Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 hour ago, Sothbiss said:

Ти отново не четеш какво съм написал, та нека ти го удебеля - ALIEXPRESS.

 

Доколкото четох по други форуми, тази "промяна" е от 19-ти август, но доколкото виждам от алито са увеличи цената на стоките почти с 20%, та затова сега не ти ги начислява.

 

Та общо взето почти същата работа. Сега поне не се дразниш, че виждаш как те чукат на "chekout" страницата, ами е някак си по-интимно - с плюнка. 

 

Моята поръчка е от 18-ти Август. Сега същия ми е на същата цена и наистина не пише колко е VAT, та явно наистина са си го добавили автоматично в цената на 19-ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Току що проведох един разговор на тема ток, от който ми настръхна косата!!! 
Едно че отново има хора тоя път не за разстрел, а за бесило, но и до месец два държавата ще фалира ако не се вземат незабавни мерки.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Моята поръчка е от 18-ти Август. Сега същия ми е на същата цена и наистина не пише колко е VAT, та явно наистина са си го добавили автоматично в цената на 19-ти.

Специално се заиграх с цените на стоките в алито и избрах 10 мои поръчки, направени през последните 6 месеца (преди 1 юли) и въпреки че определено има повишение на цената, то не е 20%. При някои стоки се доближаваше до 20%, но при повечете беше между 5 и 10%. Въпреки че сме преебани, поне сега (след последната промяна от 19-ти август) не сме напълно преебани. :moon:

 

Ще ми е интересно как стои ситуацията с малко по-скъпи части, за които се плаща ДДС тук. Дали пак ще минава номера със слагане на ниска цена?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sothbiss said:

Специално се заиграх с цените на стоките в алито и избрах 10 мои поръчки, направени през последните 6 месеца (преди 1 юли) и въпреки че определено има повишение на цената, то не е 20%. При някои стоки се доближаваше до 20%, но при повечете беше между 5 и 10%. Въпреки че сме преебани, поне сега (след последната промяна от 19-ти август) не сме напълно преебани. :moon:

 

Ще ми е интересно как стои ситуацията с малко по-скъпи части, за които се плаща ДДС тук. Дали пак ще минава номера със слагане на ниска цена?

 

Не мисля, че ще стане... Освен ако Китайците не измислят някоя шмекерия.

Всичко под 150 евро минава с тези документи. Всичко над 150 евро отива в митница и се начислява мито. Но пък не всеки продукт подлежи на обмитяване, та не ми е ясно точно какво ще правят...

Link to comment
Share on other sites

 

Като стана дума за по-големи поръчки от Али-то се сетих за този момък и неговата поръчка на супер автомобил от Китайците.
 

Изгледайте му историята и ще разберете как си е върнал митото :D.

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за aliexpres, ще споделя пресни впечатления. Поръчах един детски аниме - костюм и ддс-то беше включено още при поръчката. Най-голямата изненада беше, че го получих по Спиди след по-малко от две седмици. 

Link to comment
Share on other sites

On 8/19/2021 at 8:43 AM, Mockingbird said:

Зависи какво имаш предвид под "седмица". По мое мнение за 4 бр. тениски+бельо+панталон/дънки+суитчър/блуза ще стигне, ама до там... Ако искаш втори чифт обувки/маратонки вече ще е сложно....за до 4, макс 5 дни може би ще свърши работа. 

 

Направих вече едно пътуване този уикенд и мога да ти кажа какво се събра в тази раница. 34 литровата.

 

Лаптоп + зарядно + блутуут тонколона + зарядно за телефон

5 тениски

1 пуловер

1 чифт дънки

1 чифт шорти

1 чифт пантофи (нормални с дебела подметка, а не от онези, които са по хотелите)

1 сгъваем сешоар за коса

1 несесер с козметика - (електрическа четка за зъби, 500мл душ гел, паста за зъби, парфюм, дезодорант (стик), голяма гъба за баня, още един аерозол)

5 чифта бельо

6 чифта чорапи

Няколко други дреболии.

 

Направо не успях да разбера къде се събираха тези неща, докато ги тъпчех. :D Изглеждаше пълна, пък като бутнеш нещо, то се събира. И се закопча без никакъв проблем, дори натъпкана. Формата също беше запазена, без да изглежда подута, сякаш ще се пръсне всеки един момент. Организацията също беше на ниво. Много беше лесно да намирам нещата, а в последствие и да ги прибера обратно. За 2-3 минути си оправих багажа преди заминаване, а бях изкарал всичко почти.

Много съм доволен от покупката си. Парите не са малко, но определено си заслужава инвестицията. С доживотната си гаранция, тази раница ще ми е за вечни времена.

 

5 hours ago, alchemy said:

Като стана дума за aliexpres, ще споделя пресни впечатления. Поръчах един детски аниме - костюм и ддс-то беше включено още при поръчката. Най-голямата изненада беше, че го получих по Спиди след по-малко от две седмици. 

 

Преди малко получих известие, че пратка, която поръчах на 20-ти, вече е в destination country ..... Ако под "destination" се има предвид България, а не някаква междинна в Европа, пратките от АлиЕкспрес ще започнат да идват по-бързо от някои от OLX. :D 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, w00x said:

 

Направих вече едно пътуване този уикенд и мога да ти кажа какво се събра в тази раница. 34 литровата.

 

Лаптоп + зарядно + блутуут тонколона + зарядно за телефон

5 тениски

1 пуловер

1 чифт дънки

1 чифт шорти

1 чифт пантофи (нормални с дебела подметка, а не от онези, които са по хотелите)

1 сгъваем сешоар за коса

1 несесер с козметика - (електрическа четка за зъби, 500мл душ гел, паста за зъби, парфюм, дезодорант (стик), голяма гъба за баня, още един аерозол)

5 чифта бельо

6 чифта чорапи

Няколко други дреболии.

 

Направо не успях да разбера къде се събираха тези неща, докато ги тъпчех. :D Изглеждаше пълна, пък като бутнеш нещо, то се събира. И се закопча без никакъв проблем, дори натъпкана. Формата също беше запазена, без да изглежда подута, сякаш ще се пръсне всеки един момент. Организацията също беше на ниво. Много беше лесно да намирам нещата, а в последствие и да ги прибера обратно. За 2-3 минути си оправих багажа преди заминаване, а бях изкарал всичко почти.

Много съм доволен от покупката си. Парите не са малко, но определено си заслужава инвестицията. С доживотната си гаранция, тази раница ще ми е за вечни времена.

Супер! Най-важното е, че си доволен и че ти върши работа за целта....

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mockingbird said:

От склад в Европа? 

Нямам представа. На сайта нямаше склад в EU, но на етикета ми се мярна някакво немско име. Не гледах много, защото си мислех, че е грешка - съвпадна по време с друга пратка и аз отначало помислих, че изпращача от София се е объркал. Даже се ядосах, щото получих смс от спиди, че ми го носят в къщи, а се разбрахме до офис. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, w00x said:

 

Направих вече едно пътуване този уикенд и мога да ти кажа какво се събра в тази раница. 34 литровата.

 

 

1 чифт пантофи (нормални с дебела подметка, а не от онези, които са по хотелите)

 


ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА ПАНТОФИТЕ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


ИСКАМ ДА ЗНАМ ЗА ПАНТОФИТЕ!!!!!!!

 


Какво искаш да знаеш за пантофите? Толкова ли ти е чудно? В повечето хотели/апартаменти не предоставят пантофи. Няма да ходя бос/по чорапи по тоя под, в банята също.

А през зимата пък е абсурд, защото е и студено, на всичкото отгоре.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

 


Какво искаш да знаеш за пантофите? Толкова ли ти е чудно? В повечето хотели/апартаменти не предоставят пантофи. Няма да ходя бос/по чорапи по тоя под, в банята също.

А през зимата пък е абсурд, защото е и студено, на всичкото отгоре.

 


Как си знам ....

HCYwHxj.jpg

Link to comment
Share on other sites

Вижте сега, и аз мъкна - не е като да не мъкна, цели чанти мъкна. Само че мъкна за децата. 
Имам си едни вълшебни сандалки от Декатлона - с тях тръгвам, с тях се връщам. Нищо друго никога не ми е било нужно. 
Сега ако тръгна с "remeber when" разказ....  

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

Ходиш "вкъщи" с обувките? И в мократа баня? И разнасяш мръсотията от улицата?

Силно се съмнявам.


Разбира се. Ти какво, на вратата се събуваш ли? Да не идваш от обора? В банята си ходя бос, както си му е реда

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Разбира се, че се събувам на вратата!! И вкъщи, и в хотелите, които посещавам!


А килимите от вас носиш ли ги да си ги постелиш? И пак питам - от обора ли идваш отвън? За персонал, който чисти чувал ли си? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, RaptoR said:


А килимите от вас носиш ли ги да си ги постелиш? И пак питам - от обора ли идваш отвън? За персонал, който чисти чувал ли си? 

 

Малко ли е прашно, мръсно вън, че да го внасям и вътре? Някой се изплюл в асансьора, а аз ще си го разнасям из къщата/хотелската стая, защото по някаква причина ме мързи да си събуя обувките.
Чувал съм, но в моя случай не вървят след мен с прахосмукачката, а идват на определени периоди. Не те знам ти какви 8 звездни имоти посещаваш, в които ти слугуват цял ден.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...