Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през... Политиката


Recommended Posts

Мдаам, много интересно нещо. Ванката като му цитираш нещо на големия Кеврок - той не струвал щото бил агент, след това гледаш Ванката пуска статия на Иво...който естествено не е копал картофи, а също си е агент, даже така плюе като го натиснат, че не е истина...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Естествено, как може да повярвате на тази картина. Мамка му, има 46% от американците ВСЕ ОЩЕ смятат че някав пещерняк е бутнал небостъргачите и се е кюснал в пентагона...Какво да говорим повече...тия хора виждат до носа си и до там...А, и Путин им е виновен за всичко...

Има и такива американци и за съжаление не са малко. Има и от другия вид, които са доволно умни, но живеят толкова изолирано, че са също толкова неадекватни като тези първите и смятат че всичко, което хвърчи се яде.. после са жестоко изненадани от избора на Тръмп та взеха да се утешават с пластилин и книжки за оцветяване. 

 

Но аз лично познавам и доста от другия вид, които могат да скрият в задния си джоб доста от най-начетените нашенци и нееднократно съм се чувствал тъп като чета какви неща правят и мислят тези хора, а аз без да звучи нескромно, но в моята област университетски преподавател, който да е можел да ми каже нещо ново е било някакво изключение... това преди 20 години. А в момента положението е още по-"забавно"...

Link to comment
Share on other sites

 

Ами хайде демонстрирай на практика как се прави. Създай ти една фирма където всеки да работи доброволно и всички да получавате "справедливо" според положения труд. Давам ти между 6 и 12 месеца, че ще запееш друга песен. И не ми говори така теоретично "ама трябва да има" - ами вземи направи като си толкова умен.

 

 

 

 

Много ми е интересно каква ще да е тази алтернатива на капитализма.

Ами ето-четете:

Мондрагон – Силата на кооперативите
Link to comment
Share on other sites

Ъхъ, видяхме вече колко добре работят ТКЗС-тата... т.е. колко добре се краде от общото. Пробвай с нещо ново, което не сме го виждали или което работи. Това определено не работи.

Link to comment
Share on other sites

Тази връзка откъде я направи?О,чакай-според твоето мислене трябва да кажеш нещо безсмислено дори и в случай ,когато няма какво да кажеш или дори когато си оборен.

П.С.Един коментар относно разпределението на заработеното:

А и не става дума за равенство като уравновиловка, представи си едно
мондрагонско високо технологично предприятие, където минималната заплата
на млад специалист е 2 000 евро
.

Шефовете ще взимат по 10 000 евро, а всички останали някъде между тези две суми.

Доста различно е от равенство, просто е избегнато висшите ръководители да
взимат идиотските 300-400 пъти повече от останалите, както е напоследък при
големите корпорации.


Плюс липсата на борд на директорите, дето ще взимат още повече, плюс
липсата на собственик-милиардер, и всички тези липси действително ще влязат като плюсове за предприятието, и ще му позволят да бъде конкурентно способно, без
да изцицва обикновения работник и специалист.


Между другото, членовете на общото събрание са и акционери на кооперативите,
вноската е 11 500 евро. Може да се внесе на вноски за три години.
При напускане се изплаща, заедно със всички печалби, които са се натрупали през годините

 

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Тва от бултаймс ли?

 

Ред: Видях, още един достоверен източник...

Пич, ти трябва да туриш един списък на медии, от които ни е забранено да постваме линкове, щот не са минали през твоята цензура. Не за друго, ми просто да не ти разбъркваме душевното равновесие.

Link to comment
Share on other sites

Хех, евала им.

Но това не е алтернатива на капитализма, работят си в условия на капитализъм. :)

Абсолютно. Никаква алтернатива на капитализма не е това - просто публична корпорация, в която акционери са всички работещи в нея. Аз не съм сигурен обаче колко конкурентна може да бъде подобна структура на пазара на труда. Вероятно ще е по-привлекателна за тези на ниски позиции, но кой би се навил да поема топ отговорностите на лидер, ако за същата работа в нормална корпорация би получавал многократно повече? В един момент ще се окаже, че въпросната структура ще трябва да се управлява от хора без опит, а това си е изключително сериозен риск.

Link to comment
Share on other sites

Тази връзка откъде я направи?О,чакай-според твоето мислене трябва да кажеш нещо безсмислено дори и в случай ,когато няма какво да кажеш или дори когато си оборен.

П.С.Един коментар относно разпределението на заработеното:

Действай. Отивай и се включвай при тях. Пролетариата се обединил вече и забогатЕ ... и вече не е пролетариат ами буржоа направо. 

 

Моля те не ме разсмивай и не ми показвай пирамиди със сладки обещания колко много пари ще правиш като се включиш в кооперация с едни 11,000 евро. Колко други такива кооперации има и ти някакъв техен продукт ползваш ли?

 

В уикипедия пише, че са основани 56та година. След е толкова добре, защо не са се появили още много такива или пък тези не са се разрастнали да имат в цяла европа и навсякъде клонове? Или задавам точно толкова неудобни въпроси, когато питах мои приятели комунисти що хората масово бягаха назапад а не обратното - западняците да искаха да идват тука. 

Link to comment
Share on other sites

Пич, ти трябва да туриш един списък на медии, от които ни е забранено да постваме линкове, щот не са минали през твоята цензура. Не за друго, ми просто да не ти разбъркваме душевното равновесие.

Заповядай. Тук може да видиш инструкции как да го добавиш към /etc/hosts файла за различни OS. Почерпката ще ти излезне евтино, тъй като никак не нося, дори и на бира :P

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно. Никаква алтернатива на капитализма не е това - просто публична корпорация, в която акционери са всички работещи в нея. Аз не съм сигурен обаче колко конкурентна може да бъде подобна структура на пазара на труда. Вероятно ще е по-привлекателна за тези на ниски позиции, но кой би се навил да поема топ отговорностите на лидер, ако за същата работа в нормална корпорация би получавал многократно повече? В един момент ще се окаже, че въпросната структура ще трябва да се управлява от хора без опит, а това си е изключително сериозен риск.

Според статията в wikipedia, справят се много добре като цяло, та изглежда си намират кадърни управляващи (колко се задържат не става ясно :) )

Но също така заплатите на работещите не са особено по-високи от тези на работещите на подобни позиции в Испания (уики споменава 10-13 % ), та очевидно липсата на скъпо платен висш мениджмънт не им помага кой знае колко :))

 

Всъщност, ако човек се постарае може да ги ползва за реклама на капитализма :D Ето, системата позволява и такива варианти, иска се само човек да се размърда :)))

Link to comment
Share on other sites

Сцепих се от смях

По мое лично мнение Светлозар Витков се превърна в тотална пyтkа със странното си коалиране. А този му нефелен опит за замазване на насраното само затвърждава убедеността ми в правотата на това ми мнение. Всъщност започнах да го гледам под вежда още, когато се забърка в политикантстването, но продължавах да му слушам старите песновки. Сега вече всичко негово ми е изтрито от плей листите, а като политикан съм си го отметнал рамо до рамо с Болен.

 

П.п. И щот тук ми е останало половин кило гадателски боб, имам видение, че след четири години този плужек ще отиде там, където му е мястото. Тоест, ще отече в канализацията.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...