Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата (Нова тема)


Veno

Recommended Posts

  • Replies 13.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 2/4/2021 at 8:13 PM, Ferante said:

Cool, uh? :) 

 

Хаха, много ми е интересно той защо не смята, че един живот е като един ден. След като свърши деня - естествено идва друг ден. За да му е магически живота няма нужда да е единствен и краен. Достатъчно е да спазва мотото "живей ден за ден" /или живот за живот/, и пак ще се получи същото.

И все пак според горната философия следва, че в този живот трябва "добре да си постелеш" - включително с приятните моменти и удоволствията, де :) - за да може и в следващия да ти е добре... :)

 

 

=======================

 

 

Като се завъртя сега трагичната новина за нашия алпинист по медиите (а в коментарите доста хора пишат, че бил спортист само - носели му нагоре шерпите и кислорода, и багажа) - взех, че намерих и изгледах един филм, направен за  изкачването на три осемхилядника от Боян Петров, включително K2 (който се води най-трудния връх от всички), без кислород и със собствени сили... Е, да ви кажа, досега си мислех, че знам какво е алпинизма, но тук е много по-хубаво обяснено и показано кое как и защо се случва, гледа се на един дъх:

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, че пак цитирам чуждо мнение, но изцяло съвпада с моето, което ако тръгна да описвам ще включва такива думи и определения, че трябва да слагам червена точка...
 

Quote

Ловът на вещици започна. Всеки, позволил си да изрази симпатии към републиканската партия, и усъмнил се в легитимността на изборите в САЩ, вече остава без работа и доходи. Не знам, дали си давате сметка колко е страшно това, и какъв фашизъм се задава, маскиран като неолиберализъм.
Свободата на словото е мъртва, да живее политическата коректност.


https://webcafe.bg/seriali/uvolniha-dzhina-karano-ot-the-mandalorian-zaradi-politicheski-komentar.html?fbclid=IwAR3pUQs_IgGlEVqqNqJpkSxOaLR1cXcU4ZOBB9YnInxey2_bcZDd6n4aCuQ

Link to comment
Share on other sites

Че там от време оно могат да те уволнят просто така, ако шефа ти не е на кеф. 

Та нещо ново ли се опитваш да кажеш, или просто цитираш глупости ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Че там от време оно могат да те уволнят просто така, ако шефа ти не е на кеф. 

Та нещо ново ли се опитваш да кажеш, или просто цитираш глупости ?

 

 

А ти нещо се правиш на луд или просто си разработваш клавиатурата????

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, charmock said:

А ти нещо се правиш на луд или просто си разработваш клавиатурата????

А ти?

Там така уволняват, кое е специалното в случая????

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Че там от време оно могат да те уволнят просто така, ако шефа ти не е на кеф. 

Та нещо ново ли се опитваш да кажеш, или просто цитираш глупости ?


Тоя въпрос вече е адски мегатъп опит да се направиш на разсеян. :laughing1:
 

31 minutes ago, charmock said:

А ти нещо се правиш на луд или просто си разработваш клавиатурата????


Все още се опитвам да установя... Рине лайна с носа и продължава стремглаво. Не мога просто да разбера защо го прави. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, RaptoR said:

Тоя въпрос вече е адски мегатъп опит да се направиш на разсеян. :laughing1:

 

Какво значение има що си издразнил шефа си, щом това му е достатъчно да ти посочи вратата? 

Пък след това се съди на воля. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ARPAnet said:

 

Какво значение има що си издразнил шефа си, щом това му е достатъчно да ти посочи вратата? 

Пък след това се съди на воля. 


Не си толкова тъп. 

Link to comment
Share on other sites

Няма нужда от аргументи в този случай. Никаква ннужда. 
Ти пак ли не прочете статията?
 

==================================================

Маркузе има една много известна фраза, която често цитирам, и която е есенция на цялата му идеология: "Буржоазията все още може да бъде победена. Маркс сбърка, че пролетариатът е автентичната революционна класа. Истинската революционна сила на днешния ден са различните малцинства, "гетата", които живеят вън от общия ред. Цялата патология трябва да бъде утвърдена за норма, а цялата норма – за патология. Сливането на политическия и сексуално-моралния бунт е ключово за ефективната опозиция. Тогава най-после ще рухне буржоазното общество."
Нека разгледаме малко по-подробно фразата "Цялата патология трябва да бъде утвърдена за норма...". Виждам, че западната либерална доктрина, стъпила върху съвременната западна лява идеология на Маркузе, е запретнала ръкави и активно и доста успешно работи за "утвърждаване на патологията над нормата", с цел "победа над буржоазията и християнското семейство чрез секусално-морален бунт".
Достатъчно е да дам само три примера от последните седмици:
- Премахването на думи като "майка", "баща", "син", "дъщеря", "той" и "тя" в официалните документи на американския Конгрес;
- Премахването на думите "mother" и "breastfeeding" в болниците във Великобритания, и заместването им с "person" и "chestfeeding";
- Решението транс атлети от мъжки пол да се състезават срещу жени (и естетсвено, да ги побеждават, а понякога, в бойните спортове - дори да им чупят черепите);

 „Цялата патология трябва да бъде утвърдена за норма...”
Хайде да видим и продължението; „...а цялата норма – за патология”. 
Страх ме е да си помисля какво би трябвало да значи това. 
Днес си говорих с мой приятел, доста умно момче, което е искрен поддръжник на Да България, и аз уважавам принципните му позиции. Позицията му е следната "Ще гласувам за тях, защото те ще махнат туморите Борисов и ДПС, и никога няма да посмеят да вкарат тая джендър тъпотия в България. Нищо, че ги финансират американските демократи, които вършат страшни глупости у тях си".
Много би ми се искало да имам вярата на моя приятел, но я нямам. Просто знам, че "тая джендър тъпотия" вече е тук и няма намерение да си ходи, хеле па ако на власт е либерална партия, която ще бъде длъжна да изпълнява стратегическите цели на спонсорите си. Да, "тази джендър тъпотия" вече е тук. Вижте приложения под статуса линк към страницата Ин и Ян. Хората ачик ачик са си казали за какво се борят - "За овластяване на ЛГБТИ общността в България" и „вкарването на джендър програмата в детските градини”. Основни спонсори са им Отворено Общество на Джордж Сорос, Хелзинкския комитет и Америка за България. Мернах също новината, че Варненският университет отваря „ексклузивната и престижна” специалност „Джендър педагогика”. 
Брех, ама откога джендърството е наука? Наука с точни, доказани факти? Пропагандата НЕ Е факти. Пропагандата си е пропаганда – прокарване на определени внушения, подпъхнати сред малко полезна информация, преследващи определена ПОЛИТИЧЕСКА адженда.
Вярвам твърдо, че:
-В България има огромна нужда от адекватно и интелигентно сексуално обучение и образование, които да таргетират реалните проблеми на тийнейджърите по тази тема;
-Обществото ни е длъжно да гарантира равноправен и достоен живот на гей хората и хората с различна полова самоидентичност;
Всичко това може и трябва да стане, стъпвайки САМО върху научни медицински факти.
Преди време си направих труда да събера няколко медицински подплатени факта. Те доказват едно. Обективната реалност не се променя според личното самоусещане, колкото и да е голям напънът на прогресистките либерални среди да ни убедят, че субективната полова самоидентичност (gender) може да замени обективния биологичен пол (sex).
Науката е категорична, че говорим за два биологични пола (sex) – мъжки и женски, както и за съществуващи редки изключения. Sex описва биологичния пол на човека, с редките изключения, когато става дума за някакви генетични отклонения. Човек се ражда с 46 хромозоми, групирани в 23 двойки. Биологичният пол (sex) се определя по броя на X и Y хромозомите. По принцип жените са 46XX, а мъжете 46XY. Понякога е възможно човек да се роди с 45X, 45Y, 47XXX, 47XYY или 47XXY, и т.н. Съвременната медицина говори за 2 основни пола – мъжки и женски, както и за съществуващи редки отклонения (обикновено се наричат хермафродити). Статистиката на Фаусто-Стърлинг (2000 г.) сочи, че около 1% от живородените деца показват някаква форма на полова двойственост, а при 0,1%-0,2% се налага специално медицинско внимание и евентуална хирургическа намеса с цел прикриване на вторичния пол. Според източници като Леонард Сакс (2002 г.), процентите са едва 0,018 от всички живородени.
Gender е понятие, което описва как се чувства или самоидентифицира човекът. Да, абсолютно е възможно да си роден мъж и да се чувстваш жена, както и обратното, и към това трябва да се отнасяме с разбиране и уважение. Но това вече не е sex, а gender. В съвременния свят терминът gender се опитва да измести идентификацията по биологичен пол – sex. Точно в това поле на неопределеност се извършва подмяната на понятията и точно това е слабото място на този "научен" подход. 
Автентичните полови белези са определящи за пола, и оперативната липса на един или два (след пълна хистеректомия или кастрация по медицински причини) наистина не причислява един индивид рязко към друг пол. Дори след намесата на съвременната хирургия, когато човек придобие изкуствените полови белези на противоположния пол, практически е невъзможно спонтанното самозараждане на автентични полови белези. Тоест, биологичният пол на човека не се променя автоматично, и той не започва да отделя яйцеклетки и менструира, или да генерира сперматозоиди, според случая. 
Хората, които искат да сменят биологичния си пол, трябва да имат възможност да го правят. Абсолютно съм убедена, че това трябва да стане след навършване на пълнолетие и при доказан дискомфорт от рождения им биологичен пол. Но да се предлага смяната на пола като баница на промоция пред малки деца, е не само глупаво, но и много, много опасно. Чели сте за 5-6-10 годишни деца на Запад, които вече са със сменен биологичен пол. А чели ли сте за самоубийствата сред тийнейджъри, па дори и зрели хора, след смяна на пола? Статистиката е доста стряскаща, по една причина - децата не са пълнолетни и достатъчно узрели, за да могат да бъдат толкова категорични в избора си.
Това са медицинските факти и те съвсем спокойно могат да бъдат обяснени на децата, категорично подчертавайки, че половите белези, броят хромозоми и сексуалните предпочитания на всеки индивид са САМО и ЕДИНСТВЕНО характеристики, като цвета на косата, височината и кръвното налягане. Следователно, всякакво насилие или репресия срещу личността, базирани на неговите полови белези или сексуално предпочитание, е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ. Да преследваш човек за това, че е гей или хромозомите му са различни от традиционните, е същото като да преследваш човек, за това, че е синеок, или е висок под метър и осемдесет..
As simple as that. 
А сега моля да прочетете внимателно следните ми думи:
Мътната и кална прогресистка либерална идеология, се опитва да легитимира „свободния избор" на пол, не като изключение сред малък брой хора (между 0,018% и 0,2%), а като „изконно право" на всеки, който просто го пожелае, без да се посвени да таргетира неукрепналата детска психика. 
РАЗБИРА СЕ, че ако едно дете се чувства неадекватно в биологичния си пол, то трябва да сподели и да получи психологическа подкрепа, а след определена възраст да може да предприеме действия. В случая говорим за ЧОВЕШКО ПРАВО. 
РАЗБИРА СЕ, че развяването на идеята за смяната на пола, предствена като гащи на промоция, а не като рядко изключение сред малък процент хора, е пропаганда, обслужваща така добре известната ни либерална доктрина и трансджендъризма. Все пак не всички сме идиоти и някои от нас са чели Cauldwell, Harry Benjamin и John Oliven. В този случай говорим за ПРОПАГАНДА и НАРУШАВАНЕ НА ПРАВАТА НА ДЕЦАТА, чрез агресивни, неподплатени научно доктрини, които след години ще имат фатални последствия за тяхната психика и живот.
Наскоро една дама, медик, беше разпердушинила тезата, че субективната полова самоидентичност (gender) може и трябва да замени обективния биологичнен пол (sex), завършвайки с думите „You don’t get to be offended by science, sorry.” Аз ги повтарям.
You don’t get to be offended by science, sorry.

https://www.facebook.com/inyanshared/posts/855228041747090

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:

Няма нужда от аргументи в този случай. Никаква ннужда. 
Ти пак ли не прочете статията?

Вероятно преди теб дори, а самата история я "следя" от доста време :) Но самата статия не е толкова интересна. По-забавен е коментара който си цитирал със статията:)

Link to comment
Share on other sites

Нищо забавно не виждам аз. А като я следиш уж историята, защо се правиш на ударен е интересно. И статията е всичко но, не интересна - тя е поредната червена лампа.  

Link to comment
Share on other sites

Нищо ново сред актьорите, и нищо ново за Америка.

Единственото "ново" са страничните наблюдатели които се идентифицират с нея и леко се притеснявят.

Link to comment
Share on other sites

Да - нищо ново откак почнаха тия лайна, нищо ново от ден едно откак се върнаха либерастите на власт, просто с всеки изминат ден по-лошо и по-нагло. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, RaptoR said:


Не си толкова тъп. 

Всъщност е много по.

Но на тебе ще ти трябва време за да схванеш, че способността на някой да се изразява книжовно, няма много общо с интелекта. Отсреща си имаш персона, яхнала вълната на мейнстрийма, и която персона си мисли, че е перпендикулярна на същата тази вълна. Характерно за същата тази персона е и, че е готова да се извърти на повече от 360 градуса и по трите оси едновремено, в опит да защити собственото си себеусещане за перпендикулярност. Най-често ползвайки в защита на тезите си железният довод - А вие що биете негрите си.

Просто ти обръщам внимание, не друго.

Нали... Ако човек се интересува как да направи контактите и щекерите в къщата си по-смарт (стига да е достатъчно неумен, че да му се прище подобно нещо), може и да му се даде едно ухо. От там на сетне филтърът за глупости и бял шум върши чудна работа.

 

П.п. Асене, недей да защитаваш тая политнекоректна мацка, щото се сещам за поне две твърде раними душици тук, дето ще ти скочат с писъци!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

Най-често ползвайки в защита на тезите си железният довод - А вие що биете негрите си.


Кълна се, че от сума ти време точно това се опитвам да му обясня. Просто се опитвам да му хвана играта. 
Например не съм сигурен дали е наясно как сам се дрънна в тигана с тоя си лаф
 

Quote

Какво значение има що си издразнил шефа си, щом това му е достатъчно да ти посочи вратата? 


и как сам се изплю и даже изака върху всичко, в което се опитва да ни убеждава от месец и половина с едно изречение... 
Ама пусто, Галицин, съм много уморен и натоварен напоследък и нямам време да влизам хубаво в дълбочина... 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, RaptoR said:


Кълна се, че от сума ти време точно това се опитвам да му обясня. Просто се опитвам да му хвана играта. 
Например не съм сигурен дали е наясно как сам се дрънна в тигана с тоя си лаф
 


и как сам се изплю и даже изака върху всичко, в което се опитва да ни убеждава от месец и половина с едно изречение... 
Ама пусто, Галицин, съм много уморен и натоварен напоследък и нямам време да влизам хубаво в дълбочина... 

Чакай, бе! Той акълът не е kyр, че да ти го набие някой или мензис, че да чакаш да ти дойде! Що се занимаваш с тъпотии?

Като се постопли времето, може да ту науча как се лови риба с голи ръце под голям камък или в дълбок лагъм. В соло или мултиплеър модЕ, квот кажеш. Хем с поне 99.99% успеваемост.

 

П.п. Едно е сигурно обаче. Никога няма да прочетеш от тази персон в защита на тезите и нещо от рода на - Аз мисля. Или мнението ми е, че...

Просто първото не го може, а второто и липсва.

За не знам кой път се потвърждава мнението ми, че медиите са велика сила (хиля се с крива усмивка). И за незнам кой път отбелязвам правотата си в мизантропското ми отношение (с редки изключения) спрямо масата, дето се пише от вида на сапиенс.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ама вас си ви влече лявата идея, и даже не го осъзнавате :lol:

А, че даже не осъзнавате историята е видно и от хеликоптер. Байдън стана президент и вънка застудя, нали така ;)

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ARPAnet said:

Ама вас си ви влече лявата идея, и даже не го осъзнавате :lol:

А, че даже не осъзнавате историята е видно и от хеликоптер. Байдън стана президент и вънка застудя, нали така ;)


Ясене - тия глупави брътвежи нямат стойност пред сериозни хора, каквито сме ние. Ако имаш нещо сериозно да казваш - кажи го го и го докажи. Вече почват да се повтарят едни и същи безсмислици. 
А че откакто ходещият труп седна в стола (той друго няма и да прави, съвсем други хора опъват конците там) лайната заваляха като чирпанска градушка е ФАКТ, който дори либерастките медии не могат да прескочат. А либерастите държат и бъркат в къмто 80% от медиите. СмЕтай за кво иде реч. л


А нас ни влече лявата идея баш кокото тебе те влече козоебството... Като нямаш какво същяствено да кажеш, по-добре се направи на разсеян...  

Link to comment
Share on other sites

Престани да се самоизплющяваш вече! Дажи и от орбитата на планетоида Плутон е видно колко си объл и зле с процеса на осмисляне, осъзнаване и обработка на инфото на база собствен гъз. Еле пък с формулирането на собствено мнение.  :)

 

П.п. Мисир провиснал, изпревари ме с малко.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...