Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Зеленото е отлично, просто тук още не е изсъхнало и е ярко огрято от слънцето. Ей сега като се кача ще го снимам пак. От този цвят по-добър на пазара НЯМА, а това е боя на Декоратор, т.е. най-доброто в нормалния клас бои. 

ЕДИТ: Цветът е RAL 6032 и макар да уважавам тоя производител най-много от местните, капачката не отговаря на съдържанието. Боята наистина стои по-светла. Иначе моето зелено е точно зеленото на колоните. Но НЯМА. В крайна сметка не се тревожете - бордът няма да се вижда като се заредят сандъците.

В тоя ред на мисли ми трябват доброволци за качване на 6 кубика пръст горе... Аз ще бъда на грила и бирата ще е студена! :devil

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, RaptoR said:


В тоя ред на мисли ми трябват доброволци за качване на 6 кубика пръст горе... Аз ще бъда на грила и бирата ще е студена! :devil

Пиши ме първи доброволец! Докато ти седиш на грила, аз ще пийвам студена бира и ще давам акъл на всички. Все пак, някой и тази неблагодарна работа трябва да върши.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, gado said:

Пиши ме първи доброволец! Докато ти седиш на грила, аз ще пийвам студена бира и ще давам акъл на всички. Все пак, някой и тази неблагодарна работа трябва да върши.

Така като гледам ще е по Европейските стандарти. Записвам се отговорник безопасност на труда и пиеньето.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, gado said:

Пиши ме първи доброволец! Докато ти седиш на грила, аз ще пийвам студена бира и ще давам акъл на всички. Все пак, някой и тази неблагодарна работа трябва да върши.

 

4 minutes ago, UzITo said:

Така като гледам ще е по Европейските стандарти. Записвам се отговорник безопасност на труда и пиеньето.


Явно не сте ме разбрали - тия длъжности са МОЯ отговорност! :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

 


Явно не сте ме разбрали - тия длъжности са МОЯ отговорност! :laughing1:

Добре, де. И за ОГМ мога да се цаня. Ама за по-ниско квалифицирана работа не ме търси, че съм овърцензнат.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, charmock said:

Благодаря за хубавите думи. @w00x-e, наистина се радвам, че се върна. Пичове съвсем скоро ще тестваме техника, обещавам. Честита Цветница на всички.

 

Аааа, да бе, скоро. :D 

Вие с Магданоза сте го изкарали, но аз от 1 година почти не съм излизал и съм непокварен все още. :D 
Като мине тая лудост ще е. :) 

Link to comment
Share on other sites

Чакам да се вредя за мРНА. Скоро, предполагам. Ако пуснат 24 часов кабинет отново, но този път с мРНА ваксини, ще отида.

Link to comment
Share on other sites

Аз 1 година къде ли не ходих, на първия рожден ден на племенницата се разболяха: Сестра ми, мъжа й, баща му. А реално майката на мъжа на сестра ми ги зарази, след 1 доза ваксина.  И в крайна сметка пак май не го изкарах... Или съм го изкарал без да разбера. 

Link to comment
Share on other sites

Аз още имам антитела... Не мога да се ваксинирам... Даже другата седмица ще взема да ги проверя пак колко са...

Доста познати имам, които не го закачиха изобщо, а около тях всички бяха болни.... 

Link to comment
Share on other sites

Интересното е как всички други вируси в историята са изолирани в чиста форма, а с този още се помайват.

 

Съответно средствата за справянето с него не са ефективни, щото днк-то и  характеристиките му са смесени с цял куп други днк на органични съединения. Оттам влиза много "шум" в картината като го гледат, и няма как да се създават нито прецизни тестове, нито лекарства...

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Mockingbird said:

Аз още имам антитела... Не мога да се ваксинирам... Даже другата седмица ще взема да ги проверя пак колко са...

Доста познати имам, които не го закачиха изобщо, а около тях всички бяха болни.... 

Магданозчо, кажи моля те ние след колко време трябва да се тестваме за антитела? 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mockingbird said:

Аз още имам антитела... Не мога да се ваксинирам... Даже другата седмица ще взема да ги проверя пак колко са...

Доста познати имам, които не го закачиха изобщо, а около тях всички бяха болни.... 

Наличието на антитела не е проблем за да си сложиш ваксина. Просто се чакат поне 3 месеца и може да се сложи.

1 hour ago, charmock said:

Магданозчо, кажи моля те ние след колко време трябва да се тестваме за антитела? 

Според някой лекари е 20 дена след като си се оправил, според други е поне 30-40.

Link to comment
Share on other sites

Защо да хабя ваксина при условие че имам антитела? Може да е необходима на друг човек... Иначе знам че може... 

Антителата зависят от човека... Изключително персонално е, но първа проверка не по-рано от 20-30 дни след оздравяване. Аз се проверих след 3 месеца и при норма 15 имах 22. Тази седмица ще се пробвам пак и ще пиша колко са. Оздравях 31.10.2020, тествах се на 18.02.2021.

Link to comment
Share on other sites

Кой обясняваше как нямало проблем децата да ходят на градина, защото ... не помня защо?

На един приятел дъщеричката му им донесла КОВИД от градината. Тя се излекувала за няколко дни без проблеми, но той го кара тежко.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Кофти, добре, че сте се разминали. На един приятел баща му почина миналата година точно от пневмонията.  Майка ми сравнително лесно го изкара. Имаше температура 5 дена подред и това беше. Направи си 2 теста и двата бяха отрицателни. 

 

Защо реши, че го е изкарала, щом тестовете са били отрицателни?

Link to comment
Share on other sites

Сега си върлува и някакъв друг пролетен вирус, колкото и сега никой да не гледа друго освен Ковид Малката се прибра преди 15 дни със сополи от градина, веднага дядо и прихвана, ама със зверска кашлица освен всичко останало. Прави си вече 3 теста, все отрицателни и още не може да се оправи. Та някой ако пипне подобно, да не си вкарва веднага параноя.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jozo said:

Сега си върлува и някакъв друг пролетен вирус, колкото и сега никой да не гледа друго освен Ковид Малката се прибра преди 15 дни със сополи от градина, веднага дядо и прихвана, ама със зверска кашлица освен всичко останало. Прави си вече 3 теста, все отрицателни и още не може да се оправи. Та някой ако пипне подобно, да не си вкарва веднага параноя.

На жана ми баща й се разболя, но никой те не го хвана. След 2 седмици имаше много много антитела. 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

Защо реши, че го е изкарала, щом тестовете са били отрицателни?

Защото имаше 5 дена температура, при нормален грип аз не знам да има човек 5 дена температура. Тестовете не са на 100% сигурни. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Защото имаше 5 дена температура, при нормален грип аз не знам да има човек 5 дена температура. Тестовете не са на 100% сигурни. 

PCR-ите са с доста висока точност. Отделно и ги подобриха с времето. При направени 2 теста е абсурд да уцели и двата да са грешни. Вариант е да не са взети правилно, но... От много неща можеш да вдигнеш температура за няколко дни. Най - се радвам на двама приятели които ми твърдяха кога били изкарали ковид. Говореха за период от преди да има изобщо случаи в Европа...

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kotora said:

Защото имаше 5 дена температура, при нормален грип аз не знам да има човек 5 дена температура. Тестовете не са на 100% сигурни. 

 

Аз съм имал 2 седмици температура. 37.5-38. Имах пневмония. 2010-та година това. И друг път съм боледувал и съм имал по 5 дни температура.

Моята приятелка имаше 37.3 - 37.5 температура в продължение на месец. Майка ѝ също.
И двете не са с КОВИД.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...