Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Вай,добре,че не бях пред дедомраз-щеше да ме зарита...

 

Ползата от виртуалната комуникация...а после ще ми разправят, че Интернета отчуждавал. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Още един в публичното пространство,който ще бъде обявен за комунист-щото говори саркастично за капитализма :lol:

Специално за дедо мраз-12 минута :))

Link to comment
Share on other sites

Вай,добре,че не бях пред дедомраз-щеше да ме зарита...

Определено не си го разбрал!

 

A как предлагаш да ги разбирам конкретно тези глупости?

 

Идеята му изобщо не е такава. Човека е прав за доста неща. Проблема е, че не предлага решение.

 

Да добре, аз съм глух и не го разбирам този език. Точно след тези обяснения как ти ходиш, работиш, твориш и после се прибираш и нищо от това дето си оставил "сърце и душа за да произведеш" не е твое... айде моля те

Още един в публичното пространство,който ще бъде обявен за комунист-щото говори саркастично за капитализма :lol:

Специално за дедо мраз-12 минута :))

Голобрад дрисльо, който си няма хал хабер как стоят нещата и е "чел и разсъждавал" върху живота, точно както тъпака Маркс е чакал Енгелс да го хрантути и 2мата дрисльовци са живели от парите на бащата на Енгелс, но после големите икономисти без ден трудов стаж. 

За да не съм много офтопик:

 

16830921_415178562167104_735198158850475

Link to comment
Share on other sites

Защо да са глупости?Нима описаното в клипа не отговаря съвсем точно на работната организация в фабрики и офиси навред?!Където йерархията и взаимоотношенията наподобяват доста на тези от военна организация.И че не се търси креативност,а единствено изпълнителност.Без значение колко добър или куц е началникът или мениджърът на ниско или средно ниво.

Link to comment
Share on other sites

Защо да са глупости?Нима описаното в клипа не отговаря съвсем точно на работната организация в фабрики и офиси навред?!Където йерархията и взаимоотношенията наподобяват доста на тези от военна организация.И че не се търси креативност,а единствено изпълнителност.Без значение колко добър или куц е началникът или мениджърът на ниско или средно ниво.

 

Единствената добре работеща структура е йерархичната. Но всеки, който мисли по друг начин е свободен да направи своя фирма и да я управлява както намери за добре - примерно съвсем демократично. 

 

Както и всеки, който се чувства много по-умен и креативен от началника си също е свободен да напусне и да започне свой собствен бизнес след като смята, че знае и може повече. Ето толкова е просто.

 

Има и примери за такива хора, които са успели. Учудващо нито един пример няма за демократично действаща фирма, която да е пробила... 

 

Изобщо всички смотани леваци действат по този начин "хайде сега да си направим един експеримент и да управляваме държавата еди как си, пък ВСИЧКИ ще дават пари (на НАС) за да го правим"... ми що не почнете дейба ваш'та мама от собствената си фирма бе цървули смотани, хайде заложи си собствените пари, изгради подобна организация и покажи колко е хубава. Щото смотаняка не знае как и връзките на обувките да си върже сам, но се прави на голям философ и мислител. И като стане дума за неговите си пари - те са си само негови...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

5bdb43467e1f8b85.jpg

 

Част от старо интервю през 2014 -та:

 

- Обвиняват Ви, че единствената Ви цел е да вземете субсидия. Така ли е?

- Този пирон се кове нонстоп от конкуренцията!

- Да разбират ли Вашите поддръжници, че след 4 години ще се откажете от „Глас народен“?

- Не! Ще изляза от активната политика.

 

А сега ако влезе - нека му е лошо...

 

Депутатските заплати - рекордно високи в новия парламент.

 

Народните избраници ще получават над 3200 лева, като отделно имат и други доходи. Месечната издръжка на народен представител може да стигне над 5 000 лева

 

...макар, че като се замисля, нищо не се е променило открай време и накрая всичко опира до борбата за кокала...а това долу даже и аз го помня. ;)

 

https://youtu.be/9y3lt2oWh_0

 

П.П. на 6-тата минута може да се видят как всъщност изглеждат тези, дето не са хванали кокала, респ. не са успели да влезнат в Парламента. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

 

П.П. на 6-тата минута може да се видят как всъщност изглеждат тези, дето не са хванали кокала, респ. не са успели да влезнат в Парламента. :laughing1:

Ти като пряк свидетел на въпросните събития (имам предвид тези от клипа с Розовата пантера) имаш доста непосредствена представа за въпросната борба. :lol:

 

Иначе се присъединявам към казаното от Дедо! Тия наистина са малоумници и всъщност нищо не ги спира (освен личното им лицемерие) да осъществят на практика това, в което уж са убедени. :)

Link to comment
Share on other sites

Гледам феновете на Фитков са много пасивни. Няма ли поне някой да изкоментира влизането му в коалиция с политическата к*рва Пръмова? Тя беше с царя, БСП, ДПС, герберастите. Интересно с кой ще е в следващият парламент. Сега и Фитков е в комлект с нея.

Link to comment
Share on other sites

Гледам феновете на Фитков са много пасивни. Няма ли поне някой да изкоментира влизането му в коалиция с политическата к*рва Пръмова? Тя беше с царя, БСП, ДПС, герберастите. Интересно с кой ще е в следващият парламент. Сега и Фитков е в комлект с нея.

 

Гласувалите за курвата Пръмова да не се обаждат по-добре. 

Link to comment
Share on other sites

Единствената добре работеща структура е йерархичната. Но всеки, който мисли по друг начин е свободен да направи своя фирма и да я управлява както намери за добре - примерно съвсем демократично. 

Структурата, както сам разбираш е окей. Това, което не е окей, както е обяснено и в клипа, е по какъв критерии влизат хората в тази структура. Или сега ще кажеш, че и това не е така. Разбрахме, че си направил фирма, плащаш заплати и данъци и си в играта като цяло. Може да не го натякваш на всеки два поста. Но силно се съмнявам да взимаш хора на работа, и то ръководни кадри, на база това къде са завършили и с кой са си плакнали пилетата под общите душове в колежа. Също така би трябвало да си наясно, освен ако не си хептен кон с капаци, че много хора по цял свят, работят за доста по-малко пари, отколкото заслужават. Също трябва да ти е ясно, какво е положението с мениджъмнта, който е директно следствие от горния проблем с душовете и пилетата. Не случайно, навсякъде се търсят какви ли не специалисти, включително и в България, където нещата както винаги са по-сладурски , отколкото в белите страни. Но и там нещата не са окей, последните години.

Link to comment
Share on other sites

 

Голобрад дрисльо, който си няма хал хабер как стоят нещата и е "чел и разсъждавал" върху живота, точно както тъпака Маркс е чакал Енгелс да го хрантути и 2мата дрисльовци са живели от парите на бащата на Енгелс, но после големите икономисти без ден трудов стаж. 

 

Фактически всичко, което каза този голобрад дрисльо е истина! Или ти наистина вярваш, че САЩ са миротворци и сринаха Ирак, Афганистан, Либия и всички останали за тяхно добро и стабилизиране на района?

 

Естествено, че трябва да се ръководи йерархично фирмата, но интелигентните компании осигуряват място за свобода и креативност на своите служители, както и обвързват заплатите им с работните постижения, за да имат стимул да работят по-добре.

 

 

Иначе ако се върнем на нашата политическа действителност, аз честно казано виждам доста лайняно политическо положение след идните избори...

 

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Иначе ако се върнем на нашата политическа действителност, аз честно казано виждам доста лайняно политическо положение след идните избори...

 

То пък голямата разлика :) 

Link to comment
Share on other sites

То пък голямата разлика :)

Ами да ти кажа има разлика, защото когато няма стабилно правителство и има избори през няколко месеца, доста сериозни и големи външни инвеститори биха размислили...

Link to comment
Share on other sites

Е, това дали учудва някои...

Патриотична партия в България няма. Свирят само по тънката струна на хората и толкова. Няма Валери, няма Волен, няма Каракачанов. Всички са един дол дренки.

Да не си отварям устата за Павел Шопов и едни кооперации негови... Честният той... За Валери също мога да говоря, а Каракачанов си е стара политическа кОвра...

То и десни няма, щото се държат като луди. Левите и те с едни десни идеи, по-десни от на десните... Изобщо салата е пълна.

 

А на бас, че тея няма ги бутнат. Поне не преди изборите.

Неслучайно почнаха подлезите на края на Цариградско.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

На фона на всички простотии дето направиха сините...тва, че двама малоумници от Атака са отишли в ДПС, с мед да го намажеш. 

Link to comment
Share on other sites

Фактически всичко, което каза този голобрад дрисльо е истина! Или ти наистина вярваш, че САЩ са миротворци и сринаха Ирак, Афганистан, Либия и всички останали за тяхно добро и стабилизиране на района?

Май говорим за различни неща. Дрисльото е онзи от 12тата минута който разправяше как "на база неговия опит" (от цяла година и половина може би) младите завивали наляво и не подкрепяли капитализма. Да го пращат в Северна Корея да види истински социализъм и да спре да мрънка.

 

Структурата, както сам разбираш е окей. Това, което не е окей, както е обяснено и в клипа, е по какъв критерии влизат хората в тази структура.

Друго обясняваха в клипа. Не за мениджмънта, а за това, че собствениците на компанията прибират резултатите от труда на хората. Което за всеки осъзнат марксист това е равносилно на обир и естествено трудно може да приеме, че може някой да произведе нещо, в което добавената стойност е отрицателна.

 

Или сега ще кажеш, че и това не е така. Разбрахме, че си направил фирма, плащаш заплати и данъци и си в играта като цяло. Може да не го натякваш на всеки два поста.

Натяквам? Не мисля. 

 

...бла бла... живота е нечестен...

Ми така е, честно само на олимпийските игри ама и там не е особено ясно...

На фона на всички простотии дето направиха сините...тва, че двама малоумници от Атака са отишли в ДПС, с мед да го намажеш. 

Що, другите са цъфнали и вързали? Начело със Сидеров...

Link to comment
Share on other sites

От къде ги изкопаваш такива уникални глупости? Понеже гледам, че си на руска патриотична вълна, да те попитам, украинците нямат ли право да са патриоти и да си защитават държавата от (руски) националтерористи или на тях това не им се полага поради някакви причини?

Link to comment
Share on other sites

От същите места от които ти вадиш глупостите от Дневник. Не знам дали съм на руска патриотична вълна, или само на патриотична, но знам, че ситуацията в Украйна е точно такава. Тази олигархична вихрушка която ги управлява, съвсем скоро ще бъде свалена и украинците пак ще си нормализират отношенията с Русия. Това го бях писал преди две години във фейса и понеже ме мързи да го пиша отново ще си го копирам. 

 

Украйна като държава е съществувала от 1917 до 1921 под формата на 3 държави. След разпадането на СССР започва да съществува отново, тя е същата като Македония за България. Източните части съществуват само и единствено защото Русия им изкупува това което произвеждат, западна Украйна съществува само защото има източна, те не произвеждат абсолютно нищо и са само криминални типове, контрабанда и гранични пунктове за прехвърляне на петролни продукти в няколко града като Чоп. Частта която граничи с Беларус е умряла от глад, нямат абсолютно нищо. Украйна като ниво на развитие е същото като Македония - няма абсолютно нищо и цял живот мрънка, че някой друг й е виновен. Нормално е източните части на Украйна да не признават новата власт в Киев и това е народа на Украйна, на изток от Киев живее по-голямата част от народа на Украйна. Единственно в Лвов, Ивано-Франковск, Чернигов, Тернопол и областите към тях има подобна плътност на населението на км2, но па са много по-малко. Етнос украинци не съществува, това е мешавица от руснаци, поляци, беларуси, българи, арменци, грузинци, малко унгарци. Преобладават руснаците и е нормално да не искат фашизъм. Ако някой ще говори за демокрация, то тогава демократично провеждат референдум и демократично решават какво ще бъде, а не да правят преврати. Няма как някой да създаде законност с не законни методи.

И за разлика от теб, аз нещата ги знам от първо лице. Имам приятели украинци и то от Киев, където уж е съпротивата срещу Русия, няма да коментирам тези от Донецк.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...