Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

4 hours ago, sasshko said:

Д. Недков, Знакът на Българина

 

Най- смисленото нещо, което съм прочел последно време. Колко добре го е казал човекът. Толкова много неща, които всички си мислим и смятаме за верни, обединени в само една страничка. 

 

Ама как, Осама бе Ладен ли казва истините вече?! :D

 

За този автор Недков където се продава онлайн книгата му, пише следното:

 

"Димитър Недков е автор на документални и художествени книги, посветени на историята на тайните общества. Участник във възстановяването на ложите на Свободните зидари в България. Посветен в най-високата 33- та степен на масонството. Член на Международната академия на илюминатите в Рим. Лектор по темите за ролята на тайните общества за възхода на цивилизациите. Автор на книгите Масоните се върнаха в България, Третото хилядолетие на масонството, Поученията на масонството, Светът на масонството. Знакът на българина е продължение на издадения от Стандарт през 2009 г. бестселър Заплахата Дан Браун - първия роман на Димитър Недков."

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 hours ago, earache said:

На мен ми е в блеклиста Рибарника, след само едно ходене преди 4-5 години.


Той баш тогава си беше за блеклист. 
А каквито и да ми ги говори нашият чорлав мисир, за мен си е перфектно място като комбинация от всичко, което ми харесва. Не знам какви опасности ни дебнат там, но кухнята е отлична (не ми пука вътре какво става, говоря за храната), изолирам си се от цялото заведение в залата, в краката ми са есетрите и лебедите, има ОГРОМЕН детски център, като и самото заведение е огромно и децата си играят на воля
=> всички мои рождени дни вече се правят там. Нататък всеки си знае и избира, аз говоря за себе си. 
Йегера разбира се също си остава класика, но там е трудно с децата, освен това още има една хостеса, която искам да пречукам след последното ми голямо парти там. 
 

Link to comment
Share on other sites

Flexttype умря с излизането на XP и читавата подръжка на кирлица - БДС/Фонетична. Има няма 20 години

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, earache said:

Ми тамън като за теб звучи. :laughing1:

 

100% е сигурно, че току що научи какъв е авторът - щото не си го проверявал докато си му чел писанията.

 

Ама да не се замислиш, че 'има нещо гнило в Дания', когато пред очите ти се мотаят цитати на речи от Бен Ладен, това вече е странно... Добре ли си, да не е нещо от горещините напоследък?

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Мен Йегера ме дразни, че има един фонов шум от говорещи хора. Плюс, че ако има музика става още по-голяма дандъния. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


Той баш тогава си беше за блеклист. 
А каквито и да ми ги говори нашият чорлав мисир, за мен си е перфектно място като комбинация от всичко, което ми харесва. Не знам какви опасности ни дебнат там, но кухнята е отлична (не ми пука вътре какво става, говоря за храната), изолирам си се от цялото заведение в залата, в краката ми са есетрите и лебедите, има ОГРОМЕН детски център, като и самото заведение е огромно и децата си играят на воля
=> всички мои рождени дни вече се правят там. Нататък всеки си знае и избира, аз говоря за себе си. 
Йегера разбира се също си остава класика, но там е трудно с децата, освен това още има една хостеса, която искам да пречукам след последното ми голямо парти там. 
 

Мдаа... Това е така, щото е така и щото изобщо няма как да не е така. Прав си и се съгласявам с теб.

Помисли си само за онези хорица, дето ги разтоварвали на дълги върволици и премръзнали до смърт от влаковете. След сортирането, на част от тях им викали - Абе елате да си вземете една баня. А уния както били премръзнали и кирливи, само тава чакали да чуят. И влизат, и гледат Баня. Топличко такова, светло, душове по тавана, красота. А при мисълта колко тона топла вода имало в котела на пушещата отвън сграда (там все пак е имало и котел), направо сърчицата им се разтапяли от кеф.

А после един любезно ухилен украински есесовец им подвиквал през отдушника - Ха, честита баня.... И развалял цялото това блаженство, целият този кеф....

Та.. Блаженни са вярващите. Или поне остават такива, докато... нали.

Link to comment
Share on other sites

Пуснал съм ЕвроСпорт, даваха вдигане на тежести и ме налегна носталгия :D

Спомням си като дете- излизаха всички да вдигат. Дигаха, дигаха, дигаха, дигаха.

Свършваха да вдигат. Тогава излизаше българинът. Той тогава почваше :D

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kotora said:

@Godfather те ти още 1 песничка да си пробваш слушалките. 


Според мен коя да е песен от The Forest Seasons би била далеч по-добър тест. Там композициите са епични. btw, направиха страхотен концерт в MixTape.

Ангеле,  нито помня в какъв контекст съм го казал това нещо от преди 16 години, дето цитираш, нито разбирам в какъв контекст го казваш сега. Не знам, но се присетих за ония виц:
"Most archaeologists are women. Because they love to dig up the past"


Edit: Баси, форОма ни е нападнат от пътешественик във времето! Вади пост от 2005-та, коментира FlexType...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mIRCata said:

Flexttype умря с излизането на XP и читавата подръжка на кирлица - БДС/Фонетична. Има няма 20 години

Бъркаш поддръжка на кирилица и клавиатури.

Полезно четиво

http://injinera.narod.ru

Недоразумението на Датекс няма смисъл дори да се спомева.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Antares said:

Ангеле,  нито помня в какъв контекст съм го казал това нещо от преди 16 години, дето цитираш, нито разбирам в какъв контекст го казваш сега. Не знам, но се присетих за ония виц:
"Most archaeologists are women. Because they love to dig up the past"


Edit: Баси, форОма ни е нападнат от пътешественик във времето! Вади пост от 2005-та, коментира FlexType...


Епък цъкни и го виж де. :D

Такова ровене назад в темите ми напомня колко по-невинно беше всичко тогава и колко по-добро място беше форума.

Link to comment
Share on other sites

Щото не се дракахте по 3 страници за дали Радев е добър президент или не. Или за педерасите дето им се обръща внимание или не :) 

Link to comment
Share on other sites

Да, но не само. Виж за какви детинщини сме си писали. Форумни срещи. Компютърни зали. Разни игрички, които бяха революция тогава.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mIRCata said:

Е хуу, объркал съм нещо от преди 20 години. Голям праз. Колкото до четивото - силно ме съмнява полезността му към момента, при положение, че е 7-цата излезе преди 12 години и XP да се ползва само от полиция и някакви архаични компютри в някоя дълбоко забравена администрация сигурно. Вече има използващи компютри, които не са виждали XP-то, че да им е полезно горното четиво по някакъв начин. Отделно, че като го разцъках, целия сайт не работи. Та явно почти нищо не е останало от труда на инженера.

Разговорът беше за поддръжката на кирилица, а не за по по и най.

Като стана въпрос за по по и най, всичко след 98SE/2000/XP е суета и липса на контрол над ОС. Номерът на Windows расте заедно с липсата на знания и умения на потребителя. Колкото номерът е по-голям, толкова ползващият е по-тъп..., по-фиешън по модерному. факт, за съжаление.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, biodesign said:

Като стана въпрос за по по и най, всичко след 98SE/2000/XP е суета и липса на контрол над ОС. Номерът на Windows расте заедно с липсата на знания и умения на потребителя. Колкото номерът е по-голям, толкова ползващият е по-тъп..., по-фиешън по модерному. факт, за съжаление.

 

Ако следваме твоята логиката, тези глупости ги написа от windows 18; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mIRCata said:

Ако следваме твоята логиката, тези глупости ги написа от windows 18; 

 

 

 

Има право в това, което е написал. Софтуерът се ориентира все повече към широката публика, затова и в Windows 10 има толкова недоразумения като например 2 места, на които има настройки.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

 

Има право в това, което е написал. Софтуерът се ориентира все повече към широката публика, затова и в Windows 10 има толкова недоразумения като например 2 места, на които има настройки.

Никаква логика няма. Той обяснява, че като използваш по-нова версия си по-тъп. Ти от 98 до тук колко затъпя за тия 20 години? Ще има ли нужда някой да идва да ти бърше устата и да ти казва да не забравяш да дишаш ако минеш на 11-ката? Предполагам не.

Или сега децата са наполовина по-умни от родителите си, щото виндовса бил с по-голяма версия? И нямат умения, щото виндовса бил с по-голяма версия. Аз като гледам моите какво правят на техните години с техниката, спрямо какво сме правили и разбирали ние, съм на точно обратното мнение.

Това какво има или няма в даден софтуер показва акъла на писали я го, не акъла на ползващия го.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mIRCata said:

Това какво има или няма в даден софтуер показва акъла на писали я го, не акъла на ползващия го.

 

Ами този, който го пише си гледа аудиторията и пише за нея.

Аз като по-напреднал потребител, как да се справя с това, че Уиндоусите стават все повече лишени от опции, за да могат да са по-лесни за употреба? Без да спирам да ползвам Уиндоус. Няма как. Затова "затъпяването" на софтуера се отразява и на мен.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

Аз като гледам моите какво правят на техните години с техниката, спрямо какво сме правили и разбирали ние, съм на точно обратното мнение.

Щото техниката е по-юзерфрендли.

98%, че и повече, изобщо не осъзнават какво точно правят.

 

Чувал ли си този закон: Количеството интелект на Земята е константа. Увеличава се само броят на населяващите я.

И пример за едно от следствията му:

Ако си мислите, че сте по-умни от предните поколения, си задайте въпроса:
Защо преди 50 години в инструкциите за автомобила е имало описание, как да си регулирате клапаните на двигателя, а в днешните ви предупреждават да не пиете антифриза.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, w00x said:

 

Ами този, който го пише си гледа аудиторията и пише за нея.

Аз като по-напреднал потребител, как да се справя с това, че Уиндоусите стават все повече лишени от опции, за да могат да са по-лесни за употреба? Без да спирам да ползвам Уиндоус. Няма как. Затова "затъпяването" на софтуера се отразява и на мен.

 

Тезата на Biodesign, е, че щом си потребител на по-новата версия, си по-тъп. Което значи, че ти, аз и още много хора, минали през Х версии на ОС-а, ставаме по-тъпи с всяка нова версия. Просто защото сме потребители на тази версия. Не знам какви опции ти липсват в 10-ката, които си имал в 98, XP и т.н, а сега не. Аз до сега не съм срещнал проблем, който да не съм си решил. В интерес на истината, нещата в 10-ката, които съм правил по-лесно преди, сега са по-забити. Т.е моето наблюдение, че ти трябва повече време и знание за настройки в новата и реално е по-трудна за пипане.

17 minutes ago, plameni said:

Чувал ли си този закон: Количеството интелект на Земята е константа. Увеличава се само броят на населяващите я.

И пример за едно от следствията му:

Ако си мислите, че сте по-умни от предните поколения, си задайте въпроса:
Защо преди 50 години в инструкциите за автомобила е имало описание, как да си регулирате клапаните на двигателя, а в днешните ви предупреждават да не пиете антифриза.

Тоя "закон" не е никакъв закон, а мисъл(приписвана на Анщайн). Ако е природен закон - покажи доказателството, което го доказва. Както например са на Нютон законите. Там съм съгласен да ги наричаме закони.

Контра на следствието на тоя "закон" - накрай някой от преди 50 години да си направи поща и да си я добави в юзерфрендли интерфейса на телефона. Нищо сложно, 5 минути е. Даже нужда от инструкции няма. Моите наблюдения са, че тия от преди 50 години, дето са били по-умни, щото са били по-малко им идва леко нанагорно. А интерфейса е един и същи, юзерфрендли както за тях, така и за внуците им. А те имат и бонус житейския опит, а децата не.

 

ПП

Стана ми интересно къде в ръководството на автомобила пише това за антифриза. Коя фирма и къде го е забила? Или пак е някой го написа в нета, значи е вярно. btw , това последното е цитат от Абрахам Линкълн.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ахахахаха, такива изсмукани от пръстите заключения .. :rofl:

Нека уточним, че ползването на Уиндоус Десктоп никога не е било мерило за  знания или умения в масовият потребител. Масовият потребител знае как да се логне, да си пусне мейла, офис пакета, чата. Да принтира/сканира когато трябва. Да поиграе нещо

Масовият потребител и от преди 15 години и от днес ще ти кажа - нета не ми работи, и чак ако го попиташ може да провери дали кабела му е включен или не .. Майтапите за компютърните потребители не са от вчера 

И разбира се, че софтуера става по-лесен, по-стабилен, по-готов за работа. Което не значи, че масовият потребител може да си настрои дори мейл клиента на уиндоуса, ако от другата страна не го чака autodiscovery-то на Exchange, или услуга като gmail ..

В същото време в ИТ нещата стават все по-сложни. Дори и в Уиндоус света, но сървърният. Като целта отново е да е по-лесно за някои.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...