Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Аз не мисля така. Много правилно решение. Без да имат 121 депутата, няма как да управляват. Не говоря Славчу да има 121, а партиите които са против сегашният модел.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какво значи "няма как да управляват"???

Неведнъж се е коментирало, че в огромната си чат законодателството ни е достатъчно добро.

На едно избрано правителство, Парламентът не му е чак толкова необходим, освен за гласуване на бюджет или промяна в бюджета. Останалото е демагогия.

Ако му пречат, подава оставка и ще е "на плюс", защото ще има демонстрация на съпротивата на партиите от сегашния модел. А сега дори не се опита.

С тази стъпка не се показва нищо друго освен страх, неподготвеност за управление и неспазване на предизборните обещания.

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

 

С тази стъпка не се показва нищо друго освен страх, неподготвеност за управление и неспазване на предизборните обещания.

 

 

И ние това си коментираме вкъщи. Беше много надъхан, но е по-лесно да се плюе, отколкото да се вземат решения и най-вече да се поеме отговорност. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, plameni said:

 

Защото дори и да пробва да състави правителство, ще трябва да получи подкрепата на някой от БКП-то ;).

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, netrootbg said:

Защото дори и да пробва да състави правителство, ще трябва да получи подкрепата на някой от БКП-то ;).

 

Хипотетично им стигат и без подкрепа "на някой от БКП-то" , защото за избор е необходимо (дано не греша) обикновено мнозинство. при присъствие на повече от половината народни представители.

 

EDIT:

Не греша. Няма специално изискване за мнозинството, така че се избира с обикновено.

Quote

Чл. 81.
(1) (Изм. - ДВ, бр. 12 от 2007 г.) Народното събрание открива заседанията си и приема своите актове, когато присъстват повече от половината народни представители.
(2) Народното събрание приема законите и другите актове с мнозинство повече от половината от присъстващите народни представители, освен когато Конституцията изисква друго мнозинство.

...

Чл. 84.
Народното събрание:
6. избира и освобождава министър-председателя и по негово предложение - Министерския съвет; извършва промени в правителството по предложение на министър-председателя;

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Юли очаквайте Баце на бяла джиБка. А на задната седалка в любовна прегръдка ще са се сгушили Хидро инженер Ефенди и някой от патрЕотарите.

Link to comment
Share on other sites

Аз да попитам пак, че никой не ми отговори предишния път. Какво аджеба по-различно от чалга сте очаквали от един професионален чалгар, та сега всички са изненадани? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не съм изненадан от случващото се. Славчо е обикновена дворна мастия, която, докато е на синджира си съдира гъза от лаене с пяна на уста. Ама пуснат ли я и веднага е на топка и с опашка между краката. Топките му са с размер на боб мунг, а интелектуалният му потенциал не надхвърля разстояние отвъд ауто кю-то. И далеч по-малък от на тези, дето му пишат изцепките. А тия последните, както отдавна е известно, изобщо не се славят с притежанието на интелект и скелетна структура.

Изненадан съм обаче от "изтеклите" мозъци (явно не е имало кой да ги събере с лъжица от тротоара), както и от т.н. млади хора до 30 (да се чете като... безхаберници и лешпери в огромната си част). Все пак и въпреки мизантропията ми, никак не очаквах, че опростачването ще е достигнало подобни размери.

Link to comment
Share on other sites

Аз трябва да си призная, че преди време му симпатизирах. Под "преди време" имам предвид още в началото, докато опипваше почвата и нямаше много изяви, и възможности да прави коментари. Като пусна референдума.

Когато го видях обаче как си върти гъза, променя си мнението и върви без посока, ми стана неприятен. Като политик специално.

Link to comment
Share on other sites

Вие каква математика сте учили. Слави + ДБ + ИСМВ правят малко над 90 депутата. Трябват им 121 за да могат да управляват. БКП има останалите около 150.

Link to comment
Share on other sites

Математиката е малко по-различна всъщност. Толкова места им трябват за да са абсолютно безконтролни и да въртят задкулисни игри на воля.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, gado said:

Математиката е малко по-различна всъщност. Толкова места им трябват за да са абсолютно безконтролни и да въртят задкулисни игри на воля.

И колко правителства сме имали до момента които да нямат подкрепата на поне 121 депутата?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, netrootbg said:

Вие каква математика сте учили. Слави + ДБ + ИСМВ правят малко над 90 депутата. Трябват им 121 за да могат да управляват. БКП има останалите около 150.

 

Ти каква математика си учил и какви спомени от близкото минало имаш?

Трябва им кворум от 121 за проведат гласуване.

 

Quote

Правителството идва на власт след парламентарните избори през 2013 г. Бойко Борисов връща мандата, поради отказа на другите три партии в парламента да подкрепят правителство на ГЕРБ. Правителството е оглавено от кандидата на БСП за премиер – финансистът Пламен Орешарски, който сформира експертен кабинет от представители на БСП, ДПС и независими експерти. Партиите, подкрепящи правителството, имат 120 депутати в парламента.[2] Волен Сидеров от Атака осигурява необходимия кворум от 121 души, необходим за започване на заседанието за избор на правителството, като лично се регистрира.

 

Quote

На отделни гласувания бяха одобрени структурата и състава на новия Министерски съвет. Структурата мина също с гласовете на БСП и ДПС - 119 "за" срещу 98 "против".
Персоналният състав на правителството бе одобрен със същия резултат - 119 гласа "за" срещу 98 "против". "Атака" отново не участва в гласуването, против кабинета гласува само един техен депутат.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, earache said:

Ми те тва и искат. Няма да се навият на друго, не им е оферта.

 

Поне да си бяха махнали лъжливите обещания от сайта:

 

pp-itn-2021-04-26-mark.jpg

 

И още по темата:

ИТН даде на заден за вота по пощата и машините в чужбина

Та едно е да дрънкаш каквото ти хрумне по твоята телевизия, съвсем друго да управляваш държава.

 

Неслучайно заглавието на разказа е Мъжки времена:

"едно е да ти се иска, друго е — да можеш, а пък трето и четвърто да го направиш"

- Николай Хайтов

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо се карате за броя депутати, като отказът им е по съвсем друга линия. Кабинет на ИТН, може да се подкрепи и от всички, но тези, които могат да го свалят по всяко време с внесет вот на недоверие, са много повече. Тоест ще изберат кабинет и след време ще започнат да "напомнят" за подкрепата си. Ще се получи нещо като кабинет, но с много воленсидеровци, тоест златни пръсти. Отказът е логичен. Щеше да е нелогично, да кандисат на кабинет, в който ще бъдат изнудвани, че утре ще ги свалят.

 

Аз се кефя как ГЕП пикаят газ в момента. Лошичко им е!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, netrootbg said:

И колко правителства сме имали до момента които да нямат подкрепата на поне 121 депутата?

Иване, стегни се моляте! Умно момче си. Нали се сещаш, че при такова количество подкрепа, поредният бибипко/бибипка се превръща в цар и самодържец за неопределен период от време?!

4 hours ago, plameni said:

 

Поне да си бяха махнали лъжливите обещания от сайта:

 

pp-itn-2021-04-26-mark.jpg

 

И още по темата:

ИТН даде на заден за вота по пощата и машините в чужбина

Та едно е да дрънкаш каквото ти хрумне по твоята телевизия, съвсем друго да управляваш държава.

 

Неслучайно заглавието на разказа е Мъжки времена:

"едно е да ти се иска, друго е — да можеш, а пък трето и четвърто да го направиш"

- Николай Хайтов

Дългияя е именит кавалджия. Върнете се назад и вижте какви мазни ги върти на всеки гостувал му политик, ама инак статуквото щял да бута.  :)

Впрочем куотнах само за да отбележа, че аз, както и всеки трезвомислещ човек в тази държава съм твърдо против мажоритарните избори. Не за друго, ами не сме дорасли за подобно нещо. Евентуално след десетина поколения, когато и ако народопсихологията се промени, тогава (ама няма да съм доживял), може.

 

П.п. Колкото до системата за гласуване. Аз лично съм твързо ЗА машинното такова. Но направено така, щото всеки вот да се отразява в ЦИК в реално време. Не, че това ще сбори корпоративното гласуване или етническото такова. Ама поне възможността за стъкмистики и донагласяне ще се елиминира. Между другото, резултатът на Боце е такъв не просто заради обърчите работодатели, които наляха гушки около него.

 

П.п. Споко, Петко! Юли го чакай Баце яхнал бялата джибка. Ама доста озлобен и с наляти с кръв очета.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, gado said:

Аз лично съм твързо ЗА машинното такова. Но направено така, щото всеки вот да се отразява в ЦИК в реално време. Не, че това ще сбори корпоративното гласуване или етническото такова. Ама поне възможността за стъкмистики и донагласяне ще се елиминира.

 

Дали пък не трябва и софтуерът на тези машини да е с отворен код?

Така още повече ще се елиминират вратичките за донагласяне.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, plameni said:

 

Дали пък не трябва и софтуерът на тези машини да е с отворен код?

Така още повече ще се елиминират вратичките за донагласяне.

Не съм компетентен и не мога да изкажа мнение за типа код. Но след като калтаците от НАП си имат такава система, не виждам какъв е проблемът или техническото предизвикателство и ЦИК да я има. И ми седи някак несериозно да ми говорят какъв технически ресурс щяло да глътне това, предвид общия брой гласоподаватели и броят транзакции и фискални операции, които се регистрират на ден (в реално време) от ония кръволоци.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, gado said:

И ми седи някак несериозно да ми говорят какъв технически ресурс щяло да глътне това, предвид общия брой гласоподаватели и броят транзакции и фискални операции, които се регистрират на ден (в реално време) от ония кръволоци.

Макар и да си има специфики въпросното електронно гласуване, няма как няколко милиона транзакции в рамките на цял ден да са какъвто и да бил проблем за управление. Хората по света се сблъскват с къде-къде по-сериозен трафик, например милион транзакции в минута някои ги нямат за нищо. Но явно електронното гласуване в един момент е започнало да му се вижда не съвсем удобно и на Славчо Чалгаджиев. :lol:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Godfather said:

Макар и да си има специфики въпросното електронно гласуване, няма как няколко милиона транзакции в рамките на цял ден да са какъвто и да бил проблем за управление. Хората по света се сблъскват с къде-къде по-сериозен трафик, например милион транзакции в минута някои ги нямат за нищо. Но явно електронното гласуване в един момент е започнало да му се вижда не съвсем удобно и на Славчо Чалгаджиев. :lol:

Това имам в предвид. Няма как репресивният апарат в лицето на НАП да може да го прави, а слугата на народния глас ЦИК да не може! Все пак не сме във времето, когато НТР се пъчеше с копирането на Епъл, ХТ и 486. А и Интернет дава възможност на всеки с капацитета да знае за какво пита, да задава точните въпроси.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chasti said:

Да приемат поне да можем да гласуваме и за президент на БФС :rofl:

 

Мисля, че именно Бербатов преди години каза, че няма да е кандидат за президент на БФС.... 

 

опа, от 12 януари 2020 https://www.iskra.bg/dimitar-berbatov-nyama-da-stava-shef-na-bfs/

spacer.png 

 

Edited by vikktorpenchev
добавих източник
Link to comment
Share on other sites

Кое точно не се разбира от "засега няма желание", казано преди година и три месеца ?

 

Друг е въпросът, че според мен на него и сега му е рано и ще се простреля в крака. 

 

Някои хора смятат, че щяло да подейства прочистващо и дори трябвало да има избори до дупка. Аз лично не съм убеден, че това би довело до нещо  съществено или че избирателната активност ще продължава да бъде каквато беше сега.

Edited by Dunc
Link to comment
Share on other sites

Не ме разбирай погрешно - харесвам както Димитар Бербатов, така и Стилиян Петров. И Кишишев, но той не е в историята.

Но се сетих, че бях гледал едно интервю, след някакъв мач на България и там изглеждаше и звучеше силно незаинтересован от БФС и неговото управление.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...