Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

9 minutes ago, w00x said:

 

Същата тънка разлика има и между "арогантност" и "тактичност".

Защото като мълчиш и изглеждаш по определен начин, хората те мислят за арогантен. Това ти го казвам от опит, защото не мога да изброя случаите, в които първото впечатление на хора, които не ме познават или не са комуникирали с мен е, че съм арогантен и надут.


Аз веднага мога да ти кажа защо става така, ама ще вземе тънката ти душица да се обижда. Не е изцяло твоя вината - това е същото като подценяването при мен. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Just now, RaptoR said:


Аз веднага мога да ти кажа защо става така, ама ще вземе тънката ти душица да се обижда. Не е изцяло твоя вината - това е същото като подценяването при мен. 

 

Аз знам защо става така. Не мога да го променя. Това е положението.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 

Аз знам защо става така. Не мога да го променя. Това е положението.


Именно - затова трябва да се научиш да се възползваш от това. Няма как си промениш изражението. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mIRCata said:

Ами тогава недей да отсичаш - това е леш, това е зле, когато ти предложат нещо различно. Особено ако не си го и пробвал. Като по-горе за увреждането на таблото, което въобще не е случая.  И за други работи.

Колко време ти трябва да погледнеш телефона и да разбереш какво ти се показва? Колко време спестяваш ако погледнеш 20 см по-надолу или встрани от колкото сега? 0.1 сек.? И в двата случая си отклоняваш вниманието към телефона. Пътя е има няма 20 см разлика. Ама не знам. Това с очите си остава загадка за мен.

 

Заеби! Виден фърка със Сайдуиндър или SLF, там е важна всяка милимунда от секундата!

Друг е въпросът, че и нещото, дето използваш ти, не струва. Ама никак не струва, освен в градски условия!

Все аще няма свят на навигациите. Ама ако един ден се създаде такъв, неговият БоК ще е Гармин, а пророкът на БоКа ще е ОФРМ на Геотрейд. Всичко останало е аматьорщина и късоразмерно пишкодръпие.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gado said:

Все аще няма свят на навигациите. Ама ако един ден се създаде такъв, неговият БоК ще е Гармин, а пророкът на БоКа ще е ОФРМ на Геотрейд. Всичко останало е аматьорщина и късоразмерно пишкодръпие.


Това в смисъл ако тренираме планинско ориентиране в пресечен терен след нощен скок от Ил62 с пълно бойно и 25км марш на скок в непозната вражеска територия

Link to comment
Share on other sites

Точно се връщам от колата. Нивото, на което идва торса и главата ми, каквото и да сложа над таблото, ще ми скрива недопустимо видимостта към пътя. Ако сте в камион или бус с високо ниво на главата, е възможно като се постави отгоре телефон да скрие видимостта само към предния капак, но в нормална кола не виждам как бих си жертвал зрителното поле точно напред по този начин.  Но коли най-различни, предполагам в тип-баничарка да е по-непречещо, не знам.

 

Както е тел-а на парното, ми е точно където ми е най-удобно, само със завъртане на погледа и ми е там погледа, никаква глава не се мърда.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

Не те ли заболява кръста така? Аз ако не съм в правилна поза на седалката, след 30-40 минути шофиране, вече имам болки и напрежение в кръста.

Да, леш ми е кръста след 30 мин. шофиране лежейки.

Link to comment
Share on other sites

Ей сега сядам в колата. Снимка от нивото на очите ми. Какви загуби на зони, какви пет лева, какви коли карате и как седите вътре аз не знам

IMG_20210827_182619.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ами, утре ще ти снимам, да видиш аз ако си сложа телефона там какво ще се случи.

И не снимай от нивото на очите само, а се опитай да хванеш това, което виждаш реално. Защото телефонът ти на нивото на очите и очите ти реално, хващат различни неща.

Link to comment
Share on other sites

И аз ще снимам какво се вижда от нивото на очите ми. Това на снимката горе е възможно в някоя по-висока кола, висок човек или вдигната доста седалка някак. Ако това е истинската видимост, бива така, почти не закача от пътя. Затова всеки си преценя, стига да не застрашава безопасността.

 

Но този изглед горе все пак ми се струва нереален. От тази перспектива пък не знам как се вижда таблото под "сенника" :).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Ами, утре ще ти снимам, да видиш аз ако си сложа телефона там какво ще се случи.

И не снимай от нивото на очите само, а се опитай да хванеш това, което виждаш реално. Защото телефонът ти на нивото на очите и очите ти реално, хващат различни неща.

 

Абсолютно точно това виждам! Ама точно и абсолютно това, даже очите ми имат много по-голяма перспектива, каквато камерата не може да хване - реално виждам доста повече и в четирите посоки. Вие си съчинявайте глупости ако ви се занимава.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Това в смисъл ако тренираме планинско ориентиране в пресечен терен след нощен скок от Ил62 с пълно бойно и 25км марш на скок в непозната вражеска територия

Това в смисъл, че и идея си нямаш какво коментираш, Чичка.

Що реши, че като е ОФРМ, там са само козите пътеки?

Link to comment
Share on other sites

Ти чекай да видиш Виден, кога прекали с кофти бира и се почувства надут  ;)

Link to comment
Share on other sites

Никой не може да ме убеди, че да виждам картата така:

2081234230_.thumb.jpg.f22021f5ff5a7c60502b2bd0a2b70a4a.jpgе по-удобно от така:

143888197_.thumb.jpg.b5c08ce3f406367c0f21810090c4ab26.jpg

Защо да виждам толкова много неща встрани от посоката ми движение, като мога да видя напред какво става?

Двете снимки са на едно и също място без нищо да е променяно, само е завъртян екрана.

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2021 at 11:15 PM, gado said:

Това в смисъл, че и идея си нямаш какво коментираш, Чичка.

Що реши, че като е ОФРМ, там са само козите пътеки?


Щото всичко, което удряш като коз на масата е на практика .... ИЗЛИШНО. Имат го всички, освен тия дето търсят/попадат на козите пътеки. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2021 at 4:32 PM, gado said:

Друг е въпросът, че и нещото, дето използваш ти, не струва. Ама никак не струва, освен в градски условия!

За стойка или за софтуер говориш?

Ако е второто - аз там не смятам да споря. Всичките софтуери имат проблеми или картите им. Вазе-а е полезен за града - да, показва къде са задръстванията и натоварването и е по-удобно да се планира маршрут в града. Обикновенно за извън града използвам google maps. Но си свалям offline картите.

Имам и Sygic - беше някаква промоция с картите за цял свят, та като алтернатива - ако забия случайно някъде без нет, поне да имам нещо.

Link to comment
Share on other sites

М/у другото, Мапс имат и друг плюс, който не съм сигурен дали Waze го имат (не съм ползвал Waze от както излезна), поне в белите страни - разписание на автобуси, метро, трамваи и т.н.. На спирката се вижда кои автобуси минават и т.н..  Поне за мен е перфектен когато съм на непознато място като пешеходец. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

 (не съм ползвал Waze от както излезна)


Сещам се така за един, дето не е виждал MAG, но знае как не работи.... 
За софта - не ви ли казах, че чуках навремето една картосписваджийка - много сладко девойче. Каза си директно, че като се напият разни места в Балкана ги кръщават както си решат и да, за Гугъл списваха. Оттогава си имам едно наум, че хора списват карти, без дори да знаят за какво ги списват.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:

Сещам се така за един, дето не е виждал MAG, но знае как не работи.... 
За софта - не ви ли казах, че чуках навремето една картосписваджийка - много сладко девойче. Каза си директно, че като се напият разни места в Балкана ги кръщават както си решат и да, за Гугъл списваха. Оттогава си имам едно наум, че хора списват карти, без дори да знаят за какво ги списват.

Waze е част от гугъл. 
Но от целият ти коментар не стана ясно - имат ли информация за публичен транспорт, когато си пешеходец?

 

Ти не прочете ли няколкото думички преди това което си цитирал ? :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ARPAnet said:

Waze е част от гугъл. 
Но от целият ти коментар не стана ясно - имат ли информация за публичен транспорт, когато си пешеходец?

 

Ти не прочете ли няколкото думички преди това което си цитирал ? :)

 

Тц. Нямат.

А иначе си ползват същите карти, които картосписвачката на Виден преди 20 години му е казала, че не стават. :D 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ARPAnet said:

Waze е част от гугъл. 
Но от целият ти коментар не стана ясно - имат ли информация за публичен транспорт, когато си пешеходец?


Съмнявам се, не съм поглеждал, направо - едва ли. Кога Гугъл по-точно са купили Уейз? Туй е новост за мен (без да е изненада)

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Съмнявам се, не съм поглеждал, направо - едва ли. Кога Гугъл по-точно са купили Уейз? Туй е новост за мен (без да е изненада)

2013-та :)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, w00x said:

преди 20 години му е казала, че не стават. :D 


Ето как си търсиш боя и после ревеш. НИЩО от това няма нищо общо с това, което написах. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...