Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Има жени, които са също толкова нахални. Не виждам разлика аз.
Просто трябва да си смениш подхода за отказване. :D 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, w00x said:

Има жени, които са също толкова нахални. Не виждам разлика аз.
Просто трябва да си смениш подхода за отказване. :D 

 

Мхмм... Тук си прав. 
И аз така направих.

 

  

On 6/7/2017 at 1:23 PM, plameni said:

А ти к'во правиш, ако водиш интервю за работа и "нещото" отсреща, още преди да се представи, започва с въпрос, дали ме притеснява неговата хомосексуалност?

Първият път не бях подготвен и машинално отговорих, че изобщо не ме интересува. В края на интервюто обаче, след като му обясних, че не отговаря дори на елементарните изисквания, "то" започна да скача, че понеже вече съм знаел неговите наклонности, затова съм го бил дискриминирал. Обясних му "най-любезно", че не става и за чеп за зеле, защото и за тая работа се иска чеп, а то(й) е пълна дупка. Последваха заплахи за съд, проверки и т.н.

Вторият път вече бях подготвен, та на подобен въпрос, зададен по същия начин, преди да започне интервюто, отговорих, че би ме притеснило, само ако смята тази си характеристика за най-важния пункт в CV-то си. Второто "нещо" сви джуджки, фръцна се и даже едно "довиждане" не каза. Стори ми се, че дори мярнах мъничка сълза в лявото око...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Мога да му откажа, но те са нахални. Това ме дразни. 

Аз пък си мисля, че това е супер - така най-сетне и някои екземпляри от "силния" пол ще могат най-накрая да усетят реално как се чувстват жените, когато разни нахални "мъжкари" продължават упорито да не схващат сигналите, че са нежелани. :lol::punk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Godfather said:

Аз пък си мисля, че това е супер - така най-сетне и някои екземпляри от "силния" пол ще могат най-накрая да усетят реално как се чувстват жените, когато разни нахални "мъжкари" продължават упорито да не схващат сигналите, че са нежелани. :lol::punk

lolololol +1 :bgrin:

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, kotora said:

Да бе ама примерно отиваш в магазина и някво педалче си те е харесало и те заговаря. Е тва е неприятно. 

Извинявай за въпроса, ама това някога случвало ли ти се е? Щото... т'ва в повечето случаи са митове. А и не виждам никаква разлика в това да те сваля педал и това да те сваля някакво ужасяващо "женско" грозилище (на мен лично второто ми се е случвало многократно). Даже бих казал, че грозилищата са много по-нахални и много по-често срещани.

За случая на plameni - да, това е именно от онзи малък процент, които са предобрили с либтардски телевизии и социални мрежи. Ако им обръщаш внимание - ще дигат врява, наистина има хора, на които принадлежността към малцинство им е най-значимото нещо в CV-то и наистина очакват, че това ще им осигури работа. Само че не мисля, че наистина са толкова голям процент от хората, колкото се вдига врява. Да, двата такива случая от двете хиляди (примерно) отхвърлени кандидати ще напишат дълъг и просторен пост колко несправедливо са дискриминирани. И колкото по-малко им се обръща внимание - толкова по-малко тежест ще имат.

Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2021 at 11:23 AM, plameni said:

За мен е абсурдно да приема вашата теза. 


Много ясно - тя освен абсурдна е и антилогична. 
Идва мангала в нас/вас и почва да коли, аз стоя и го игнорвам! Seems legit...
Веднага се сещам за оня на изпита по ядрена защита и влака...   

Link to comment
Share on other sites

Значи не сме се разбрали, защото аз имах предвид и подобни случаи, когато под егидата на някакво движение се извършат погроми и безчинства.

Link to comment
Share on other sites

Споменал съм ги горе.

 

On 5/21/2021 at 5:29 PM, w00x said:

Metoo - никой не го интересува. Разследва се и ако има доказателства, чак тогава се дава гласност на случая.

"Професорът ми е расист" - разследва се и се върви по законен ред, а не се тръби по медиите, където няма никакво значение кой и за какво е виновен.

Някой счупил кола повреме на BLM протест - разследва се нормално, без значение каква е расата му и за какво се бори.

 

Върви се по законен ред, без значение националността, расата или сексуалната ориентация на извършителя. Всички трябва да седят равно пред закона.

 

Надали на Виден (или който и да било друг) реакцията, в описаната от него ситуация, ще се различава според това, каква раса/националност е нападателя.. Затова не виждам как примерът е уместен и свързан с това, което съм написал аз.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, w00x said:

Надали на Виден (или който и да било друг) реакцията, в описаната от него ситуация, ще се различава според това, каква раса/националност е нападателя.

Едва ли има значение на какъв протест е бил нападателя, или от коя агитка е бил и т.н.. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Говорим си за различни неща тука... А Виден отново си визуализира много конкретен пример в главата...


Няма "конкретен пример". това е тенденция вече, която се игра месеци наред в САЩ по време на погромите. Отново ще припомня онова семейство, сега нямам как да ровя линкове какви ги вършеха озверелите маймуни и ако повечето хора не бяха въоръжени какво щеше да се случи. 
 

57 minutes ago, w00x said:

Върви се по законен ред, без значение националността, расата или сексуалната ориентация на извършителя. Всички трябва да седят равно пред закона.


Така е, разбира се. Но тук не говорим за погром на кола, говорим за погром на хора. 

Link to comment
Share on other sites

Не разбирам. Какво искаш да кажеш?

Аз говоря за ситуацията преди това.

Игнорирането им няма да помогне, когато проблемът е прерастнал от виртуален в реален, разбира се, но ще помогне да не се стига до реални проблеми.

При реални проблеми, всички пред закона са равни. Трябва да са равни. Има си начин за справяне с атаки, вандализъм и безредици. Не виждам някой да е казал "нека чупят и трепят, няма проблем". Малко е късно да се взимат решения обаче, ако вече се е стигнало до там. А то се стига до там, защото им се обръща прекалено много внимание.

 

С парада на блондинките какво стана? Излязоха един път, отразиха ги в новините. Излязоха втори път, никой не им обърна внимание. Трети път нямаше.

 

42 minutes ago, RaptoR said:

Така е, разбира се. Но тук не говорим за погром на кола, говорим за погром на хора. 

 

Примерът ми е просто това - пример. Нагласи си го според твоите представи и си го вкарай в ситуация, която ти харесва на теб.

А погромът на хора е прецедент? Никога преди не се е случвал? Или винаги се извършва от "мангали"?

Защо към "мангалите" трябва да се подхожда различно, отколкото се подхожда към "белите", които правят същото?

Усещаш ли, че с това разделение, ти си част от проблема, срещу който недоволстваш?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А погромът на хора е прецедент? Никога преди не се е случвал? Или винаги се извършва от "мангали"?

Защо към "мангалите" трябва да се подхожда различно, отколкото се подхожда към "белите", които правят същото?

Усещаш ли, че с това разделение, ти си част от проблема, срещу който недоволстваш?

Бе признай си, ако ти опрат пистолет в главата и трябва да избираш да те изнасили бял или мангал - ще избереш белия.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, w00x said:

Ами, при тези обстоятелства, ще се надявам да е жена с пистолета, няма да ми пука дали е бяла или друга. :D 

Викаш... Няма да ти пука, докато не ти покаже с какъв размер страп-он ще те пори. И после, като се притесниш леко, вече ще започне да ти пука. Та ще попиташ другата ( с различната цветност), дали случайно не и е по-тъничък.

Link to comment
Share on other sites

Прекалено много условности внасяте в хипотетичната ситуацията.

Ти между жена със страпон и мъж, мъжа ли ще си избереш, че толкова напъваш? :) 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, бе! Ти къде видя в моята хипотеза мъж? Аре стига се пльоска от по очи, та на врат, че някой пак ще метне шепа лайна във вентилатора!

Подозирам, че пак ще съм аз тоя, ама за сега не го мисли, ами се придържай към стори лайн-а.

Link to comment
Share on other sites

Твоята хипотеза надгражда върху вече изложена такава. А във вече изложената има мъж.
Ти просто добавяш нова характеристика към елемента, който аз добавих.

Не съм поставил под въпрос защо веднага при мисълта за жена в съзнанието ти изниква жена със страп-он, защото просто реших да ти угодя на прищявката.. Да се чувстваш и ти част от дискусията.


Типично по свой си начин идваш да акаш, когато другите вече акат, но твърдиш, че всичкото изакано до тоя момент е твое... Не става така...

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2021 at 2:34 AM, Godfather said:

Аз пък си мисля, че това е супер - така най-сетне и някои екземпляри от "силния" пол ще могат най-накрая да усетят реално как се чувстват жените, когато разни нахални "мъжкари" продължават упорито да не схващат сигналите, че са нежелани. :lol::punk

Кристник монетата винаги е имала две страни :) Има Жени, които имат много орбитиращи мъже около тях. Има и мъже, които имат много орбитиращи жени около тях. 
Ся тия дето не схващат и са зле няма да ги коментираме. SJW и white knights. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2021 at 4:39 PM, w00x said:

Игнорирането им няма да помогне, когато проблемът е прерастнал от виртуален в реален, разбира се, но ще помогне да не се стига до реални проблеми.


Проблемът винаги е бил напълно РЕАЛЕН, раздухван виртуално, тъй като куцо и сакато доби трибуна в интернет.

Та да видим сега как точно да се пренебрегнат тия петикантропуси (да отбележа, че в идиотската тълпа са всякакви - не ги деля ни по цвят ни по нещо друго - и думата е една - сган):
 

  


======================================

А ето и кадрите, за които говорех:
 


Тук либерастите и техните медии показват само и единствено въоръжените собственици, но имаше и кадри, които аз видях тогава, на които ясно се виждаше озверялата сган как е обкръжила предната част на имението им и налита по фланговете ту едната, ту от другата страна. Ако тези хора не бяха с оръжия тотален погром на имота им щеше да е най-малкото, което щеше да се случи. 

Ето и още едно семейство, докарано до истерия от страх за живота си, като това съвсем не са случайни хора:
 


Отново удобно се показва единствено как хората защитават дома си и се крият кадрите с подивялата сган срещу тях. 

Има още стотици линкове към подобни клипове, въпреки че либерастите са се постарали в пространството да има само и единствено удобни за аджендата кадри. Адски много старание е вложено. 

Link to comment
Share on other sites

И съществуването на тези случки как върви против написаното от мен? Къде съм написал, че трябва да ги игнорираш ако ти нахлуят в имота?

Пак да попитам. Има ли значение дали в имота ти нахлува бял или цветнокож? Реакцията си по цвета на кожата им ли я решаваш?

Link to comment
Share on other sites

Пак включваш вентилатора и пак отговраям

 

- НЕ! НЕ ми пука за цвета на кожата, вожата, педал ли и е, траверс ли е и го написах ИЗРИЧНО по-горе! 
- ДА, точно това написа по-назад - да сме ги били игнорирали и нямало да се стигне дотук - пълни тъпотии! Каза ти го и Пламен, и Галин, казах го и аз. 

Със същия успех да бяхме игнорирали и циганските погроми у нас и нямаше да ескалират, така ли?


Инквизират и убиват немощни старци, изнасилват и колят, посягат на лекари, полицаи, основни дилъри на най-долнопробната и убийствена дрога и прочее и прочее и прочее, но дай да ги игнорираме и ще им омръзне! Ти чуваш ли се?!?! Животът не е чатрум, форум или онлайн игра, че да игнорираш някой и да изчезне. Не само че няма да изчезнат - трижди по-лошо ще стане! Щяло да им омръзне и да отмине... WTF?!?! 


И докато не си го набиете в главите, че тая идиотщина за равенство между хората и кумбая НЕ МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА в човешкия род до никъде няма да стигнем. И пети или пеесе и пети път - не става въпрос за цвят на кожата!  

======================

Ето нещо казано още 1996г. от един от най-големите расисти сред комиците, но и един от най-умните и велики сред тях :
 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, RaptoR said:

Пак включваш вентилатора и пак отговраям

 

- НЕ! НЕ ми пука за цвета на кожата, вожата, педал ли и е, траверс ли е и го написах ИЗРИЧНО по-горе! 
- ДА, точно това написа по-назад - да сме ги били игнорирали и нямало да се стигне дотук - пълни тъпотии! Каза ти го и Пламен, и Галин, казах го и аз. 

Със същия успех да бяхме игнорирали и циганските погроми у нас и нямаше да ескалират, така ли?


Инквизират и убиват немощни старци, изнасилват и колят, посягат на лекари, полицаи, основни дилъри на най-долнопробната и убийствена дрога и прочее и прочее и прочее, но дай да ги игнорираме и ще им омръзне! Ти чуваш ли се?!?! Животът не е чатрум, форум или онлайн игра, че да игнорираш някой и да изчезне. Не само че няма да изчезнат - трижди по-лошо ще стане! Щяло да им омръзне и да отмине... WTF?!?! 


И докато не си го набиете в главите, че тая идиотщина за равенство между хората и кумбая НЕ МОЖЕ ДА СЪЩЕСТВУВА в човешкия род до никъде няма да стигнем. И пети или пеесе и пети път - не става въпрос за цвят на кожата!  

 

Няколко месеца ме нямаше, но ти продължаваш да си четеш някакви твои си неща. Писна ми да удебелявам, да подчертавам, да обяснявам и всякакви други *явания, за да може Виден да разбере какво му пиша.

"Отговаряй" си колкото искаш. Тоя разговор с някой друг го водиш явно, за пореден път. С някой, който останалите хора не виждат.
И стига си намесвал други хора. Застани сам един път за разнообразие. Винаги са "всички", "другите", "целия форум".

Останалите, за разлика от теб, разбират какво се опитвах да напиша и както виждаш, дискусията с тях отиде в друга посока.
Само ти си тоя, който дърдори едно и също, сякаш е някакъв научен труд и ние от простолюдието трябва да го чуем 48932 пъти, за да го осмислим.
Комично е.

Link to comment
Share on other sites

Не - ти така и не разбра, че само ти си разбираш писанията и то както на теб ти е удобно. Нищо не се е променило през изминалия период, нито пък някой е очаквал нещо да се промени. Вентилаторът си е вентилатор. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...