Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

33 minutes ago, Lucky Luciano said:

Все тая коя е бързата помощ. Частната също е помагала, когато е трябвало и наистина никога, ама никога няма да си позволя да разходя бърза помощ за рецепта!

Естествено, че е предписан от лекар, а на рецепта вероятно някога го е имало...

Really Karen GIF by MOODMAN

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 2/16/2021 at 8:07 AM, earache said:

Защо аджеба руснаците са в Сирия... хмм... защото са адските кротанчета, няма друго обяснение. :laughing1:

Тоя подход "дай да ги бомбим, докато са още на чужда територия" не ти ли прилича на подхода на един друг агресор - САЩ? Под "тях" имам предвид чеченците, които са в Сирия на страната на Саудитска Арабия и опозицията.

Освен това са единствената суперсила, завладявала територии наскоро.

Вие ми ги изкарахте ебати завалиите... Русофилията е вредна за вашето здраве, най-вече зрението.

Ти вЕрррно ли мислиш, че са там заради чеченците!? Чес'но!

И друго да питам, че нещо не разбрах... Я открехни за коя завладяна територия говориш, че май нещо съм пропуснал. Само недей за Крим, щото са го зваладяли ама не през последните години ами през 18 век. И не от техните си македонци, ами от османската империя. Да не споменаваме и потвърденият факт, че основният процент от населението са руснаци. Просто поправиха грешката си от 91ва. А 92ра именно в Крим се случи и едно  обявяване на независимост от тамошната македония, ама вероятно ти не си чувал за което?

И не адвокатствам никому, щото историята казва достатъчно. А... И ей ся са сетих и още нещо. Я кажи тия колко войни са подпалили и после са си грели ръчичките на веселите пламъци, докато импортват начин на живот в замяна на контрол върху ресурси? Щото и това не се сещам.

Ама инак по принцип съм съгласен с теб, как тия руски нагляри опряха границите си в границите на нато-то в последните 20 години. А иначе имаше едни договорки през 90те. Както и, че нямат абсолютно никакво право да се чувстват застрашени, да защитават базите си, както и  и да развиват оръжейни технологии поради което.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gado said:

Ти вЕрррно ли мислиш, че са там заради чеченците!? Чес'но!


Това е една от най-големите глупости, които съм прочел на тема Сирия. А руснаците добре че са там, че иначе джихадистите щяха да изколят още хиляди... 

===========================================================
 

Quote

Преди няколко месеца Джон Клийз от великите Монти Пайтън беше облят с помия от либералите, след серия от туитове, в които казва "Лондон вече не е английски град", "Мисля, че е законно да предпочиташ една култура пред друга. Аз, например, предпочитам култури, които не осакатяват женските гениталии". 
Гневът му беше предизвикан от факта, че през последните няколко години криминалната статистика на Лондон е ужасяваща - убийствата с нож и престъпленията вече официално надхвърлят тези в Ню Йорк, а престъпниците, в огромната си част, са представители на една специфична култура. Стана ясно, че възпитаникът на Кеймбридж не споделя либералната идея, че на насилието трябва да се отговаря с толерантност, както и че не вярва в интеграцията и мултикултурализма. Тогава кметът на Лондон, г-н Садик Хан, отговори публично на Клийз с величествения туит "Лондончани знаят, че нашият диверситет е нашата най-голяма сила".
Тези дни едруг забележителен британски актьор - Роуън Аткинсън, нарича представителите на либералната cancel култура (култура на заличаване на исторически факти и фигури заради тънкообидни истерици) "средновековна тълпа, търсеща да изгори някого". 
"Cancel културата забранява широкия диапазон от мнения. Страшно е за всеки, който е станал жертва на тази тълпа, и това ме кара да изпитвам страх за бъдещето". 
Няма по-глупава и вредна идеология от либерализма.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, gado said:

Ти вЕрррно ли мислиш, че са там заради чеченците!? Чес'но!

Ми една от реалните причини е, що?

Наистина не е единствена, но е точно такава, която ти прави теорията за пазене на границата смешна. Затова и споменах точно нея.

18 hours ago, gado said:

И друго да питам, че нещо не разбрах... Я открехни за коя завладяна територия говориш, че май нещо съм пропуснал. Само недей за Крим, щото са го зваладяли ама не през последните години ами през 18 век. И не от техните си македонци, ами от османската империя. Да не споменаваме и потвърденият факт, че основният процент от населението са руснаци. Просто поправиха грешката си от 91ва. А 92ра именно в Крим се случи и едно  обявяване на независимост от тамошната македония, ама вероятно ти не си чувал за което?

Точно Крим, да. По същата логика Турция като иска да си анексира кърджалийско или лудогорието, щото били ги завладяли през 14 век, ти ще трябва да си траеш. Обаче се съмнявам.

А аналогията ти с Македония има една съществена цепка - руснаците в Украйна се пишат руснаци, българите в Македония не се пишат българи. Тъй че, ако опрем до национални държави, ние ще сме само и единствено губещи. Поне за момента.

18 hours ago, gado said:

И не адвокатствам никому, щото историята казва достатъчно. А... И ей ся са сетих и още нещо. Я кажи тия колко войни са подпалили и после са си грели ръчичките на веселите пламъци, докато импортват начин на живот в замяна на контрол върху ресурси? Щото и това не се сещам.

Аз това не го оспорвам, САЩ са дори по-голям насилник. Което не значи, че пияните ушанкаджии не са.

18 hours ago, gado said:

Ама инак по принцип съм съгласен с теб, как тия руски нагляри опряха границите си в границите на нато-то в последните 20 години. А иначе имаше едни договорки през 90те. Както и, че нямат абсолютно никакво право да се чувстват застрашени, да защитават базите си, както и  и да развиват оръжейни технологии поради което.

Естествено, че нямат право. За мен никой няма право да има бази на чужда територия. А това, че ся Русия тръгнала да губи надпреварата за брой задгранични бази... Ми шанс, да бяха спечелили студената война и да бяха станали те "Световната полиция".

18 hours ago, RaptoR said:

Това е една от най-големите глупости, които съм прочел на тема Сирия. А руснаците добре че са там, че иначе джихадистите щяха да изколят още хиляди... 

Това не знам колко наивен трябва да си, за да вярваш на Джуджанка, че е там, за да бори ИД и "тероризма". Това клише се изтърка още преди около 20 години, когато едни други борци срещу тероризма го повтаряха нон стоп.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, earache said:

Ми една от реалните причини е, що?

Наистина не е единствена, но е точно такава, която ти прави теорията за пазене на границата смешна. Затова и споменах точно нея.

Точно Крим, да. По същата логика Турция като иска да си анексира кърджалийско или лудогорието, щото били ги завладяли през 14 век, ти ще трябва да си траеш. Обаче се съмнявам.

А аналогията ти с Македония има една съществена цепка - руснаците в Украйна се пишат руснаци, българите в Македония не се пишат българи. Тъй че, ако опрем до национални държави, ние ще сме само и единствено губещи. Поне за момента.

Аз това не го оспорвам, САЩ са дори по-голям насилник. Което не значи, че пияните ушанкаджии не са.

Естествено, че нямат право. За мен никой няма право да има бази на чужда територия. А това, че ся Русия тръгнала да губи надпреварата за брой задгранични бази... Ми шанс, да бяха спечелили студената война и да бяха станали те "Световната полиция".

Това не знам колко наивен трябва да си, за да вярваш на Джуджанка, че е там, за да бори ИД и "тероризма". Това клише се изтърка още преди около 20 години, когато едни други борци срещу тероризма го повтаряха нон стоп.

Ок. Навих се, че са там заради чеченците. Останалото няма да коментирам, щото издиша още повече и на всичкото отгоре удобно се направи на непрочел едни определени факти.

Колкото до базите, те просто никога не са участвали в подобна надпревара. Някогашният варшавски договор беше просто буферна зона за убиване на импулса при евентуална атака. Нали се сещаш, че последната световна не я спечелиха по-добрите технологии, а икономическата мощ, конвейерите и възможността за широк достъп до ресурси. В смисъл, че я спечелиша не тези с по-добрата технология, а тези, дето имаха възможност да бълват по-посредствени, но стандартизирани и в огромни количества продукти. А повярвай ми, руснаците дори и за миг не са били ненаясно с този факт.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, earache said:

Това не знам колко наивен трябва да си, за да вярваш на Джуджанка, че е там, за да бори ИД и "тероризма". Това клише се изтърка още преди около 20 години, когато едни други борци срещу тероризма го повтаряха нон стоп.


С тънката разлика, че тук е абсолютната истина, а онези винаги са лъгали. Фактически те създадоха и Ал Кайда и Ислямска държава. Т. нар. "опозиция" в Сирия е чиста проба, 10000000% главорези джихадисти. Но тук трябва години наред да си чел и следил, а не да гледаш глупости в мейнстрийма, където повечето неграмотници не могат да изпишат правилно имената на териториите и военните групировки. 

Link to comment
Share on other sites

 Доколкото си спомням, руснаците са в Сирия защото официалното правителство на Сирия ги покани да дойдат.

 

============

 

Иначе, в Тексас играят на живо филма "ледникова епоха" с интересен развой на събитията - без ток /поради политиката за минаване към зелена енергия напоследък/. Чух, че перките за вятър замръзнали :laughing:, а и слънце нямало в тоя сняг (каква изненада).

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, instinct said:

 Доколкото си спомням, руснаците са в Сирия защото официалното правителство на Сирия ги покани да дойдат.

Ти хубаво си спомняш, ама "официалното правителство" на Сирия е нещо като дървеното желязо. Иначе всички много добре знаем, че основния подход на северните монголци е да се отзовават на повика на "официлани правителства". Така беше в истинската Монголия през 1922, във Финландия през 1939, в Балтийските държави през 1940, в Унгария през 1956, в Лаос прес 1960, в Куба през 1962, в Египет през 1967, в Чехия през 1968, в Ангола през 1975, в Мозамбик и Етиопия през 1977, в Афганистан през 1979, в Ливан през 1982 и т.н. и т.н. (неам нерви да изброявам всичкитие северномонголски дивотии от миналия век). Ама то не става само с ядене, трябва и акъл. :lol:

 

4 hours ago, instinct said:

 Иначе, в Тексас играят на живо филма "ледникова епоха" с интересен развой на събитията - без ток /поради политиката за минаване към зелена енергия напоследък/. Чух, че перките за вятър замръзнали :laughing:, а и слънце нямало в тоя сняг (каква изненада).

Нещо яко те е напекло зимното слънце. Тексас били минали на зелена енергия, това в коя паралелна вселена бе пич? 80% от енергията в Тексас е от фосилни горива и това е само частта, която не се експортира. На практика Тексас могат да покрият и 200% от консумацията на енергия само с фосилни горива, ако им се наложи да не изнасят излишъка. Проблемът им е в непукизма, наглостта и във вярата им, че климатичните промени няма как да ги достигнат. Е, достигнаха ги и всички рафинерии на фосилни горива замръзнаха, просто защото не бяха предвидени да работят в такива условия (за справка - в Канада с копае замръзнал битум от открити рудници и се преработва в нефт при температури от минус 40 градуса през зимата). Къде ви намират такива конспиративни гении? :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Абе бая страшно си е в Тексас тези дни. Вече 4 или 5 дена нямат нито ТВ нито интернет. Ето ви две снимки на къщата на сестра ми. Дори фонтаните в басейна са замръзнали. За Русия и Скандинавия това може да е нещо нормално, но за Далас е абсолютно необичайно.

 

149886249_4314441965252388_8434544181037549069_o.jpg

150816221_4316423945054190_7457528406399731862_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Ти хубаво си спомняш, ама "официалното правителство" на Сирия е нещо като дървеното желязо...

 

Виж сега, у нас примерно американците са по покана на нашето официално правителство. Ясно ли ти е, или имаш някакви проблеми с това и трябва да ти обяснявам що е то официално правителство?

 

 

5 hours ago, Godfather said:

Тексас били минали на зелена енергия...

 

А, не, в Тексас и през ум не им е минавало да стават "екологични" - там просто вятърните перки от само себе си растат из полетата :laughing1:, и то в капацитет да дават повече от половината ток от потреблението:

 

"В определени часове и дни през февруари вятърните турбини успяват да генерират повече от половината енергия от общото производство за Тексас..." (https://www.investor.bg/analizi/91/a/ekstremno-niskite-temperaturi-v-teksas-vledeniha-i-viatyrnata-energiia-322339/ )

 

"Политическият момент тук е, че електропреносната мрежа, която все повече зависи от ненадеждната вятърна и соларна енергия, се нуждае от базови мощности, за да се справи с внезапните скокове при потреблението. Природният газ е от решаващо значение и е толкова надежден в подобни моменти, колкото ядрената енергия и въглищата.

Политиците и регулаторите не искат да признаят това, докато продължават да извеждат от експлоатация ядрени и въглищни мощности, за да отговорят на федералните ангажименти по отношение на изменението на климата. Но обществеността плаща цената, когато настъпи прекъсване в захранването, тъй като фокусът върху борбата с климатичните промени отне от устойчивостта на мрежата."

 

Демократичната ни преса така си пише заглавията и статиите у нас (и не е само горния пример), ще ги извиниш за което.

 


 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Godfather said:

Ти хубаво си спомняш, ама "официалното правителство" на Сирия е нещо като дървеното желязо.

Аха... Викаш, никое правителство в която и да е държава по света не може да бъде официално, ако това излишно не е потвърдено от шефовете на южните ти комшии?

Как пък се не бях сетил за този толкова блестящ аспект във външната политика на най-демократичната демокрация, която е и  основен износител на начин на живот....

Link to comment
Share on other sites

Тексасци са забавни. Имат си отделна електропреносна мрежа от федералните, и за да държат федералното правителство надалеч - изглежда, че не купуват ток от другите 2 мрежи в страната

Обвиняват закон който дори не е гласуван, докато газопроводите им замръзват, и електроцентралите им не работят съответно. :)) 

No, frozen wind turbines aren’t to blame for Texas’ power outages | The Texas Tribune

Някъде имаше и обяснение, че консумацията им през зимата е много по-ниска от тази през най-горещите летни дни, та проблема далеч не е във възможността им да произвеждат електроенергия, а просто системата им се проваля :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Ти мани тва, ами мернах някъде предупреждения да не се ползват скари, грилове, автомобили и прочее ВЪТРЕ В КЪЩИТЕ за отопление! Колкото и да съм наясно какво огромно количество тежки дебили има в САЩ, винаги успяват да ми докажат, че са повече и по-тъпи отколкото предполагам... 

Link to comment
Share on other sites

Как, то просто са задължени да издадат тия предупреждения, че току виж ги осъдили после за няколко милиона :laughing:...

 

Както пише Дъглас Адамс в галактическия стопаджия:

Quote

„Хванете клечката в средата. Навлажнете острия край с език. Мушнете в пространството между зъбите със заобления край към венеца. Движете внимателно отвън навътре.“

— Стори ми се — каза Уонко Нормалния, — че всяка цивилизация, която толкова е загубила разсъдъка си, че се налага да поставя писмена инструкция за ползване върху пакет клечки за зъби, вече не е цивилизация, в която мога да живея и остана нормален.

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Ебаси конспирациите около тия ваксини. Една позната, която вярва, че има кемтрейс продължава да ми праща глупости за ваксините :D :D :D

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, kotora said:

Ебаси конспирациите около тия ваксини. Една позната, която вярва, че има кемтрейс продължава да ми праща глупости за ваксините :D :D :D

 

 

За кемтрейлс не знам, ама :laughing1::

 

Според съвременната наука, и то от доста години вече, използването на наночастици за детекция на различни характеристики в околната среда предполага разпръскването им навсякъде и след това използването на различни детектори, с които се определя състоянието им (в реално време или не) - тоест на какво са реагирали (и така се определя какво е налично или не около наночастиците).

 

Наночастици са елементи от менделеевата таблица или техни съединения, които са раздробени до микроскопични размери.

 

Това долу е снимка с микроскоп на сребърни наночастици, които са навлезли в клетките на фитопланктона (видът водорасли в морето, които отговарят за генерирането на 50% от кислорода, който дишаме в атмосферата на земята). Наночастиците пречат на метаболизма, и така намаляват количеството кислород, който фитопланктона "произвежда" :

 

(снимката е оттук - Phytoplankton disturbed by nanoparticles, научно изследване на професор Вера Славейкова, Женевски университе, Швейцария, "Отдел за изследване на околната среда и водите")

 

 

quvt4K4l_o.jpg

 

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Ferante said:


Мда, част от електрониката с която кацна тази играчка е направена от един от нашите екипи :). 

Respect! Тия пичове (и пички) имат само един пропуск от над 40 години марсиански мисии. Няма друг екип където и да е по света с подобен опит и серия от успехи. А тази технология на небесния кран за кацане на Марс е баси лудата идея, само дето работи перфектно вече за втори пореден път и даже го филмираха от няколко възможни гледни точки. Естествено индивидите незапознати със законите на физиката трудно биха оценили подобно уникално постижение, но дори статистически погледнато, единствената друга държава, която има някакъв шанс да приземи успешно (евентуално) някаква апаратура на Марс е Китай и то над 40 години след първата подобна успешна мисия. Иначе в орбита около Марс в момента има техника на 5 различни държави - САЩ, ЕС, Индия, ОАЕ и Китай. Ама вкарване в орбита около Марс е едно нещо, приземяване успешно е доооста по-различна далавера. Особено ако товара тежи над един тон. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...