Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Много поучително четиво - горещо го препоръчвам:

 

http://www.memoriabg.com/2017/01/19/nai-netolerantnite-pobejdavat-dikatut-na-malcintvoto/

 

 

Хубава статия дядо, но мен искрено ме учудва и развеселява факта, че четеш статии от сайта на многоуважаваната от мен Христина Христова, която също така е върла рокаджийка и националистка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мерси за подробния отговор. Аз пък си мислех, че работиш в БА на някоя по значима позиция, а то пък излезе средностатистически пловдивчанин. 

 

Поздрави :)

Link to comment
Share on other sites

Хубава статия дядо, но мен искрено ме учудва и развеселява факта, че четеш статии от сайта на многоуважаваната от мен Христина Христова, която също така е върла рокаджийка и националистка.

Какво му е лошото на национализма и расизма? Стига да не се прекалява и да не е агресивен

 

А пък статията е превод от един доста голям философ, така че сайта на който е публикувана има малко общо със съдържанието.

 

Такива километрични поучителни четива само ти можеш да прочетеш или да изпишеш...

Аз го четя на пресекулки, но е изключително интересно.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Мерси за подробния отговор. Аз пък си мислех, че работиш в БА на някоя по значима позиция, а то пък излезе средностатистически пловдивчанин. 

 

Поздрави :)

Съжалявам, че съм те разочаровал с баналното си битие. 

Link to comment
Share on other sites

Аз го чета на пресекулки...

 

Вероятно пак така на пресекулки пишеш и километричните си постове...а ако по същия начин го правиш и в тоалетната - значи най-вероятно имаш проблем с простатата. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

  

 

Преди да забравя, елементарен чек в гугъл показва, че Мотор Сич си работи като компания http://www.motorsich.com/eng/ :))

 

"после същите боклуци нашите ги докопаха и арестуваха вКрасноярск, Сибир."

Трябва да попитам - а кои са нашите ? :)) Някакви българи сигурно :)

 

"за да не попадат евтините западноевропейски боклуци на руският пазар"

Правилно, само скъпи руски боклуци трябва да се продават на руският пазар, не бива да се разрешава на народа да диша :))

Сещам се за едно приятелче което кръв сере когато се наложи да купи някаква техника на място в Питер, вместо да си я примъкне от Чехия. :D

 

Иначе логиката е желязна, Бандера правил еди какво си, съответно цяла Западна Украйна са еди какви си... То и немците имат доста изцепки, но не ги наричаме фашисти днес, нали ? 

Няма как да не попитам и това - а какви трябва да са хората ако не националисти? Трябва да обичат чужди държави ли ? Като сепаратистите които веднага скочиха да се присъединяват към Русия може би ? ;)

"Гадни националисти, борят се против сепаратистите за целостта на държавата си" - Не се иска особено високо IQ за да видим проблема в такъв тип твърдения :)

 

Всъщност от толкова много плюене по западната част, удобно се пропуска да се спомене, че извършващите сериозно престъпление в момента са отделящите се градове. Не мога да не се сетя за онова бабаитче което преби някакви хора на пътя в БГ и се оказа, че го издирват в Украйна за участието му във войната. Очевидно там воюват само културни и добри люде, борещи се за правда и свободата да се бият по пътищата :)

Може би съм леко пристрастен към Западна Украйна, но покрай гаджето си имаме страхотна вила там, в природата, с рекичка , гора, на високо Пък и ски курортите не са лоши, като за държава след соц. 

 

Какъв е проблема с Католицизма?  Личното ми мнение за всички религиозни би обидило жестоко доста хора, та ще го спестя, но какво като част от тях са католици ? И в България си ги имате бая, това не ги прави по-малко хора, нали? 

 

Mилионите украинци вече са излезли от държавата си, човек може да погледне с колко е намаляло населението им от соца насам, общо взето една България народ е изчезнал   :)

Kакво сме щели да правим българите в чужбина? Красиви деца,  с такова генетично разнообразие няма как иначе (в моят случай, чехчета)  ;)

 

Edit: Добре е да се уточни, че примерно  Чехия най-голямата група чужденци са именно украинците, за заблудените :)

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Дам, няма такъв фейспалм :)

 

Обикновенните жители на двете области изкараха тежки оръжия, ПВО, бойна техника, включително и танкове в достатъчни количества, че да водят продължителна война, успешно се справят с удържането на редовната армия, че даже и разказват играта ... И един мармот ... :))

 

А Бандера е мъртъв от бая време, и бандеровци няма от също толкова време. :))

 

Ами нормално е да изкарат тежко въоръжение, нали и в източна Украйна има казарми и заводи за оръжия.

 

Мдаа прав си, че няма бандеровци..., сега им викат Десен сектор, батальон Азов от който дори и зам. командира им напусна виждайки зверствата които правят. Също така си имат Ярош, на който му се плаща, за да може с неговите си милиции да поддържа Порошенко.

Link to comment
Share on other sites

Начи... Аз винаги се забавлявам, като почне да ми се говори за Украйна и украинска нация... И съответно се сещам за Македония. Единствените две армии в света, които дават клетва в маски са на ИГИЛ и ...украинската.

 

Или пък да си говорим за това, как ОБСЕ виждат обстрела от страна на Донецката и Луганската републики, но не виждат украинския танк... Спрян до служебната им кола.

 

Или пък шока на Франция и Германия от признаването на документите им - т.е. - изпълнението на т.11 от Минските договорености...Които ЕС още се подмотва да изпълни, пък Украiна - хич..

 

И всякакви такива... 

 

Най-много се радвам, като почнат да ми обясняват за руските войски в Украйна. Иначе доблестните "киборги" ще трябва да признаят, че ядат бой от обикновени фермери, учители и работници..

 

Link to comment
Share on other sites

Не е точно и само до политиката,но се радвам,че този уикенд гледах тези три видеоматериала:

Ние плащаме, те печелят - Лий Кемп

Shift Change - Putting Democracy to Work

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Поредното комунистическо промиване на мозъка. Третото видео 0:49 "we out our energy towards our projects and our products"

 

Дейба тъпата офца. ТИ ВЗИМАШ ЗАПЛАТА ЗА ТОВА ТВОЕ ВРЕМЕ МА. Хайде работи без пари като съдружник, инвестирай в продукта, после ще вземеш процент според твоето участие. Ама ти си гледаш часовника и като стане 6:00 си тръгваш, нали? Ай у лево смотаняци (то те и без тва са там)

 

 

Не е точно и само до политиката,но се радвам,че този уикенд гледах тези три видеоматериала:

Ние плащаме, те печелят - Лий Кемп

И баш политика е. Левашки глупости са това (или левичарски, либерални, прогресивни, социалистически или комунистически - наречи ги както ти е кеф, едно и също е)

 

 

Хеликоптери за тези само, друга оправия няма.

 

Pepe%20Pinochet.jpg

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Нещо слезна на ниво уличен хулиган със солидна доза агресия,който повтаря едно и също без особен смисъл.Нападаш всеки инакомислещ и то дори в ситуация,когато са избрали друго решение и то им носи резултат.Освен това

ТИ ВЗИМАШ ЗАПЛАТА ЗА ТОВА ТВОЕ ВРЕМЕ

 

е възможно най-несъстоятелното твърдение.В днешно време,в което претендираме за професионализъм трябва да се плаща за резултат и вложени усилия.

Link to comment
Share on other sites

Нещо слезна на ниво уличен хулиган със солидна доза агресия,който повтаря едно и също без особен смисъл.

 

Смисъл нямало викаш? Очевидни глупости се повтарят отново и отново, но моята реакция няма смисъл. Реагирам така, защото освен теб има и други, четящи. Надявам се острата ми реакция поне у някого да събуди малко здрав разум и да се осъзнаят, че горните видеа са пълен комунистически булшит.

 

Нападаш всеки инакомислещ и то дори в ситуация,когато са избрали друго решение и то им носи резултат.

Ъ я пак? Същите льольовци дето ми обясняват, как са подтиснати жертви, щото видиш ли те работели, пък им взимали резултатите от труда. Нека да те светна за една подробност - нарича се трудов ДОГОВОР. Това е договор между теб, който разполагаш с излишно време и някой, който жела е да закупи това време срещу определено възнаграждение. Договора е доброволен и ти сам си се съгласил да предоставиш твоите услуги на фирмата, за което те си плащат. 

 

Все едно аз да рева, че искам моите клиенти да ми плащат % от печалбата си, защото съм им свършил някаква работа и съм "вложил своята енергия и творчество" в техния продукт, защото без мен те няма да могат да си свършат работата. Е да ама не - аз съм взел възнаграждението за своите услуги и дотам се приключва всичко. Точно както при тях след като те си получат заплатата повече претенции относно произведения продукт не могат да имат. Толкова е просто. 

 

Освен товае възможно най-несъстоятелното твърдение.В днешно време,в което претендираме за професионализъм трябва да се плаща за резултат и вложени усилия.

 

Така е. И това се нарича заплата. В някои случаи фирмите (основно startup-ите) дават на ключови свои служители акции, но това е основно в технологичните фирми. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Пий едно уиски за успокояване,че поне за мен -съжалявам,че трябва да ти го кажа,ВИДНО Е,че извън твоята професионална компетентност нямаш някаква база,с която да спориш с лицата от видеоматериалите по-горе.Бил съм в различни професионални среди,не съм тръгнал да отричам капитализма и на мен ми харесва възможноста за печалби над средното,но позицията ми тук и сега е,че трябва да има и алтернативи на познатата капиталистическа организация.По някое време почваш и да редиш глупости като

...една подробност - нарича се трудов ДОГОВОР. Това е договор между теб, който разполагаш с излишно време и някой, който жела е да закупи това време срещу определено възнаграждение. Договора е доброволен и ти сам си се съгласил да предоставиш твоите услуги на фирмата, за което те си плащат.

 

Честно-смяташ ли че работодателя го спазва стриктно,особено българския?Аз по-добре знам отговора на този въпрос и той е просто проформа на едно неравнопоставено взаимоотношение.Смятай щом представители на държавата -визирам служители на инспекцията по труда не са допускани в предприятието какво може да става вътре.И това е от компания,която в последствие се награждава от президента за някакви си техни постижения.Говоря за известна пловдивска фирма.А това "доброволното" е нелепо що се отнася до коя да е работническа длъжност.

Link to comment
Share on other sites

galaxy, лицата от въпросното видео не са достатъчно компетентни за да спорят с мен, а не аз с тях. Точно както "видния мислител" Бърни Сандърс, никога не е работил нормална работа, а винаги е цоцал държавата, точно както "великите мислители" Карл Маркс и Фридрих Енгелс не са работили нищо цял живот, а пиявицата Маркс е цоцал  парите на бащата на лековерния Енгелс.
 

но позицията ми тук и сега е,че трябва да има и алтернативи на познатата капиталистическа организация


Ами хайде демонстрирай на практика как се прави. Създай ти една фирма където всеки да работи доброволно и всички да получавате "справедливо" според положения труд. Давам ти между 6 и 12 месеца, че ще запееш друга песен. И не ми говори така теоретично "ама трябва да има" - ами вземи направи като си толкова умен.
 

Честно-смяташ ли че работодателя го спазва стриктно,особено българския?

...

А това "доброволното" е нелепо що се отнася до коя да е работническа длъжност.

 

Да, точно така смятам. Какво се случва ако ти престанеш да ходиш на работа? Идват и те пребиват с камшици ли?  

 

Какво се случва ако престанеш да си получаваш заплатата? Колко време ще ходиш на работа още? Месец? Два? 

 

Абсолютно доброволен договор между 2 страни е това. При това работодателя е доста по-прецакан от кодекса на труда и човек на постоянен трудов договор не може да бъде уволнен просто така без причина, само защото шефа е в лошо настроение. 

 

Това с "инспекцията по труда" не мога да го коментирам защото не знам подробности. По-интересния момент е, защо те не са се върнали с полиция при това положение.


Та ако реакцията относно комунистическите фантасмагории не ти допада, съветвам те да си я държиш за собствена консумация. Прехласвайте се с твоите си приятелчета по подобни видеа, ако щете татуирайте си лика на главореза Че на пропадналия сифилистик-дворянин Ленин, на изрода Сталин или ако щеш на брадатия Кастро - все ми е едно. Обаче след като споделяш нещо подобно на публично място бъди готов да чуеш и подобни коментари.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами очевидно е,че не признаваш реалноста и тук,и там,и в добавка се държиш агресивно.Няма смисъл да се дискутира с теб.Нямаш и опита на работник,не си и учил нищо в сферата на Ричард Улф.

Какво се случва ако престанеш да си получаваш заплатата? Колко време ще ходиш на работа още? Месец? Два?

 

Скоро видях един,който продължаваше да работи във фирма на Георги Гергов въпреки,че от няколко месеца не му даваха заплата,един ден се напи на работното място и го уволниха.Това става.Или пък това

П.С.Казвам ти,че работодателя слабо се придържа към  кодекса на труда ти пак с глупостите си

При това работодателя е доста по-прецакан от кодекса на труда и човек на постоянен трудов договор

Помня и че преди време се обяви против поддържането на минимална работна заплата-добре,че в кое и да е правителство няма хора като тебе иначе щяхме да сме по-зле и от Африка-по улиците всяка сутрин щяха да събират умрели от глад,болести и самоубили се индивиди.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно каква ще да е тази алтернатива на капитализма.

Все пак фирмите не са някакви паднали от небето истанции, те са нечия собственост и този някой трябва да има интерес да се занимава в крайна сметка. 

 

Спазването на кодекса на труда не е проблем на икономическият модел, а на държавата, съответно няма как да е фактор. 

 

В днешно време,в което претендираме за професионализъм трябва да се плаща за резултат и вложени усилия.

Трябва, но всичко зависи и от кефа и вижданията на г-н собственика...

Или трябва да го задължим да прави още повече неща за работниците си, което обаче няма да ни хареса когато станем собственици, или трябва да се борим за промяна на мирогледа. :)

 

И дядото може и да гледа от неговата си камбанка, но високо платените специалисти са сред най-прецаканите когато стане дума за заплащане адекватно на свършената работа.

Трейдърите които генерират милиони за компаниите си, въпреки , че получават много сериозни заплати, те все пак са доста малка част от заработеното :)

Дори аз мога да се похваля, че само с една малка част от свършената работа за миналата година съм спестил над 120 000 евро на фирмата ни от лицензи. като изпитвам дълбоки съмнения, че ще видя адекватна част от тази сума под формата на бонус :D

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно каква ще да е тази алтернатива на капитализма.

 

Алтернативи винаги има - една от тях я гледахме 45 години, но накрая нещо се прецака...алтернативата де... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами очевидно е,че не признаваш реалноста и тук,и там,и в добавка се държиш агресивно.Няма смисъл да се дискутира с теб.Нямаш и опита на работник,не си и учил нищо в сферата на Ричард Улф.

Я да видим кой е Ричард Улф: "Richard David Wolff is an American Marxian economist, well known for his work on Marxian economics, economic methodology, and class analysis."

 

Професионален живот

Улф преподава в Държавния университет на Ню Йорк от 1969 до 1973. ... През 1973 те стават част от новонаетите „радикални преподаватели” в икономическия факултет на Масачузетския университет в Амхърст... Пенсионира се през 2008, но остава гостуващ професор в „Ню Скуул Юниверсити” в Ню Йорк.

 

Я ми покажи този освен да си е фантазирал глупости какво реално е работил? Цял живот е бил преподавател и благодарените на навлизането на либералните ценности навсякъде той си е кютал в университета и грам не си е дал зор да постигне нещо - нито е участвал в някакви фирми като съдружник, консултант или друго ами си е стоял "на топло" и си е взимал заплатата за да говори марксистки глупости, щото това е било модерно.

 

 

Скоро видях един,който продължаваше да работи във фирма на Георги Гергов въпреки,че от няколко месеца не му даваха заплата,един ден се напи на работното място и го уволниха.Това става.Или пък това

 

Гергов е комунист. Той е от вашите бе. Защо ми го даваш като пример за гаден капиталист. Че той е един от основните спонсори на баш марксистите от БСП. Онези криминално проявените типове от строителния бизнес пък не разбирам какво общо имат. Колко статии искаш да ти намеря за всякакви криминално проявени идиоти, които са пребили някой за жълти стотинки.

 

П.С.Казвам ти,че работодателя слабо се придържа към  кодекса на труда ти пак с глупостите си

Аз пък ти казвам, че работника ако не му платят заплатата може да си тръгне и освен това да осъди работодателя. Работника ако се скара с шефа си може да напусне с 1 месец предизвестие, докато шефа му не може да го съкрати току-така просто защото са се скарали. Съкращаването на щат на трудов договор е свързано с доста документация.

 

Помня и че преди време се обяви против поддържането на минимална работна заплата-добре,че в кое и да е правителство няма хора като тебе иначе щяхме да сме по-зле и от Африка-по улиците всяка сутрин щяха да събират умрели от глад,болести и самоубили се индивиди.

Вдигането на МРЗ удря точно най-зле платените защото започва да става икономически нерентабилно да се плаща неквалифициран труд. Всеки с малко акъл го разбира. Естествено нито един марксист няма толкова акъл, че да го осъзнае това. 

 

Аз лично имам далавера от вдигането на МРЗ, защото имам договори, обвързани с МРЗ и при вдигането й аз започвам да получавам повече пари от моите клиенти. 

 

За това с червеното освен собственото ти въображение имаш ли някакви смислени данни, които да го доказват или това е така според теб, следователно го взимаме за аксиома и не е необходимо неговото доказване?

Дори аз мога да се похваля, че само с една малка част от свършената работа за миналата година съм спестил над 120 000 евро на фирмата ни от лицензи. като изпитвам дълбоки съмнения, че ще видя адекватна част от тази сума под формата на бонус :D

 

За няколко години мой клиент увеличи 100-кратно бизнеса си благодарение на софтуера, който разработихме за тях. Ако не бяхме направили тези автоматизации само от заплатите на call center-a който трябваше да бъде 100 пъти по-голям разходите щяха да са колосални. Аз обаче съм си взимал парите за положените усилия и не намирам сделката за нечестна. Защото риска е поет от моите клиенти. Можеше в крайна сметка да направим каквото сме направили и бизнеса да намалее даже. Аз и в двата случая си взимам уговореното. 

 

Ей това е разликата между нормалните хора и марксистите - вторите винаги гледат в канчето на другите и считат, че някой нещо им е длъжен. Затова са нужни повече хеликоптери д***а

Link to comment
Share on other sites

 

П.С.Казвам ти,че работодателя слабо се придържа към  кодекса на труда ти пак с глупостите си

Помня и че преди време се обяви против поддържането на минимална работна заплата-добре,че в кое и да е правителство няма хора като тебе иначе щяхме да сме по-зле и от Африка-по улиците всяка сутрин щяха да събират умрели от глад,болести и самоубили се индивиди.

Тук сериозна вина има съда - защото ако можеше бързо и ефективно да осъдиш работодателя ти, щяха да се спазват кодексите и правата на служителите! Това за насилственото и постоянно вдигане на минималната работна заплата пък е голяма малоумщина, защото така само се вдигат заплатите на мангалите, които почти нищо не вършат! Така само поскъпва нискоквалифицирания труд и става все по неизгодно да имаш работници - хем да няма безработица, хем с високи заплати?! Производителността на труда дали се вдига с темпа на минималната заплата? Ти колко кадърни и способни хора познаваш, които работят на минимална заплата?

Link to comment
Share on other sites

Няма такава опция освен ако не е намесена измама - ако говорим за частни лица. Данъците не са пожелателни. Те са задължителни.

 

Никой не говори за пожелателни данъци. Говорим работника да си взима всичките пари и сам да си плаща данъците за да му е ясно с каква сума се разделя всеки месец в полза на държавата, защото сега всеки получава някаква "имагинерна брутна заплата", която хич не го вълнува колко е, ами гледа колко чисто му влизат в джоба и само плюе по шефа си, че му плаща малко. Друго си е да хванеш пачка с 1500лв вътре, след което държавата да ги издърпа от пръстите около 1/3 от тях. Много повече боли така. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...