Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

Това с хоум офисите ми е странно. Не знам дали ще изкара много време. Прекалено голяма промяна е за много неща в живота на много хора и то доста бързо. Аз така и не го изпитах понеже няма как да правя каквото и да е отдалечено. Нищо че работата ми е IT.

 

 

 

22 minutes ago, Antares said:

 

Намери ли си най - накрая някоя добра работа?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

14 minutes ago, Dunc said:

 

Стига бе, в Пловдив ти отнема един час ли да стигнеш до работа ?

От Военна Болница до Панаира (където ми беше последната офисна работа) ми беше между 10 и 40 минути по транспорта (с чакането), 10-30 минути с колело (и дробове пълни с чист пловдивски въздух) 20-40 минути пеш или 15-30 минути с колата, зависейки по кое време пътувам и колко зор си давам, както и времето за опаковане/разопаковане (за зимата с колелото). Това е в едната посока. Иначе говоря в общия случай. В София съм го докарвал до час и 15-на минути на посока.

 

4 minutes ago, netrootbg said:

Намери ли си най - накрая някоя добра работа?


Би могло да се каже. Юли ще стане година на сегашното място.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Antares said:

* Пърдя по всяко време без задръжки. Не ми пърдят други.

 

Аз явно съм социопат :)


Класика!!! Между другото аз също залитам в такава посока. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Къде това? Значи много зависи от компанията. 

 

Ами тези, които ги пише в новините. :) Фейсбук, Гугъл, Туитър и т.н. В началото на пандемията обясняваха как ще се ориентират повече към хоум офис, но в последните месеци започнаха друга песен да пеят.

Гейм студиата също работят по-лесно в офис, отколкото дистанционно. Много игри бяха забавени заради работата в условия на хоум офис.

Не може да се пренебрегне и факта, че много хора скатават прекалено много, когато са си вкъщи. А на позиции, където работата е споделена между няколко човека, това не е ОК. Един си бара топките, другите му вършат работата.

 

2 hours ago, Antares said:

Аз пък не искам и да си помисля да се върна към работа в офис. 
* Не губя по час-два на ден в път до работа
* Аз съм бога на стайната температура
* Имам два сравнително добри монитора + мощен компютър. Изобщо, периферия по мой вкус. Преди ми се налагаше да си купувам периферия за две места.
* Губя минимално време по време на обедната почивка - просто си претоплям вече сготвената храна. Храната в "офиса" е старателно подбрана от мен. 
* Всеки един момент мога да се пльосна в леглото и да си дам 5-10 минути почивка на очите и главата
* Всеки един момент мога да рестартирам под Windows и да поцъкам игрички.
* Пърдя по всяко време без задръжки. Не ми пърдят други.
* Не ме разсейват с празни приказки. Не се очаква от мен да участвам в празните приказки за да съм част от екипа.
И сигурно десетки други неща. Във всеки един момент мога да си дигна чукалата, да ида до София (където е българския офис на фирмата) и да работя от офиса 2-3-4-5 дена на фирмени разноски. Правил съм го веднъж. Или пък да се грабна и да се забия във всеки един град, в който има coworking. Това също съм го правил само веднъж (въпреки, че от морския "офис" на фирмата сигурно ще се възползвам тая година). С'я, има хора и хора, така е. Аз явно съм социопат :)

 

И ти си прав.
Аз обаче предпочитах работата в офис допреди няколко месеца. Заради колегите, заради самия офис, заради движението от-до работа. Тук една година вкъщи и коленете ми започнаха да се обаждат... Останалите стави също. След като през Януари настъпиха промени в колектива и работната обстановка обаче, не ми се връща хич в офиса. На всичкото отгоре, вече йерархията е друга и няма никаква полза от присъствието ни. Докато преди виждах някакви ползи от това всички да са там, вече няма нито една.

Link to comment
Share on other sites

Движението е оправдание. Ако искаш да се движиш - ще намериш начин. Не че аз съм по-картинка де, аз обратното - предобрих с движението, та също си прецаках коленете. Та в момента работя с кинезитерапевт дистанционно (нямат представители в Пловдив) и да ти кажа с наличното вкъщи си правя доста добри тренировки.

Link to comment
Share on other sites

Просто не се виждам как ще излезна от вкъщи и ще се разхождам сам по 2 часа всеки ден.

Аз също си правя упражнения, но като започна да клякам, усещам краката. :D

От 6-7км ходене всеки божи ден, стигнах до 2-3-4 км ходене седмично.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано бях малко против home office, но по този начин мога да си работя от където искам. Изкарвам си по 1-2 седмици в Калофер, след работа си копам в градината. 

Също мога да работя втора работа по същото време без никой да разбира ;) 

 

За движението се намира начин. Въпреки, че работя по 12 часа от понеделник до четвъртък, пак намирам по 1 час да отида на фитнес или групова тренировка. 

 

Тъпата част беше, че си платих WOW и стоях пред компютъра общо взето по 14-16 часа... 

Сега играя warzone, което е доста addictive. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

На работа гледаш с часове екран със среден размер.

Вкъщи разпускаш пред екран с голям размер.

От време на време се разсейваш от екран с малък размер.

 

Така биха описали в резюме работната си седмица доста хора :lol:

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kotora said:

Честно казано бях малко против home office, но по този начин мога да си работя от където искам. Изкарвам си по 1-2 седмици в Калофер, след работа си копам в градината. 

Също мога да работя втора работа по същото време без никой да разбира ;) 

 

За движението се намира начин. Въпреки, че работя по 12 часа от понеделник до четвъртък, пак намирам по 1 час да отида на фитнес или групова тренировка. 

 

Тъпата част беше, че си платих WOW и стоях пред компютъра общо взето по 14-16 часа... 

Сега играя warzone, което е доста addictive. 

 

Голяма част от фирмите изискват да си на определено разстояние от физическия офис на фирмата. Ако не го изискват, ще започнат да го изискват. Нали знаете, че покрай сухото гори и мокрото. Ще стане нещо, някой ще е отишъл на майната си през 9 планини в 10-та, няма да може да реагира и след седмица ще има ново policy, което да регулира къде може да ти е хоум офиса. :D

 

Какви фитнеси и групови тренировки бе, kotor-ееее?? Пандемия има!

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, w00x said:

Какви фитнеси....?? Пандемия има!

Къде това? Аз само за 2 седмици не съм ходил на фитнес тази година. Миналата имаше много кратко прекъсване мисля май месец или юни. Тази година толкова обикалях, че преди няколко дена сметнах как до момента има 30 часа прекарани в самолети от началото на годината.

Link to comment
Share on other sites

Световна е пандемията. :D 

Всеки сам си поема рисковете, но аз не съм тръгнал по фитнеси не защото са затворени..

Link to comment
Share on other sites

Да всеки си поема рисковете. Разбира се няма как да знам кой е болен, но хората, които ходят на груповите тренировки със сигурност са разумни и не биха тръгнали да идват болни на тренировка. 

Link to comment
Share on other sites

Много интересна логика. Какво различава хората, които ходят на групови тренировки от тези, които ходят на бар/фитнес/ресторант? Или които пускат децата си болни на градина, защото "деца са, разболяват се".

Това не са ли същите хора?

Link to comment
Share on other sites

Ами разликата е, че познавам хората с които ходя на групови тренировки и знам, че не биха дошли болни. 


А тия дето си пускат децата на градина болни, са нямам думи. Скоро някъде четох как някаква такива индивиди си пуснали деца на градина. Лапетата заразили другите в градината и някои не успяли да си отидат на първото тържество.
 

 

Сестра ми се пазиха, вардиха, михана се кутиите с млякото като се купеха от лидл. И накрая на рождения ден на малката се заразиха :) 
Така, че не виждам каква е разликата от рисковете и нерисковете като накрая всички ще го изкараме. 

 

Едит: До юли трябва да се ваксинирам или преди да пътувам за Гърция да си правя PCR. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, plameni said:

На работа гледаш с часове екран със среден размер.

Вкъщи разпускаш пред екран с голям размер.

От време на време се разсейваш от екран с малък размер.


 

Martin Teague:
Sir? If you don't mind my asking... why a box?

Arlington Steward:
Your home is a box. Your car is a box on wheels. You drive to work in it. You drive home in it. You sit in your home, staring into a box. It erodes your soul, while the box that is your body inevitably withers... then dies. Whereupon it is placed in the ultimate box, to slowly decompose.

Martin Teague:
It's quite depressing, if you think of it that way.

Arlington Steward:
Don't think of it that way... think of it as a temporary state of being.


 

17 minutes ago, kotora said:

Ами разликата е, че познавам хората с които ходя на групови тренировки и знам, че не биха дошли болни. 


"Логика" и чудо!!! А ако не знаят, че са болни и са в най-силната фаза на вирулентност? Колосални ги ръсиш понякога!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Просто не се виждам как ще излезна от вкъщи и ще се разхождам сам по 2 часа всеки ден.

Аз също си правя упражнения, но като започна да клякам, усещам краката. :D

От 6-7км ходене всеки божи ден, стигнах до 2-3-4 км ходене седмично.

Ако имаш желание намираш начин. Мен лично ме сви кръста февруари и ходих да ме "оправят отзад". 
След това започнах всеки ден, когато не вали 40-60мин ходене преди работа + упражнения на лостове. Лично аз предпочитам градската, защото сутрин хората са малко и го няма шума от колите.  

35 minutes ago, w00x said:

 

Голяма част от фирмите изискват да си на определено разстояние от физическия офис на фирмата. Ако не го изискват, ще започнат да го изискват. Нали знаете, че покрай сухото гори и мокрото. Ще стане нещо, някой ще е отишъл на майната си през 9 планини в 10-та, няма да може да реагира и след седмица ще има ново policy, което да регулира къде може да ти е хоум офиса. :D

 

Какви фитнеси и групови тренировки бе, kotor-ееее?? Пандемия има!

То, че има пандемия има ама и че работеха дискотеки по центъра работеха. Все пак знаем къде живеем за едни може за други не :) 

Link to comment
Share on other sites

wooxe, стига рева! като има пандемия стой си във вас, заключи вратата, затвори кепенците и не си подавай навън носа, нито до магазина, нито да се видиш с някой, нито за някакво спортуване.  

Това да стоиш перманентно затворен вкъщи и да нямаш никакво движение или социализиране е адски вредно, в един момент изпушваш яко, а пак казвам аз си падам домошар.

Имам приятел, който също беше прездпазлив и спря всякакви фитнеси и тренировки и казваше, че чака да се ваксинира, което се случи съвсем на скоро, но в нито един момент не спря излизането и събирането с приятели. 

 

Аз така като ни пуснаха миналата година да работим от вкъщи и след един месец абсолютно никакво движение и невъзможност да си ходя дори на фитнес, защото бяха затворили, ми се разстрои съня и трудно спях вечер. Започнах сутрин преди работа да бягам, за да мога хем да развиждам, хем малко да съм навън, хем и да поддържам някаква форма. В моментите, когато бяха отворени фитнесите се пускам пак и там и ходех и по групови занимания както и преди. Тъпото е, че както от фитнеса ме болеше какво ли не, сега от бягането в един момент и на мен ми се обади коляното, та в тая връзка @Antares ти какво точно правиш за него ? Аз ходих при ортопед и ми каза въртене на колело, което го правя за кратко във фитнеса и плуване. 

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Според мен ще останем в някакъв хибриден режим. Малки офиси със споделени работни места, системи за резервиране и т.н. Фирмите ще намалят разходите си, оставяйки възможност за тези които имат нужда да са в офиса, да бъдат там.

Зависи и от фирмите разбира се, и какъв е бил опита им през последната една година. 

Лично аз предпочитам да си спестя час път на ден и да го използвам за нещо по-смислено, в общият случай е време в парка с детето. Обедните почивки и те стават по-приятни. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kotora said:

Ами разликата е, че познавам хората с които ходя на групови тренировки и знам, че не биха дошли болни. 


А тия дето си пускат децата на градина болни, са нямам думи. Скоро някъде четох как някаква такива индивиди си пуснали деца на градина. Лапетата заразили другите в градината и някои не успяли да си отидат на първото тържество.
 

 

Сестра ми се пазиха, вардиха, михана се кутиите с млякото като се купеха от лидл. И накрая на рождения ден на малката се заразиха :) 
Така, че не виждам каква е разликата от рисковете и нерисковете като накрая всички ще го изкараме. 

 

Едит: До юли трябва да се ваксинирам или преди да пътувам за Гърция да си правя PCR. 

 

Щом ги познаваш всичките, това е друго. Но ако ходиш на групови занимания сам - разлика няма.

 

Сестра ти са правили нещата, които никой не им е казал, че помагат, но не са направили това, от което им е казано, че има полза и са се нахакали в едно помещение с чужди деца.

 

Щом "всички ще го изкараме", защо не идеш при някой, който знаеш, че е болен? Поне по-бързо да го изкараш. :) Тъкмо и ваксина няма да се налага да си правиш.

 

2 minutes ago, UzITo said:

Ако имаш желание намираш начин. Мен лично ме сви кръста февруари и ходих да ме "оправят отзад". 
След това започнах всеки ден, когато не вали 40-60мин ходене преди работа + упражнения на лостове. Лично аз предпочитам градската, защото сутрин хората са малко и го няма шума от колите.  

То, че има пандемия има ама и че работеха дискотеки по центъра работеха. Все пак знаем къде живеем за едни може за други не :) 

 

То за всички може. Просто едните преценят, че рискът си заслужава, а други, че не си заслужава.

 

2 minutes ago, Dunc said:

wooxe, стига рева! като има пандемия стой си във вас, заключи вратата, затвори кепенците и не си подавай навън носа, нито до магазина, нито да се видиш с някой, нито за някакво спортуване.  

Това да стоиш перманентно затворен вкъщи и да нямаш никакво движение или социализиране е адски вредно, в един момент изпушваш яко, а пак казвам аз си падам домошар.

 

Аз така като ни пуснаха миналата година да работим от вкъщи и след един месец абсолютно никакво движение и невъзможност да си ходя дори на фитнес, защото бяха затворили, ми се разстрои съня и трудно спях вечер. Започнах сутрин преди работа да бягам, за да мога хем да развиждам, хем малко да съм навън, хем и да поддържам някаква форма. В моментите, когато бяха отворени фитнесите се пускам пак и там и ходех и по групови занимания както и преди. Тъпото е, че както от фитнеса ме болеше какво ли не, сега от бягането в един момент и на мен ми се обади коляното, та в тая връзка @Antares ти какво точно правиш за коляното. Аз ходих при ортопед и ми каза въртене на колело, което го правя за кратко във фитнеса и плуване. 

 

За какво "рева" по-точно, ако не е тайна?
Това какво ще правя си е лично мое решение и аз никой не съм задължил с него. И вратата съм заключил, и кепенците съм спуснал, не се подавам, до магазина не ходя, и с хора не се виждам.

Как на мен ми се отразява ти няма как да знаеш. Може да споделяш как ще се отрази на теб и дали за теб е вредно.

Какъв е твоя проблем?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, w00x said:

 

Тъкмо и ваксина няма да се налага да си правиш.


Ще се наложи при всички положения. Това не ти е варицела. 

Link to comment
Share on other sites

Не е било с чужди деца. Рождения ден беше в тесен кръг с родителите на мъжа на сестра ми. Майка му беше болна без да знае и с 1 доза ваксина.  

 

Link to comment
Share on other sites

"Пандемия има, пандемия има, как правите това, как правите онова, ама таковата, ама онаковата". Човек, спри като някаква лелка да дуднеш и да се възмущаваш. Едни са избрали да да си стоят заковани у тях и да не подават нос без скафандър, други са решили, че това цялото положение е ненормално, та затова спри постоянно да набиваш едно и също като развален грамофон.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RaptoR said:


Ще се наложи при всички положения. Това не ти е варицела. 

 

Ще се наложи, но след няколко месеца. Ще може да иде в Гърция с документа, че е преболедувал.

 

 

Just now, Dunc said:

"Пандемия има, пандемия има, как правите това, как правите, онова, ама таковата, ама онаковата". Човек, спри като някаква лелка да дуднеш и да се възмущаваш. Едни са избрали да да си стоят заковани у тях и да не подават нос без скадандър, други са решили, че това цялото положение е ненормално, та затова спри постоянно да набиваш едно и също като развален грамофон.

 

Не успяваш да усетиш тона май....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Ще се наложи, но след няколко месеца. Ще може да иде в Гърция с документа, че е преболедувал.


Няма да може - за Гърция или ваксина, или PCR.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ferante said:

Няма как да сложа завеси и килим. За шкаф с книги, мислиш, че това ще свърши някаква разлика?  https://www.ikea.com/us/en/p/billy-bookcase-birch-veneer-40279788/

 

май е добре дискусията да е преместим в другата тема.

 

Няма значение какъв шкаф с книги е. Може и рафтове да сложиш по стената, вместо етажерки. Ще помогне. Всякакви меки мебели и възглавници също ще помогнат.

Идеята е да махнеш отразителните повърхности. Таванът е една голяма такава, но там няма какво да сложиш лесно (аксесоар или мебел), така че да има ефект. Освен ако не гледаш на окачения таван като на аксесоар или мебел. :)

Подът е втората голяма. Като не можеш да сложиш килим, не можеш ли да сложиш някаква черга поне? Нямам и идея какви са проблемите ти с килима де.. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...