Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Нямам идея какво обсъждаме повече.

Определението на думата си е там и то си е .... определено.

Не съм оспорвал индикацията на бойлера. Ти просто му измисли думичка, която липсваше. :D Това си е просто индикатор, че има ток в него.

 

Така го защитавате това зарядно, че започвам да си мисля дали не сте го проектирали/произвели вие...

 

Напомняте ми на ето тази сцена. 1:1

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, w00x said:

Нямам идея какво обсъждаме повече.

Определението на думата си е там и то си е .... определено.

Не съм оспорвал индикацията на бойлера. Ти просто му измисли думичка, която липсваше. :D Това си е просто индикатор, че има ток в него.

 

Quote

Standby means electric power is present in the device

 

Сега вече наистина няма какво повече да кажа :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Quote

When electronic devices are receiving power but are not running, they are in standby mode. For example, a television is in standby mode when it is plugged in, but turned off.

 

и тука отново се връщаме на моя въпрос, който вече няма значение - защо свети Stand By и Charging едновременно. Но наистина, нека я приключим. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, plameni said:

 

 

Сега вече наистина няма какво повече да кажа :lol: 


Цитираното от теб определение технически е вярно, но не точно. Никой не е отричал, че при стендбай има някакъв ток в устройството. Или поне аз съм го пропуснал тоя момент.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, vikktorpenchev said:

и тука отново се връщаме на моя въпрос, който вече няма значение - защо свети Stand By и Charging едновременно.

 

Една от възможните причини е стремежът към максимално поевтиняване на продукта.

При продажна цена на дребно под 50 лв. или $13 на едро, всеки цент за допълнително управление/цвят/индикация е от значение.

 

6 minutes ago, w00x said:

Цитираното от теб определение технически е вярно, но не точно. 

 

Дипломата да я късам или да я изяждам?

 

Link to comment
Share on other sites

Ебаси кво стана :D За едно зарядно 3 страници. Добри сте! Та в крайна сметка запали ли колата след като беше на standby зарядното :D 

Link to comment
Share on other sites

Дадох го на майстор. Каза, че не е зареждало. И все пак е имало достатъчно, че да запали. Пак съм в изходна позиция :dry:

 

следобед ще пробвам дали ще запали. Амин. 

Edited by vikktorpenchev
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

Дипломата да я късам или да я изяждам?

 

 

Научих те какво означава едно устройство да е в режим на standby, сега и диетата ли искаш да ти оправя?

 

--------------------------------

 

И като заговорихме за акумулатори.. май имам утечка някъде изведнъж.

Като не карам колата 1 седмица и започва да пали трудно. Ако не я карам 2 седмици, изобщо не пали. И това без значение сезона.

Карах я в магазин за акумулатори, за да купувам нов, но момчето замери моя и каза, че е на 95% живот. И пусковия ток му бил над нормата.

 

Днес обаче, след като не я бях карал 6 дни, пак запали трудно.

 

Имам афтърмаркет ксенон с някакви смотани Китайски баласти. Като ги сложих, започнаха акумулаторите да стават по-слаби. Преди това си бях карал 3-4 години с фабричния без абсолютно никакви проблеми. Палеше си веднага дори и зимата, когато беше студено и не бях карал седмици, че и месеци. Малко след като сложих афтърмаркет ксенона, се наложи да сменя акумулатора. Това беше преди 3 години и половина. Реших, че му е дошло времето. Сега пак се случва същото обаче.

 

Някакви препоръки, преди да я карам някъде да търсят утечката?

 

Къде да я карам да търсят утечката?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Научих те какво означава едно устройство да е в режим на standby

 

Кога ще ме изпиташ :lol:

Претенциите ти да ме обучаваш в област, в която е видно колко си бос, имаше шанс да са смешни, но за съжаление се оказаха жалки.
Не ти знам нито образованието, нито квалификацията, но явно не се разпростират по-далеч от два цитата в Уикипедия... упссс, исках да кажа Wikipedia.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Къде да я карам да търсят утечката?

Дефинирай трудно палене? 
Върти 1-2 минути докато запали? 
Не върти изобщо? Или завърта няколко пъти и после отслабва въртенето?
За утечката откачи клемите. След 1 седмица ако запали лесно може да е от ксенона.
След 1 седмица ако пак прави парчета може да е от стартера. Правил ли си му профилактика скоро?
Още ли си с дизела? Свещи да си сменял скоро?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Някакви препоръки, преди да я карам някъде да търсят утечката?

 

Къде да я карам да търсят утечката?

 

Аз сложих мултимедия и започнаха тези утечки. Препоръчахаме ми един Пламен в Ауто ПАБ. На там съм се запътил, стига да успея да я запаля.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, plameni said:

 

Кога ще ме изпиташ :lol:

Претенциите ти да ме обучаваш в област, в която е видно колко си бос, имаше шанс да са смешни, но за съжаление се оказаха жалки.
Не ти знам нито образованието, нито квалификацията, но явно не се разпростират по-далеч от два цитата в Уикипедия... упссс, исках да кажа Wikipedia.

 

 

Когато се научиш да четеш аудиторията.

Твоят цитат откъде беше, ако не е тайна? :D

Смисъл, аз знам откъде беше, но искам и ти да си признаеш, защото виждам, че споменаваш информацията в Wikipedia с насмешка.

 

Ето ти ВСИЧКИ резултати от първа страница в търсачката. Дори не трябва да се филтрират, тъй като в световен мащаб има съгласие за това какво означава Standby power (Standby). Част от членовете на Bulforum са единственото изключение.

 

 

https://www.originenergy.com.au/blog/understanding-standby-power/

https://www.energy.gov/eere/femp/measuring-standby-power

https://www.originenergy.com.au/blog/understanding-standby-power/

https://standby.lbl.gov/faq/

https://energyeducation.ca/encyclopedia/Standby_power

https://www.techopedia.com/definition/14579/standby-power

 

 

27 minutes ago, UzITo said:

Дефинирай трудно палене? 
Върти 1-2 минути докато запали? 
Не върти изобщо? Или завърта няколко пъти и после отслабва въртенето?
За утечката откачи клемите. След 1 седмица ако запали лесно може да е от ксенона.
След 1 седмица ако пак прави парчета може да е от стартера. Правил ли си му профилактика скоро?
Още ли си с дизела? Свещи да си сменял скоро?

 

Върти няколко секунди преди да запали. Ако я запаля, покарам 5 минути и спра някъде, пали веднага.

 

Откачих клемите преди месец. 10 дни седя така и запали без проблем.

 

Не съм правил профилактика на стартер никога и не съм сменял свещи изобщо.


С дизела съм, да.

 

10 minutes ago, vikktorpenchev said:

 

Аз сложих мултимедия и започнаха тези утечки. Препоръчахаме ми един Пламен в Ауто ПАБ. На там съм се запътил, стига да успея да я запаля.

 

Да кажеш дали ти е свършил работа. :) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Когато се научиш да четеш аудиторията.

Твоят цитат откъде беше, ако не е тайна? :D

Смисъл, аз знам откъде беше, но искам и ти да си признаеш, защото виждам, че споменаваш информацията в Wikipedia с насмешка.

 

Всъщност, аз точно това направих. "Прочетох аудиторията" - двамата, според които няма никаква логика standby да продължава да свети.

Първият казва:

On 6/3/2021 at 9:01 AM, vikktorpenchev said:

имам мултицет, но не мога да боравя с него. 

а вторият:

18 hours ago, w00x said:

Трябваше да премериш с мултицед 

 

Буквите 'д' и 'т' не са една до друга в никоя клавиатурна подредба. Очевидно грешката не е от погрешно натиснати клавиши, а от незнание.

След като единият не знае как се ползва, а другият как се пише и след многократните неуспешни опити да ви се обясни, за мен най-логично е да използвам наготово едно простичко определение за режим Standby, разбира се, че от Wikipedia, за да не ви е прекалено сложно:

Quote

Standby means electric power is present in the device

 

Няколко поста след това, без всякаква логика (или понятна единствено на теб), ти реши да ни обясняваш и даже да ни научиш, що е то Standby Power, която до момента изобщо не беше споменавана. 

Изкритикува набързо китайския производител, че ви вкара стрес, щото си е позволил да не използва двуцветна индикация или допълнителен текст:

18 hours ago, w00x said:

...вместо StandBy на тая лампичка, трябва да пише Stand By / ON. Или да става от червена - зелена, когато се изпълнява някоя от другите функции.

 

А от размишленията ти по повод индикацията на бойлера стигнах до извода, че думите свързан, включен, захранен нямат съществена разлика за теб.

И накрая стигнахме до:

14 hours ago, w00x said:

Цитираното от теб определение технически е вярно, но не точно. 

 

След като вече имаш писменото ми признание за източника на цитата, кажи сега, кое в технически вярното определение не е точно?

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Wow. :D Усилията, които полагаш, за да покажеш, че не си прав, са впечатляващи.

 

В моето се обръщам към трима души. За теб са 4 реда от всичкото. И 6 линка, които се надявам знаеш, че не е необходимо да четеш, преди да кликнеш.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, w00x said:

В моето се обръщам към трима души. За теб са 4 реда от всичкото.

 

За да разбера кое се отнася до мен, не е ли редно и логично да изчета поста до края?

Или ти четеш до четвъртия ред и след това: dr?

 

Ако това ти е начина на четене на форума, ще се погрижа да пиша кратки постове специално за теб.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, plameni said:

Ако това ти е начина на четене на форума, ще се погрижа да пиша кратки постове специално за теб.


Време беше.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Моля.

  

1 hour ago, plameni said:

 

16 hours ago, w00x said:

Цитираното от теб определение технически е вярно, но не точно. 

След като вече имаш писменото ми признание за източника на цитата, кажи сега, кое в технически вярното определение не е точно?

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vikktorpenchev said:

Това започва да излиза извън контрол. 

 

п.с.

и аз харесвам кратките постове.

 

Те на plameni не са му чак толкова дълги, но като започне да вади цитати от последните 2 години, се налага да се правят някакви много сложни връзки, тъй като цитатите съответно са свободностоящи и изкарани от контекста, а за да разбереш нещо, трябва да се запознаеш и с контекста.

 

На мен лично не ми е интересно да губя толкова време за нещо, от което в крайна сметка няма да има резултат. Дори и да имаше. Пак не ми е интересно с оглед голяма част от случаите, в които се наблюдава подобно поведение.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Godfather said:

Баси, откъде вадите толкова агресия за тролене. :lol::rofl:

Това е от ЕГН-то.

Преди десетина години злобарките биха свършили работа и биха освободили напрежението. В смисъл, биеш първата, настървяваш се още повече, ама след още три-четири поредни ти става все тая и не до тъпотии в празното пространство. Обаче с напредването на годините, на масовият човек либидото му си взема все по-често отпуск, докато не излезе и в пенсия. Е тогава на човек кво му остава, освен да пръска слюнки в беседката пред блока или да си опъва краекожието в нетя. Е... С намаляло ЕГН има и други начини да отпуснеш, ама те са прекалено под нивото на масовият интернет-пантофен лъв.  :)

 

(да не куотвам като изтърван)

 

Ангел. Вероятно ще ахнеш от изненада. Ама при полагане на определени усилия и извършването на конкретни дейности, мускулните групи се развиват, както и костната система към, която са прикрепени. Ако не ми вярваш, бегом в първия фитнес и позагледай батките (ама не твърде съсредоточено, щото и шамари може да ядеш). Нали, давам ти го тоя съвет, че не ми се занимава с поредната ти поредица от тъпотии.

А за клавиатурната ми подредба хич недей се кахъри! Някои хора не сме закърмени със Спръндж Боб и шльокавица. Видели сме пишещи машини и компютри, когато ти все още си бил пеперудки в хълбоците на майка си. Та за това ти е и простен недъгът, че не осъзнаваш понятието - БДС.

 

Видене. А кой в масовият случай съществува единствено за да спомага подобните кретени да имат трибуна? И нали, не просто това, ами и всячески да се стараят кретенизмите им безпрепятсвено да достигат до останалите кретени. За да могат да попиват от кретенията на първите кретени. Така щото да се извисяват в усъвършенстването на собствения си кретенизъм.

 

П.п. Имах и още някакви работи да казвам, ама наистина взе да не ми се занимава. :)

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, plameni said:

 

Май разбирам причината за проблема.

Трудно възприемаш каквото и да е, което се различава от собствената ти представа за това как трябва функционират, как трябва да изглеждат и какво да пише по уредите.


В тоя случай това важи за всичко на тоя свят без изключение! 
 

17 hours ago, plameni said:

Сега вече наистина няма какво повече да кажа :lol: 


То аз затова и бях кратък. Да стигнеш дотам, че сам да си сипеш не е лесно... 
 

15 hours ago, Godfather said:

Баси, откъде вадите толкова агресия за тролене. :lol::rofl:


Това човече може да я отключи във всяко живо същество. 
 

7 hours ago, vikktorpenchev said:

Дадох го на майстор. Каза, че не е зареждало. И все пак е имало достатъчно, че да запали. Пак съм в изходна позиция :dry: 


Не е учудващо за китайски no name боклук. Не че другите не са близо до него, но ако си го беше взел от Лидл и наистина не работи можеше да им го треснеш в главите. А моето вече не знам колко години навъртя, като имаш предвид, че го взех на зверска промоция и година половина зареждах колата през няколко дни докаато осъзная, че на практика нямам генератор... 
 

4 hours ago, plameni said:

 

Кога ще ме изпиташ :lol:

Претенциите ти да ме обучаваш в област, в която е видно колко си бос, имаше шанс да са смешни, но за съжаление се оказаха жалки.


ВСЕКИ ПЪТ, Пламене - ВСЕКИ ПЪТ! 
Залагам каса бира, че казанчето му още тече... :laughing1::laughing1::laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...