Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

1 minute ago, gado said:

Ша купуваш? Или ше чакаш прИмоцията, че после да се правиш на обран евреин?


Бройки валяло, ще изчакам 1-ви - нали съм си евреин. И разбира се както винаги - благодаря за помощта

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Mockingbird said:

Чек ся, толериране не означава уважение.... Това са съвсем различни неща...И говоря по принцип.... Аз също не мога да понасям някой да ми вре в муцуната комунизма, педерастията, демокрацията и там каквото се сетите още.... Но подхода ми е винаги с уважение към отсрещния. Пък после вече се очертават нещата... 

Значи имаш яко сбъркана представа за разликата между толерантност и уважение.

Първото според мен като нормален (тоес, не добре диагностициран) човек си е норма, част от аксиологията на обществото ни. А второто (пак според мен) не дължа никому, само защото има два горни крайника, а долните му стигат до земята. Нали..., и кокошките отговарят на това описание.

И недей да усукваш, говорейки по принцип, след като си се изказал конкретно. Тия работи също са различни неща.

Толерантността може да прерасне в уважение, но загубата на уважение е истински абсурд, да се превърне пак в толерантност ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Не съм се изказал конкретно, това че коменирахте пост на Ангел, няма нищо общо с моя. Аз говоря за уважението, а вие все за педерасти.....Не знам защо...И да, говоря по принцип за уважението към отсрещното човешко същество...Толерастията е друго нещо...

И пак говориш за два различни термина умело смесвайки ги....но няма смисъл...Аз спирам до тук. Уважавай и толераствай който и като искаш.....

 

Чудя се, дали да ходя да пална барбарона или да се гърча с електричката......И да, определено отивам да си сипя...Виден, ти до къде я докара с твоята трезвеност?

Link to comment
Share on other sites

Ти пък що реши, че говоря за педерасти? И наистина е добре да спреш да смесваш толерантността с уважението или, не дай Боже, толерастията.

Link to comment
Share on other sites

Ми щото все това се дъвчи напоследък....и коментирайки в контекст на друг пост....whatever...

 

 

Лошо е човек да има голям избор...

Ся, в шкафа има три вида арни домошнярки, водка Експедиция, Гленфидих, Гленморанджи... Човек да се чуди какво да подкара.... :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mockingbird said:

А не е ли редно, изначало да уважаваш другиго, просто защото е човешко същество, пък после да мериш с личния си аршин? Защото, ако не уважаваш никого по презумция, не си много по-различен от масата празноглави ходещи по улиците... Пък после, ако заслужи, тогава да си му имаш уважение или да го снемеш?! 

Това, че не изпитваш уважение към някого не означава автоматично, че си негативно настроен към него. Аз, например, съм безразличен към повечето хора. Да, по default съм добронамерен към всеки човек (до първа издънка), но това, не значи, че го уважам. Както Гадин много успешно спомена - уважението е привилегия, не даденост. То трябва да се спечели.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mockingbird said:

Лошо е човек да има голям избор...

Ся, в шкафа има три вида арни домошнярки, водка Експедиция, Гленфидих, Гленморанджи... Човек да се чуди какво да подкара.... :lol:

 

 

Минерална вода. :) Здравословно.

 

10 minutes ago, Antares said:

Това, че не изпитваш уважение към някого не означава автоматично, че си негативно настроен към него. Аз, например, съм безразличен към повечето хора. Да, по default съм добронамерен към всеки човек (до първа издънка), но това, не значи, че го уважам. Както Гадин много успешно спомена - уважението е привилегия, не даденост. То трябва да се спечели.

 

Някои хора бъркат "уважението" с "добро поведение".

Link to comment
Share on other sites

Не, руско е. Филтрите го правят да изглежда зелено. Имат още 3 такива кораба. Единият взима пътници за круизи до Северния полюс.

Link to comment
Share on other sites

On 1/21/2021 at 6:50 PM, w00x said:

Заменям Виден за Triti.

къде се подписваме?

 

On 1/22/2021 at 9:15 AM, Antares said:

Извърши немислимия грях явно да изрази несъгласието си с килеринчо. 

в този иначе много толерантен форум изпълнен с приятни за четене високоинтелектуални дискусии.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, Mockingbird said:

Пък и ковид изкарах, тъй че не съм много опасен.... :)

 

Той gado така или иначе не се плаши от КОВИД.

До колкото помня, дори каза, че го е изкарал още Октомври/Ноември 2019-та. Не ми се търси сега точният коментар.

Link to comment
Share on other sites

  

5 hours ago, gado said:

Толкова от мен. А ако някой държи да продължаваме с философстването, може да ми дойде на гости и да го напия дивашки.

За съжаление черния ми дроб не е достатъчно устойчив :[[

Иначе ако се събирахме по-често, може би форумните караници щяха да са по-малко...

Link to comment
Share on other sites

Седя и си мисля... Абе що, аджеба, когато става въпрос за протестъри и дисиденти в Русия, Китай, Венецуела и някои близкоизточни държави. Тия хора веднага се кръщават - Борци за свобода. Сещам се за едни такива борци в Авганистан, дето сега американците им сърбат попарата, ако и самите те да си ги обучаваха, съветваха и въоръжаваха. Но, когато същите тези протестъри и дисиденти се явят в Европата, Щатите и останалия т.н. цивилизован свят, веднага им се лепят етикети като - Терористи, ултраси, лумпени и неонацисти или национални предатели. Нима битуваме в толкова съвършен РЕЖИМ, че никой да няма моралното и чисто човешко право да не е съгласен със статуквото. В следствие на, което, всеки дръзнал да не е съгласен със статуквото е просто обикновен келеш, психопат или социопат?

Тия мисли ми се завъртяха в облото черепче, в следствие на прочетеното за събитията в Нидерландия. А и като се сетих за случаите със Сноудън и Асанж.

Или просто аршинът на привнесената ни от страни с челен опит, демокрация е гъвкав и разтеглив като пенсионерска пишka?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gado said:

Седя и си мисля... Абе що, аджеба, когато става въпрос за протестъри и дисиденти в Русия, Китай, Венецуела и някои близкоизточни държави. Тия хора веднага се кръщават - Борци за свобода. Сещам се за едни такива борци в Авганистан, дето сега американците им сърбат попарата, ако и самите те да си ги обучаваха, съветваха и въоръжаваха. Но, когато същите тези протестъри и дисиденти се явят в Европата, Щатите и останалия т.н. цивилизован свят, веднага им се лепят етикети като - Терористи, ултраси, лумпени и неонацисти или национални предатели. Нима битуваме в толкова съвършен РЕЖИМ, че никой да няма моралното и чисто човешко право да не е съгласен със статуквото. В следствие на, което, всеки дръзнал да не е съгласен със статуквото е просто обикновен келеш, психопат или социопат?

Тия мисли ми се завъртяха в облото черепче, в следствие на прочетеното за събитията в Нидерландия. А и като се сетих за случаите със Сноудън и Асанж.

Или просто аршинът на привнесената ни от страни с челен опит, демокрация е гъвкав и разтеглив като пенсионерска пишka?


 

 
Quote

 

Десетки хиляди, протестиращи в Русия и няколко хиляди арестувани - смела демонстрация на свободолюбивия дух на млади демократи срещу диктатурата на едно корумпирано правителство;
 
Десетки хиляди, атакували Капитолия, заради сериозни подозрения, че изборите са фалшифицирани - чудовищно посегателство срещу демокрацията от страна на крайнодесни, фашизирани елементи, а петимата "починали" - неизбежна жертва за опазване на демокрацията.
 
И всичко това в рамките на две седмици. Явно наистина ни мислят за идиоти.

 

 
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gado said:

Или просто аршинът на привнесената ни от страни с челен опит, демокрация е гъвкав и разтеглив като пенсионерска пишka?

 

Пробвай да сравниш процентите, с които са избрани управляващите в цитираните държави с останалите и може частично да си отговориш на въпроса.

Link to comment
Share on other sites

И още нещо мъдро, типично по либерастки:

 

 
Quote

 

Джо Байдън е разкошен. Само през първия си работен ден успя:
- Да зарази с ковид минимум няколкостотин гарда, натъпкани като сардини да спят в леденостуден подземен паркинг, които го пазеха по време на инаугурацията му;
- Да признае, че няма ясна визия за справяне с ковид пандемията, при все че предизборната му кампания се крепеше на хули срещу Тръмп за несправяне с коронакризата; "Първо ще стане по-зле, а после по-добре. Смъртните случаи вероятно ще надминат половин милион. Ще ни отнеме месеци, преди да обърнем тенденцията."
- Да замрази решението на Тръмп да намали цената на инсулина за милиони нуждаещи се от препарата;
- Да затвори няколкохиляди работни места (70 000+ според някои сведения) по проекта за петролопровод Keystone между САЩ и Канада;
- Да убие женския спорт, разрешавайки на транс атлети, родени като биологични мъже, да се състезават срещу биологични жени в университетите;
Аферим, викам аз. Толкоз много смислени инициативи и то само за един ден. Смятайте след месец какво ще е.

 

 
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gado said:

Но, когато същите тези протестъри и дисиденти се явят в Европата, Щатите и останалия т.н. цивилизован свят, веднага им се лепят етикети като - Терористи, ултраси, лумпени и неонацисти или национални предатели.

А, що бе, ония, дето в защита на правата на хората с определен цвят на кожата палеха молове, магазини и полицейски участъци също бяха борци за справедливост и правда.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antares said:

А, що бе, ония, дето в защита на правата на хората с определен цвят на кожата палеха молове, магазини и полицейски участъци също бяха борци за справедливост и правда.


И убиха близо 90 - ДЕВЕТДЕСЕТ полицая! Срещу един изпърдян наркоман. Seems fair

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antares said:

А, що бе, ония, дето в защита на правата на хората с определен цвят на кожата палеха молове, магазини и полицейски участъци също бяха борци за справедливост и правда.

Къде и кога е било това!? Беки па да съм го изпуснал!?

1 hour ago, plameni said:

 

Пробвай да сравниш процентите, с които са избрани управляващите в цитираните държави с останалите и може частично да си отговориш на въпроса.

Процентите, друже, винаги са отговарящи на желанията на дълбоката държава. А количеството на същите тези проценти зависят от конкретната народопсихология. Което в съвремието изобщо не прави едните проценти по-малко истински или повече фалшиви (зависи в коя футболна агитка си). Чуденката ми беше различна и конкретно изложена, ама не знам що реши да говориш за проценти.

1 hour ago, RaptoR said:

И още нещо мъдро, типично по либерастки:

 

 
 

Може да е забранил онова за трансексуалните в колежанския спорт, ама за сметка на това отмени забраната същите тия да служат в армията им. Нали, щото силата им се била коренила в разнообразието :lol:

 

 

П.п. И няма как да не ми изникне една картина в главата...

Представям си на какво ще прилича след няколко години един тренировъчен техен лагер. Представи си само леглова база за стотина човека и... Към 3000- отделни кенефни кабинки (щот, нали, да има по една за всеки от половете, че да има за поне двама от пола).

Та със сигурност тия повече инвазии няма да правят, щото докато си построят само кенефите, държавата кандидат за внос на демокрация ще успее да се превъоръжи съвременно, че и да си оттренира армията.

Нищо, де. За добро е това.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, gado said:

Къде и кога е било това!? Беки па да съм го изпуснал!?


Това продължи МЕСЕЦИ наред. Къде си блял не е ясно, но пък и те някак случайно не показваха много. 
И не го е забранил, а го е разрешил в колежанския спорт - чети внимателно. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

... Нали, щото силата им се била коренила в разнообразието :lol: ..

 

 

По тоя повод, прочетох коментар преди няколко часа, че амазон също много харесвали всякаквото разнообразие при работниците си (зелени, тъмнозелени и т.н.). Ама не заради това, че така ставали по-силни. А 'щото заради малкото общи неща помежду им те трудно се обединявали в профсъюзи. Което явно е изгодно на... някой.

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:


Това продължи МЕСЕЦИ наред. Къде си блял не е ясно, но пък и те някак случайно не показваха много. 
И не го е забранил, а го е разрешил в колежанския спорт - чети внимателно. 

Не съм блял, бе! Следях купона, до колкото се отпускаха поне две гледни точки. Просто никъде (май) нечух или видях да се говори за борци за свобода. Ся... То е ясно, че тия не бяха като ония, руските, сирийските, венецуелските или либийските. Ама наистина не разбрах, че били борци за свободи, правди и файди....

 

П.п. Ти чу ли, че там една, дето не е съвсем сигурна от кой пол е, ама за сметка на това има твърдото убеждение, че има право да се произнася по полови въпроси, че и овластена при това. Стояла зад тезата, че Лудвик Ван бил прекалено експресивен и творчеството му подтиквало към насилие на полова основа?

 

П.п.2 А за онова, дето не били компютри ами компоти, наистина не съм дочел.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, gado said:

Не съм блял, бе! Следях купона, до колкото се отпускаха поне две гледни точки. Просто никъде (май) нечух или видях да се говори за борци за свобода. Ся... То е ясно, че тия не бяха като ония, руските, сирийските, венецуелските или либийските. Ама наистина не разбрах, че били борци за свободи, правди и файди....

 

П.п. Ти чу ли, че там една, дето не е съвсем сигурна от кой пол е, ама за сметка на това има твърдото убеждение, че има право да се произнася по полови въпроси, че и овластена при това. Стояла зад тезата, че Лудвик Ван бил прекалено експресивен и творчеството му подтиквало към насилие на полова основа?

 

П.п.2 А за онова, дето не били компютри ами компоти, наистина не съм дочел.


Виждам, че цялата дискусия си пропуснАл, но е разбираемо - зает човек си. Аз също тия дни си имам работа, но при първа възможност ще се върна назад да обърна внимание на нЕкои въпроси и щения, че е наложително.
 

В сектор твоя специалност - издирваме нещо подобно на моята микровълнова, ако се сещаш какво имам предвид. Оная дето купих докато работеше още на старата работа. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Джо Байдън е разкошен. Само през първия си работен ден успя:

- Да зарази с ковид минимум няколкостотин гарда, натъпкани като сардини да спят в леденостуден подземен паркинг, които го пазеха по време на инаугурацията му;

 

И как Байдън е виновен за това? :D 

Абе ти проверяваш ли ги тия неща преди да ги споделяш или ги проверяваш, но по твоя си начин? :alien:

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

И как Байдън е виновен за това? :D 

Абе ти проверяваш ли ги тия неща преди да ги споделяш или ги проверяваш, но по твоя си начин? :alien:


Отляво надясно

Тва кво е бе, умнико? Да ти дам линкове за всичко останало?:

https://www.wsj.com/articles/joe-bidens-first-day-began-the-end-of-girls-sports-11611341066?fbclid=IwAR3HC3wizhPNZEXpEgaYIOc_oLDtQaXtDjYhdoswegtc3s6YItU3-ulANDk

==============

Между другото ако не си вдянал още (със сигурност най-вероятно не си), че тоя жив труп е просто палячо, спри да се обаждаш отсега по темите, че ще си вечно настъпил мотиката (както винаги).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...