Просто не винаги е на 100% точно. Фоста е полезно, вместо да търся в умрелия сайт на sofiatraffic. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2021 at 11:44 AM, mIRCata said:

За стойка или за софтуер говориш?

Ако е второто - аз там не смятам да споря. Всичките софтуери имат проблеми или картите им. Вазе-а е полезен за града - да, показва къде са задръстванията и натоварването и е по-удобно да се планира маршрут в града. Обикновенно за извън града използвам google maps. Но си свалям offline картите.

Имам и Sygic - беше някаква промоция с картите за цял свят, та като алтернатива - ако забия случайно някъде без нет, поне да имам нещо.

За софта говоря.

Пак да повторя - Картата се нарича ОФРМ на Геотрейд. Устрайството - Гармин. Всичко останало е компромис, предназначен за хора, дето носа не си показват от урбанизираното. Или за такива, дето не ценят живота или физическата си цялост. ОФРМ, защото е може би най-подробната карта, предназначена за цивилни цели. А Гармин, понеже прекрасно разбира какво се иска от него, от иначе съвсем простичко задаваните му параметри. Никога не съм имал проблеми с тази комбинация. Винаги съм стигал където и както съм искал, според зададените критерии. Никога не се е и случвало насред прав, скоростно удобен път, гадинката внезапно да изписка (щото така и е скимнало) - Завийте рязко в ляво. За сметка на това, приключенията ми с телефонните приложения са доста.

 

Link to comment
Share on other sites

За мен лично доста добра работа свърши Orux maps със заредена bg_mountains карта (мисля, че от планинарския форум я бях свалил). Почти всички пътеки, по които съм я сверявал ми ги е показвала, дори веднъж ни спаси, след като "водача" на групата ни ни запиля по грешен маршрут за х. Ехо.
Но е факт, че гармините са мерцедеса на тия устройства, просто за необходимостите ми последно време го намирам за неоправдан разход.

Link to comment
Share on other sites

Тоя ORUX Maps (с картите на BG Mountains) все се каня да го кача на телефона, но всеки път стигам до тяхната страница, виждам колко излишно сложно е и се отказвам...

Link to comment
Share on other sites

Според EVN, докато ме е нямало 1 седмица в къщи и не са работели лампи, телевизори, компютри, бойлер в банята, бойлер в кухнята, филтрираща система за водата, климатик, съдомиална, пералня разни други дребни дребни електроуреди, съм изразходил същото средно количество електроенергия като предните месеци на дневна тарифа, а нощната даже е е с 20% завишено потребление.

Нещо не ми се връзва.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

Според EVN, докато ме е нямало 1 седмица в къщи и не са работели лампи, телевизори, компютри, бойлер в банята, бойлер в кухнята, филтрираща система за водата, климатик, съдомиална, пералня разни други дребни дребни електроуреди, съм изразходил същото средно количество електроенергия като предните месеци на дневна тарифа, а нощната даже е е с 20% завишено потребление.

Нещо не ми се връзва.


302 лева платих аз. С отсъствие по морето. Преди няколко дни ви споменах, че ми настръхна косата като проведох разговор на тема ток. Вие не сте наясно, че е възможна национална катастрофа и спорите моята стойка за телефон какви зрителни зони покрива.... 

Link to comment
Share on other sites

Аз не споря за цената. А за отчетеното потребление. Как като ме няма и не работят едни и същи големи консуматори пускани ежедневно разликата е 9квата 609 миналия месец, 603 този.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mIRCata said:

Аз не споря за цената. А за отчетеното потребление. Как като ме няма и не работят едни и същи големи консуматори пускани ежедневно разликата е 9квата 609 миналия месец, 603 този.


Няма да я хванеш схемата, всичко се прави нарочно, не за пръв път и т.н. И като имаш предвид, че УЖ цените на "домашния ток не са пипани"

Link to comment
Share on other sites

В сравнение с това, което е при нас с промишления ток е смях. Два пъти и половина е скока на "свободния пазар". Междувременно АЕЦ Козлодуй работи почти на 100% за износ, докато държавата затъва в кошмарен батак - възможно е да нямате и вода скоро ако останат така нещата. 
Казвал съм го неведнъж - всички анадолски и талибански разаци да има как да онождат оная кривомуцунеста к%§ва, която с две ръце подписа по нареждане унищожаването - повтарям, унищожаването на блоковете в АЕЦ Козлодуй и да я млатят с камъни в главата. И после и кочовете им да я пляскат!!! 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RaptoR said:

 

Въпросните блокове даже много късно ги спряха. Не ти е проблема в количеството произведен ток. В мините които заложиха от герб са проблемите и са много. Отделно и кадърното управление на теменужка и сие. То по темата много е писано. Изтърваха се всякакви срокове за сума ти неща. Последните 12 години ще излезнат през носа на хората по продължително отколкото той управлява. По отношение на тока се подготвям да си сложа едни 30KW на покрива.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...