Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

1 hour ago, Godfather said:

Е па как няма точно за такъв изтъкнат "ариец" като теб да си сменят политиката за да не ти накърнят расистките чувства. :lol::rofl:

 

На мене лично ми е през чепа, но е ясно изразително и показателно. А ти си бъди либераст, няма грижи. Само да не ти доведат някоя чалма и вкъщи, че тогава ще видим кой ще се смее.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, RaptoR said:

 

На мене лично ми е през чепа, но е ясно изразително и показателно. А ти си бъди либераст, няма грижи. Само да не ти доведат някоя чалма и вкъщи, че тогава ще видим кой ще се смее.  

Не знам какъв Мисир трябва да си, за да си убеден, че Държавния депртамент има някакво специално отношение, щото сън да не ги хваща как да се "подиграват" с някакви никому неизвестни "патрЕоти", които не биха признали никакъв посланик, ако не е "чист ариец до девето коляно", че и на всичкото отгоре това да им е движещата политика. Ти изобщо четеш ли се какви мисирщини ръсиш? Между другото, почти съм убеден, че ако се направи ДНК изследване, мадам посланика ще излезе с по-арийски произход от твоя (тук дори не коментираме, че на външен вид е определено по-бяла от теб). :lol::rofl:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

В правилата на форума няма ли нещо за расизма?

Или и това е изконна семейна ценност ? :)

Ти няква либерална полиция ли си?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Godfather said:

Не знам какъв Мисир трябва да си, за да си убеден, че Държавния депртамент има някакво специално отношение, щото сън да не ги хваща как да се "подиграват" с някакви никому неизвестни "патрЕоти", които не биха признали никакъв посланик, ако не е "чист ариец до девето коляно", че и на всичкото отгоре това да им е движещата политика. Ти изобщо четеш ли се какви мисирщини ръсиш? Между другото, почти съм убеден, че ако се направи ДНК изследване, мадам посланика ще излезе с по-арийски произход от твоя (тук дори не коментираме, че на външен вид е определено по-бяла от теб). :lol::rofl:

 

На мен и за държавния департамент ми е през чепа, както и за твоите оценки, а ти що за мегамисир си както винаги, та не можеш да проумееш, че казвам това, което аз мисля и грам не ми дреме за мисирщини? И между другото това твое мигновено мятане на амбразурата като мисир да браниш всичко американско вече не е смешно - трагично е...

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Godfather said:

Не знам какъв Мисир трябва да си, за да си убеден, че Държавния депртамент има някакво специално отношение, щото сън да не ги хваща как да се "подиграват" с някакви никому неизвестни "патрЕоти", които не биха признали никакъв посланик, ако не е "чист ариец до девето коляно", че и на всичкото отгоре това да им е движещата политика. Ти изобщо четеш ли се какви мисирщини ръсиш? Между другото, почти съм убеден, че ако се направи ДНК изследване, мадам посланика ще излезе с по-арийски произход от твоя (тук дори не коментираме, че на външен вид е определено по-бяла от теб). :lol::rofl:

Сакън!!! Мисирът до дванаесето коляно назад е доказано бяла мисирка!

Колкото до арийския произход на посланичката, предполагам, че имаш предвид онази теория, дето ... ъъъ..., арийските племена били тръгнали от Индия преди хилядолетия. Та визираш тях.

10 hours ago, RaptoR said:

 

На мен и за държавния департамент ми е през чепа, както и за твоите оценки, а ти що за мегамисир си както винаги, та не можеш да проумееш, че казвам това, което аз мисля и грам не ми дреме за мисирщини? И между другото това твое мигновено мятане на амбразурата като мисир да браниш всичко американско вече не е смешно - трагично е...

Тъй-тъй! Бой по либерастките канчета. Шокай либерастки рЕпи, докът омекнат и после стискай боза от тях.  :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ARPAnet said:

 

Ето това имам предвид. 


И какво имаш предвид? Аз докато съм жив на циганина ще казвам циганин, на негъра - негър, на феса - фес, на чалмата - чалма и т.н. Това са абсолютно нормални за мен неща и винаги са били между другото. Не ми казвай, че си се изчанчил и ти като голямата маса ненормалници с мечетата, дето сега реват що им изнасилват малолетните деца и им доят социалните. Думата циганин (Цигани (от гръцки: αθίγγανοι, асингани – „недосегаеми“) е събирателно название на няколко сродни етнически групи, които са разпръснати неравномерно по света (по-специално в Европа и особено на Балканите, в Средна Европа и на Пиренеите). Смята се, че са с произход от териториите на днешна Индия. Някога номади, сега те са в по-голямата си част уседнали.), както и думата негър (на латински: niger, черен, тъмен е обозначение. Обемът на понятието и съотношението му с чернокож и тъмнокож са спорни, най-често то обозначава представители на негроидната раса. В ненаучната литература обикновено за негри се считат и представителите на капоидната раса – бушмени и койкой. Освен това например в Русия наричат негри също и тъмнокожите мулати, докато в Латинска Америка между тях се прави ясна разлика) присъстват в речниците и са нещо абсолютно реално и нормално - дебело подчертавам, че ако някой мисли нещо друго, то на него нещо не му е в ред, не на мен. Уродливи либерастки помии НЕ признавам и не ще призная никога. Защото съм комунист и съм ходил в казарма. Казах. 

P.S. Ако ще нищим тоя въпрос, макар да не виждам смисъл, време е да се преместим.  

Link to comment
Share on other sites

Евала, ти знаеш че има цигани.

Но на кюрдите предпочитам да им викам кюрди, не цигани. 

Тфа ако е либерално или либерастия....

А това как се ползва "цигани" в българският език даже няма да го коментирам.

Та нали и въпроса ми.

 

 

Link to comment
Share on other sites

После що САЩ са супердържава ... а ние филиал на кочината....

... е от такива патрЕоти и русофили с гладки мозъци.

 

Кюрд да сравниш с циганин...

... научи поне малко кои са кюдрите и за какво се борят.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARPAnet said:

Евала, ти знаеш че има цигани.

Но на кюрдите предпочитам да им викам кюрди, не цигани. 

Тфа ако е либерално или либерастия....

А това как се ползва "цигани" в българският език даже няма да го коментирам.

Та нали и въпроса ми.

 

 


Кое как се ползва вече е силно субективно и вменяването на неща при ползването на обикновени думи от речника от обикновени хора може да бъде тълкувано различно, даже всякак. Защо ти автоматично тълкуваш като расизъм употребата на нормална дума? Че нима не е редно да тълкувам аз като много по-сериозен и персонален расизъм мисирщината на Момчил спрямо мен лично? Хм?  

ЕДИТ: Къде пък и кога споменах аз лично кюрди? Иначе добре знам кои са и с какъв геноцид се борят от години. Я, тия скачачите по амбразурите - алоооооо, къде бяхте последните 40-50 години да ги браните? Ай сиктир с лицемерщината! 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RaptoR said:


Кое как се ползва вече е силно субективно и вменяването на неща при ползването на обикновени думи от речника от обикновени хора може да бъде тълкувано различно, даже всякак. Защо ти автоматично тълкуваш като расизъм употребата на нормална дума? Че нима не е редно да тълкувам аз като много по-сериозен и персонален расизъм мисирщината на Момчил спрямо мен лично? Хм?  

ЕДИТ: Къде пък и кога споменах аз лично кюрди? Иначе добре знам кои са и с какъв геноцид се борят от години. Я, тия скачачите по амбразурите - алоооооо, къде бяхте последните 40-50 години да ги браните? Ай сиктир с лицемерщината! 

Ама ква си ми мисирка чоглава - ти изобщо имаш ли идея какво означава думата расизъм? Как мога аз да проявявам расизъм спрямо теб след като сме от една етническа група, мисир с мисира? Това просто няма как да стане по дефиниция, без значение какво си приказваме и как се наричаме - щото нЕма логика изобщо. Но тук дори това не е основния проблем в мегамисирщината дето я сътвори, защото според уникалното ти прозрение, американците решили грозно да се подиграят с патрЕотичните ти чувства, като изпратят посланик, който по произход не само НЯМА нищо общо с любимите ти цигани, но на всичкото отгоре произлиза от народ, с който исторически имаме доста сходни патила, по отношение подтисничеството от страна на Турция. Та ако не беше толкова първосигнален мисир, щеше да схванеш, че не само подобно назначение няма как да се третира като обида или подигравка, но НАПРОТИВ, по-скоро трябва да се счита като сериозен сигнал за специфичното партньорско отношение на САЩ към България в момента, като контрапункт на отношението им към Турция! На практика това назначение е подигравка и обида за Турция, уважаеми патрЕоте, а ти го видя като точно обратното! :Facepalm::lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

 

В смисъл да се подиграват на турците и ако съответно турците предприемат нещо към нас, американците да избягат и да ни зарежат, както в Сирия ли?

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, charmock said:

В смисъл да се подиграват на турците и ако съответно турците предприемат нещо към нас, американците да избягат и да ни зарежат, както в Сирия ли?

Нещо не можах да ти схвана "логиката" защо турците трябва да предприемат нещо срещу нас точно в тази връзка. Изобщо ако някой ден се създаде обстановка за нещо подобно (ако изобщо се създаде), оранжевия идиот дето има склонност да си зарязва съюзниците отдавна ще е на бунището на историята. :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2019 at 5:19 AM, Godfather said:

Ама ква си ми мисирка чоглава - ти изобщо имаш ли идея какво означава думата расизъм? Как мога аз да проявявам расизъм спрямо теб след като сме от една етническа група, мисир с мисира? Това просто няма как да стане по дефиниция, без значение какво си приказваме и как се наричаме - щото нЕма логика изобщо. 


Мисля че това е най-грандиозната мисирщина сред не малкото, които си ръсил последните 17 години... Но дори и да греша е в топ три! 

За другото - без коментар... Но не се учудвам, че вярваш в такива глупости... От типа на онова по-горе как САЩ били супердържава... :laughing1:
Всичко, което тези боклуци правят е САМО и ЕДИНСТВЕНО в техен интерес и никога ничий друг! Асен добре зададе въпроса. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

За другото - без коментар... Но не се учудвам, че вярваш в такива глупости... От типа на онова по-горе как САЩ били супердържава... :laughing1:
Всичко, което тези боклуци правят е САМО и ЕДИНСТВЕНО в техен интерес и никога ничий друг! Асен добре зададе въпроса. 

 

Това какво и защо правят как е в противоречие с определението за "супердържава"?

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

 

Това какво и защо правят как е в противоречие с определението за "супердържава"?


Ами помисли какво се има предвид под "супердържава" - внимателно, много внимателно прочети поста по-горе. Щото не е размера, което е единственото им "супер".

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaptoR said:


Ами помисли какво се има предвид под "супердържава" - внимателно, много внимателно прочети поста по-горе. Щото не е размера, което е единственото им "супер".

 

Аз няма какво да му мисля. Те хората са го дефинирали вече.

 

Quote

Alice Lyman Miller defines a superpower as "a country that has the capacity to project dominating power and influence anywhere in the world, and sometimes, in more than one region of the globe at a time, and so may plausibly attain the status of global hegemony".[4] Few countries have the potential to become superpowers; China is now considered an economic superpower, but presently lacks several factors including military and soft power to be widely recognized as a global superpower.

 

И ако кажеш, че САЩ не попадат в това определение...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, w00x said:

И ако кажеш, че САЩ не попадат в това определение...


Чети какво е казал постващият, не ми вади дефиниции. Трябва ли да го превеждам? 

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2019 at 10:09 AM, Godfather said:

оранжевия идиот дето има склонност да си зарязва съюзниците отдавна ще е на бунището на историята. :lol:

На мен ми е изключително интересно, защо мислиш, че Тръмп няма да продължи и с втори мандат? Не знам дали си наясно (предполагам, че си наясно), че средностатистическия работеш американец от средната класа подкрепя Тръмп. На редовия американец не му пука много за външната политика.

Link to comment
Share on other sites

Понеже въпроса с болничните стана силно политически ще питам тук
 

Quote

В някой държави първите 3 дни от болничният не се плащат, по време на целият болничен имаш право да излизаш само в определени от доктора часове и при извънредни обстоятелства. Изпращат се проверки както от работодателя така и от здравната каса да се проверяват дали се спазва. Ако не - режат парите от болничния и работодателят може да то отреже и бонуси от заплатата. От 4тия ден натам болничният се плаща на около 65-80% от това което трябва да вземеш като заплата(по договор). Питате се що за глупост е това? Това не е нормално? Що за бяла държава е това? Как така няма да ми плащат? Как така ще стоя вкъщи като затворник? Ее ще ви обясня да знаете, тук при доктора не се плаща нищо, под нищо имайте в предвид НИЩО. Когато доктора изпише лекарства и идете в аптеката ако сте добре осигурен вероятно няма да платите нищо. Ако не сте толкова добре осигурен ще платите около 15-20% от цената на някои лекарства, но само някои. Основните и най важните са безплатни. Баща ми седя 1 година болничен, правиха юу операция на стойност 200 000 евро, за която не плати дори 1 стотинка, защото е много добре здравно осигурен, + всеки месец получаваше болнични почти колкото заплатата си.


Ясене, верно ли е така в Чехия? Защото имам спомен, че там навремето имаха кошмарни проблеми със задравната каса. 

Link to comment
Share on other sites

До преди няколко месеца - да първите 3 дни не се плащаха, но фирмите за които съм работел винаги са ги покривали като екстра. След последните промени се покриват болничните от първият ден. 

Да, правят се проверки когато си в болничен дали си си вкъщи, не стоиш като затворник, но и очакват че щом си болен не си на морето

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2019 at 6:28 PM, w00x said:

 

Това какво и защо правят как е в противоречие с определението за "супердържава"?

Прочетох и онова, по-долу, дето си го постнал на майчин.

Не претендирам да съм политолог, Економическо или фитнес светило, ама като един обикновен балкански субект щ'и метна подсказка за размисъл.

А нима и Германия в периода 36-43та година не се е приемала и тя за такава?  Да те подсетя ли как завършва тази супердържавност, след масовизацията на износа на арийски ценности и начин на живот?  И забележи, говорим за държава, водеща по онова време в технологично отношение. И чийто учени след войната дават сериозен ритник в задника на закостенелите научни среди. Физика, химия, медицина, материалознание... Дори и ти в момента масово се ползваш от тогавашните германски достижения. А на всичкото отгоре, в Германия печатането на валута или по-скоро решението кога да се печата,  никога не е било прерогатив на частна фирма. ;) 

Другото интересно е, че за разлика от немската армия по онова време, американската армия е колос на глинени крака. Всевъзможните изцепки на американците след ВСВ говорят достатъчно красноречиво за което.  Сега... дали всичките им тези военни провали са въпрос на хитроумна държавна политика, или откровено тъпа самонадеяност е съвсем различна бира.

 

П.п. А исторически нещата си се въртят....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...