Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Аз го казах не в смисъл, че очаквам да няма данъци, а затова, че повече народ вярва, че данъците са само преките и най-вече тези, които плаща само той.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дедо това за N1-то го фърли леко на посоки. Играта с тази категория е, че данъкът на търколката става смехотворно нисък. То за това и по едно време имаше страшно много, инак лачени и луксозни джипки, дето ги регистрираха без задни седалки. За да могат да минат в тази категория. Това за седемте места и то е леко далеч от истината ;) Моята примерно е пет места и си ми мина за разход. Както ми минават за разходи и всички свързани с поддръжката и горивото и харчове, за които имам съответните фактури.

 

Твоята е комби, нали? Пътни листи, едно друго не попълваш ли? Я дай малко инфо да видя моята счетоводителка ли не ги разбира нещата, нещо с теб ли се разминаваме, че останах с впечатление, че хич не е проблем да си регистрирам колата като фирмена и всичкия ми бензин, ремонти и т.н. да минава разход

Link to comment
Share on other sites

Твоята е комби, нали? Пътни листи, едно друго не попълваш ли? Я дай малко инфо да видя моята счетоводителка ли не ги разбира нещата, нещо с теб ли се разминаваме, че останах с впечатление, че хич не е проблем да си регистрирам колата като фирмена и всичкия ми бензин, ремонти и т.н. да минава разход

Стига да успееш като Ф.Л. да си я самопродадеш на себе си в качеството си на Ю.Л...., но със съответната фактура, немаш ядове ;) Друг е въпросът, че нещо не виждам как ще стане тази магария.  И тази, за която ти говоря не е Мондео-то, а пътническо Берлинго. Обаче наскоро мой приятел и колега си взе за фирмата едно комби и една фиестичка (и двете втора ръка, но с фактура) и пак нещата си минаха. И да ти кажа... кьорав пътен лист не съм попълвал, а и никой не ми ги е и търсил. Пък не е като да не са ме спирали поне двадесет пъти от януари миналата година. Чичковците си отбелязват надлежно, че колата е фирмена и при условие, че всичко с документите и техническата част си ми е наред, пожелават ми приятен път и си продължавам по живо, по здраво...

Link to comment
Share on other sites

Berlingo-то си е стандартна баничарка и е с N1. Нямаш грижи да я купиш с фактура от Ситроен (или фирма, която я е взела преди това от Ситроен).

 

Фиестата не знам как точно ще мине за фирмен разход. Нищо, че всичките търговски представители на разните фирми карат подобни, ако аз се опитам да я регистрирам не знам ще успея ли. В случая не визирам КАТ ами НАП. Колкото щат да те спират КАТ - това е без значение за разходите. Въпроса е каква част от разхода за закупуването ще мине като фирмен разход, както и поддръжката (масла, филтри, бензин и т.н.) Отделно необходимата документация като пътни листи за да оправдая навъртения километраж.

 

На теория не е невъзможно, но при последния разговор със счетоводителката ми стигнах до извода, че доста малка част ще мине като разход, а разправията и документацията е огромна.

 

Има един друг номер с отдаване под наем, но това са леко на ръба на закона и не ми се занимава.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Твоята е комби, нали? Пътни листи, едно друго не попълваш ли? Я дай малко инфо да видя моята счетоводителка ли не ги разбира нещата, нещо с теб ли се разминаваме, че останах с впечатление, че хич не е проблем да си регистрирам колата като фирмена и всичкия ми бензин, ремонти и т.н. да минава разход

 

Никсън, твоята кола нито е логично, нито си струва да я правиш фирмена, предвид колко караш като те знам. 

 

Към момента за фирмени автомобили се признават 1+1 и 6+1.

 

За целта много марки инсталираха по две седалки в багажниците, за да може колата да мине технотест и да се води 6+1. На мен ми ги хванаха близо 700 лева за Октавията, а на втория ден ги сложих в мазето и повече не съм ги виждал. Туй е за повечето джипове и комбита. Много от джиповете имат фабрично сгъваеми седалки отзад. Този номер със седалките обаче позамря, а например в новите Октавии е дори невъзможен, защото нямат достатъчна височина отзад.

 

Относно 1+1 ми е трудно да ти опиша що Кю-та и Х-ки са минавали технотест с извадена задна седалка и мрежа зад предните. Знам и за Ес класи, разчеквани по тая брутална схема. Меко казано смешно е да ти се яви някой с кола за 200+ бона и ти обяснява, че е баничарка, но на документи става. Нямаш право на коментар. Обаче когато КАТ те спрат нейде по пътя ако сте вътре трима гориш. Разбира се на кой му пука обаче.  :moon:

 

Като цяло тия глупости ги въведоха пак благодарение на добросъвестния бандитизъм през 90-те, когато и Ферарита блъскаха като фирмен разход. Така забраниха и апартаментите за офис и прочее и прочее... 

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо трябва да е "бандитизъм" да мине нещо през фирмата. Ако ще и апартамент да е. Това е актив на фирмата и може да се държи под отговорност... сакън да не се минат нещо с данъци. Тогава точно заради всевъзможни идиотщини почти всичко беше в сивата икономика.

Link to comment
Share on other sites

Преди време имаше един схемаджия, който слагаше една каса/сейф в багажника на S class-ите и ги продаваше като инкасо автобмоили. Ама тва пък беше супер незаконно. Затова и го арестуваха после, ама продаде на 1/2 пловдив S-ки

 

 


 

Относно 1+1 ми е трудно да ти опиша що Кю-та и Х-ки са минавали технотест с извадена задна седалка и мрежа зад предните. Знам и за Ес класи, разчеквани по тая брутална схема. Меко казано смешно е да ти се яви някой с кола за 200+ бона и ти обяснява, че е баничарка, но на документи става. Нямаш право на коментар. Обаче когато КАТ те спрат нейде по пътя ако сте вътре трима гориш. Разбира се на кой му пука обаче.  :moon:

 

Като цяло тия глупости ги въведоха пак благодарение на добросъвестния бандитизъм през 90-те, когато и Ферарита блъскаха като фирмен разход. Така забраниха и апартаментите за офис и прочее и прочее... 

 

Link to comment
Share on other sites

Не виждам защо трябва да е "бандитизъм" да мине нещо през фирмата. Ако ще и апартамент да е. Това е актив на фирмата и може да се държи под отговорност... сакън да не се минат нещо с данъци. Тогава точно заради всевъзможни идиотщини почти всичко беше в сивата икономика.

 

Ти не виждаш толкова много работи, че по-добре да не почвам. Тотален бандитизъм си беше преди да се усетят какво и как да признават и да не признават като фирмен разход. За съжаление в някои случаи се изпонасраха ама то така се получава с говедото, дето пръст да подадеш - рамото ще ти отхапе.  

Link to comment
Share on other sites

Berlingo-то си е стандартна баничарка и е с N1. Нямаш грижи да я купиш с фактура от Ситроен (или фирма, която я е взела преди това от Ситроен).

 

N1, ама някой друг път. Щеше да е такова ако беше товарно, но по-горе ти казах, че е пътническо. ;)

Link to comment
Share on other sites

.... благодарение на добросъвестния бандитизъм през 90-те, когато и Ферарита блъскаха като фирмен разход. Така забраниха и апартаментите за офис и прочее и прочее...

Не виждам защо трябва да е "бандитизъм" да мине нещо през фирмата.

 

Ники, доколкото разбирам той говори за 90-те, още за самото начало, когато наистина повечето неща си бяха чист бандитизъм. Тогава лично аз познавах няколко младока, чиято единствена "дейност" беше да се връткат със скъпите си возила насам-натам по чалготеките, а "фирмите" им се занимаваха единствено с "търговия" на скрап - бяха получили по някое и друго западнало предприятие като подарък от татковците си, които пък още през 90-та ги получиха знаеш как "по наследство" от Другарите в държавата. После нека ме убеждават, че проблемът на прехода '45-та->90-та->и нататък, не се корени в другарите комунисти. И не говоря наизуст, защото всички тия неща съм ги виждал с очите си и лично съм ги преживял. Разликата е, че по соц-време ония все пак имаха някаква мярка, Партията бдеше над положението, колкото и мижаво да беше, но след като падна стената през 89-та, всички задръжки също паднаха с нея и от някои хора излезнаха най-лошите им качества, които вероятно винаги са си ги имали без да могат да ги проявят.

Както и да е, сега някой пак ще каже че опряхме до комунистите, но продължавам твърдо да стоя на позицията си, че повечето злини на страната ни дойдоха именно по време на трансформацията на членовете на БКП в членовете на БСП, защото каквито неща ставаха през ония десетина години, само човек дето е живял достатъчно и в предишното време, може да ги осъзнае. Единият от тия "синковци" със скрапа, които дадох за пример, дори си беше направил чалга-импресарска фирма в 2003-та и се изживяваше като продуцент, без да има хал-хабер нито от изпълнители, нито от звукозапис, обаче пък му харесваше да :hump: чалгаджийки и се разкарваше с една S-класа по участията им в заведенията...и с друго не се занимаваше....абе още много мога да разправям...и все от първа ръка. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Ники, доколкото разбирам той говори за 90-те, още за самото начало, когато наистина повечето неща си бяха чист бандитизъм. 

 

To си беше чист бандитизъм положението наистина и всякакви мутри изплуваха. Работата е, че в случая с мутрите и НАП беше напълно безсмислено да се въвеждат всякакви такива правила, защото за един обикновен човек (примерно майстор-бояджия или климатикаджия дето работи сам или си има 1-2ма чираци), да запише като разход на фирмичката си един автомобил е голяма работа, защото първо започва да се чувства горд - ето имам фирмен автомобил, сега и стикери ще му налепя да ме знаят, хем и после по-малко данъци (то с амортизации в продължение на 5 години няма да е чак толкова по-малко поне първата ама пак е нещо) и т.н. Вместо това те решиха да "гонят богатите измамници" (това винаги звучи много добре на Ганьо и гласува с 2 ръце и 2 крака за това) дето регистрират луксозни автомобили - само че и да не го направят при измамите, които те въртят е все едно, отделно, че повечето бизнес на такива беше в сивата икономика, а така и не изготвиха един кадърен закон за произход на средствата да може данъчния да дойде да те пита "абе майна, ти как така караш S-класа, а печалбата ти от миналата година е само 50лв?" Направиха нещо, което толкова лесно се заобикаля, както и номерата със 7местните автомобили. Сега вместо да карат S-класи карат Кайени... И кой пак е ощетен от глупостите - най-обикновените хора, щото мутрите, дори да не успее да си мине като разход новата кола той ще си покрие въпросния доход и пак няма да плати данъци. 

Link to comment
Share on other sites

Ся искаш да влезем в един спор за избиването на индианците, за бомбандирането на Ирак с измислени причини, за войната в Сирия и още куп събития. Хайде вземи порасни малко пич. Сигурен съм, че си един млад и образован младеж и въобще не ти отива да се вкарваме във филми. Наздраве. И това ... феновете на Путлер... е обида, която е в разрез с правилата на форума.

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам защитата на американската сган, която в огромен процент е проста и я водят за носа. И още повече след неща като "Сноуден" и както вече се спомена - индианците.

 

Също не разбирам и любовта към Русия. На кура са ми и Русия и САЩ. Докато Путин или Тръмп лично не почнат да вкарват много пари в банковата ми сметка - безразлични са ми. Историята не ме касае. С нея не си купувам сирене в магазина.

Link to comment
Share on other sites

И това ... феновете на Путлер... е обида, която е в разрез с правилата на форума.

Сериозно? Не знаех, че в правилата на форума сме имали точка, че не трябва да се обижда кремълския фюрер.  :lol:

 

 

ПП. Азиатското варварство в случая с Катин се различава значително от цитираните от теб събития най-малкото поради факта, че тайно са били екзекутирани огромен брой военнопленици, като за това в продължение на десетилетия руснаците лъжеха нагло света, че зверството е било дело на нацистите.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, не видях някъде netrootbg въобще да споменава САЩ. Не разбирам защо отговора беше "вие защо си биете негрите"?!

Link to comment
Share on other sites

Сериозно? Не знаех, че в правилата на форума сме имали точка, че не трябва да се обижда кремълския фюрер.  :lol:

 

 

ПП. Азиатското варварство в случая с Катин се различава значително от цитираните от теб събития най-малкото поради факта, че тайно са били екзекутирани огромен брой военнопленици, като за това в продължение на десетилетия руснаците лъжеха нагло света, че зверството е било дело на нацистите.

По времето на ВСВ се извършиха много варварства от всички. Избиването на населението на Нанкин, бомбите над Хирошима и Нагасаки, зверствата на бандеровците, предаването на полските евреи от самите поляци... Да се връщаме 70 години назад си е абсолютно безсмислено. Аз самия не виждам как точно се различава разстрела на военнопленници, от масовото избиване на цивилно население. А какво общо има "Путлер" с Катин, е загадка?

Link to comment
Share on other sites

По времето на ВСВ се извършиха много варварства от всички. Избиването на населението на Нанкин, бомбите над Хирошима и Нагасаки, зверствата на бандеровците, предаването на полските евреи от самите поляци... Да се връщаме 70 години назад си е абсолютно безсмислено. Аз самия не виждам как точно се различава разстрела на военнопленници, от масовото избиване на цивилно население. А какво общо има "Путлер" с Катин, е загадка?

Ти май продължаваш да не схващаш - тия събития нямат нищо общо помежду си. Пиша ти го бавно за да можеш да го прочетеш най-накрая - зверството в Катин беше приписвано на нацистите в продължение на десетилетия и руснаците лъжеха безсрамно от позицията си на победители във ВСВ, демек изопачаваха нагло историята. Това няма аналог и не може да се сравнява с другите събития, в които по начало е ясно кой кого е бомбил и кой кого е затривал. Тук оставяме настрана тънките разлики в "морала" на откритото бомбене във военен конфликт и тайното екзекутиране на военнопленници. Сега стана ли ти ясно или ти трябва картинка?

Link to comment
Share on other sites

Ти май продължаваш да не схващаш - тия събития нямат нищо общо помежду си. Пиша ти го бавно за да можеш да го прочетеш най-накрая - зверството в Катин беше приписвано на нацистите в продължение на десетилетия и руснаците лъжеха безсрамно от позицията си на победители във ВСВ, демек изопачаваха нагло историята. Това няма аналог и не може да се сравнява с другите събития, в които по начало е ясно кой кого е бомбил и кой кого е затривал. Тук оставяме настрана тънките разлики в "морала" на откритото бомбене във военен конфликт и тайното екзекутиране на военнопленници. Сега стана ли ти ясно или ти трябва картинка?

Единственото което ми става ясно е, че пишеш предубедено и фанатично. И...да, много добре схващам, че нито едно от събитията които съм изброил, не се различават от Катин. Всъщност различават се само от факта, че са замесени руснаци. Японците също все още отричат избиването в Нанкин, украинците също отричат избиването на десетки хиляди жени и деца, поляците също отричат, че са предали евреите. Сега стана ли ти ясно, или да търся картинки?

Edited by charmock
Link to comment
Share on other sites

Турците забрави и геноцида над арменците... 

 

Само едни уроди обаче са постигнали това, което и Хитлер не можа, а именно да заличат цяла нация от лицето на Земята... Но са пекани бе!

Link to comment
Share on other sites

Ся искаш да влезем в един спор за избиването на индианците, за бомбандирането на Ирак с измислени причини, за войната в Сирия и още куп събития. Хайде вземи порасни малко пич. Сигурен съм, че си един млад и образован младеж и въобще не ти отива да се вкарваме във филми. Наздраве. И това ... феновете на Путлер... е обида, която е в разрез с правилата на форума.

Кога в Ирак са извършвани екзекуции над местното население?

 

Кажи коя точна нарушавам за да я редактирам и да си спокоен, че не я нарушавам повече.

 

Аз не разбирам защитата на американската сган, която в огромен процент е проста и я водят за носа. И още повече след неща като "Сноуден" и както вече се спомена - индианците.

 

Също не разбирам и любовта към Русия. На кура са ми и Русия и САЩ. Докато Путин или Тръмп лично не почнат да вкарват много пари в банковата ми сметка - безразлични са ми. Историята не ме касае. С нея не си купувам сирене в магазина.

Става въпрос за зверства извършение от руснаците. Тези зверства продължават и сега.

 

Добре де, не видях някъде netrootbg въобще да споменава САЩ. Не разбирам защо отговора беше "вие защо си биете негрите"?!

+1

 

По времето на ВСВ се извършиха много варварства от всички. Избиването на населението на Нанкин, бомбите над Хирошима и Нагасаки, зверствата на бандеровците, предаването на полските евреи от самите поляци... Да се връщаме 70 години назад си е абсолютно безсмислено. Аз самия не виждам как точно се различава разстрела на военнопленници, от масовото избиване на цивилно население. А какво общо има "Путлер" с Катин, е загадка?

Путлер е главен участваш в зверставата в Алепо и Сирия. Изобщо руснаците не са спирали. Малко по назад се сещам и за Грозни в Чечения.

 

Турците забрави и геноцида над арменците... 

 

Само едни уроди обаче са постигнали това, което и Хитлер не можа, а именно да заличат цяла нация от лицето на Земята... Но са пекани бе!

Никой не отрича арменският геноцид. Дай някакъв друг аргумент по темата.

Link to comment
Share on other sites

Никой не отрича арменският геноцид. Дай някакъв друг аргумент по темата.

 

Това ми се иска да идеш да го кажеш на Ердоган... Никой не отричал...  :Facepalm:

 

И какви са тия зверства в Сирия на Путин? Пак измишльотини... 

Link to comment
Share on other sites

http://ivo.bg/2017/03/06/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%B8-%D1%81%D0%B5-%D1%87%D1%83%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BB/

 

Една великолепна статия. След като я прочетете може да се подпишете в петицията. В горният десен ъгъл на сайта се намира.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...