Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Никой не говори за пожелателни данъци. Говорим работника да си взима всичките пари и сам да си плаща данъците за да му е ясно с каква сума се разделя всеки месец в полза на държавата, защото сега всеки получава някаква "имагинерна брутна заплата", която хич не го вълнува колко е, ами гледа колко чисто му влизат в джоба и само плюе по шефа си, че му плаща малко. Друго си е да хванеш пачка с 1500лв вътре, след което държавата да ги издърпа от пръстите около 1/3 от тях. Много повече боли така.

1099 е формата, която прави това. Само дето трябва да изпишеш хубаво количество разходи, малко от горе, някаква заплата и си ебнал irs. Аз съм спестил по сегашната формула, по която ме наебаха - десетки хиляди долари. Съжалявам, че не мога да го правя повече ами храня негри и пълня празния пенсионен фонд. Корем да ги убие тяхната майка. Щото богатите не плащат и никога не са плащали. Плащат ахмаци като мен.

Питах вече за кеш - не става.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето примера. Чефо вече се е научил колко храни негрите. А тука никой не знае нито му пука. Тука шефа е лошия, че дава малки заплати. Къде по-гадно е да вземеш едни пари после държавата да ти ги издърпа от ръцете. Ей за това говоря.

Link to comment
Share on other sites

Галакси, Дедо е напълно прав. Този мушморок и несретник Улф наистина що не вземе сам да си спретне една такава "алтернативна" фирма и да даде личен пример, вместо да философства глупости в тубата? Какъв ти е отговора на този елементарен въпрос?

Link to comment
Share on other sites

....Друго си е да хванеш пачка с 1500лв вътре, след което държавата да ги издърпа от пръстите около 1/3 от тях. Много повече боли така. 

не е 1/3, а общото натоварване в момента е около 45-47% (23% от работника и 22%+разни таксички и лицензички за работодателя).

Това са парите които ни прибират хрантутниците, които си избираме, за да ги преразпределят.

 

и това са великите ни ниски данъци с които да привличаме чужди инвеститори. средното за ЕС в последните години е 51-55%. Та тези 5% трябва да са изключително привлекателни, ако не се вземат предвид класическите 10-20% за коруптисти.

Link to comment
Share on other sites

Пак неграмотни тъпотии... 

 

===========================

 

Ники, разбирам ти логиката, но нито нещо ще се промени, нито има нещо скрито-покрито в момента откъм дължимо. 

Link to comment
Share on other sites

Пак неграмотни тъпотии...

Кое по-конкретно е неграмотна тъпотия? Бръщолевенето на тъпия марксист Richard David Wolff и онази овца дето обясняваше как фирмата я била прецаквала, щото тя си влагала енергията и знанията и т.н. пък те само едната заплата й били плащали видиш ли на горката...  или са неграмотни глупости това, че отказвам да им се вържа? Или това за процентите, които държавата ти прибира?

 

 

Ники, разбирам ти логиката, но нито нещо ще се промени, нито има нещо скрито-покрито в момента откъм дължимо.

Нищо не разбираш. Реално нищо няма да се промени, но въпроса е психологически. Така всеки ще разбере колко фирмата дава за неговите услуги, а когато държавата му прибере една сериозна част от тях ще го заболи повече. Защото сега той си знае - на еди кое си число фирмата ми плаща Х лева. Колко те плащат на държавата слабо ги вълнува - това си е по закон, длъжни са и прочее, важното е колко му влизат в джоба. Е ама взел ли ги е веднъж после като трябва да върне една част става мнооооого по-гадно. Освен това ще бъде наясно, че не са никакви имагинерни пари дето фирмата се разплаща с държавата за нещо си (някакви си данъци, ми да им нажулат на гадните бизнесмени още, какво само лапат гадовете за сметка на отрудените хора, малко им е)...

 

Сега си го представи средностатистическия марксист galaxy, който се бори за по-висока МРЗ и счита, че както фирмата, така и държавата са му длъжни с нещо, само защото присъства... и представи си го как вместо да взима 1000лв той получава примерно 1500, но е длъжен в рамките на 1 месец да преведе 500 от тях на държавата (грубо говоря, виж mobo цитира по-точни цифри). Психологическия момент, че фирмата му дава на него 1500лв (щото неговите услуги струват реално на фирмата толкова), а пък после държавата ми взима 1/3 от тях (или направо половината). Как мислиш ще се почувства и дали ще драпа за повече социални придобивки и преразпределение на благата, в момента, в който осъзнае, че това преразпределение излиза от неговия джоб и не неговия началник е гаден и иска да го мине като му плаща малко, ами всъщност баш бирниците му ги прибират. 

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дедо, няма смисъл да продължаваш да обясняваш психологията, понеже толкова пъти я обясни от различни гледни точки и по различни начини, че и малките деца разбраха за какво става дума. Сега...дали Виден единствено все още не е разбрал гледната ти точка - това никой не знае...божа работа. :))

Link to comment
Share on other sites

Не говорех за тебе по-назад - мисли малко. 

 

Клиповете на Галакси не съм ги гледал, нито имам време и намерение.

 

И да - много добре ти разбирам логиката, както казах. И всеки знае много добре какви са осигурителните вноски и що е то ДДФЛ и прочее. Друг е въпроса колко му пука. А системата е такава, за да има някаква гарантирана събираемост. Иначе такива като Стефчо, дето "обичат" да плащат ще внесат ДЕДОВИЯ. И съответно ще ги фанеш за дедовия и ще те видя откъде ще вземеш пари. И ще пляскаш с ръце. 

 

Крайно време е да разбереш, че не си единствения човек с фирма и персонал в тоя Форум, а като гледам и много работи ги бъркаш с това, което е и това, което ти се иска на тебе, защото ти по някаква причина си решил, че е правилно, а то не е. Редовен номер. 

Link to comment
Share on other sites

Сметката е проста. Ако лъжа с данъците до живот. Ако само половината от тях вкарвам в пенсионен фонд(моя банкова сметка), а другата половина пръскам за глупости. Пак бих подписал декларация, с която с отказвам от пенсия. Толкова много плащам, на толкова малко ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Не говорех за тебе по-назад - мисли малко.

Не мога. Като не цитираш не става ясно кое имаш предвид. 

 

 

Клиповете на Галакси не съм ги гледал, нито имам време и намерение.

E... аз заради тях изригнах

 

И да - много добре ти разбирам логиката, както казах. И всеки знае много добре какви са осигурителните вноски и що е то ДДФЛ и прочее. Друг е въпроса колко му пука. А системата е такава, за да има някаква гарантирана събираемост. Иначе такива като Стефчо, дето "обичат" да плащат ще внесат ДЕДОВИЯ. И съответно ще ги фанеш за дедовия и ще те видя откъде ще вземеш пари. И ще пляскаш с ръце. 

Да. Стригано. Всеки ги знае ама са имагинерни, защото те са си някаква работа между фирмата, в която работи и държавата. Те на теория намаляват печалбите на чорбаджиите и хората даже ги кефи да са повече, щото чорбаджиите са гадни по презумпция. 

 

А такива дето "не обичат" много бързо ще разберат защо другото име на данъците са "държавен рекет" когато дойдат полицаите и им опишат имуществото.

 

Освен това ми е пределно ясно, че няма как да стане. Просто си мечтаех. Би подействало крайно отрезвяващо на много хора това. 

Сметката е проста. Ако лъжа с данъците до живот. Ако само половината от тях вкарвам в пенсионен фонд(моя банкова сметка), а другата половина пръскам за глупости. Пак бих подписал декларация, с която с отказвам от пенсия. Толкова много плащам, на толкова малко ;)

 

Чефо, ти още малко и ще осъзнаеш какво зло са либералите...

Link to comment
Share on other sites

Никсън - изобщо не визирам теб. Забрави го това.

 

За данъците - корпоративен данък 10% брат (+ още 5% за дивидент). В момента сме като офшорна зона. Утре ако дойдат комунистите както са се засилили и ти лепнат 25% ще видиш кон боб яде ли.

Link to comment
Share on other sites

 

Чефо, ти още малко и ще осъзнаеш какво зло са либералите...

Problema e, 4e pla6tat takiva kato men.  Za tova Billa, Milla, Apple i tn sa vse na zaguba, 6toto mogat da si pozvoliat pleiada ot advokati i s4etovoditeli, oba4e suilio kato men i mnooogo desetki milioni kato men - ne mogat. Za tova i strijat nas. Pri parvi udoben slu4ai - pak stavam socialno slab na dokumenti

Link to comment
Share on other sites

За данъците - корпоративен данък 10% брат (+ още 5% за дивидент). В момента сме като офшорна зона. Утре ако дойдат комунистите както са се засилили и ти лепнат 25% ще видиш кон боб яде ли.

 

Това е само ако не си на трудов договор, а мнозинството са така. 

Link to comment
Share on other sites

Аз ти говоря за фирми, не за частни лица. Щото някой се изряза защо били идшали тука... Оня дето обикновено бърка с няколко нули и в няколко пъти. 

Link to comment
Share on other sites

И е така и не е - тука данъците са по-ниски в това отношение, но много по-малко неща се признават за фирмен разход. А пък данъчната тежест на човек на трудов договор не е чак толкова по-различна от тази в Германия. Виж Датчаните са патологичен случай...

Link to comment
Share on other sites

И е така и не е - тука данъците са по-ниски в това отношение, но много по-малко неща се признават за фирмен разход.

 

Тука вече уроците ми струват пари. На теб няма да ти искам разбира се, но тук не е мястото. 

 

Твоя и моя бизнес са така - отшибват ни, защото нямаме как да товарим присъщи разходи и плащаме данъци като идиоти. 

Link to comment
Share on other sites

Компютрите ги признават, но виж телефоните не съвсем. Автомобила пък изобщо (ако не е баничарка или 7-местен) - все едно с обикновен автомобил аз не мога да върша работа на фирмата да не говорим, че напоследък всичкото обикаляне е по фирмени дела, а не лични.  

 

ПС: А за "данък-уикенд" искаш ли да почна да ти разказвам? 


Твоя и моя бизнес са така - отшибват ни, защото нямаме как да товарим присъщи разходи и плащаме данъци като идиоти. 

Ами всъщност на много места извън България си минава за разход вечеря с клиенти, а тука са "представителни разходи" които се признават само в еди какви си случаи и не са същите, като да си купил компютри. 

 

Фирмен автомобил е разход само ако е N1, освен това трябва да се скъсаш да пишеш пътни листове и прочее простотии. Командировките и те са една камара документация, а не просто да събереш касовите бележки, както го правят американците. И т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Бахмааму, много време откакто съм се откъснал от тази действителност. В моята фирмена дейност от тази страна на голямата вода през годините много неща са ми признавали. Включително и към 50% използване на личен автомобил за фирмени нужди, в това число лизинг, застраховки, профилактика и ремонти, бензин, масло и прочие (и да, не е "баничарка" а нормален седан).

Link to comment
Share on other sites

Дедо това за N1-то го фърли леко на посоки. Играта с тази категория е, че данъкът на търколката става смехотворно нисък. То за това и по едно време имаше страшно много, инак лачени и луксозни джипки, дето ги регистрираха без задни седалки. За да могат да минат в тази категория. Това за седемте места и то е леко далеч от истината ;) Моята примерно е пет места и си ми мина за разход. Както ми минават за разходи и всички свързани с поддръжката и горивото и харчове, за които имам съответните фактури.

Link to comment
Share on other sites

Гледам сега как се врътка като мокра риба Слави Бинев докато му връчват втория скункс....гледам кой оглавява листите на ДПС в повечето областни градове....от мен почти напира да излезе думата "продажници"....пък се сещам за героя на Алеко и разбирам, че като изключим това, че днес всеки върви по улицата с един телефон в ръка -  нищо друго не се е променило от тогава...и май наистина си заслужаваме всичко това, дето постоянно ни се случва от сумати години.

 

...и май и други са стигали до тоя извод - още през 1875 година...

 

Не сме народ, не сме народ, а мърша,

хора, дето нищо не щат да вършат.

Всичко тежко, всичко мъчно е за нас!

"Аз не зная! Аз не мога!" - общ е глас.

И не знаем, не можеме, не щеме

да работим за себе си със време.

Само знаем и можеме, и щеме

един други злобно да се ядеме...

Помежду си лихи, буйни, топорни,

пред други сме тихи, мирни, покорни...

Все нас тъпчат кой отдето завърне,

щот сме туткун, щото не сме кадърни...

Всякой вика "Яман ни е нам хала!" -

а всякому мерамът е развала...

Не сме народ! Не сме народ, а мърша,

пак ще кажа и с това ще да свърша.

 

                           1875 / П.Славейков

Link to comment
Share on other sites

Никсън - изобщо не визирам теб. Забрави го това.

 

За данъците - корпоративен данък 10% брат (+ още 5% за дивидент). В момента сме като офшорна зона. Утре ако дойдат комунистите както са се засилили и ти лепнат 25% ще видиш кон боб яде ли.

10% е от 2007ма насам. Именно от времето на "комунистите" 2005-2009. По същото време стана и плосък.

Ама тва е заради гадния ЕС.

А после си имаме Бай Хой със супердясната му политика по въвеждане на всевъзможни регулации, лицензи и данъчни облекчения особено за малкия и средния бизнес (например небрежното данък уикендче, данък-нафтичка/защото не може всеки да си зарежда собствените си машини от собствен склад, а трябва да си го продава и да си слага нивомер с постоянна връзка с НАП/

 

Кое по-конкретно е неграмотна тъпотия?  - говори на мен. защото е суперсъбеседник, който при липса на тези и факти, директно минава на лични характеристики, също като Б.Б. и почти толкова несвързано.

 

 

....

Сега си го представи средностатистическия марксист galaxy, който се бори за по-висока МРЗ и счита, че както фирмата, така и държавата са му длъжни с нещо, само защото присъства... и представи си го как вместо да взима 1000лв той получава примерно 1500, но е длъжен в рамките на 1 месец да преведе 500 от тях на държавата (грубо говоря, виж mobo цитира по-точни цифри). Психологическия момент, че фирмата му дава на него 1500лв (щото неговите услуги струват реално на фирмата толкова), а пък после държавата ми взима 1/3 от тях (или направо половината). Как мислиш ще се почувства и дали ще драпа за повече социални придобивки и преразпределение на благата, в момента, в който осъзнае, че това преразпределение излиза от неговия джоб и не неговия началник е гаден и иска да го мине като му плаща малко, ами всъщност баш бирниците му ги прибират. 

с това съм съгласен.

началниците са големи гадове. чорбаджии-изедници. особено на малките фирми. ама пък галакситата и лекторите му обикновено визират политиките на бая по-едри корпорации.  а аз си мисля че едното е краставица, друго е корнишонче. все рупаш зеленчук ама има разлика в размера.

Link to comment
Share on other sites

Баси, дори и на Дедо компютрите ли не му ги признават за разход?

 

Признават ги, но Дедо вади много пари и не може да ги "сменя" всяка седмица, примерно. 

 

Бахмааму, много време откакто съм се откъснал от тази действителност. В моята фирмена дейност от тази страна на голямата вода през годините много неща са ми признавали. Включително и към 50% използване на личен автомобил за фирмени нужди, в това число лизинг, застраховки, профилактика и ремонти, бензин, масло и прочие (и да, не е "баничарка" а нормален седан).

 

Тука сме наопъки, пък и реално погледнато има защо. През едни минали години тука хакаха де що има кола за 100000+ долАра като фирмен разход, апартаменти като "офиси" и т.н. и фиска се усети. В смисъл колкото и да си тъп като ти бръкнат с боксова ръкавица в гъза почваш да се усещаш. 

 

10% е от 2007ма насам. Именно от времето на "комунистите" 2005-2009. По същото време стана и плосък.

Ама тва е заради гадния ЕС.

А после си имаме Бай Хой със супердясната му политика по въвеждане на всевъзможни регулации, лицензи и данъчни облекчения особено за малкия и средния бизнес (например небрежното данък уикендче, данък-нафтичка/защото не може всеки да си зарежда собствените си машини от собствен склад, а трябва да си го продава и да си слага нивомер с постоянна връзка с НАП/

 

Пак залиташ -  че скубането е спорт в тая държава спор няма. Но са тъпи и скубят тъпо. Данък уикенд не знам какво ще донесе в бюджета, но е факт, че там се спекулира, защото ние с извитите ръце се чудим как да пестим. Моята кола също е служебна. Но е една - представи си ако са 10 или 100. 

 

За нивомерите - хич не се обаждай, че едни милионери плачат в момента. А са станали МУЛТИмилионери без потни да пият студена вода. Измервателните уреди са парфе, само да не стане като с прегледите на колите. Че там играят МНОГО пари.  

Link to comment
Share on other sites

По темата с данъците:   https://www.kolkodavam.bg/

 

Не е изчерпателно, но дава представа.

 

Та, всичко което купуваме е набумкано с данъци (както платени преди, така и плащани в момента на покупката), а акцизните (кафе, алкохол, горива ....) с данък върху акциза. И лошото е, че по-леко няма да става.

Edited by downsoft
Link to comment
Share on other sites

Интересно ти какво очакваш и как си мислиш е другаде - без данъци? Не сме Дубай все пак. 

 

===============

 

Данък уикенд е по-скоро пожелателен - аз записах 2% - Ела дОкажи колко са реално (99%). Просто трябва да се даде някой лев. Трябва да се скубе кат за последно - това е.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...