Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

4 hours ago, plameni said:

Този, който е поставил човека на първите две снимки или има къса памет, или изобщо не е чувал за афери с фондации, дарения от кипърски офшорки, Сапио, 40 хил. тона "стопила се" захар и какво ли още не по негово време.

 

3 hours ago, RaptoR said:


Хич да не почваме с тоя боклук отново... 

+1

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
4 hours ago, mobo said:

и кво ся?  няма страсти, няма драми.

утре четвърти път ли ша настъпваме мотиката?

Вероятно да,за съжаление.Аз лично заедно с жена ми и всички близки смятаме тоя път да отидем максимално организирано да гласуваме.Предишния път пропуснах,отчитам го като грешка.Дали ще се промени статуквото,ще видим,поне ще имам основания да мрънкам после.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, HEMO said:

 

Ако не е тайна, за кого смяташ?

 

Това ще са първите избори за парламент на които няма да мога да гласувам. Ще съм на място на което няма секция. Иначе категорично щях за ДБ.

Link to comment
Share on other sites

Аз вдигнах лек скандал днес в секцията, щото - О, чудо! Липсвах в списъците им. Половин час се чесаха по тиквите и вадиха треските из под ноктите си после, докато се чудиха какво да ме правят. И когато чичката, дето обръщаше документацията ми рече - Ми.. трябва да провериш що те няма тук, направо издивях. Обясних му подробно, че не е моя работа да ги проверявам тия неща, понеже днешният му надник го плащат и с мои пари. Но за сметка на това имам заложено в конституцията право да гласувам. И след като не попадам в забранителен списък, държа да го упражня това право, и именно в секцията си по адресна регистрация. Имаше там от комисията едни млади момчета, дето само не ми ръкопляскаха. Чесането по тиквите продължи  и едва след, като намекнах, че медиите са стръвни в момента за всякакви пикантерии по изборните секции, ония взеха да звънят на началството си. Оказа се, че трябва просто да попълня една декларация за две минути. Не разбирам обаче това малоумие със смесеното ръчно и машинно гласуване.

Ама пък ми направи добро впечатление, че въпреки дъжда. Хората си гласуваха докато ония се чудеха какво да ме правят. А опашката пред секцията се беше овеличила с поне 20 човека за това време.

Наистина ми се ще да вярвам, че този път ще успеем да разкараме онова подобие на хомо хабилис.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gado said:

....

Наистина ми се ще да вярвам, че този път ще успеем да разкараме онова подобие на хомо хабилис.

Всички трезво мислещи хора се надяваме,обаче едва 30 процента избирателна активност...

Link to comment
Share on other sites

Като слушам какво става по секциите и как вече има ПОПЪЛНЕНИ БЕЛОВИ на протоколи в едно СУ в Тракия, си мисля, че на есен ще има нови избори, което ще е добре де.

То тук само това е начинът - избори до дупка. И без това се "усвояват" милиарди, та няколко стотин милиона на година, поне да идат където трябва. Силно се надявам касиерът от Била, да не влезе, ама силно.

Link to comment
Share on other sites

Не искам да звуча черноглед, но следашият парламент ще бъде по-фрагментиран от сегашният и има добра вероятност да се развие един от следните 3те варианта:

1. Широка коалиция с ГЕРБ в която групите от интереси ще се парират решенията и общо взето ще се пропуснат още 4 години за смислени реформи.

2. Няма да може да се сформира кабинет и ще има служебно правителство с нови избори.

3. Ще се оформи "експертен" кабинет около БСП и ДПС (Тройна или Петорна коалиция, епизод 2), като резултатът ще са предсрочни избори след няколко месеца.

Link to comment
Share on other sites

Най-забавното е как са дадени супер много пари за машини за машинно гласуване и тия машини не работят... Дошла машина без батерия. Иначе сутринта отидох към 9:30 и нямаше никой. 

 

За Жалост нещата не изглеждат никак добре. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kotora said:

Най-забавното е как са дадени супер много пари за машини за машинно гласуване и тия машини не работят... Дошла машина без батерия. Иначе сутринта отидох към 9:30 и нямаше никой. 

 

За Жалост нещата не изглеждат никак добре. 

Которе,хич не е забавно...тия машини сме ги платили ние,да бяха обучили персонал как да ги ползва.Само мога да кажа едно голямо Респект за нашите сънародници в чужбина,приятели в Лондон са чакали 4! часа на опашка през единствения си почивен ден за да гласуват.В Испания също голяма активност....

Link to comment
Share on other sites

Тея машини са си бъгави изначало, не могат от днес за утре да ги купят и готово. На жената преди нас в секцията, пробваха и 3-те карти за машината и нито едната не тръгна. Рестартираха и захапа. На Галя тръгна втората карта, първата не захапа. При мен с първата сложена карта и заработи. Гласувах буквално за секунди и ме гледаха в комисията като застреляни. Не вярвах, че ще има такъв интерес към машините, но и аз лично машините ги чакам от няколко поредни избора. Това е някаква начало, трябва да мислят вече и за гласуване през интернет, но там нямат интерес.....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jozo said:

но там нямат интерес.....

По скоро не могат да го направят достатъчно сигурно...Използването на машини е стъпка напред,няма да стане веднага но пак е нещо...За гласуване по интернет едва ли ще се случи в следващите 10-15 години,като гледам какво е нивото.

Link to comment
Share on other sites

Гледам резултатите и си мисля, че ако ще има правителство е този му вариант, то депутатите на ГЕРБ, БСП, и ДПС правят повече от 50%, т.е., или 3те партии ще се съберат заедно или поне една от тях ще бъде в управлението.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Гледам и не вярвам на ушите си - Чалгара станал втора политическа сила!

Ryan Reynolds Ugh GIF by 20th Century Fox Home Entertainment

 

Според протоколите най-много гласове е получил в секциите в чужбина...

Link to comment
Share on other sites

Аз НЕ съм гласувал за Слави, но не се учудвам от вота. Народа иска нови хора, да ме извиняват другите ама нов парлмент със стари к*рви не става....

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, HEMO said:

 

Според протоколите най-много гласове е получил в секциите в чужбина...

Напълно е възможно (макар едва ли това е повлияло съществено на резултатите). Няколкото пъти, в които съм обикалял щатите и съм се срещал с по-компактни групи от нашенци, чалгапоклоничеството е повсеместно, за съжаление. Аз лично не мога изобщо да го разбера това, но явно съм някаква сбъркана балканска хромозома. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Типичен протестен вот...хората не гласуват за Слави а против герб.Много ме радва факта,че обединени идиоти са вън от чадъра,че даже и субсидии няма да вземат.

Link to comment
Share on other sites

https://tibroish.bg/results/parliament-2021-04-04/

 

И както винаги броенето след изборите е покъртително. Никаква организация. Нищо не се прави в тая посока. 

Машинното гласуване беше пълен провал, усвоиха се едни пари, както се усвоиха пари и за електронното правителство :) 

 

Link to comment
Share on other sites

По стечения на обстоятелствата съм си вкъщи и гледах новини цял ден вчера.

 

Още Каракачанов (или оня другия) в интервюто след подаване на бюлетина каза, че не е гласувал машинно, защото Е ПО-СИГУРНО. Направо си го каза.

Личи си, че са направили всичко възможно

1. да усложнят изкуствено гласуването с машини. Там някви листчета излзат, други влизат.... А машината в тото чете числа и всичко става за секунда. От маркирането на числата, до записването им. 

2. да компромитират изборите през машини

 

Вчера говореха за изборите в Индия. Хората гласуват електронно (а не машинно) и вотът е готов почти веднага след изборите. Какви са тия машини за гласуване, като те отново за зависими от хора? И каква е тая флашка, която се размотава от машините към ЦИК? Има нещо съмнително. Защо отделят гласовете с бюлетина и ги броят отделно от машинното гласуване? Аз до колкото разбирам, машинното гласуване е един вид принтер на бюлетини. Пълен т***к, извинете ме.

Link to comment
Share on other sites

Чакай нали това искахте, за това ревахте. Ей ви машини. Ей ви Борисов вън.

Почваме да просперираме, без правителство.

Не може всеки да е контра, всеки да е в опозиция.

Коалирайте си протестния вот и искам да видя как тръгваме яко нагоре.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...