Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Тоя разговор е безсмислен и е ясно, че ще си загубя времето. 
Ти си решаваш - носи си чехлички, нощничка, шапка за под душа, пемза за петичките и прочее. 
Но пък ти си лесен така или иначе, защото си сам. Не знам дали ще доживея да те видя с жена и две деца и ТОГАВА ще те питам какво и как се носи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Видене, в случая не говорим за жена, деца и т.н. а за култура и хигиена. Не ли ти е гадно да седиш вкъщи (или в случая хотелската стая) с обувки/чехли/сандали, с които си ходил навън по улиците?

Това като американците - като ги видя как влиза в тях с обувктите и се хвърля на леглото, направо ми става лошо.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, RaptoR said:

Тоя разговор е безсмислен и е ясно, че ще си загубя времето. 
Ти си решаваш - носи си чехлички, нощничка, шапка за под душа, пемза за петичките и прочее. 
Но пък ти си лесен така или иначе, защото си сам. Не знам дали ще доживея да те видя с жена и две деца и ТОГАВА ще те питам какво и как се носи. 

 

Мислиш, че ще спра да си нося пантофите или ще си променя хигиенните навици, когато съм с жена и деца?

Личи си, че не чистиш ти вкъщи, честно казано. :D 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, w00x said:

Личи си, че не чистиш ти вкъщи, честно казано. :D 


Тука дори не подозираш колко сбърка. От 18 годишен живея сам, чистил съм и съм поддържал сам. Спокойно мога да кажа, че едва ли има някъде жена, която да може да изчисти като мен. Разбира се тези дейности ги намалих силно откакто имам жена вкъщи. 
В тоя ред на мисли ти дали знаеш как изглеждат инструментите за чистене? :laughing1: 

 

55 minutes ago, Sothbiss said:

Видене, в случая не говорим за жена, деца и т.н. а за култура и хигиена. Не ли ти е гадно да седиш вкъщи (или в случая хотелската стая) с обувки/чехли/сандали, с които си ходил навън по улиците?

Това като американците - като ги видя как влиза в тях с обувктите и се хвърля на леглото, направо ми става лошо.


Не, разбира се - нима мислиш, че хората в цивилизованите страни са будали? Разбира се там го има елемента с общата хигиена. Аз в америка като бях си направих експеримент и отидох по бели чорапи до колата навън - ми не се изцапаха. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, RaptoR said:


Тука дори не подозираш колко сбърка. От 18 годишен живея сам, чистил съм и съм поддържал сам. Спокойно мога да кажа, че едва ли има някъде жена, която да може да изчисти като мен. Разбира се тези дейности ги намалих силно откакто имам жена вкъщи. 

 

Именно. Аз говорех за сега, а не за преди, когато си чистил нещо, евентуално.

 

Разбира се, че знам как изглеждат инструментите за чистене. Нека не започваме и чистотата да си мерим сега..

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

 

Разбира се, че знам как изглеждат инструментите за чистене. Нека не започваме и чистотата да си мерим сега..


И тук ще си загубип драстично, но това е наистина излишно. 
Замисли се и ти по въпроса, който повдигна адашът ти - дали по принцип хората правят така? 
Аз много се извинявам, но ще потретя - като си влизам в стаята, не влизам от обора! Обувките ми в най-лошия случай да са прашни. Не много повече от едни чехли в стаята между другото. Или викаш у вас е стерилно и може да си оближеш чехъла? Ай сиктир стегнете се малко. Знам, че сте ТОТАЛНИ кифли и спрънджи, но дръжте се като мъже. 
Като деца на село ходехме навън дори боси дявол да го вземе.  

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RaptoR said:


И тук ще си загубип драстично, но това е наистина излишно. 
Замисли се и ти по въпроса, който повдигна адашът ти - дали по принцип хората правят така? 
Аз много се извинявам, но ще потретя - като си влизам в стаята, не влизам от обора! Обувките ми в най-лошия случай да са прашни. Не много повече от едни чехли в стаята между другото. Или викаш у вас е стерилно и може да си оближеш чехъла? Ай сиктир стегнете се малко. Знам, че сте ТОТАЛНИ кифли и спрънджи, но дръжте се като мъже. 
Като деца на село ходехме навън дори боси дявол да го вземе.  

 

Типично в твой стил ми казваш как е "излишно", но аз ще съм загубил така или иначе... Ами не, няма да съм загубил, за твое съжаление.

 

Няма какво да се замислям. Изобщо не ме интересува другите хора какво правят. Аз го правя за себе си. В собствения си дом или хотелска стая, която преди това е била ПОЧИСТЕНА. Та дали преди мен някой си е мятал лайната по плочките в коридоря, няма значение. Дори да има само прах, когато се мине през коридора вкъщи, стъпките остават.

 

Дори теб не те знам в какво се опитваш да ме убедиш в момента, защото съм идвал у вас и обувките на всички бяха до вратата, а ти беше с чехли.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Дори теб не те знам в какво се опитваш да ме убедиш в момента, защото съм идвал у вас и обувките на всички бяха до вратата, а ти беше с чехли.


Това У НАС, Ангеле - У НАС. Правиш разлика предполагам, че нямам прислуга, каквато в хотела. И между другото дори и у нас вече само близки хора се събуват. Неудобно ми е да карам останалите да го правят 

Link to comment
Share on other sites

За мен няма значение дали съм вкъщи, в нечий дом или в хотел/апартамент под наем.
Навсякъде се държа, все едно съм си вкъщи, заради собствения си комфорт.


Аз си свалям обувките (и вкъщи, и навсякъде), не защото трябва да чистя повече после, а защото така ми е по-приятно.


Явно ти си ги сваляш вкъщи, защото не искаш да чистиш, а тъй като в хотелите не чистиш ти, не е проблем да се разхождаш с обувки. Поне логиката това показва.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Явно ти си ги сваляш вкъщи, защото не искаш да чистиш, а тъй като в хотелите не чистиш ти, не е проблем да се разхождаш с обувки. Поне логиката това показва.


По думите на Ники Кънчев - Страхотна логика!
Сега вероятно трябва да ти обяснявам как в хотела влизам, колкото да преспя, а у нас съм по цял ден и прочее очевадни тъпотии. Пак ще повторя - гледай какво правят хората по света. Аз нали съм дегенерат - прави се че не ме виждаш.
Като се замисля с колко чужденци сме комуникирали и по колко хотели сме били - как един не видях с чехли в куфара!!! Бахти и балъците честно. 

Link to comment
Share on other sites

Какво да гледам по света какво правят хората?
Японците си свалят обувките пред вратата, например. Имат си зона за сваляне на обувки на входа на всяка къща.

 

Може пък да има причина в скъпите хотели пантофите за гостите да са задължително изискване за получаване на категоризация над определен (не много висок) брой звезди, де да знам.... Ама те какво знаят. Ти знаеш по-добре! Виден знае по-добре от хотелските асоциации и вериги, в които стаята е по 4000лв на вечер. Тъпанарите слагат пантофи за удобство на гостите. Те не знаят ли, че Виден обикаля със сандалите и така трябва?! Тия пантофи са излишен разход. Освен това са еднодневни!! Колко пари могат да спестят само... Кажи им.

 

Ти си ходил да им проверяваш багажа ли, на твоите чужденци гости?

Колко от тях бяха със скъсани чорапи, провери ли? А колко от тях си свалиха обувките в ресторанта и си качиха краката на диванчето?
Като ще се сравняваш, давай направо...

 

Престани да се опитваш да обясняваш как това, което ти правиш е най-правилно, а другите са някви тъпаци, едва ли не, че правят друго. Хигиената ти е лично твой проблем в повечето случаи и не е нужно да налагаш привичките си на околните. Налагане, допълнено с присмиване, епитети и омаловажаване.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА  ама как ги усещам нещата.... Карай смело москвича или каквато там драга търкаляш, както си и знаех, не чета надолу глупостите ти ХАХАХАХАХАХАХАХАХА

Само една вметка - погледни сега на колко места казах, че това е МОЕТО ЛИЧНО МНЕНИЕ и нещата са съобразени с МОИТЕ ЛИЧНИ НУЖДИ 

Именно, твоето лично мнение е единственото на света, меродавно, всичко друго е боклуци, леш и не става за нищо, и всеки опит друг да каже, че при НЕГО нещото е Ок и е по-адекватно, е посрещан с "огън" и жупел. Това беше смисъла на казаното.

Аз ще си карам вартбурга и няма да ми пука как твоето мнение било че едва ли не който ползвал нещо различно от теб, е едва ли не тъпанар и глупак, и е най-тъпото нещо на света. По-полека с крайностите, това беше смисъла.

Битер тинейджър, съдейки включително и от текущия цитат.

 

Quote

Изкупил съм де що има в Ибей. Всякакви тъпотии, свързани със жалюзите на въздуховодите, съкшъни и прочее идиотщини са безкрайна грешка! 

 

Quote

но вЕрвай ми - ВСИЧКО друго е компот

 

Quote

Което директно я праща в графата ШИТ. Категорично отказвам да си повреждам таблото, жалюзите (там пък е мегкретения) и прочее

 

Ся, ясно е, че говориш от свой опит (как иначе), но тия натъртвания как всичко друго е ШИТ, освен това което за ТЕБ работи.... извинявай. Явно много хора не те познават достатъчно добре лично за да са наясно кога се шегуваш, кога се държиш тотално детински, кога си сериозен..., поне във форум.

 

Но това с радиото е  идея, радио не слушам вече изобщо, даже текущо панела на текущото не знам къде е заврян, но е идея да взема едно с нормален размер и изскачащ навигационен екран, вместо като се налага, да слагам телефона. Проблемът е че и то ще иска някаква поддръжка, ъпдейти и т.н., така че май телефона е първа грижа винаги.

 

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, netrootbg said:

С по - дърт автомобил съм от почти всички в този форум ;). Честно казано последно стойка съм ползвал преди повече от 5 години. Ако ми се налага навигация. Разучавам набързо маршрута и после оставям само гласовите насоки без да гледам телефона. Иначе искам да си сменя радиото/навигацията в колата, но вече няколко месеца нямат наличност от модела който съм си харесал.

 

Внимавай, че имам няколко от миналия век и един дето е по-голям от тебе :)
Което ме подсеща, че ми предстоят 3-4 тежки откъм пари реставрации. Ама пусто като си ги обичам тия коли.... 
Иначе ми звучиш малко като баща ми - "ти все едно не знаеш пътя до Пловдив". А че навигацията ми показва в реално време де що има на пътя, най-вече шапкари шумкари, камери и т.н. така и не се научиха. Та това е единственият смисъл от стойка и държане на телефона пред очите. Иначе повтарям - стойката е едно съществено тъпо безсмислие... 

Link to comment
Share on other sites

Аз може да съм тъп като опитвам да спазвам нещо, но... точно камери и катаджии къде са, не ме интересува в една навигация. А виждам колко е масово това ползване, по презумпция от хора, които не обичат да спазват никакви правила - вкл. морални. Ама това е българинът :D .

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

 

Ся и колите ли почнахте да си мерите освен стоиките и пантофите/сандалите ? 

 

ХАХАХАХАХАХАХАХ обърни внимание, че мерим колко са стари! ХАХАХАХАХАХА

Link to comment
Share on other sites

Just now, tedy said:

Аз може да съм тъп като опитвам да спазвам нещо, но... точно камери и катаджии къде са, не ме интересува в една навигация. А виждам колко е масово това ползване, по презумпция от хора, които не обичат да спазват никакви правила - вкл. морални. Ама това е българинът :D .


Сега ако се опитваш да ми кажеш, че си от ония кретени с претенции как спазват всичко, фатай пътя. НИКОЙ НИКЪДЕ НИКОГА не може да спази всичко, особено в държава, където шумкарите вместо да бдят за безопасността и да бъдат в горещите точки, се крият по храстите на възможно най-малоумно безумните ограничения, които НИКОЙ няма как да спази, за да тъпчат под инструкции продънения чувал, наречен бюджет. 
Просто тия лафове някъде другаде, не пред мене ако обичаш. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Може да звучи вече досадно личната ми схема, но аз или държа по хоризонтала с Уейз пред мен, или за мен стойката за телефон е най-глупавата измишльотина в колата :laughing1:

За мен обикновено е леко в дясно, над радиото горе долу, като разположение. Иначе навигацията винаги съм я гледал вертикално.

Но освен за навигация, просто си и държа телефона там, даже когато знам къде отивам. В противен случай има тенденцията да ми пада от джобовете, особено лятото когато съм със шорти. Или да го забравям във врати, подлакътници и т.н. 

А колко време ми е спестил гугъл мапс с инфото си за задръствания и прерутирането за да ги избегна ..

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Моята щипка стои защипана от 2-3 години. Явно е НЕЩОТО. Марка Promata, към 15-20 лв беше.

EditТо не знам стана ли ясно, ама беше по повод стоене на жега и температурата на топене.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:


 Мечтаех тия с вендузите към стъклото да сработят - ден до пладне. 

странно... Моята държачка (от руския пазар) не е шавнала вече 4 години, а е нон стоп лепната на джама. И носи както телефона, така и гарминчето ми (а то си е тежичко). Няма вибрации, няма дявол. Хем изобщо не съм мечтал ами си лепна като седи та гледай.

 

П.п. И да не вземеш сега да се пробваш да си мерим карането на колите!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, gado said:

странно... Моята държачка (от руския пазар) не е шавнала вече 4 години, а е нон стоп лепната на джама. И носи както телефона, така и гарминчето ми (а то си е тежичко). Няма вибрации, няма дявол. Хем изобщо не съм мечтал ами си лепна като седи та гледай.

 

П.п. И да не вземеш сега да се пробваш да си мерим карането на колите!


Галицин, ИЗРИЧНО подчертах, че никога вендузите не са проблема. Проблем са захватите, пластините под напрежение, калпавите евтини пластмаси. Вендуза може и 10 години да не мръдне от стъклото. На вендузи 12 години радара ми висеше. 
А квото имаме да мерим ще го мерим като си дойдеш тука и ви събера със слакъра на масата. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...