Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

16 minutes ago, netrootbg said:

По отношение на тока се подготвям да си сложа едни 30KW на покрива.

 

Излишно е да почвам да обяснявам колко точно си се объркал, но то не е сефте, а хроника! Смърт за костовите комунистически гниди, които съсипаха родната енергетика. Тъпащини от тъпаци между другото не чета, отсега ти казвам, преди да си цитирал джендърите от Дневник. В момента Козлодуй можеше да продава още енергия, тъй като сегашните мощности не му стигат, кактои и отделно да презадоволява страната. Междувременно политически интереси и чиста алчност могат да ни заровят в момента в буквалния смисъл на думата. Цените вече летят нагоре, но жабките няма да се усетят доде не заври водата. В тоя ред на мисли и подарените на американските боклуци централи активно участват във всичко това.  

=============================

 

Аз се подготвях също да сложа, но инвестицията ще се оправдае някъде след три поколения след тебе. Такава е математиката. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 minutes ago, netrootbg said:

Преместих си го в другият крачол.


Е па не се хАби с дебилщини. Ето ти сериозно четиво, не педалски леващини 

Джокер - тук е много тактичен и любезен. Нещата са страшно много по-зле. 

Ще повторя нещо много важно - няма некадърност, няма безхаберност тоя път - политически интереси и чиста алчност

Link to comment
Share on other sites

И това какво точно показва? Проблем който е за всичките производители които имат нужда от много енергия за производството си. Не са единствено КЦМ. Има и много други. И пак виновници са геберастите. В Капитал има някои отлично написани статии по темата. Ти обаче не четеш такива издания и затова е най - добре да потърсиш инфо при агент димитър.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, netrootbg said:

И това какво точно показва? Проблем който е за всичките производители които имат нужда от много енергия за производството си. Не са единствено КЦМ. Има и много други. И пак виновници са геберастите. В Капитал има някои отлично написани статии по темата. Ти обаче не четеш такива издания и затова е най - добре да потърсиш инфо при агент димитър.


Естествено! Да не съм луд да търся инфо при Прокопиев гнидата? И не - пак си в грешка. Големите потребители БИЯТ КАМБАНАТА, защото са изнудени да плащат ток ДЕН ЗА ДЕН. Тези, които сме на месец ще изпищим до дни като дойдат фактурите за август. И тогава ще е страшно. Защото всичко ще литне - износителите ще фалират директно, тъйа като биват съсипани ценово. Местните ще калкулират тоя ток в цената си и тогава вече дано тоя овчи народ вземе да бие и трепе, понеже ще остане без вода, без парно, накрая и без хляб. Ама това боклука Прокопиев няма да ти го каже, нито евреинът, финансиран от Америка за България и зависим изцяло като кукла на верига, бетер жалките остатъци от комунетата. Тъпоглавият чалгар пък тъкмо различи суверен от сутерен и взе само тая дума да повтаря, видял колко се е насрал в същия ден, в който си поръча интЮрвЮ. В цялата помия някъде Доган се хили, а Джипко Бибитков потрива ръце.    

Link to comment
Share on other sites

Чакай да видиш цената на газта от другият месец ;). И това при положение, че можем да купуваме най - евтиният газ в Европа, но от Булгаргаз се дърпат и упорито отказват вече месеци наред. Къде, как и защо: агент димитър ще знае ;).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, netrootbg said:

Чакай да видиш цената на газта от другият месец ;). И това при положение, че можем да купуваме най - евтиният газ в Европа, но от Булгаргаз се дърпат и упорито отказват вече месеци наред. Къде, как и защо: агент димитър ще знае ;).


Ще чакам аз Прокопиев да ми каже :D
Агент Димитър е мокър блян на нещастниците, които нищо смислено не могат да му отговорят и само тая дебилна измислица им е в дзурлите - прокопиевите кърлежи. Но туй е за забавление. Ти гледай СЕГА ДО ДНИ като ни дойдат фактурите за тока. И като спре водата другия месец.  

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, netrootbg said:

Въпросните блокове даже много късно ги спряха. Не ти е проблема в количеството произведен ток. В мините които заложиха от герб са проблемите и са много. Отделно и кадърното управление на теменужка и сие. То по темата много е писано. Изтърваха се всякакви срокове за сума ти неща. Последните 12 години ще излезнат през носа на хората по продължително отколкото той управлява. По отношение на тока се подготвям да си сложа едни 30KW на покрива.

Ти бъди ра'ат и се запознай с последните новости по отношение наредбите за соларните инсталации. Пък тогава се преобувай с новите гащи, че да не се окаже на дънцето им залепен един страпон с Фи, къде 15 санта.

Колкото до атомната ни централа от каменната ера, аре недей! Щото същите централи на скоро ги построиха даже две, ама не са в нашенския гъзомийник, ами в правоверни натовски съюзници.

Ама там щото, нали, не са от каменната ера. Колкото до последните 12 години, питай копанката, дето те храни що аджеба. А ти недей се кахъри за хората. Имаш си службичка, дето няма да опреш да земеделстваш заради нея. Ама ония нещастници, дето заради един окупаторски самолет им се еба мамата, сами ще се оправят.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gado said:

Ти бъди ра'ат и се запознай с последните новости по отношение наредбите за соларните инсталации. Пък тогава се преобувай с новите гащи, че да не се окаже на дънцето им залепен един страпон с Фи, къде 15 санта.

Колкото до атомната ни централа от каменната ера, аре недей! Щото същите централи на скоро ги построиха даже две, ама не са в нашенския гъзомийник, ами в правоверни натовски съюзници.

Ама там щото, нали, не са от каменната ера. Колкото до последните 12 години, питай копанката, дето те храни що аджеба. А ти недей се кахъри за хората. Имаш си службичка, дето няма да опреш да земеделстваш заради нея. Ама ония нещастници, дето заради един окупаторски самолет им се еба мамата, сами ще се оправят.

 


Стискам зъби да не избухна, честно... Кога успяха така да ги промият бе!!! И то тия малките! Ясно, че ги рАнат и пОят и пари им дават, ама.... 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, RaptoR said:


Ще чакам аз Прокопиев да ми каже :D
Агент Димитър е мокър блян на нещастниците, които нищо смислено не могат да му отговорят и само тая дебилна измислица им е в дзурлите - прокопиевите кърлежи. Но туй е за забавление. Ти гледай СЕГА ДО ДНИ като ни дойдат фактурите за тока. И като спре водата другия месец.  

 

41 minutes ago, gado said:

Ти бъди ра'ат и се запознай с последните новости по отношение наредбите за соларните инсталации. Пък тогава се преобувай с новите гащи, че да не се окаже на дънцето им залепен един страпон с Фи, къде 15 санта.

Колкото до атомната ни централа от каменната ера, аре недей! Щото същите централи на скоро ги построиха даже две, ама не са в нашенския гъзомийник, ами в правоверни натовски съюзници.

Ама там щото, нали, не са от каменната ера. Колкото до последните 12 години, питай копанката, дето те храни що аджеба. А ти недей се кахъри за хората. Имаш си службичка, дето няма да опреш да земеделстваш заради нея. Ама ония нещастници, дето заради един окупаторски самолет им се еба мамата, сами ще се оправят.

 

Аз не съм се насочил както 99.9% от хората които правят инсталацията за да продават по цени определени от КЕВР и всичко да отива към мрежата. В доста по - различна и изгодна за мен ситуация съм, но не е тук мястото как и защо. Аз си имам професия която е коренно различна от земеделието и нямам намерение да копая лично. Не знам защо си мислиш, че съм обвързан за цял живот със сегашното ми работно място. Та къде в Европа викаш са построени нови централи на ниво от 60-те?

 

40 minutes ago, RaptoR said:

 

Не видях някакъв смислен аргумент.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, netrootbg said:

 

Аз не съм се насочил както 99.9% от хората които правят инсталацията за да продават по цени определени от КЕВР и всичко да отива към мрежата. В доста по - различна и изгодна за мен ситуация съм, но не е тук мястото как и защо. Аз си имам професия която е коренно различна от земеделието и нямам намерение да копая лично. Не знам защо си мислиш, че съм обвързан за цял живот със сегашното ми работно място. Та къде в Европа викаш са построени нови централи на ниво от 60-те?

 

Не видях някакъв смислен аргумент.


Абе ти се насочи към прокопиевите обори ако щеш - не можеш да избиеш инвестицията посмъртно. От години отправям запитвания и като спомена домашни условия ми се смеят. За съжаление ситуацията е такава към момента. И аз чакам да има светлина в тунела, но не би. 
Не е само Европа и нивото е 60-те, колкото ти си на 60. НО - изродите вече нарязаха и унищожиха всичко, което само по себе си трябва да се наказва със смърт по талибански - я убиване с камъни, я набучване на кол - тоя тип.

Link to comment
Share on other sites

Пичове, не знам къде ги четете тия 20 плюс години избиване, като това изобщо не е вярно. Пряко сили за до 30-ка е 8-9 години. И не ми носете вода от кладенци, защото за последната една година съм пуснал само 14 централи по 30kW всяка, та не е да не знам какво говоря.... Даже сега в някакъв момент, ще има по-голяма изгода дори да си на свободен пазар, че и парите ще се избиват по-кратко... А за битов потребител до 5 киловата също е  изгодно, защото с продажбата на ток си компенсираш огромна част от месечната сметка.... А битовия ток тепърва ще поскъпва още доста, докато префернциалните цени падат, но с доста по-бавни темпове.... 

Link to comment
Share on other sites

Какъв битов ток 5 киловата??? Туй са бойлерът и фурната. Нещо силно си се объркАл май. Минимум 15 и то постоянно са нужни. Не те знам какви централи си пускал, но ако са със шкарто панелите отвън, дето след 2-3 години ще изпукат - задръжте си ги. Това, което наричаш "домашна инсталация" допреди няма 3 години излизаше пак къмто 45-50 хиляди лева с монтаж, гаранция и живот на панелите къмто 15-20 години. Сега го обърни това в сметки от около 100-120 лева на месец и познай кога ще го избиеш. 
Ако имаш някакви реално подплатени по-евтини идеи аз съм първи дето ще ги чуе на съответни бири и мезета. Пък и декари покриви имам - един навремето се пробва така да ме къпе, но и той бе пропуснал, че не ям доматите с коловете. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Mockingbird said:

Пичове, не знам къде ги четете тия 20 плюс години избиване, като това изобщо не е вярно. Пряко сили за до 30-ка е 8-9 години. И не ми носете вода от кладенци, защото за последната една година съм пуснал само 14 централи по 30kW всяка, та не е да не знам какво говоря.... Даже сега в някакъв момент, ще има по-голяма изгода дори да си на свободен пазар, че и парите ще се избиват по-кратко... А за битов потребител до 5 киловата също е  изгодно, защото с продажбата на ток си компенсираш огромна част от месечната сметка.... А битовия ток тепърва ще поскъпва още доста, докато префернциалните цени падат, но с доста по-бавни темпове.... 

С какви точно неща се занимаваш покрай тези централи? Някои неща още не съм ги организирал и щях да търся фирми, но ако се занимаваш с тези неща ще ми е супер удобно.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, netrootbg said:

Аз не съм се насочил както 99.9% от хората които правят инсталацията за да продават по цени определени от КЕВР и всичко да отива към мрежата.

Иди, иди... То и един приятел така се беше засилил тази година да си прави новозакупения си хотел, щото банката му, му била предложила егати яките условия и той щял да бъде на егати и яката далаверата... Казах му да се поразрови и знаеш ли колко бързо се отказа!?

Ония хави с яката далавера беше само за НАШИ хора, предимно орбитиращи около една етническо-религиозна партия. кранчето вече е врътнато и кой ебал, ебал. Кака вече не е такава. Друг мой приятел с инсталирани вече 80Кв, беше решил да си слага още 300. Не знам що така, ама и той се отказа нещо...

1 hour ago, netrootbg said:

Аз си имам професия която е коренно различна от земеделието и нямам намерение да копая лично. Не знам защо си мислиш, че съм обвързан за цял живот със сегашното ми работно място.

Викаш, еблял съм им майката. Щот щракам копчета, мен манджа не ми трябва, пък и без тва не съм в България. Та да се оправят сами, нищо, че хапвам от шепичката на ония, дет за тях няма нито съвест, нито чест. А топките им са в сушилнята, щото и без това им не вършат работа и само им пречат.

1 hour ago, netrootbg said:

Та къде в Европа викаш са построени нови централи на ниво от 60-те?

 

Ти сериозно ли го питаш това? Питай гугъл.

А ти какво имаш предвид с това НИВО? Щото аз имам спомен и за едни самолети от именно онова време, дето ги платихме с едни милиарди, хем авансово.

Ама за тях нищо не споменаваш като ниво.

Link to comment
Share on other sites

Виден, не знам кой те е налъгал, ама нещата изобщо не са така.... 

Средната моментна консумация на едно домакинство е около 6kW. Естествено има и изключения, но то всичко е въпрос на енергиен мениджмънт... Имам си съответните уреди и мога да ти кажа какво съм консумирал последните две години, по часове дори... 

Ванка, сподели идеята пък да видим с какво ще мога да помогна. 

В електро бизнеса съм. Работя в голяма международна компания, а фотоволтаиците са ми между другото... 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mockingbird said:

Виден, не знам кой те е налъгал, ама нещата изобщо не са така.... 


Миличък, силно ми олекваш в очите. Говориш тежки глупости, ела тука в апартамента да мериш колко щеш. Само по аквариумите и терариумите в помпи и нагреватели имам над два киловата НОН СТОП 24/7. Бойлер с нагревател три, ако подпаля фурни, котлони, климатици и 10 са СМЕХ без дребните консуматори. Ха сега на село два етажа , два бойлера, всичко по две. Аре моля те да не си говорим тъпотии. И като пусна три отоплителя по 2 киловата зимата и ко праим? Пляскаме с ръце! Минимум за 10-12 киовата трябва да си подготвен, че да не ти падат бушоните или като пуснеш миялната да не спада светлината на крушките, примерно. Много те молим, не си вчерашен.    

Link to comment
Share on other sites

Одеве покрай сметките за тока сметнах, че на ден средно ползвам 14-15Кв през деня и 4-5 през нощта. Поне по сметките на ЕВН квото ми отчитат. Моментното натоварване естествено варира - но един бойлер докато работи печка и климатик са си 5-6. Но това не е нон стоп цял ден. Щом средното потребление е 14. То разхвърляно по часове ще даде и средно колко е, но пък повечето време не работи всичко, само дребни нещата, та пиковото е там някъде сигурно.

Link to comment
Share on other sites

А нагревателите в аквариумите ти за риби колко харчат? Професионалния готвач, който постоянно е на фурните/пещта да ти готви гозби, смяташ ли го?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mIRCata said:

Одеве покрай сметките за тока сметнах, че на ден средно ползвам 14-15Кв през деня и 4-5 през нощта. Поне по сметките на ЕВН квото ми отчитат. Моментното натоварване естествено варира - но един бойлер докато работи печка и климатик са си 5-6. Но това не е нон стоп цял ден. Щом средното потребление е 14. То разхвърляно по часове ще даде и средно колко е, но пък повечето време не работи всичко, само дребни нещата, та пиковото е там някъде сигурно.


В днешни времена старата средна граница на пика от 10 отдавна скочи. Ти вярваш ли, че доскоро при мене на село скапан рекордоман 8 квадрата захранваше две къщи, като братчеда работи в ефуту и има калориФер 4 киловата? И га земат да пият тва им топли залата - не броим нищо друго в къщата. Няя'ти каам колко ток плаща, нЪли. При мене крушките не могат да светнат! Накрая се ядосах и сам си купих 10 квадрата СВТ, той поне без пари ми го тури, та леко се куртулисахме. Като се съберем всички, особено зимата, нон стоп 12 киловата поне блъскат! И познай в такъв момент пускаш примерно микровълновата или миялната или фурната (понякога всички) и скачаш към 15. Добре всичко е правено с дебели жици навремето. 

ЕДИТ: Ангеле - още се появяваш и сереш ама сереш тъпотии, по-големи от питона ми след консумация на 200 грама плъх. Нагревателите ми са 2х300 + 150 и поддържат 27 градуса вода НОН СТОП. ТРИ климатика поддържат въздуха на 25 нон стоп. Председатели на кръжока пречат ми ръцете, които не могат да си оправят казанчето година и половина, на тема ток да ми говорят е като аз да правя дизайн на мембрани на слушалки от 4000 евро. Отсега ти казвам - мълчи и чети и учи - веднъж поне не се насирай.  

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

ЕДИТ: Ангеле - още се появяваш и сереш ама сереш тъпотии, по-големи от питона ми след консумация на 200 грама плъх. Нагревателите ми са 2х300 + 150 и поддържат 27 градуса вода НОН СТОП. ТРИ климатика поддържат въздуха на 25 нон стоп. Председатели на кръжока пречат ми ръцете, които не могат да си оправят казанчето годеина и половина ,а тема ток да ми говорят е като аз да правя дизайн на мембрани на слушалки от 4000 евро. ОТсега то казвам - мълчи и чети и учи - веднъж поне не се насирай.  

 

Обясних вече защо казанчето не е проблема. Ако беше то, да съм го сменил. Спирателния кран е проблема, така че спри да въртиш като грамофон.. Освен ако нямаш техника за смяна на механизма на казанчето БЕЗ спиране на водата.

 

Ще те оставя сам да разбереш защо пишеш глупости за тоя разход и каква точно е глупостта.  Двама души се опитаха да ти го кажат, но ти продължаваш да си разказваш историите от беседката и да си мериш тока. Ако някой преди 5 години ми беше казал, че на даден етап ще съм свидетел на дискусия, в която някой си изтъква консумацията на електроенергия, щях да предположа къде и как ще се случи с 90% точност.
 

Чета ама не виждам какво да науча, защото пак се говори завоалирано и на ръба на обидите.

Нито разбрах защо фотоволтаиците не са вариант вече (а преди са били), нито ще разбера какво е "рекордоман" или пък "CBT", без да потърся сам информация. Като искаш постовете ти да са поучителни, вземи ги пиши по подходящ начин, а не назидателно, все едно се караш.

Разбрах обаче че братовчед ти се отоплява на калорифер и като седнат с приятелите си да пият в зала, се топлят от него. Ми не ми е много полезно като информация, да ти кажа.

Link to comment
Share on other sites

Нищо никога няма да разбереш и ще скляпаш на парцали, докато не ми вдигнеш нкръвното на 300 и не ти тегля майните - никога не съм се съмнявал в това! Тъпотиите ти вече много сериозно ме нервират, неграмотността ти по почти всяка тема е потресающа. Какво разираш ти от ток бе, момче? Колко обекта имаш, колко табла, колко консумация, колко цеха, колко фабрики си създал и захранил? Частен трафопост имаш ли? Ще ти тегля пак майните и пак ще си си ги заслужил. Той ще ми говори на мене за ток и консумации! Бахти, нямам търпението на Пламен посмъртно.
Айде говори ми ти на мене за моите консумации, за моите захранвания, за моите потребления, за моите трафопости, за моите отношения с ЕВН, ЧЕЗ и прочее, умнико! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...